Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Audio softver

Audio softver Programi i alati za obradu zvuka na računaru, softver za puštanje muzike i zvukova, audio kodeci, konvertori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.4.2010, 0:50   #1
gavranpero
Član
 
Član od: 16.6.2009.
Lokacija: Banjaluka
Poruke: 200
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 25 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gavranpero
Određen forumom Aimp SHOUTcast Radio

Poznato je da Aimp podržava pluginove od Winampa. Tako je i sa SHOUTcast radiom. Problem je samo što ti pluginovi neće da se instaliraju u direktorijum Aimpa. Evo kratkog upustva kako da ubacite plugin-ove u Aimp

1.Skinite SHOUTcast DNAS application i SHOUTcast Radio DSP plug-in for Windows na ovom linku

2. Takodje i UniExtract sa kojim ćete da ekstraktujete SHOUTcast Radio DSP plug-in za Aimp (oficijelna stranica)

3. Instalirajte UniExtract i ekstraktujte plug-in.



i dobićete ovo



kopirate ove fajlove u Aimp/PlugIns folder




4. Da bi sve funkcionisalo, biće vam potreban i ovaj fajl nscrt.dll koji ne ubacujete u plugins folder, nego u AIMP2 folder



5. Instalirajte SHOUTcast DNAS server (shoutcast-dnas-1-9-8-windows)

6. Pokrenite Aimp i u DSP menadžeru uključite plugin



7. Ovdje ću da prekopiram upustvo kako se podešava, što znači da ovaj dio tutorijala nije moj (link ka originalnom upustvu za Winamp)

8. U novom prozoru (SHOUTcast Source) imate pri vrhu četiri taba: Main, Output, Encoder i Input. Kliknite na tab "INPUT" i izaberite kao INPUT DEVICE "Winamp (Recommended)". Ukoliko planirate da koristite drugi "izvor" (npr. mikrofon ili Line In), onda izaberite opciju "Soundcard Input"


Sad možete da birate dve opcije: hoćete li da emitujete u MP3 formatu ili npr. u AAC+ formatu. Moja iskrena preporuka je AAC+ format, koji pri istom bitrateu daje drastično bolje rezultate (zvuk) nego MP3. Posto je bitrate presudan što se tiče broja slušalaca, sami procenite šta je vama bolje

9. (AAC+ - odličan zvuk). Sad kliknite na tab "Encoder", klikom u gornjem levom delu prozora izaberite "Encoder 1", kao Encoder Type izaberite "AAC+ Encoder", i kliknite na taster "Encoder Settings". Izaberite sledeće (moja preporuka): Format - aacPlus v2 | Bitrate - 28kbps | Options - 44100hz (Parametric Stereo)

ILI

10. (MP3 - Ne preporučujem). Sad kliknite na tab "Encoder", klikom u gornjem levom delu prozora izaberite "Encoder 1", kao Encoder Type izaberite "MP3 Encoder", a za Encoder Settings izaberite sledeće (moja preporuka): 32kbps, 22.050khz, Mono

11. Kada ste namestili Encoder, kliknite na Output tab. Kao Output izaberite "Output 1" i kliknite na taster "Connection" (odmah ispod "Output" prozora).

* Address: 127.0.0.1
* Port: 8050 (preporuka)
* passw2.png [ovde upišite password koji želite da koristite. Isti password morate upisati kasnije prilikom konfiguracije shoutcast servera!)
* Encoder: 1
* Chekirajte checkbox "Automatic Reconnection on Connection Failure"
* Reconnection Timeout: proizvoljno - OK je npr. 5 seconds

Sada kliknite na taster "Yellowpages" (odmah pored "Connection" tastera)

* Make this server public - čekirajte
* Description - Opis vaše radio stanice
* URL - web adresa vaše radio stanice
* Genre - žanr muzike koju puštate
* AIM, ICQ, IRC - proizvoljno
* Enable Title Updates - čekirajte ako hoćete da vašim slušaocima izlazi RDS

I time smo zavrsili sa podešavanjima SHOUTcast source Plug-Ina za Aimp. A sada - server!



12. Nađite folder gde ste instalirali SHOUTcast server (najverovatnije u C:\Program Files\SHOUTcast)

13. Pronađite fajl "sc_serv.ini" u njemu i otvorite ga WordPadom (ako pokušate Notepadom ništa vam neće biti jasno)

14. Sada potražite u fajlu koji ste upravo otvorili sledeće redove i popunite ih ovako:

* MaxUser=

(Ovde važi zlatno pravilo: [vaš upload u kbps] / [kbps kojim emitujete] = [max broj slušalaca].
Npr.: imate paket 256 flat, što znači da vam je upload 128 kbps, i emitujete muziku u AAC+ formatu na 28 kbps. Ovo znači da je -> 128kbps / 28kbps = 4,5... 4 slušalaca MAKSIMUM! Znači - četvoro ljudi može da sluša vaš radio bez problema (pod uslovom da vam ne ide drugi upload tipa torrenta i sl.). Ukoliko stavite veći broj od onog koji vaša internet konekcija može da "izvuče", vaš kompjuter će se "gušiti", memorija nestajati, procesor uzaludno raditi a svi vaši slušaoci će imati konstantno prekide od po 5 i više sekundi na svakih 10-15 sekundi.


* Password=

(Ovde upišite password koji ste prethodno upisali u SHOUTcast source plug-inu za WinAmp. Pogledajte gore pod tačkom 11. Ako vam se passwordi ne slažu - nema emitovanja.)

* PortBase=8050

(Pogledajte pod tačkom 11. - Ako se portovi ne slažu - nema emitovanja.)

* SrcIP=ANY <---- Ostavite ovako. Ako piše bilo šta osim ANY (npr. 127.0.0.1 - promenite u ANY)

* DestIP=ANY <---- Isto kao gore

* AdminPassword=

(Ovde upišite password koji ćete koristiti za http administraciju Shoutcast servera. Administracija se vrši pristupom adresi http://127.0.0.1:8050 ali samo kada server radi! )


Snimite sc_serv.ini fajl i zatvorite ga (snimite ga tako da prebrišete stari!).

15. Pokrenite SHOUTcast server - START -> ALL PROGRAMS -> SHOUTcast DNAS -> SHOUTcast DNAS (GUI) (da startujete server)

16. Ubacite playlistu u Aimp i pustite neku pesmu

16. Kliknite na "SHOUTcast Source" (Aimp plugin) prozor

17. Kliknite na "Output" TAB, pa na taster "Connect". Ako vrijeme ide, server ste uspjeli da pokrenete i to je to

18. Program Aimp radija se emituje na
PHP kod:
   http://[Vaš  IP]:8050/listen.pls 

Poslednja ispravka: VojaM (10.4.2010 u 13:22) Razlog: naša slova, pravopis
gavranpero je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku gavranpero na korisnoj poruci:
ANGELDEAD (26.5.2010), divx_by_jasmin (23.4.2010), LoneWolf (9.5.2010), LoshMeeBre (9.4.2010)
Stara 7.5.2010, 17:18   #2
peex
Novi član
 
Član od: 2.5.2010.
Poruke: 5
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Aimp SHOUTcast Radio

Ovo odlicno radi, samo treba malo vremena da prekopirate ove dll fajlove iz winapa u aimp2 bez ikakvog extraktovanja i dodatnih podesavanja. Ne treba Vam plagin SHOUTcast server mozete najjednostavnije potraziti neki free striming hosting prijaviti se prekopirati adreu port lozinku bez velike muke (listen2myradio.com) i to 100% radi e sad zavisi samo koliki vam je upload i koliki bitrate mozete da pustite.Ovde mi samo mi se ne svidja to sto ne radi ekvilajzer u izlazu i limiter vec su samo su napravljeni da rade u sklopu vaseg racunara s kojeg reprodukujete, dok u strim radio to ne radi niti se odnosi. Bilo bi lepo kada bi radio limiter i ekvilajzer tada bi bile pesmice jednakog nivoa obojene ekvilajzerom.
Probajte pa ce te se uveriti SHOUTcast plagin sa aimp2

Poslednja ispravka: peex (7.5.2010 u 17:29)
peex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2010, 14:48   #3
Hekler94
Novi član
 
Član od: 9.5.2010.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Aimp SHOUTcast Radio

zanima me koji IP jel moj IP na netu ili onaj IP 127.0.0.1
Hekler94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2010, 15:21   #4
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Aimp SHOUTcast Radio

Citat:
Hekler94 kaže: Pregled poruke
zanima me koji IP jel moj IP na netu ili onaj IP 127.0.0.1
Tvoj IP sa neta ili neki dodijeljeni,a ne taj.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2010, 22:01   #5
gavranpero
Član
 
Član od: 16.6.2009.
Lokacija: Banjaluka
Poruke: 200
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 25 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gavranpero
Određen forumom Re: Aimp SHOUTcast Radio

Citat:
peex kaže: Pregled poruke
Ovo odlicno radi, samo treba malo vremena da prekopirate ove dll fajlove iz winapa u aimp2 bez ikakvog extraktovanja i dodatnih podesavanja. Ne treba Vam plagin SHOUTcast server mozete najjednostavnije potraziti neki free striming hosting prijaviti se prekopirati adreu port lozinku bez velike muke (listen2myradio.com) i to 100% radi e sad zavisi samo koliki vam je upload i koliki bitrate mozete da pustite.Ovde mi samo mi se ne svidja to sto ne radi ekvilajzer u izlazu i limiter vec su samo su napravljeni da rade u sklopu vaseg racunara s kojeg reprodukujete, dok u strim radio to ne radi niti se odnosi. Bilo bi lepo kada bi radio limiter i ekvilajzer tada bi bile pesmice jednakog nivoa obojene ekvilajzerom.
Probajte pa ce te se uveriti SHOUTcast plagin sa aimp2
Meni je prvenstveno bio cilj da izbjegnem instalaciju Winampa (prvi put sam tako napravio radio stanicu na Aimpu ) i da pronadjem nacin kako da ekstraktujem potrebne plugin-ove.
gavranpero je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.5.2010, 22:06   #6
ANGELDEAD
Veteran
 
Član od: 12.12.2008.
Lokacija: Medju milion gamadi
Poruke: 515
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 49 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Aimp SHOUTcast Radio

Morat cu ovo probati. Bas sam se zainteresovao u poslednje vreme za hosting (bilo kakav)


EDIT: Tutorial bas i nije nesto dobar. Namestanje servera nije dobro objasnjeno, zahvaljujuci DynDNS-y nisam mogao skinuti UniExtract, ali sam se ipak nekako snasao i nece da mi se konektuje na server. Probat cu preko jedne stranice koja je zaduzena za konfiguraciju server-a. Ali ovo sto si ti objasnio sumnjam da bi radilo kod nekog, MOZDA, MOZDA u LAN-y, a preko net-a sumnjam.

I jos nes SAM broadcaster je mnogo bolje od ovoga, zato sto on ima odlican panel sa kojim mozemo edit-ovat radio. Nije od dzaba na premium-y.

Poslednja ispravka: ANGELDEAD (27.5.2010 u 16:55)
ANGELDEAD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.5.2010, 22:30   #7
gavranpero
Član
 
Član od: 16.6.2009.
Lokacija: Banjaluka
Poruke: 200
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 25 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku gavranpero
Određen forumom Re: Aimp SHOUTcast Radio

Priznajem da drugi dio tutorijala u kojem se objasnjava podesavanje servera nije uradjen detaljno ( nije postavljena nijedna slika ), ali je tacan. Ako se drzis upustva, napravices svoju radio stanicu. Kazes da nece da se konektuje na server. Moze biti mnogo razloga za to ( firewall, podesavanje u "sc_serv.ini" fajlu ).

Citat:
Ali ovo sto si ti objasnio sumnjam da bi radilo kod nekog, MOZDA, MOZDA u LAN-y, a preko net-a sumnjam.
Ja nisam ni prvi, a ni poslednji koji je na ovaj nacin napravio svoju radio stanicu. Kod mene funkcionise savrseno ( i kod drugih ), prikazuje naziv stanice, ime pjesme koja se trenutno izvodi.

Citat:
Namestanje servera nije dobro objasnjeno, zahvaljujuci DynDNS-y nisam mogao skinuti UniExtract
Ne znam sta si htjeo reci sa ovim, link koji sam ostavio za skidanje pomenutog programa vodi na direktan download ili mozete otici na stranicu . Sve pise
gavranpero je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2010, 16:42   #8
Flexyy
Veteran
 
Član od: 23.1.2010.
Lokacija: BGd
Poruke: 587
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 79 puta na 37 poruka
Određen forumom Re: Aimp SHOUTcast Radio

Meni uvek kad hocu da se konektujem na radio izadje u serveru error connecting to yp.shoutcast.com prvo mi je pisalo da trebam da disablujem firewal/ips itd i nasao sam na winampovom sajtu da samo trebam da promenim yport u 666 i ta greska mi je nestala ali se sad ovo javlja
Flexyy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
NRadioBox internet radio player sa preko 70 domacih radio stanica naskovic Audio softver 48 29.10.2011 17:48
Shoutcast online radio Macak Mackin Brbljaonica 0 18.6.2009 21:10
Domaće radio stanice Amarok2 Mr.Eco Slobodni softver 1 23.11.2008 22:54
Virgin Radio Classic Rock vladale Zanimljive Web lokacije 2 26.2.2006 1:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com