Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.9.2008, 19:14   #61
Kum22
Veteran
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Las Vegas
Poruke: 593
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Kum22
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

Kazi sta hoces, ali ja igru igram i dosad je bolja u SVEMU od Wow-a, a znam sta govorim, jer Wow igram od njegovog pocetka, kao i ekspanziju, kao i sve sta ide uz to. A kad kazem igram, onda to i mislim. Sta mislis zasto uvijek fali healera ni tankova na serverima. Zato sto se ljudima klasa healera NE igra. Zasto. Dosadno im je klikati konstantno po drugom igracu i ne raditi nista drugo. Znam masu healera koji su prestali da igraju jer im je to dosadilo. Kao i tankova. Ekipa koja je radila Warhammer to dobro zna i napravili su nesto drugacije, nesto sto ce se svima svidjeti. I nemoj da pricas, naravno da ima vise Battlegroundova nego u Wow-u jer je to primarno PvP orijentisana igra. I kao takva je hiljadu puta bolja od Wow-a.
Kum22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 19:21   #62
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

Ma kompletno su napravili da manje zavisis od drugih igraca sto je super. Ovako ko ima veliko drustvo online (i nema zivot pa samo se igra) moze da uziva podjenako kao i neko ko igra povremeno jer nema vremena da se posveti tome maximalno i ovako lakse moze da upadne u grupu a ako grupe i nema, moze ponesto i sam... a PVP je primaran sto je odlicno jer je PVE smor.

Ja sam igrao WoW ali nikad nisam imao vremena da igram po ceo dan i onda kad i nekog upoznam izleveluje se brze od mene i onda ode dalje a ja ostanem na pocetnim zonama i nikad ne mogu da nadjem grupu... i onda pola kvestova radim 3 put duze nego sto je normalno dok se na kraju ne smorim potpuno jer su vecina questova dosadni i ne vidim koja je svrha da ih radim... plus end game sadrzaj na WoW me ne privlaci uopste...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 19:51   #63
Kum22
Veteran
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Las Vegas
Poruke: 593
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Kum22
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

Sta jest, jest. Wow jest velika igra koja ce uvijek imati svoje poklonike i igra koju sam ja igrao sa velikim odusevljenjem. I jos je igram. I Wow ce uvijek imati veliku publiku zato jer je to Wow. Institucija. Prva MMORPG igra. THE MMORPG. Ali ono sto sam dosad vidio Warhammer je bolji. Drugaciji. Ali koliko god bio bolji, nikad nece biti Wow. Razumijete sta hocu da kazem?
Kum22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 20:52   #64
BobaL
Član
 
Član od: 1.4.2006.
Poruke: 493
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 143 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

Koliko se brzo level-uje u igri? Procitao sam da je red cekanja na ulazak u igru predugacak i da je ponekad i po 3 sata jel ovo istina?

Sto se tice WOTLK on sigurno nece oduvati ni jednu MMO igru jer neko ko pocinje sada da igra WOW treba prvo da stigne do 70-tog, a potom i do 80-tog sto je previse vremena koje je potrebno uloziti samo u nabijanje level-a, a ako ubacimo tu i grind honora i mark-ova ili odlazak u neke raid-ove racunica je jednostavna ne isplati se pocinjati od nule, ono sto je moje licno misljenje je da ce WOTLK samo zadrzati "stare" igrace i mozda privuci po kojeg novog. Takodje WOTLK ne donosi nista novo sto vec nije vidjeno ranije, par novih modela prevoznih sredstava, novi kontinent, par novih instanci u kojima su korisceni vec korisceni modeli boss-eva u WOW+TBC iako je sve ovo novo do sada je sve to vidjeno tako da izgleda kao "Deja-vu", a verujem da ce se tako mnogi osetiti.
BobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 21:03   #65
Kum22
Veteran
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Las Vegas
Poruke: 593
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Kum22
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

Ne mogu jos da ti kazem koliko brzo se leveluje, igram Warhammer prekratko da bi to ocijenio. Jos jedna stvar koju sam zaboravio, mozete lootovati playere u PvP-u ! Ubijete nekog i dignete mu pare (i jos neke sitnice, itemi ne mozete lootovati). Kolko para mu mozete uzeti i po kojem sistemu, jos ne znam, ali fazon je odlican .
Kum22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Kum22 na korisnoj poruci:
RUSuper (21.9.2008)
Stara 21.9.2008, 21:09   #66
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

Razlog vise da pazite i idete u banku
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 21:52   #67
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

@Kum22
Hvala na informacijama. Zaista mi se svidja to sto cujem i sve su vece sanse da kupim igru To sto kazes za healer-e i tenk-ove u WoW-u je tacno (tj. holy priest i prot. war ima samo tu jednu funkciju u PvE-u i to je kraj,ako hoces pvp moras respec,a taj sistem su vec promenili u AoC-u sto je i po meni normalnije ,tj. ja kao priest mogu i da heal-ujem, ali i da radim veliki dmg,crowd control itd. Dobro je sto je i u War-u tako. Si siguran da krades pare protivnickom igracu? Mozda samo pokupis pare ko u WoW-u u battleground-u. Za WoW freak-ove od WoW-a ce biti jedino bolji WoW-2 pa makar izasao 2015 I WoW nije prvi mmorpg (mada si mozda mislio da je tebi prvi)
PS
jos je rano,ali na kom serveru igras?
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 22:19   #68
strajo
Starosedelac
 
Član od: 17.1.2008.
Poruke: 1.373
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 250 puta na 160 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku strajo
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

Citat:
Cernobil kaže: Pregled poruke
@Kum22
Hvala na informacijama. Zaista mi se svidja to sto cujem i sve su vece sanse da kupim igru To sto kazes za healer-e i tenk-ove u WoW-u je tacno (tj. holy priest i prot. war ima samo tu jednu funkciju u PvE-u i to je kraj,ako hoces pvp moras respec,a taj sistem su vec promenili u AoC-u sto je i po meni normalnije ,tj. ja kao priest mogu i da heal-ujem, ali i da radim veliki dmg,crowd control itd. Dobro je sto je i u War-u tako. Si siguran da krades pare protivnickom igracu? Mozda samo pokupis pare ko u WoW-u u battleground-u. Za WoW freak-ove od WoW-a ce biti jedino bolji WoW-2 pa makar izasao 2015 I WoW nije prvi mmorpg (mada si mozda mislio da je tebi prvi)
PS
jos je rano,ali na kom serveru igras?
omg tvoj post nije vredan chitanja ni kucanja !!!

EDIT:
molim vas igrajte wow malo...
manjak hilera i nije neki a manjak tankova je taj shto nema niko dobru opremu za tank. kontate?
ja sam shaman i uzeo sam shamana iskljuchivo zbog hilanja, i u pvp i u pve

a kome je hilovanje dosadno onda nek ne hiluje ffs

EDIT 2:
a uostalom ovako su i pojedinci prichali za AoC pa su proshli kako su proshli
strajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 22:35   #69
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

To je bre individualno Strajo... tebi se svideo GW - meni nije... Tebi se svideo WoW - meni jeste ali me smorio a tebe jos nije... Tebi se ne svidja AoC - ne svidja se ni meni... znaci tri igre smo doziveli potpuno razlicito sto znaci da i WAR ce nekome da bude cool a nekome ne... ali dok ne probas dzaba pricamo...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 22:39   #70
Kum22
Veteran
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Las Vegas
Poruke: 593
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Kum22
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

Ti covjece vrijedas svakog ko kaze nesto protiv Wow-a. Sve gore je navedeno je istina, i da probas da igras Warhammer vidio bi da je bolji. Ako je tebi Wow SuperExtraMegaTurboUltraUber dobra igra, ne mora da znaci da je svima.
Kum22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Kum22 na korisnoj poruci:
Cernobil (21.9.2008), RUSuper (21.9.2008)
Stara 21.9.2008, 22:46   #71
strajo
Starosedelac
 
Član od: 17.1.2008.
Poruke: 1.373
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 250 puta na 160 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku strajo
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

Citat:
Kum22 kaže: Pregled poruke
Ako je tebi Wow SuperExtraMegaTurboUltraUber dobra igra, ne mora da znaci da je svima.
meni i 11 000 000 ljudi
strajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 22:54   #72
Kum22
Veteran
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Las Vegas
Poruke: 593
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Kum22
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

Ti si Bog i Mahatma znanja i evo priznajem, Wow je najjaca MMORPG igra ikad i oprosti sto sam ti proturijecio. Stvarno mi je zao.
Kum22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 22:55   #73
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

@strajo
Ono sto svakako ne vredi raditi Strajo je razgovor sa klincem (WoW fanatikom) od 14 godina. Istina vredjas i to previse za 14-godisnjaka. Ali opusteno jos si ti mali pa nema veze,stvarno. To sto sam reko za AoC ja i dalje tvrdim,i kako sam ja to prosao? Kakve veze ti imas sa tih 11 miliona? Znas koliko se tek ljudi drogira,znaci ajmo svi nije moguce je da se ti ljudi varaju. Mada priznajem da ne shvatam sta ti smeta kod mog posta? Koju sam to ne istinu rekao?
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 22:56   #74
strajo
Starosedelac
 
Član od: 17.1.2008.
Poruke: 1.373
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 250 puta na 160 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku strajo
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

prestao sam da chitam gde pishe da je holy prist hiler i prot warrior tank...
a shta sam ja to uvredljivo rekao? tu bre flejmujesh neko vreme i mlatish bez ikakvog iskustva
strajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 23:05   #75
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

Citat:
strajo kaže: Pregled poruke
prestao sam da chitam gde pishe da je holy prist hiler i prot warrior tank...
a shta sam ja to uvredljivo rekao? tu bre flejmujesh neko vreme i mlatish bez ikakvog iskustva
Nisam mislio sada konkretno mene,ali jesi agresivan (prozivas bez potrebe). Mali pubertetlija Holy priest jeste healer,resto je healer isto,Prot War je tenk i tacka. Ako ti kazes suprotno onda ne znas nista o WoW-u. A WoW igram od kad je izasao toliko o "iskustvu". I samo sam rekao da je taj koncept napusten u AoC-u i da je dobro sto je tako i u WAR-u jer je to meni plus pogotov sto se razmisljam da kupim igru. To sam rekao, ako tebi to nije plus tvoja stvar. Ne ,ti flejmujes i kacis se za postove gde se pominje WoW Nisam se ja tebi obratio nego ti meni ,tako da.......

@Kum22
Koliko igraca se nalazi u tim battleground-ovima u WAR-u? Tipa 15vs15 ili ..... ?
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 23:22   #76
Kum22
Veteran
 
Član od: 24.10.2007.
Lokacija: Las Vegas
Poruke: 593
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 30 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Kum22
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

Ja sam toliko iznerviran da ne mogu da odgovaram na pitanja . Covjece jesi ti normalan, za sta drugo je holy priest nego za healovanje, i prot warr samo za tankovanje? Sta bi ti s njima? Pravio dps mozda? Jesi probao sa tankom u arenu? Jesi probao dps s holy priestom ili paladinom? Daj nemoj da pricas gluposti. Ako si protection, ides samo i iskljucivo kao tank u instance i raidove, a ako neko uzme tanka kao dps, ili u arena team za neke ozbiljnije bodove, onda je zesce retardiran. Kolko ti treba da ubijes nekog moba s holy priestom ili tvojim resto shamanom? Previse. Nemoj nama iskusnjarama prodavat takve jeftine fazone, jer ne prolaze. Izlevelao sam gro klasa kao i vecina ljudi ovdje i vjerovatno ti se svi smiju citajuci tvoje postove.
Kum22 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2008, 23:25   #77
RUSuper
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.11.2007.
Lokacija: Moskva
Poruke: 4.760
Zahvalnice: 2.120
Zahvaljeno 786 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku RUSuper Slanje poruke preko Skypea korisniku RUSuper
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

Citat:
strajo kaže: Pregled poruke
meni i 11 000 000 ljudi
kao sto rece jedan covek na forumu,wow se igrao da bi se zabavilo a sada se igra jer je uslo u naviku.11 000 000 neigra samo zato sto vole wow.Ja igram wow po ceo dan a igra me je smorila toliko da je to nemoguce,igram je jednostavno zato sto nemam sta drugo da radim,vise nemogu bez wowa.I dosta o wowu u temi o warhammeru.Pljujes igru a nisi je ni probao,a nezelis rec da cujes od onih koji su je igrali
RUSuper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2008, 13:40   #78
Serbiansword
Član
 
Član od: 14.12.2006.
Poruke: 203
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 47 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Serbiansword Slanje poruke preko Skypea korisniku Serbiansword
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

@Strajo

Napljuva se ti war-a a osećam da ni jednom nisi ušao u igru da vidiš npr. kako izgleda kada 30 ljudi napada utvrdu u koj se nalazi protivnik, pa kad dovučemo topove i opsadnog ovna, a ovi odozgore gađaju sa svojim topovima i polivaju nas vrelim uljem, e to nikada NISAM VIDEO NI OSETIO U WOW-u. To je po meni odličan world pvp, dođe jedan gild i zauzme keep a onda drugi gildovi opsedaju taj keep i pokušavaju da ga preuzmu.

A kakav world PVP imamo u wowu? Pratiš nekoga dok ne sleti na zemlju i onda moliš boga da ne poleti pre nego što ga napadneš. E pa mislim stvarno xtra...
To što će u Lichu u nekom BG-u moći da se kontrolišu opsadne mašine, toga su se malo kasno setili, a to što i I DALJE ne možeš da opsedaš niti da pališ i pljačkaš alijansine i hordine gradove to je tek ogroman minus.

I da se podsetimo, wow je igra koja je izašla pre četiri godine i nije odmah u startu imala 11 miliona igrača, taj broj je vremenom rastao.
Serbiansword je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Serbiansword na korisnoj poruci:
RUSuper (22.9.2008)
Stara 22.9.2008, 14:05   #79
Serbiansword
Član
 
Član od: 14.12.2006.
Poruke: 203
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 47 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Serbiansword Slanje poruke preko Skypea korisniku Serbiansword
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

Nakon više od 30h igranja WAR-a došao sam na na 14 lvl i moram da kažem da je igra ispunila sva moja očekivanja.

Pošto mnogi ljudi upoređuju ovu igru sa wowom, iako ne bi trebalo jer je wow postao igra na sreću i nije više ono što je bio u doba starog PVP sistema, nemam drugog izbora do da nastavim to upoređivanje.

Odmah na samo startu igre vidno je uočljiva dobra grafika i ceo šmek Warhammer sveta koga su programeri jako dobro preuzeli od Games Workshop, kompanije koja pravi warhammer figurice. Jednostavno izgled i zvuk igre daju joj mračnu atmosferu doličnu jednom srednjovekovnom fantasy svetu koji je vekovima razaran ratovima i izmenjen magijom Raven boga.

Po pitanju interface-a WAR je jako sličan WOW-u s tim što ima nekoliko panoa više. Npr. tu je Tome of knowledge u kome se nalaze vaši questovi, vaš trenutni učinak u igri (koliko ste monstruma i igrača ubili, koliko vremena ste ukupno odigrali). U toj knjizi se takođe nalazi celokupna priča koja se kako vi napredujete sve više i više dopisuje, i za sve one koje ne interesuje samo bezglavo lvlolvanje ta priča će biti jako interesanto za čitanje. Kako vremenom budete napredovali odključavaćete razne titule koje možete uključiti da budu vildljive drugim igračima. To je isto kao i u wow-u s tim što ovde ja trenutno mogu da biram između 29 titula, a siguran sam da će dok budem došao do 40 lvl-a njihov broj narasti još više. Ovo je po meni jako lep detalj koji vam daje osećaj individualnosti i raznolikosti, a nazivi titula se dobijaju po zasluzi, tj. trebate da ih na neki način odključate. Titule idu od ozbiljnih tipa The Fearless pa sve do titule Ow my eye koju će te dobiti kada budete 100 puta kliknuli na svog chara

Trenutno najveći problem u igri jeste nejednak odnos između ordera i chaosa kao i trenutni lvl svakog igrača, ali molim vas setite se kako je bilo kada je wow tek izašao, i koliko se vremena tada čekalo na ulazak u WSG ili AB. Ali kasnije kada se odnos između broja igrača obe fakcije izjednačio i kada su svi bili jednaki lvl sve je došlo na svoje.

Ono što mi se sviđa jeste da pored lvl-a koji imate vi takođe imate i renown rank (RR), nešto slično starim PVP titulama u wow-u. E tu se stvarno vidi da se isplatio sav PVP i svi oni protivnički igrači koje ste ubili zato što već od 10 lvl-a neki itemi traže da vam RR bude toliko i toliko ukoliko želite da kupite iteme koji imaju bolji stats i koji su više PVP orijentisani od drugih.

Takođe mi se veoma sviđa to što ukoliko se potrudite možete stvarno izvući veliki XP igrajući scenario, ili battleground ako ćemo po wow rečniku. Evo da ne bude da izmišljam pogledajte ovu sliku, moj char je Korgath, Chaos Chosen. Obratite pažnju na XP koji sam dobio:

Direktan link: http://i296.photobucket.com/albums/m...KorgathM_1.jpg




Još jedan veliki plus jeste to što ako dobijete dovoljno visok RR i ako lepo ofarbate oklop možete imati veoma lep gear čak i na low lvl-u. Evo još jedne slike iz neke kripte. Na levoj strani slike je moj ortak koji igra sa Marauderom, njega sam uvatio samo polovično

Direktan link:http://i296.photobucket.com/albums/m...KorgathM_2.jpg
Serbiansword je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2008, 15:03   #80
Serbiansword
Član
 
Član od: 14.12.2006.
Poruke: 203
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 47 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Serbiansword Slanje poruke preko Skypea korisniku Serbiansword
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

Evo i par slika napravljenih u toku opsade zamka:

http://i296.photobucket.com/albums/m...KorgathM_3.jpg


http://i296.photobucket.com/albums/m...KorgathM_4.jpg


http://i296.photobucket.com/albums/m...KorgathM_5.jpg
Serbiansword je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
DDonline - Dragons and Dungeons online (MMORPG) Beta! (0.91) Nosf Mrežne igre 11 12.11.2007 0:53
Pirati sa kariba ONLINE dodgeme Mrežne igre 23 25.6.2007 14:27
Jos 25 dana do izlaska Warhammer: Mark of Chaos Isko Strateške igre 12 21.10.2006 21:54
Freelancer online rexma Mrežne igre 40 20.9.2006 21:06
Online igranje... dzambo O igrama uopšte 7 28.12.2005 0:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com