Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.2.2008, 1:04   #1
SINISA SARCEVIC
Novi član
 
Član od: 28.12.2007.
Poruke: 4
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Last xp 14

Pozdrav
Molim lepo za pomoc.
Dva puta sam pokusao instalirati ovaj hakerski xp os.Jako,jako mi se dopada kako je odradjeno,ali mi se (kao i coveku od koga sam dobio) javlja problem,blokira sistem u toku rada.I njemu se isto to desava,cuo sam da postoji caka za otklanjanje ovog problema.Ako neko kojim slucajem zna u cemu je problem,i sta treba uciniti prilikom instalacije ove predivne verzije xp-a,molim lepo za pomoc.
Isto tako bih voleo da mi neko potvrdi da je duze vreme koristio ovaj os i da je zadovoljan.
Cini mi se kao dobra zamisao,pogotovo za korisnike koji imaju slabije konfiguracije,mislim konfiguracije koje nisu za Vistu.
Narode,unapred hvala i pomagajte......
SINISA SARCEVIC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2008, 1:30   #2
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Last xp 14

Ja mogu samo da potvrdim da kad neko ima nekih neobičnih problema, često se ispostavi da koristi "hakerski os". Tako da jedino mogu da preporučim instalaciju standardne verzije XP SP2.

Poslednja ispravka: Bryan Fury (18.2.2008 u 9:11) Razlog: slovo
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2008, 1:43   #3
PDarko
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Lokacija: /dev/random
Poruke: 1.011
Zahvalnice: 163
Zahvaljeno 182 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Last xp 14

Batali to. Takvi sistemi po pravilu ne rade kako treba. Ja sam uz pomoć nLite-a napravio 10-tak različitih varijanti i ni jedna nije radila kako treba (čak ni ona u kojoj sam samo ubacio hotfix-eve).
PDarko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2008, 1:46   #4
sasha vukelic
Banned
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: banjaluka
Poruke: 3.220
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 363 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Last xp 14

isto predlazem xpsp2 i ako hoces bash da "kreses" xp, pogledaj http://www.litepc.com/xplite.html
sasha vukelic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2008, 13:25   #5
alesandro
Veteran
 
Član od: 31.1.2007.
Lokacija: Beograd/Zrenjanin
Poruke: 1.150
Zahvalnice: 438
Zahvaljeno 587 puta na 232 poruka
Određen forumom Re: Last xp 14

Ja sam koristio tu verziju. Zaista je dobra nisam nailazio ni na kakve probleme, osim stu su logoi LAST XP svuda okolo i jos par sitnih smetnji u menjanju ikonica itd. Mada se to sve vrlo lagano vrati. Trenutno koristim v17 na PC, dok na lap-topu imam originalni win xp sp 2. Ne znam sta da ti kazem. Ako ne nadjes resenje za tvoj problem, probaj sa novijim verzijama.
alesandro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.2.2008, 17:48   #6
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Last xp 14

Citat:
alesandro kaže: Pregled poruke
Ja sam koristio tu verziju. Zaista je dobra nisam nailazio ni na kakve probleme, osim stu su logoi LAST XP svuda okolo i jos par sitnih smetnji u menjanju ikonica itd. Mada se to sve vrlo lagano vrati. Trenutno koristim v17 na PC, dok na lap-topu imam originalni win xp sp 2. Ne znam sta da ti kazem. Ako ne nadjes resenje za tvoj problem, probaj sa novijim verzijama.

Možeš li malo detaljnije da napišeš o tome LAST XP-u. Šta ima od programa koji dolaze sa instalaciom OS-a, koliko odprilike jede rama....
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2008, 20:35   #7
MarkoZ
Veteran
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Smed.Palanka
Poruke: 684
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 96 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Last xp 14

Ja sam koristio v16 i nisam imao problema. Radio je extra.

Citat:
Možeš li malo detaljnije da napišeš o tome LAST XP-u. Šta ima od programa koji dolaze sa instalaciom OS-a, koliko odprilike jede rama....
Ima sve od drivera do najnovijih programa i td... Potrazi malo po netu.
MarkoZ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2008, 21:41   #8
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Last xp 14

Ja imam Black XP 8.1 lite,a imao sam Last XP i mogu ti reci da ni jedan ni drugi nisu nista posebno,fora je sto je Black bolji za koju truncicu,ali na kraju provalis da nisu nista bolji od obicnog XP SP2,ako ne i gori,kao prvo obican XP je proveren,zatim ovo je najobicnij XP sa mnogo tema,automatckim pronalazenjem drajvera za komp,onim cudom sa strane kao na visti i to je to,ima naravno jos par novina,ali sve to moze i na obicnom XP-u,skines ono cudi sa strane sa neta,drajvere sam instaliras,mislim znas kako to vec ide.Nista posebno kao sto sam rekao,nije da te odgovaram nisu oni uopste losi,ali vista je bolja,ako imas jak komp i neplaniras da visis samo na igrama instaliraj vistu
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2008, 18:09   #9
saki1983
Novi član
 
Član od: 27.7.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Last xp 14

Ja imam par meseci last xp koja verzija pojma nemam, ali je odlican. Mozda ti koci zbog programa, kod njega imas buku programa i ako ne biras sam, ako stavis na default, ko zna sta ti sve ne nabaca. Pa posle mozda sam jos instaliras isti prog, pa ti mozda koci, ili ako si instalirao antivirus, pa mozda koci kod skeniranja, jer ovaj xp je pun kljuceva, koje antivirus detektuje kao viruse. Neznam, probaj da ponovo oboris sistem i da sam biras programe, ko zna sta ti je nabacao a kolika je tebi memorija. Uvek mozes da se vratis na sp 2 a mislim da je ovaj makar lepsi, a bolje nema nista od sp 2
saki1983 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.7.2008, 19:00   #10
paulvandyk68
Banned
 
Član od: 21.9.2007.
Lokacija: Zrenjanin
Poruke: 1.974
Zahvalnice: 278
Zahvaljeno 353 puta na 278 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku paulvandyk68
Određen forumom Re: Last xp 14

Citat:
SINISA SARCEVIC kaže: Pregled poruke
Pozdrav
Molim lepo za pomoc.
Dva puta sam pokusao instalirati ovaj hakerski xp os.Jako,jako mi se dopada kako je odradjeno,ali mi se (kao i coveku od koga sam dobio) javlja problem,blokira sistem u toku rada.I njemu se isto to desava,cuo sam da postoji caka za otklanjanje ovog problema.Ako neko kojim slucajem zna u cemu je problem,i sta treba uciniti prilikom instalacije ove predivne verzije xp-a,molim lepo za pomoc.
Isto tako bih voleo da mi neko potvrdi da je duze vreme koristio ovaj os i da je zadovoljan.
Cini mi se kao dobra zamisao,pogotovo za korisnike koji imaju slabije konfiguracije,mislim konfiguracije koje nisu za Vistu.
Narode,unapred hvala i pomagajte......
Instaliraj "normalnu" verziju xpsp2 zasad je najbolji, te Ruske Windowse sa ko zna kakvim dodacima jos uvek nije proradila kako treba. Uostalom te varijante su veliki potrosaci sistemske memorije.
paulvandyk68 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2008, 20:13   #11
Monarch
Novi član
 
Član od: 8.6.2006.
Lokacija: Bg
Poruke: 27
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Last xp 14

Jos jedan glas za regularni Win, sa service pack-om 2.
Koristio sam neko vreme Last XP koji lepo izgleda i koji nije za nesto slabije racunare (jedva je radio Win na mom proslom kompu). A nedavno sam imao problem sa instaliranjem drajvera za zvucnu kartu E-MU 0404, sto je glatko islo pod regularnim Windows-om.
Tako da ne znas sta sve nece raditi, dok ne isprobas, sto se meni inace ne dopada.
Monarch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2008, 21:05   #12
Greko Darstiva
Veteran
 
Član od: 5.4.2008.
Lokacija: Ivanjica
Poruke: 752
Zahvalnice: 240
Zahvaljeno 191 puta na 125 poruka
Određen forumom Re: Last xp 14

Jos jedan glas za obican Win SP2 ili Win SP3.
Greko Darstiva je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.7.2008, 21:37   #13
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Last xp 14

Najbolja varijanta za one koji nemaju kompjuter za Vistu je da instaliraju dobri stari XP i to u standardnoj verziji, najbolje verzija sa vec integrisanim SP3 ( ona sadrzi najvise zakrpa i najstabilnija je do sada). Svaki dodatak uvek jede memoriju i procesorske resurse pa i te verzije koje pominjes i koje su pomenute gore. ako se nesto razumes u XP lako ces uz pomoc NLite da ga prilagodis tvojim zahtevima i da pobijes sve procese koji ti ne trebaju. Jest da lepo izgleda ali to mozes (ili vrlo slicno) da postignes upotrebom i obicnih tema za XP koje se lepo skinu sa neta. na takvim kompjuterima je uvek vaznije koliko je sistem brz nego koliko lepo nesto izgleda (sta vredi lep sistem kada ti blokira sistem).
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2008, 0:21   #14
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Last xp 14

'oce svi da budu 'akeri...
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2008, 21:36   #15
yoker86
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Nis
Poruke: 74
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku yoker86 Slanje poruke preko Yahooa korisniku yoker86
Određen forumom Re: Last xp 14

I ja sasvim podrzavam obican XP, za svaku pohvalu je XP sa integrisanim SP3 koji savrseno radi, cak mi se cini da trosi manje resursa racunara od predhodnog XP SP2...
yoker86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2009, 1:50   #16
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Last xp 14

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
@Zoki: je li, kakav je Last XP? Cuo sam samo reci hvale, ali onako "surak mog pasenoga...", pa bi bilo lepo cuti iz prve ruke.
Ako pogledaš ovu temu, videćeš da ima dosta suprotnih mišljenja, ali lično mogu samo da potvrdim ono što si ti čuo.

Last XP instaliran na mom laptopu (zbog nekih problema u vezi sa drajverima i "klasičnim" XP-om) radi k'o sat: ne iskaču mi nikad (ili ih se bar ne sećam ) BSOD-ovi, ne ruše se programi, sve radi glatko i brzo (doduše sa Athlonom X2 na (piše) 1,79 GHz i 2 GB RAM-a). Da napomenem da uz njega nije instalirano ništa što se ne koristi svakodnevno (Office i antivirus), iako u paketu ima svega i svačega.

Što se izgleda tiče, znaš i sam da je "vistolik" (lepo izgleda) - što je meni opet najmanje bitno ali nije na odmet.

Jednostavno, radi (bar) kao i "čisti" XP SP2 (koga imam na drugom kompjuteru), bez nekog štimovanja u sitna crevca. Nemam pojma koliko resursa troši, koliko RAM-a, koji su mu suvišni procesi aktivni, jer i ovako odlično vrši posao.

Znam da se nisam pretrg'o od opisa, ali nisam neki stručnjak, a i ne znam šta te tačno zanima, pa ako imaš neko posebno pitanje - javi.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com