Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.2.2012, 0:36   #101
Budimir_Trajkovic
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2007.
Lokacija: Sanctuary
Poruke: 1.732
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 676 puta na 365 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Ja sam na prenesi i surfoj 500 spucao minute ka svim mrežama 3. februara
Sad se uzdržavam da zovem izvan Lelenora
U vezi rominga:

@Dragon Slayer kako si uspeo da izdejstvuješ OT990 na rate? Meni to nisu ni ponudili, morao sam da dam na gomilu 2k. Tj. uz prvi mesečni ralun ceo iznos.
Budimir_Trajkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2012, 0:36   #102
RAJIC
Veteran
 
Član od: 26.7.2007.
Poruke: 989
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 81 puta na 35 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku RAJIC
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

ne ajd pozovi me nego kazu daj telefon da nazovem zenu nemam kredita,hehe.
inace zeni sam uzeo na ugovor za dinar telefon ,nije neki SE spiro ili tako nesto i jos za dinar dobila poklon neki samsung sa karticom i 200 dinara kredita. taj samsung sam prodao za 3000.
http://www.mts.telekom.rs/index.php/toki.806.html
to ti je samo jedan primer pripejda.
jos samo da nam tip kaze kad kupi telefon za 200 evra, posle 6 meseci za koliko ga proda i koliko mora da doda za onaj bolji
RAJIC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2012, 9:10   #103
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Citat:
Budimir_Trajkovic kaže: Pregled poruke
Ja sam na prenesi i surfoj 500 spucao minute ka svim mrežama 3. februara
Sad se uzdržavam da zovem izvan Lelenora
U vezi rominga:

@Dragon Slayer kako si uspeo da izdejstvuješ OT990 na rate? Meni to nisu ni ponudili, morao sam da dam na gomilu 2k. Tj. uz prvi mesečni ralun ceo iznos.
Mnogo dugo sam postpaid korisnik, i nije mi prvi telefon koji uzimam.

Znam da uz tek potpisan ugovor ne može.

I ide provera Kreditnog Biroa i sve ono. A posle 6 meseci uredno plaćanih računa stičeš status starog korisnika, i možeš da uzmeš telefon bez provere Kreditnog Biroa. A ne znam posle koliko možeš i na rate ....

I nisam siguran da ide automatski, možda moraš da tražiš, možda im sistem namešten da ide suma odjednom, a on mora da štiklira "na rate" tamo negde u njihovoj aplikaciji.

Citat:
jos samo da nam tip kaze kad kupi telefon za 200 evra, posle 6 meseci za koliko ga proda i koliko mora da doda za onaj bolji
I to sam napisao u mojoj prethodnoj poruci. Ako ga ne mrzi, neka pažljivo pročita, pa neka sabere moje troškove i njegove, pa neka kaže iskreno šta se više isplati/ne isplati, i koju cenu plaća da bi bio "u trendu", tj. da menja telefone svakih 6 meseci .... dal menjaš i PC svakih 6 meseci? Ili auto? Ne brate ....
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2012, 10:47   #104
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

slazem se sa svime sto ste pisali,ali mislim da bi telefoni u telenoru mogli da budu jeftiniji,posebno "jaci" modeli.
recimo htc rhyme 350e uz pis500 u telenoru,a 220 u pis1000.
galaxy s2 uz pis500 450e
razumem da su to premium telefoni,ali ovo je ipak malo previse.
da zaista kupujem takav telefon uzeo bi post paid paket,i kupio telefon u slobodnoj prodaji
ponude kao sto su telenor ot za dinar uz pis500,su vec odlicne,i taj telefon sam i kupio,dao sam nista i dobio telefon.brutalno
a da ima totalnih kretena,ima.kako imam i internet od telenora i majka ima postpaid,isao sam nekoliko puta do radnje i svaki put vidim neku dijabolu tamo.
standardni shokovi kada ljudi cuju da moraju da plate telefon,i da ga nece dobiti na poklon. onda,pa ja ako sada platim (recimo 10000 za telefon) onda moram da placam i racune? postpaid se placa svaki mesec?
prosto je neverovatno koliko ljudi mogu biti glupi,ali sta ces.i ako je neko toliko ogranicen da ne vidi pogodnost kupovine kod operatera,sta vas briga.ako neko ima dovoljno para da baca,i menja telefon kao carape,samo neka izvoli
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2012, 14:27   #105
Remi_Gaillard
Član
 
Član od: 18.8.2009.
Lokacija: Tamo gde teku bakar i zlato...
Poruke: 456
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 50 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Remi_Gaillard
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Zna neko dal moze da se posle 6 meseci ponovo uzme telefon u Telenoru ?
Uzeo sam telefon u aprilu prosle godine i sad bi hteo da uzmem drugi,jel to moze?
Remi_Gaillard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2012, 14:39   #106
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Ne moze, koliko je meni poznato moras da odradis ugovor.

U suprotnom bi svi uzimali telefon za jedan dinar na svakih 5-6 meseci i prodavali ga za po nekolko hiljada...
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2012, 14:46   #107
Remi_Gaillard
Član
 
Član od: 18.8.2009.
Lokacija: Tamo gde teku bakar i zlato...
Poruke: 456
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 50 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Remi_Gaillard
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Znam i ja da ne moze nego me neko skoro ubedjivao da moze,pa reko ajde da pitam,da proverim
Remi_Gaillard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2012, 15:27   #108
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Moze samo 6 meseci pre isteka ugovora sa naravno produzenjem.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2012, 16:37   #109
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Ne može ni 6 pre isteka. Može 3 meseca pre isteka za pravna lica, i 1 mesec je bilo za fizička lica, a možda je sada i za fizička lica 3 meseca.

Ugovorna obaveza je 24 meseca, i za sve to vreme ne može da se uzme nov telefon.

Taj je baš neki optimista ako misli da na svakih 6 meseci može da uzme nov telefon.
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2012, 17:07   #110
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Pih vip je onda bolji,ja mogu 6 meseci pe isteka ugovora da uzmem novi teelfon i tarifu.
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2012, 17:07   #111
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Upravo tako, samo mesec dana pre isteka ugovora za fizicka lica.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2012, 20:53   #112
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom

Da i ja kažem koju pošto sam već sa iskustvom prevremenog produženja ugovora?.Lepo, ali i ne toliko korisno za ptetplatnika jer ugovor glasi 24+x.Sto će reci da ako produzis ugovor na takav način dobijas nagradno onoliko koliko ranije produzis, u mom slučaju 5 mjeseci.Sto i nije malo ,29 meseci.Zato dobro razmislite kad to tražite.



Sent from my ZTE roamer using Tapatalk
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2012, 21:57   #113
GameFREAK
Član
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Sabac - Beograd
Poruke: 254
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 20 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Citat:
DragonSlayer kaže: Pregled poruke
Bre, ovi Prenesi paketi su majka .....

Sad preko zime kad nema posla nagomilaš, posle kad krene sezona trošiš i ne misliš ... Milina da gledaš ....

I telefoni džabe ....

Pretposlednji koji sam uzeo bila nokia koju sam posle isteka obaveze udao za 30 evra i uzeo telenor touch za 2000 dinara (a da sam sačekao decembar, 7 dana ga davali za dinar) koje ću da plaćam kroz račun na 6 meseci, i još mi ostalo 10 evra taman za jedan račun od 990 dinara ...

I onda dodje neko kao touch da mi priča kako se to ne isplati, kako oni mene pljačkaju, i kako je to skupo ... O Bože kako sam prost, pa dozvoljavam da me izrabljuju. . .

Znaš kome je skupo?
Prvi tip ljudi kome je skupo, a ovakvih je mnogo, je onaj čiji IQ ne može da ukapira da 24 meseca ne plaćaš RATU, nego PRETPLATU za koju imaš odredjeni broj minuta, poruka, megabajta i slično. I čim počne da mi računa: jeste, eto, dao si 2000, i plaćaćeš još 24 meseca po 1000, ja prestanem da ga slušam, jer lupa gluposti ... I ne mogu da mu objasnim da on za fiksni kući plaća 600 mesečno i nema ništa. A ja za 1000 imam dosta toga. Ali ovi oće mene da zeznu, i ja sam glup.
Drugi tip ljudi, a na žalost i ovakvih je mnogo, je ona koja uleti u poslovnicu, uzme najskuplji telefon i uzme naveći paket, iako mu realno treba 3 puta manji, i onda kuka kako mu stižu računi 4000 mesečno ... E, o tome si trebao bato moj pre nego što si potpisao.

Pre par dana bio sa sestrom, i neki romale došli njih 4 da kupe telefon. I sad onaj čija je LK i koji ima TR onako važno kaže devojci za koju je telefon: Biraj.

Ona prst pravo u Galaxy SII.

I sad on onom liku kaže ajde da pravimo ugovor, ovaj kaže ajde, a već ga vidim da nisu prvi. Pita ga uz koji palet, i kaže mu imate od 1000 mesečno pa na gore, i ovaj naravno ajde taj od 1000. I čovek mu lepo kaže, morate sada da uplatite 48000 i kusur dinara ... (ne znam tačno koliko) a ovaj Kako? Morate 485 evra odmah da uplatite! Ponovi ovaj i pretvori u pare koje romale razume. Lel, majko .... kad ovaj poče: Vi niste normalni, pa odakle tolke pare, pa el to nije za dinar, pa kakav je to način ...

Ja slušam i ne mogu da verujem sa kojim predubedjenjem ljudi dolaze, kao da je neko dužan njima da pokloni telefon od 700-800 evra za dinar ... brooka ....

E, i takav će sutra da priča kako su ovi lopovi, djubreta, šta oni misle, dabogda izgoreli i slične stvari ....
E samo da nisi napisao ''brooka'' dao bih ti zahvalnicu. Ostalo potpisujem!
GameFREAK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku GameFREAK na korisnoj poruci:
Stefan programer (24.12.2013)
Stara 20.2.2012, 22:12   #114
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Pa ne mogu da editujem sada.... Ajd zažmuri na jedno oko ....

Mislim, onoliki post, a ti se uhvatio za jednu reč
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2012, 22:58   #115
srbdr
Veteran
 
Član od: 7.1.2009.
Lokacija: БГД
Poruke: 557
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 72 puta na 69 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srbdr Slanje poruke preko Skypea korisniku srbdr
Određen forumom

Може нов фон у теленору после 6 месеци али уз нови број. А уз исти број може 2-3 месеца пре истека уговора.
srbdr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.2.2012, 23:09   #116
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom

Predubedjenje o telfonima za 1 dinar, po mgucstvu uz najmanji paket pa još sgs2 ,nije produkt malog IQ i loše informisanosti, već nepismenosti.Vide oni tabelu, ali ne umeju da je pročitaju,a uz to i ne radi.Ali su onomad čuli na televizoru "svi telefoni za jedan dinar".




Sent from my ZTE roamer using Tapatalk
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 0:04   #117
Thaedass
WALL-E
 
Avatar korisnika Thaedass
 
Član od: 4.9.2009.
Poruke: 4.423
Zahvalnice: 404
Zahvaljeno 1.255 puta na 909 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

^ sledeci put pre nego sto ikoga klasifikujes kao nepismenu osobu prostudiraj vrlo bitnu granu u ekonomiji - marketing. Mozda ti i da odgovor zasto je pola drzave u ubedjenju da se dobija telefon za dinar
Thaedass je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 0:43   #118
DragonSlayer
Starosedelac
 
Član od: 30.4.2006.
Poruke: 1.241
Zahvalnice: 613
Zahvaljeno 264 puta na 174 poruka
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Thaedass, ta vrlo bitna grana u ekonomiji kod mene ne prolazi.

Jednostavno, dovoljno sam pismen i sa dovoljno IQa, da ne može da mi proda myda za bubrege.

Može on da napiše 69.95, i iako 90 posto ljudi to pročita kao 60 ili 60ak dinara (ili ne znam čega) ja vidim da je to 70 dinara.

I dugo sam se nadao da su i drugi takvi, ali me činjenično stanje i primeri iz svakodnevnice brzo razuvere ...

npr. Skoro svakodnevno idem u poštu i šaljem neke paketiće/pakete. Skoro svakodnevno idem i u 2 banke. Jedna od njih je gde imam račun firmin i svoj privatni. I danas sam išao u poštu da šaljem neke stvari, i red NENORMALAN !!! na šalterima gde se plaća, posebni su za pakete. I sad dok sam čekao ovo par ljudi gde šaljem, izbrojim preko 50 ljudi u redu za plaćanje. I šta ne mogu da se načudim? Svi u rukama drže račune.

Prvo, ajde, možda (?!) danas baš svi prmili platu. Ali ... NEMA SILE koje bi me naterala da stojim satipo-dva u redu da platim hebeni račun za telefon ili mobilni ili kablovsku. Ili ću ga platiti za 2 dana, neće niko propasti ako ga platim sa dan-dva-tri zakašnjenja, ili ću "doći juče", tj. neću čekati poslednji dan ... ali ljudi izgleda vole da budu ovce. Kao da će neko da ih strelja ako slučajno danas ne uplate.

Drugo, sve to isto može da se plati i u banci, i to sigurno jeftinije. Npr. pošta uzima 30 dinara provizije, a banka u kojoj imaš račun od 10 do 20. A danas svi imaju račun u nekoj banci preko koga prima platu/penziju. Ali, što mi reče i jedna službenica koju znam onako površno, jednom sam je pitao (isto je bio 20. u mesecu, pa mi je to od tada privuklo pažnju) zašto ovlika gužva, a ona: Pa znaš , ima ljudi koji ako ne plate u pošti, kao da nisu ni platili

Ljudi vole sebe da muče , valjda da bi mogli posle da kukaju, umesto da probaju da reše problem.
DragonSlayer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 1:13   #119
zajchik
Starosedelac
 
Član od: 24.4.2011.
Lokacija: KLADOVO
Poruke: 1.936
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 461 puta na 406 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku zajchik Slanje poruke preko Yahooa korisniku zajchik Slanje poruke preko Skypea korisniku zajchik
Određen forumom

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
^ sledeci put pre nego sto ikoga klasifikujes kao nepismenu osobu prostudiraj vrlo bitnu granu u ekonomiji - marketing. Mozda ti i da odgovor zasto je pola drzave u ubedjenju da se dobija telefon za dinar
BLIC-"Prema poslednjem popisu stanovništva iz
2002. godine, u Srbiji je više od milion ljudi,
odnosno više od 20 odsto odraslih preko 15
godina starosti koji nisu završili osnovnu
školu, a čak 50 odsto odraslih koji imaju
samo osnovnu školu ili su funkcionalno
nepismeni".

Njima je upućena ona rečenica pod navodnicima.Naravno da je marketing čudo kao i statistika, ali ne može da prodje kod pismenijih.To su tih 50% ubedjenih.



Sent from my ZTE roamer using Tapatalk
zajchik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 14:08   #120
Remi_Gaillard
Član
 
Član od: 18.8.2009.
Lokacija: Tamo gde teku bakar i zlato...
Poruke: 456
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 50 puta na 31 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Remi_Gaillard
Određen forumom Re: Ponuda telefona kod naših operatera

Evo odgovora Telenora:

Citat:
Postovani korisnice ,

Sklapanje aneksa ugovora uz kupovinu novog telefonskog aparata iz nase ponude, moguce je nakon 23 kalendarska meseca tekuce ugovorne obaveze.
Nakon isplate aparata na 6 mesecnih rata mozete sklopiti jos jedan ugovor uz povoljnost placanja aparata na rate , odnosno na 6 meseci , kroz mesecni racun.

Srdacan pozdrav,
Remi_Gaillard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
mt:s telefon postpaid

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Pitanje legalnosti zaključavanja mobilnih telefona kod operatera. DragonSlayer Aparati i oprema 12 22.3.2015 2:48
Flashovanje SE K800/W810/K750/D750 i ostalih SE telefona Milan91 Aparati i oprema 131 9.8.2011 20:56
Nekoliko telefona strahinja87NS Aparati i oprema 9 17.12.2009 4:02
Kako da povratim obrisan broj iz memorije telefona - N95? Maranellob Programi za mobilne telefone 8 22.5.2009 0:12
Izračunajte broj svog mobilnog telefona! A M G Cvet kompjutera 21 9.10.2008 12:55


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com