Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Kompjuteri i film

Kompjuteri i film Uticaj kompjutera na film i primena kompjutera na filmu

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.2.2018, 17:12   #12121
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
ahah, pa ovo je hit!
tri puta sam proveravao dok nisam utvrdio da je neko STVARNO preveo film "The Girl with the Dragon Tattoo" kao "Muskarci koji mrze zene"!?!?
( dokaz, ako ikom treba: https://mojtv.hr/film/20952/muskarci...mrze-zene.aspx )
Originalni naziv je "Män som hatar kvinnor; in English: Men Who Hate Women":

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Gi..._Dragon_Tattoo

Radi se o cuvenoj MILENIUM TRILOGIJI: https://en.wikipedia.org/wiki/Millennium_(novel_series)
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku jonathan na korisnoj poruci:
ezenkiel (9.2.2018)
Stara 4.2.2018, 19:21   #12122
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

...i ne sumnjam u to da je Holivud drugačije preveo film kako originalni naziv ne bi bio osudjen kao diskriminišući i kontroverzan, da se neko slučajno ne uvredi. Na opšte iznenađenje Lisbeth nije bila tamnoputa gej Azijatkinja.

Švedska ekranizacija je neuporedivo bolja.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2018, 20:32   #12123
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II



Od nominovanih za oskar samo sam 3 bilborda gledao, sta valja odgledati sa ove liste?
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2018, 21:35   #12124
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ја бих можда написао шта да избегнеш, бар за сада: Dunkirk, Call Me by Your Name и Lady Bird.

Phantom Thread је, верујем, непогрешив због Данијела Деј Луиса, а The Post је Спилбергов филм који се тиче политике, у његовом типично квалитетном стилу.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2018, 23:58   #12125
bela lampa
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Lokacija: Hotel California
Poruke: 1.067
Zahvalnice: 925
Zahvaljeno 890 puta na 357 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

@nexexcalibur

Gledao sve. Slobodno zaobidji Call Me by Your Name i Lady Bird
bela lampa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2018, 9:12   #12126
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Za dosta filmova sa slike cekam bolji snimak, ali preporucio bih Get Out (ni priblizno dubokoumno kako ga predstavljaju, ali prilicno zabavno) i Dunkirk.
Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
...i ne sumnjam u to da je Holivud drugačije preveo film kako originalni naziv ne bi bio osudjen kao diskriminišući i kontroverzan, da se neko slučajno ne uvredi. Na opšte iznenađenje Lisbeth nije bila tamnoputa gej Azijatkinja.
Ili su verovatno mislili da je The Girl with the Dragon Tattoo mnogo vise catchy naslov za jedan blokbaster. Mada, moguce da su uticala oba faktora
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2018, 13:03   #12127
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ripped (2017), http://www.imdb.com/title/tt4876952/



Comedy that tells the story of two free spirited stoners who, after smoking some top secret pot created by the CIA in 1986, find themselves catapulted into 2016. With 30 years of their lives lost, our now balding and overweight friends use their uncomplicated enthusiasm to get their lives back on track and to figure out the modern world.

Ako volite filmove o travi i ako koristite travu dok gledate filmove o travi, onda je ovo pravi film za vas U suprotnom, ovaj film može da prođe, ali su fore prilično "tanke", iako ima poneka solidna. Rasel Piters je ipak puno bolji kao stend-ap komičar, nego kao glumac, mada sa ovakvom pričom svakako ne može da pokaže eventualni talenat.

Sve u svemu: može da se pogleda, ali ima puuuuuno boljih filmova. Iz ovog žanra svakako su bolji Čič i Čong ili Harold i Kumar
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2018, 23:07   #12128
Mac4LiF
Veteran
 
Član od: 7.7.2011.
Poruke: 706
Zahvalnice: 262
Zahvaljeno 130 puta na 101 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Ne znam šta znači tačno jeftino, nema specijalnih efekata i kompjuterskih animacija...?
Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
Brawl in Cell Block 99
Бруталан до крајности. Убити Бога у некоме, у овом филму добија смисао. Толико ломљења, удараца, батина нисам виђао тако често. Прича (донекле и бесмислена) је некако скрајнута на уштрб квалитетне макљаже и испољавања беса главног лика, али је доста забавно гледати, а и ово је филм прављен за забаву, а не да буде реалан. По питању генералног квалитета је ово, колико год забавно, ипак далеко од Shot Caller.
Оцена 7,5/10.
Veoma je bitno da se sledeci redovi ne uzmu za licno!

@ Furyozni Bryan:
Hehehe da li to pokusavamo da budem sarkasticni?!

Postovani zemljace,ako po tebi fx i cgi cine okosnicu da li je neki film jeftin ili ne...ja zaista ne znam niti bih da razmisljam po kom principu ti razmisljas uopste.

Medjutim dopusti da tebi a i ostalima objasnim putem snovidjenja kad je u pitanju Romantikova recenzija.

Tj. sa cime bih se mogao sloziti a sa cime nebi.Bilo je rijeci prije da je ovo sve "subjektiva" nas gledalaca,te necemo ulaziti u sitna crijevca jer za tim nema potrebe.

Ovaj film nebih mogao svariti(u pozitivno-neutralnom pogledu) ni pored najbolje volje.
Ima previse stvari od kojih negodujem ali budimo realni i krenimo od onih koji su "osnova" filma da bude iole "gledljivo"!!!
Npr. Rezija,scenario,kadriranje i sve ostalo sto ide uz to.
Film definitivno "odise neutralnom sirovoshcu" kao i u filmu "Srpski Film".

Naime,u filmu imamo dva poznata glumca koji za svaku cast glume na nivou kao i svi ostali,po mojoj slobodnoj procjen Dz/Ž kategorije.
Zato sam i rekao da film ima smek da bude "nesto" ali to je debelo palo u vodu.

Sam zakljucak filma je:
Spoiler za zkc:
Kad nekom krene ladja da tone,onda BAS BAS potone.

Interesantno je da to isto imamo i u filmu Shot Caller kao sto je i sam Romantic naveo.Medjutim imamo dvije totalno suprotne realizacije.
Jedna koja je kratka,"stripovana" i nadasve "s`vrata na nos" i druga i hajde recimo normalna.

Kolega navodi,"Убити Бога у некоме, у овом филму добија смисао. Толико ломљења, удараца, батина нисам виђао тако често",pa se zaista pitam sta si uopste i gledao,odnosno koji filmovi po ovoj tematici prave osnovu njegovom,svom misljenju?
Plasi me da nisi gledao filmska ostvarenja koja zaista traze da se pogledaju na taj nacin koji ti vidis u ovom filmu,kao npr: Ichie The Killer.Bilo bi dobro jos kad bi nasao sa intervjuom-recenziom glavne-sporedne glumice u kome je objasnjeno zapravo sta je sta.Da nebude zabune,znam da si filmofil kao i ja ali me zaista s`vremena na vrijeme znas zabrinuti/shtrecnuti !!

Takodje kaze(s) da je film pravljen za "zabavu"....sorry nebih da zvucim nadobudan ali to je super-teski BiEs. Da bi bilo realno da se dodje to takvog zakljucka,u filmu bi trebalo mnoooogo chega da bude(npr.humor,crni humor bilo sta sem da je brain dead u bukvalnom smislu).

A ako svoj zakljucak izvodis na osnovu filma "The Room"(toliko je los da je zabavan),onda je OKey ali isto tako daj i do znanja.

U sushtini ako cemo posteno(vec pocinjem da se )
moje licno i personalno negodovanje bi se odnosilo na ocjenu 7,5/10 te se pitam da li si ti ocenjivao Brawl in Cell... ili Shot Caller????
Ako je u pitanju Shot,APSOLUTNO SE SLAZEM!
A ako je u pitanju Brawl,SUPER jos malo pa ce sustici Lord of the Rings(po makljanju)!

-------------------------------

Bio bi red da i ja napisem koju...."subjektivnu" recenziju(...bo sam jeza u ledja).....


The Party (2017)
http://www.imdb.com/title/tt5814592/?ref_=nv_sr_1

Pravo malo remek djelo sa zacinom bure baruta.
Glumacka postava je mala ali poznata.
Sve se desava u par prostorija.
Ono sto me je impresioniralo jeste mimika u glumaca.
Spoiler za mimika:
http://www.staznaci.com/mimika

Posto smo kao gledaoci vec navikli na "kalup glumu" u vecini svega sto nam dodje pod ruke i ochi,ovaj film u pravom smislu predstavlja pravi pravcati REHAB!!!

Vjerovatno ce te steci utisak kao da gledate film sa balkanskih ili u pravcu istoka,prostora.Na imdb-u se vodi kao drama i komedija.
Mada je ovo vise kao prvoklasna drama barem sa linije prvog fronta.Humor je u pozadini.

E sad dolazi losa strana....film je prokleto prokleto kratak.Bolje je da i ne gledate koliko traje,nego "skini i gledaj". Cak sta vise,dobije se utisak kao da ovo ostvarenje vise pripada pozorisnim daskama nego ekranizaciji.

U svakom slucaju,preporuka !!!

10/10
Ps.Malo sam ga pretjerao,jel da?!
Mac4LiF je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2018, 0:02   #12129
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Ili su verovatno mislili da je The Girl with the Dragon Tattoo mnogo vise catchy naslov za jedan blokbaster.
Da, to mi je takodje palo na pamet. Još uvek nisam naišao na slučaj da je izmenjen originalni naziv u ekranizaciji (bilo čega), a da mislim da je noviji naziv prikladniji i efektniji. Možda je do mene.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.2.2018, 18:51   #12130
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Mac4LiF,
Spoiler za реплика:
јбг, то је моје субјективно виђење филма. Филму Shot Caller сам дао 9/10, а Brawl in Cell Block 99 сам дао 7,5/10 и не видим проблем са тим оценама, јер иако имају неких додирних тачака, доста се разликују. Што се тиче елемента забаве у филму, мени није битно да има само хумор, него да има добру акцију ако је акциони, да има добру причу и атмосферу ако је драма, да има застрашујућу, језиву и/или бруталну атмосферу ако је хорор итд. Сваки жанр за себе са својим стилом. И на крају да не дужим више, све је то субјективно.
Wonder
Нема шта, ово заиста погађа у срце. Топао, емотиван, породични, диван филм у сваком погледу који не би нико смео пропустити. Прошло је доста времена од када сам видео овако квалитетну породичну драму која шаље тако моћну поруку на тако јединствен начин.
Оцена 9/10.

Kong: Skull Island
Далеко бољи од Кинг Конга Питера Џексона, мада је ово потпуно другачија прича. Овде је од почетка квалитетна радња која тече одличним темпом, а и градња карактера је одлична. Акције је на претек, а дешавања, како тече филм, постају све интензивнија. Не постоји ништа што бих навео као ману, осим можда да су бар мало боље, мало детаљније урадили CGI Кинг Конга.
Оцена 8,5/10.

Girls Trip
Импресиониран сам количином забаве, осмех ми се малтене није скидао са лица, а и често сам се гласно смејао. Уз то, много лепоте тамнопутих девојака и ванвременске сексипилности. Овај филм је право изненађење, а има и вредност по питању добре приче о пријатељству и слави.
Оцена 8/10.

Ingrid Goes West
Обри Плази стварно леже ове откачене улоге. Борба са психичким проблемима девојке која не може да живи без гламура и популарности на друштвеним мрежама је овде приказана феноменално, савршен пример како технологија (може) да утиче на неке људе. Са слабим очекивањима сам добио квалитетан филм, одличну глуму, а и радња постаје све боља, посебно крај.
Оцена 8/10.

Good Time
Одлична глума Роберта Петинсона је малтене једино што ваља, а све остало је некако без поенте иако није досадно. Прича је чудна, а да нема јаког елемента глуме, због чега ми се филм примарно свидео, тешко да бих дао и прелазну оцену.
Оцена 7/10.

The LEGO Batman Movie
Деловао ми је дугачак, иако је испод 2 сата, јер све оне форе и сва она лего акција помало дави...Мислим да ћу се држати даље од сваког наредног лего филма. Има доста симпатичних момената и алузија, али радња смара те ми није легао.
Оцена 6,5/10.

It

Исхваљен, прецењен хорор који има свега пар језивих сцена и језивог кловна. Прича јесте кохезивна, али је са друге стране и досадна...Глума је квалитетна, а укључује пре свега децу. Ништа посебно нисам нашао вредно уздизања, а сценарио је могао бити 3 пута страшнији.
Оцена 6,5/10.

First They Killed My Father
О овом истинитом догађају никада ништа нисам знао, па ето, лепо је потсетити се на чињеницу да су људи најгори створови ове планете. Чуди ме да је Анђелина, режисер филма, навела податак да су САД испустиле преко 3 тоне експлозива на неутралну државу, Камбоџу, јер се САД у филмовим углавном отворено или тихо подржавају. Није остављен јак утисак на мене и то не по питању страхота Камбоџана, већ као филм гуши у много тренутака.
Оцена 6,5/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.2.2018, 0:34   #12131
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Romantic kaže: Pregled poruke
навела податак да су САД испустиле преко 3 тоне експлозива на неутралну државу, Камбоџу, јер се САД у филмовим углавном отворено или тихо подржавају.
Iskreno, 3 tone mi u ovom slučaju deluje kao mala količina, s obzirom na to koliko je bombi bacila Amerika (ali i svi ostali) u tom ratu.

Spoiler za malo istorije:
Inače, čisto radi istorijske preciznosti, nije Amerika tada napala Kambodžu, već ogromnu armiju Severnog Vijetnama, koji je delove Kambodže koristio kao lokaciju za odmor i napade na Južni Vijetnam.

Nakon završetka vijetnamskog rata i beganja Amerikanaca, Kambodža je bila u fazonu pesme grupe Familije ("Brate Murate, brate Murate, ovde neko mora biti sreće kurate!"): prvo su na vlast došli domaći Crveni Kmeri, koji su ubili milione(!!!) sunarodnika za svega 5 godina vlasti, a onda je Kambodžu "oslobodio" ujedinjeni crveni Vijetnam. Nakon vijetnamske invazije krajem 1970-ih, Kambodža je provela sledećih 10 godina pod čvrstom vijetnamskom okupacijom. Tek 1990-ih situacija počinje da se polako poboljšava...

Poslednja ispravka: ZoNi (7.2.2018 u 0:42)
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ZoNi na korisnoj poruci:
Rockstar (7.2.2018)
Stara 8.2.2018, 14:52   #12132
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Cloverfield Paradox (2018)



U potrazi za alternativnom energijom, naucnici orbitiraju svemirom velikom "particle accelerator" stanicom. Rekao bih, eksperimentisu sa nekom vrstom LHC-a u svemiru. Radnja je smještena u isto vrijeme kada i prvi Cloverfield (2008). Nakon greške pri izvodjenju testova, pocinju se desavati neobicne stvari.

Još jedna loša kopija Aliena. Sve do sada vidjeno. Scene predvidive i prepoznatljive cak i iz ostalih slicnih filmova ali prije svega, Aliena i The Thing (1982). Samo su ovog puta ubacili u kombinaciju Coherence (2013). Stvari se dešavaju kao iz "rokovnika" koji sadrzi sve kliše scene space-horror filmova. Jedna za drugom gdje se glavni protagonisti ne trude ni da pronadju odgovor na neobjašnjiv splet okolnosti. Vec onako, nonšalantno sve prihvataju sa jednom velikom dozom "normalnosti".

Opcenito Cloverfield serijal ne zna sta hoce da bude. Pokusavaju radnju umotati u nekakvu neobjašnjivu misteriju evo vec tri filma za redom. Ali im definitivno ne polazi za rukom. Filmovi jednostavno nisu ubjedljivi. Originalni. Dovoljno misteriozni da bi drzali pažnju.

Sa pozitivne strane, film je kvalitetno uradjen sa tehničke strane. Budjet ocito nije bio problme (osim za pisce). Gluma je sasvim solidna. Chris O'Dowd je doprinjeo balansu i kontrastu tmurne atmosfere. Elizabeth Debicki mi se mnogo dopala.

No, nedovoljno da spase film.

4/10
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2018, 19:22   #12133
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.350
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Ispada da je svaki film u svemiru koji ima imalo naznake horora, kopija Aliena. Svaki horor u kojoj se prica o nekoj odredjenoj grupici naucnika je u stvari kopija The Thing.....

Da se razumemo, ja se slazem da je film onako, nit smrdi nit mirise (mada ga ne bih ocenio bas toliko nisko)....ali se jednostavno ne slazem da pokusava da bude kopija klasika koje si naveo....Nigde veze, po meni.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2018, 19:42   #12134
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Daddy's Home 2 (2017)
http://www.imdb.com/title/tt5657846/



Jadan nastavak prvog dela, iako je kao ekipa pojačana. Sve je nekako usiljeno, bez trunke spontanosti.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Daddy's Home 2 (2017) BDRip.x264-COCAIN[rarbg].zip (39,4 KB, 10 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (8.2.2018 u 22:09)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Suad Novic na korisnoj poruci:
Trigger (10.2.2018)
Stara 8.2.2018, 23:49   #12135
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.469
Zahvalnice: 1.095
Zahvaljeno 607 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Meni se taj film baš dopao, lagana opuštajuća komedija...

Pred kraj su malo preterano pokušali da emocije angažuju kod (jedne inače jako dobre) pesme.
Ne volim Will Ferrela, ali je ovde podnošljiv, jer nije stalno u centru pažnje kao u drugim "njegovim" filmovima.
Mel je lagano odglumio, John Litgow lud kao i uvek (ne računam Footloose tu je bio lud na drugi način).
Valberga ne računam u glumce, on će za mene uvek biti Marki Mark

I, na kraju, ali ne najmanje važno- KAKVA JE MAČKA ALESSIA AMBROSIO !!!
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2018, 1:01   #12136
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Misliš na Alesandru Ambrosio?
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2018, 4:03   #12137
pedjosav
Starosedelac
 
Član od: 17.5.2008.
Poruke: 1.469
Zahvalnice: 1.095
Zahvaljeno 607 puta na 452 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
Misliš na Alesandru Ambrosio?
Mislim i na nju isto
Da, pogrešio sam ime, to je ta...
pedjosav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pedjosav na korisnoj poruci:
ZoNi (9.2.2018)
Stara 9.2.2018, 11:40   #12138
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.016
Zahvalnice: 230
Zahvaljeno 403 puta na 329 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Murder on the Orient Express (2017)
http://www.imdb.com/title/tt3402236/



Izuzetna verzija čuvenog dela Agate Kristi, o kojem je teško reći nešto što već nije rečeno. Sam film sa plejadom vrsnih glumaca, ima stvarno sve što treba da ostavi snažan utisak na gledaoca. Čak je i muzika naglašeno njegov sastavni deo za pun doživljaj. Posebno je upečatljva scena u tunelu pred kraj sa jasnom asocijacijom na Da Vinčijevu Tajnu večeru. Moj kandidat za film godine 2017. Za puno uživanje verovatno treba pogledati bolji release od ovog koji sam ja gledao.
Spoiler za Trasa voza:
Gledao sam film i ranije, i tada i sada mi nije jasno zašto putovanje vozom toliko dugo traje. Ide kroz Sofiju, Niš, Beograd, Vinkovcie, Brod (valjda Slavonski), sa kolima za presedanje u Bukureštu, Zagrebu, Trstu,
Veneciji, Milanu, Lozani, Dižonu, Parizu... Niš-Istambul nema više od 900 km, i nije mi uopšte jasno kojom to trasom ide voz. Sve mi se nekako čini da je Agata zabrljala sa geografijom, jer oko Broda nema nikakve visoke planine, ili da je Orijent Ekspres čista fikcija. Rekao bih da je ovo drugo u pitanju. U to vreme (1934), takav voz na prostorima Turske, Bugarske i Kraljevine SHS nije mogao da postoji.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip Murder on the Orient Express (2017) BDRip.x264-SPARKS[rarbg].zip (40,8 KB, 5 puta viđeno)

Poslednja ispravka: Suad Novic (10.2.2018 u 21:22)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku Suad Novic na korisnoj poruci:
malo blesav (9.2.2018), shrafko (9.2.2018), Trigger (10.2.2018), zerb (11.2.2018)
Stara 9.2.2018, 11:56   #12139
malo blesav
Veteran
 
Član od: 23.1.2012.
Lokacija: Trebinje
Poruke: 1.193
Zahvalnice: 623
Zahvaljeno 287 puta na 231 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Odličan film. Ja sam ga gledao u bioskopu, baš je doživljaj.
Sve štima, od glume, priče, zapleta, do prekrasnih kadrova voza koji tutnji kroz sniježne planinske vrhove. Velika preporuka.
malo blesav je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2018, 13:31   #12140
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Citat:
Mac4LiF kaže: Pregled poruke
Veoma je bitno da se sledeci redovi ne uzmu za licno!

@ Furyozni Bryan:
Hehehe da li to pokusavamo da budem sarkasticni?!

Postovani zemljace,ako po tebi fx i cgi cine okosnicu da li je neki film jeftin ili ne...ja zaista ne znam niti bih da razmisljam po kom principu ti razmisljas uopste.

Medjutim dopusti da tebi a i ostalima objasnim putem snovidjenja kad je u pitanju Romantikova recenzija.

Tj. sa cime bih se mogao sloziti a sa cime nebi.Bilo je rijeci prije da je ovo sve "subjektiva" nas gledalaca,te necemo ulaziti u sitna crijevca jer za tim nema potrebe.

Ovaj film nebih mogao svariti(u pozitivno-neutralnom pogledu) ni pored najbolje volje.
Ima previse stvari od kojih negodujem ali budimo realni i krenimo od onih koji su "osnova" filma da bude iole "gledljivo"!!!
Npr. Rezija,scenario,kadriranje i sve ostalo sto ide uz to.
Film definitivno "odise neutralnom sirovoshcu" kao i u filmu "Srpski Film".
Uf, šta si sve napisao, a još malo pa nisi ništa rekao. Jedino što razabiram jeste da je valjda po tvom mišljenje ceo film jeftin, ali ništa konkretno.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
ZoNi (9.2.2018)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
filmovi, preporuka, review

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li neko zna koji je ovo film? DJ_MY_SOUL Kompjuteri i film 2588 7.3.2024 18:00
Najbolji horror film ikad napravljen? FRIghTMaN Kompjuteri i film 734 6.11.2013 1:57
Problem tokom gledanja filmova, tacnije steka mi slika a zvuk ide normalno Dijenek Kvarovi 27 15.5.2010 13:19
Slabiji zvuk govora od ostatka zvukova (prilikom gledanja filmova)... polarnimeda Operativni sistemi 2 14.10.2008 13:12
Taj film... aerochivija Brbljaonica 15 20.7.2008 21:46


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com