Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 23.5.2008, 16:04   #21
markop91
Član
 
Član od: 11.1.2008.
Lokacija: Lacarak
Poruke: 69
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku markop91
Određen forumom Re: Program za video editovanje?

E da se i ja nadovezem na temu... Naime, treba mi program samo da slepim film koji je na 2 cd-a pa da ga narezem na DVD... Probao sam preko WMM-a ali mu treba 1250 min da ga sacuva... Cekao bi ja i tih 1250 min ali da znam da ce ispasti dobro... I da, kako da vidim koja je rezolucija filma? Movie Maker moze da sacuva samo do 640*480, mozda od ovog filma i nije veca rezolucija, ali otkud znam... A kad se tako slepi film jel moze da se i prevod tako slepi pa da valja? I kako se to radi? Inace je onaj .sub...
markop91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.5.2008, 17:00   #22
Basa Mrkalj
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 18.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 1.505
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 425 puta na 385 poruka
Određen forumom Re: Program za video editovanje?

@markop91
Treba ti Virtual Dub, i divx codec. Uvezes prvi fajl pa video comresija pa mu odredis divx codec i felicinu izlaznog fajla pa klik na ok, save as avi, das mu ime i save. Isto odradis i za drugi. Posle ponovo otvoris VD ides na file, open uvezes prvi odradjeni, pa Append avi segment i uvezes drugi odradjeni, zatim file, save as avi i sacekas da se zavrsi. Ovde sigurno neces imati potrebe da sinhronizujes adio format posto je verovatno isti.
Za spajanje dva titla u jedan treba ti Subtitle Workshop. Otvoris SW pa Tools pa Join Subtitles. Dole cekiras Recalculate time values. Ovaj program je najbolji za sinhronizaciju titlova sa filmom.

Eto toliko od mene, nadam se da ces uspeti.
Basa Mrkalj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2008, 2:07   #23
Bolton
Član
 
Član od: 16.6.2006.
Lokacija: Surčin
Poruke: 434
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 117 puta na 89 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bolton
Post Re: Program za video editovanje?

Citat:
Basa Mrkalj kaže: Pregled poruke
@markop91
Treba ti Virtual Dub, i divx codec. Uvezes prvi fajl pa video comresija pa mu odredis divx codec
Ne mora da radi rekompresiju filma. Dovoljno je da iz menija Video izabere Direct stream copy, pritisne taster F7 i za 5 minuta imaće spojen film. Pozdrav
Bolton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2008, 13:56   #24
markop91
Član
 
Član od: 11.1.2008.
Lokacija: Lacarak
Poruke: 69
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku markop91
Određen forumom Re: Program za video editovanje?

Citat:
Bolton kaže: Pregled poruke
Ne mora da radi rekompresiju filma. Dovoljno je da iz menija Video izabere Direct stream copy, pritisne taster F7 i za 5 minuta imaće spojen film. Pozdrav
Jel mozes da mi objasnis to malo u detalje? (onako KAO da objasnjavas retardu) Kako da ubacim oba dela filma u program i ovo ostalo... A onaj audio format nije isti za oba dela, pa ne moze onaj append avi segment..... Sta tu treba? pozz

Poslednja ispravka: markop91 (24.5.2008 u 14:11)
markop91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2008, 16:35   #25
Bolton
Član
 
Član od: 16.6.2006.
Lokacija: Surčin
Poruke: 434
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 117 puta na 89 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bolton
Thumbs up Re: Program za video editovanje?

Citat:
markop91 kaže: Pregled poruke
A onaj audio format nije isti za oba dela, pa ne moze onaj append avi segment...
Da, to je problem koji se može pojaviti pri spajanju dva video fajla. Kompresija zvuka rađena je sa promenljivim bitrejtom (VBR) i to je upozorenje koje ti prikazuje VirtualDub kada ovtovriš video fajl. Problem možeš lako rešiti samo što zahteva nekoliko koraka više nego uobičajeno.

Korak 1: Otvori prvi video fajl u VirtualDub-u i iz menija Audio izaberi Full processing mode i iz istog menija Compression. U sledećem prozoru sa leve strane imaš prikazane sve instalirane kodeke. Odaberi MP3 (MPEG Layer 3) i u desnom prozoru selektuj 128 kBit/s, 44,100 Hz, Stereo. Klikni na taster OK i sada pritisni F7 i odaberi lokaciju gde ćeš snimiti prvi deo filma.
NAPOMENA: Proveri da li ti je u meniju Video selektovno Direct stream copy, zato što je po default vrednostima selektovano Full processing mode.

Korak 2: Isto uradi i za dugi video fajl, i odaberi isti audio kodek koji si izabrao za prvi video fajl.

Korak 3: Sada otvori prvi video fajl koji si malopre snimio, izaberi Append video segment , odaberi drugi video fajl koji se snimio u koraku 2, proveri da li ti je u meniju Video izabrano Direct stream copy i u meniju Audio izaberi Source audio i pritisni F7.
To je sve. Nadam se da ti je ovo pomoglo. Srećno
Bolton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Bolton na korisnoj poruci:
A M G (13.7.2008), Basa Mrkalj (24.5.2008), kligero (24.5.2008), markop91 (25.5.2008)
Stara 24.5.2008, 19:10   #26
Basa Mrkalj
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 18.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 1.505
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 425 puta na 385 poruka
Određen forumom Re: Program za video editovanje?

Citat:
Bolton kaže: Pregled poruke
Ne mora da radi rekompresiju filma. Dovoljno je da iz menija Video izabere Direct stream copy, pritisne taster F7 i za 5 minuta imaće spojen film. Pozdrav
Nisam znao za to imas zahvalnicu od mene. Pozdrav.
Basa Mrkalj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2008, 0:35   #27
markop91
Član
 
Član od: 11.1.2008.
Lokacija: Lacarak
Poruke: 69
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku markop91
Određen forumom Re: Program za video editovanje?

Citat:
Bolton kaže: Pregled poruke
Da, to je problem koji se može pojaviti pri spajanju dva video fajla. Kompresija zvuka rađena je sa promenljivim bitrejtom (VBR) i to je upozorenje koje ti prikazuje VirtualDub kada ovtovriš video fajl. Problem možeš lako rešiti samo što zahteva nekoliko koraka više nego uobičajeno.

Korak 1: Otvori prvi video fajl u VirtualDub-u i iz menija Audio izaberi Full processing mode i iz istog menija Compression. U sledećem prozoru sa leve strane imaš prikazane sve instalirane kodeke. Odaberi MP3 (MPEG Layer 3) i u desnom prozoru selektuj 128 kBit/s, 44,100 Hz, Stereo. Klikni na taster OK i sada pritisni F7 i odaberi lokaciju gde ćeš snimiti prvi deo filma.
NAPOMENA: Proveri da li ti je u meniju Video selektovno Direct stream copy, zato što je po default vrednostima selektovano Full processing mode.

Korak 2: Isto uradi i za dugi video fajl, i odaberi isti audio kodek koji si izabrao za prvi video fajl.

Korak 3: Sada otvori prvi video fajl koji si malopre snimio, izaberi Append video segment , odaberi drugi video fajl koji se snimio u koraku 2, proveri da li ti je u meniju Video izabrano Direct stream copy i u meniju Audio izaberi Source audio i pritisni F7.
To je sve. Nadam se da ti je ovo pomoglo. Srećno
Evo upravo sacuvavam prvi deo filma... Jedimo mi nije moglo ono 128 kBit-s 44100 stereo. Najvise je moglo 56-24000-stereo. Ali ako stavim na oba isto valjda ne bi trebalo da bude problema... HVALA PUNO!!!!
markop91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2008, 2:46   #28
Bolton
Član
 
Član od: 16.6.2006.
Lokacija: Surčin
Poruke: 434
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 117 puta na 89 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bolton
Smile Re: Program za video editovanje?

Citat:
markop91 kaže: Pregled poruke
Jedino mi nije moglo ono 128 kBit-s 44100 stereo. Najviše je moglo 56-24000-stereo.
To je zbog kodeka koje imaš instalirane u sistemu. Treba da instaliraš audio kodek da bi imao mogućnost da izabereš veći bitrejt od toga. Sa 56 kBit/s imaćeš lošiji zvuk, ali sve zavisi koliko ti je to bitno i kakve zvučnike imaš. Ako želiš da dobiješ bolji kvalitet zvuka iz tog filma, onda u VirtualDub-u iz menija File izaberi Save WAV, a kada ti snimi taj audio fajl, onda iz menija Audio izaberi WAV Audio selektuješ taj fajl i pritisneš F7. Na ovaj način dobićeš nešto veći izlazni fajl. Pozdrav

@Basa Mrkalj
Nema problema

Poslednja ispravka: Bolton (25.5.2008 u 2:57)
Bolton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2008, 10:47   #29
ilidan
V.I.P. Video/TV softver
 
Član od: 24.12.2005.
Poruke: 1.700
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Program za video editovanje?

Skini i instaliraj LAME ACM kodek. Znaci, ne lame.exe ili lame.dll kao kod raznih audio grebera.
Skini kodek koji je u arhivi, raspakuj arhivu, pronadji fajl sa ekstenzijom .inf, desni klik na taj fajl i videces opciju Install. Windows ce ti pokazati neko upozoranje ali ti klikni na Continue Anyway.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2008, 18:40   #30
markop91
Član
 
Član od: 11.1.2008.
Lokacija: Lacarak
Poruke: 69
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku markop91
Određen forumom Re: Program za video editovanje?

Ej kako da spojim sad prevode? Skinuo sam Subtitle Workshop 4 ali kod njega u tools nema join subtitles...
markop91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2008, 19:45   #31
Basa Mrkalj
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 18.5.2008.
Lokacija: Prokuplje
Poruke: 1.505
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 425 puta na 385 poruka
Određen forumom Re: Program za video editovanje?

Ne znam taj nisam koristio skini SubtitleWorkshop251
Basa Mrkalj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Basa Mrkalj na korisnoj poruci:
markop91 (27.5.2008)
Stara 26.5.2008, 1:47   #32
Bolton
Član
 
Član od: 16.6.2006.
Lokacija: Surčin
Poruke: 434
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 117 puta na 89 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bolton
Lightbulb Re: Program za video editovanje?

Citat:
markop91 kaže: Pregled poruke
Ej kako da spojim sad prevode? Skinuo sam Subtitle Workshop 4 ali kod njega u tools nema join subtitles...
Proverio sam, baš čudno. Ta verzija nema opciju spajanja titlova, kao i neke druge opcije koje nudi Subtitle Workshop 2.51. Bez obzira na to, spajanje dva titla možeš odraditi na drugi, sigurniji način. Naime, korišćenjem opcije Join subtitles nećeš u 100% slučajeva dobiti dobro sinhronizovan drugi deo titla koji spajaš, tako da ću ti opisati kako možeš to odraditi i u poslednjoj verziji Subtitle Workshop-a.

Korak 1: Prvo proveri da li ti je prevod za drugi deo filma dobro sinhronizovan

Korak 2: Zabeleži početno vreme prve linije prevoda za drugi deo filma (na primer 00:01:00,000) i zapamti scenu gde počinje da se prikazuje

Korak 3: Otvori u Subtitle Workshop-u spojeni film i prevod za drugi deo filma, pronađi scenu gde počinje da se prikazuje prva linija prevoda za drugi deo filma, zapiši trenutno vreme (na primer 01:00:00,000) i oduzmi to vreme sa onim iz koraka 2 (u našem primeru 01:00:00,000 - 00:01:00,000 = 00:59:00,000)

Korak 4: Iz menija Edit izaberi Timings, zatim Set delay, u prvom polju selektuj znak +, u desno polje unesi vreme koje si dobio u koraku 3 (u našem primeru 00:59:00,000), čekiraj For all the subtitles i klikni na Apply

Korak 5: Iz menija Edit izaberi Select all (ili pritisni Ctrl+A), zatim Copy (Ctrl+C), zatim otvori prvi prevod za prvi deo filma, selektuj poslednju liniju prevoda i iz menija Edit izaberi Paste (Ctrl+V)

Korak 6: Uživaj u gledanju filma

Poslednja ispravka: VojaM (28.5.2008 u 11:08) Razlog: Štamparska greška
Bolton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bolton na korisnoj poruci:
markop91 (27.5.2008)
Stara 27.5.2008, 19:56   #33
markop91
Član
 
Član od: 11.1.2008.
Lokacija: Lacarak
Poruke: 69
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku markop91
Određen forumom Re: Program za video editovanje?

Hvala svima koji su mi pomogli da spojim film i prevode! Inace u pitanju je bio LOTR... Treba samo jos da nabavim Return of the king produzenu verziju da ga spojim kao i ona dva prosla pa da kompletiram trilogiju... Ako neko ima neka se javi...
markop91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.5.2008, 23:15   #34
Bolton
Član
 
Član od: 16.6.2006.
Lokacija: Surčin
Poruke: 434
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 117 puta na 89 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bolton
Post Re: Program za video editovanje?

Citat:
markop91 kaže: Pregled poruke
Treba samo jos da nabavim Return of the king produzenu verziju da ga spojim kao i ona dva prosla pa da kompletiram trilogiju... Ako neko ima neka se javi...
Evo ti neke koje sam pronašao:
LOTR Return Of The King Extended Edition
LOTR - Return Of The King Extended Edition DVDRIP Hrvatski
LOTR Trilogy Extended Edition
Bolton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2008, 15:03   #35
markop91
Član
 
Član od: 11.1.2008.
Lokacija: Lacarak
Poruke: 69
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku markop91
Određen forumom Re: Program za video editovanje?

Mislio sam na film....
markop91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2008, 22:01   #36
starx
Starosedelac
 
Član od: 30.1.2007.
Lokacija: Kragujevac
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 341
Zahvaljeno 281 puta na 187 poruka
Određen forumom Re: Program za video editovanje?

Evo malko pomoci



http://www.videohelp.com/tools


starx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2008, 22:05   #37
markop91
Član
 
Član od: 11.1.2008.
Lokacija: Lacarak
Poruke: 69
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku markop91
Određen forumom Re: Program za video editovanje?

Nadam se da ce neko opet pogledati ovu temu posto imam jos jedan problem... Kada spajam dva dela filma koja nemaju isti bitrejt prvo uradim sve ono slo pise u donjim postovima, i to mi je uspelo jednom, ali kada sam pokusao drugi film tako da spojim ona dva dela posebno rade normalno ali kada ih spojim preko onoga append video segment (ili tako nesto) onaj "drugi" deo filma vise nije sinhronizovan?! Jel zna neko u cemu je problem?
markop91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2008, 16:35   #38
DMC freak
Član
 
Član od: 19.5.2008.
Lokacija: Arkham Asylum
Poruke: 81
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Program za video editovanje?

Koji je dobar program za konvertovanje video fajlova. Konkretno avi u 3gp? I da li moze da se menja rezolucija fajlova?
DMC freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2008, 22:00   #39
markop91
Član
 
Član od: 11.1.2008.
Lokacija: Lacarak
Poruke: 69
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku markop91
Određen forumom Re: Program za video editovanje?

Citat:
DMC freak kaže: Pregled poruke
Koji je dobar program za konvertovanje video fajlova. Konkretno avi u 3gp? I da li moze da se menja rezolucija fajlova?
MyVideoConverter v1.27 Mozes i rezoluciju i FPS.

A jel ima meni pomoci?
markop91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2008, 22:33   #40
Aleksandar
Veteran
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Banjaluka
Poruke: 504
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 294 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Program za video editovanje?

Citat:
DMC freak kaže: Pregled poruke
Koji je dobar program za konvertovanje video fajlova. Konkretno avi u 3gp? I da li moze da se menja rezolucija fajlova?
Total Video Converter
Aleksandar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ACDSee i video fajlovi...? krypton_151 Aplikativni softver 4 10.2.2008 15:22
Program za snimanje video poziva Predrag Stankovic Programi za mobilne telefone 0 6.2.2008 14:37
Video u Subtitle workshopu svetlanalane Video/TV softver 7 25.1.2008 3:40
video obrada-najbolji program flame Video/TV softver 13 16.2.2007 17:51
MSI MP3Player i problem sa video zapisima! Zvonko Skener Aplikativni softver 1 2.10.2006 20:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com