Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.10.2010, 8:59   #1
Toša
Novi član
 
Član od: 16.7.2010.
Poruke: 15
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Univerzalni daljinski za TV i kodovi


Mnogima je potrebna pomoć za kodove za univerzalne daljince za TV jer je teško naći orginal pa evo i ja molim ako neko zna da pomogne:
Imam samsung televizor . Daljinac na kojem je uštampan neki broj RC-S00104N više ne reaguje. Majstor je pokušao i promenuo lampicu pa je nekoliko dana bio u funkciji i opet ništa. Pre nekoga vremena sam kupio univerzalni daljinski Megatel i dobio prospekt sa spiskom kodeka za sve marke televizora ali sam ga izgubio. Molim ko ima ili zna broj (kod)
za samsung televizor a univerzalnog daljinca Megatel neka pod hitno ga ponudi meni i svima zainteresovanima. Normalno da i za druge univerzalce i televizore ako neko zna može ponuditi saznanja drugima jer tu smo da bi jedni drugima pomogli.
Toša
Toša je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2010, 9:36   #2
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.862
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.846 puta na 1.160 poruka
Određen forumom Re: Univerzalni dljinski za TV i kodovi

Citat:
Toša kaže: Pregled poruke

Mnogima je potrebna pomoć za kodove za univerzalne daljince za TV jer je teško naći orginal pa evo i ja molim ako neko zna da pomogne:
Imam samsung televizor . Daljinac na kojem je uštampan neki broj RC-S00104N više ne reaguje. Majstor je pokušao i promenuo lampicu pa je nekoliko dana bio u funkciji i opet ništa. Pre nekoga vremena sam kupio univerzalni daljinski Megatel i dobio prospekt sa spiskom kodeka za sve marke televizora ali sam ga izgubio. Molim ko ima ili zna broj (kod)
za samsung televizor a univerzalnog daljinca Megatel neka pod hitno ga ponudi meni i svima zainteresovanima. Normalno da i za druge univerzalce i televizore ako neko zna može ponuditi saznanja drugima jer tu smo da bi jedni drugima pomogli.
Toša
U boljim TV servisima mozes kupiti univerzalni daljinski upravljac bas za svoj model televizora i neces morati nikakav kod da ukucavas (ti daljinski upravljaci su pravljeni kao zamena za originale i obicno rade sa celim seijom televizora od nekog/doticnog proizvodjaca).
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2010, 10:25   #3
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Univerzalni dljinski za TV i kodovi

Moram da dodam da sam i ja probao razne univerzalne daljince i kodove za moj Samsung, i na kraju sam saznao da na nekim modelima rade samo originalni daljinci, pa sam našao original za 700-800 din (e sad. možda su me prešli ako je tačno ovo što oluja kaže, da mogu i neki univerzalni za te serije televizora).Kodove sam inače tražio u nekoj knjižici koju sam pozajmio, pa ako ti niko ovde ne javi pokušaću da je nadjem...
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JohnnyNT na korisnoj poruci:
Toša (21.10.2010)
Stara 20.10.2010, 11:40   #4
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Univerzalni daljinski za TV i kodovi

Čak i ako ne pronađeš koji je kod, univerzalni daljinski upravljači imaju proceduru za automatsko "pronalaženje" koda. Procedura se svodi na to da uključiš automatsko skeniranje kodova na daljincu, a zatim pritisneš i držiš power dugme na daljincu. Kada se TV upali, zaustavljaš skeniranje. E sad, problem je kako pokrećeš skeniranje kodova na daljinskom upravljaču (jer uputstvo nemaš).
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2010, 7:31   #5
Toša
Novi član
 
Član od: 16.7.2010.
Poruke: 15
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Univerzalni dljinski za TV i kodovi

Hvala Džoni. Pokušaj naći knjižicu i obavesti me o kodu. Vidim da nije problem za daljinski. Sve može da se kupi, ali ako imam univerzalni Megatel, zašto da ga bacim.
Toša je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2010, 11:46   #6
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Univerzalni dljinski za TV i kodovi

Evo, doduše misio sam da ih ima više, ali pokušaj:

004/ 005/ 009/ 015/ 104/ 105/ 106/ 109/ 133/ 172
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Univerzalni daljinski za TV karticu rasa01 Ostale komponente 4 9.12.2011 20:45
Ne radi daljinski na Gigabyte TV kartici zugazuga Foto i audio/video 3 19.5.2010 12:57
Daljinski za TV2000XP EXPERT? miljan Video/TV softver 3 25.9.2009 5:55
Elite daljinski SK fan Foto i audio/video 4 8.6.2009 19:36
ne radi daljinski marko vuleta Kvarovi 7 28.12.2006 19:43


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com