Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.3.2009, 0:21   #1
emailnikola
Član
 
Član od: 20.3.2007.
Lokacija: nis
Poruke: 284
Zahvalnice: 102
Zahvaljeno 38 puta na 24 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku emailnikola
Određen forumom Naručiti pivo mailom

Hteo sam da pitam da li neko zna da li je moguce naruciti pivo online. Citam knjigu Great Beer Guide (by Michael Jackson - ne pevac) pa sam hteo da narucim neko kvalitetno pivo online. U srbiji jedino postoji neka fabrika Calsberga ali cim se proizvodi kod nas znaci da nije to to. Trazim neko pivo tipa Dortmunder, Pilsner,Trapist, Altbier, Irish Red Ale, Golden ale, Dry stout, India Pale Ale, Oktoberfest.
emailnikola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2009, 1:41   #2
zone2403
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Lokacija: Morpork na Anku
Poruke: 709
Zahvalnice: 535
Zahvaljeno 194 puta na 118 poruka
Određen forumom Re: Naruciti pivo mailom

Pa po hipermarketima mozes naci uvozno pivo tipa Guiness ili Kilkeney (mozda sam omasio speling), za online porucivanje ne znam.
zone2403 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2009, 10:53   #3
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Naruciti pivo mailom

Možda ću ispasti kao teoretičar zavjere, ali prilično sam ubijeđen da se kod nas uvoze "šnj" serije dotičnih proizvoda. Tako da ako računaš da ćeš kupiti kvalitetno i originalno pivo kod nas, to se neće desiti (sem ako ne računaš Nikšićko ili Jelen). Davno sam čitao da se određeni proizvod najvećeg kvaliteta distribuira prvo u zemlji u kojoj se proizvodi. Drugi kontigent manjeg kvaliteta ide u zemlje Evropske Unije. Podrazumjeva se šta onda dolazi kod nas.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2009, 21:01   #4
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Naruciti pivo mailom

Pa imas dosta u hipermarketima i mislim da su zadovoljavajuceg kvaliteta, licno sam proputova dosta Evrope i probao bas dosta piva cak i tih egzoticnih i smatram da je to jedini pravi nacin da cirkas ta piva, zapalis negde i onda u tom ambijentu pijes to pivo a ne ovako narucis netom. Ali ako nemas kesa, svakako je bolje probati ta piva kuci posredstvom FedExa nego ih ne probati uopste.

Pilsner su ti skoro sva piva, tj 9 od 10 piva proizvedenih u svetu, tako da ti je i Jelen pilsner, a odlicno pivo a da ga nisi naveo je Porter.

Oktobarfest je festival piva, a ne marka ili vrsta.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2009, 21:24   #5
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Naruciti pivo mailom

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
Pilsner su ti skoro sva piva, tj 9 od 10 piva proizvedenih u svetu,
Izvini, ali ovde si lupio i ostao živ. Ako su kod nas ekstremno popularni pilsneri, tj. svetla piva sa procentom alkohola do 5%, ne znači da je tako i svuda u svetu. Ako postoji bar desetak različitih vrsta piva (pilsner/lager, stout - Guiness, ale - Waggledance, bitter - Tettley's itd..) a svaka podvrsta piva ima više desetina različitih brendova, onda pilsner sigurno nije prisutan sa 9/10 tržišta. [/quote]

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
tako da ti je i Jelen pilsner, a odlicno pivo a da ga nisi naveo je Porter.
Npr ovaj Porter koji spominješ ovde uopšte nije pilsner..

Citat:
Equilibrium kaže: Pregled poruke
Oktobarfest je festival piva, a ne marka ili vrsta.
Opet greška, Oktobarfest(bier) je takođe naziv i za jača piva (preko 6% alkohola valjda).
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2009, 21:47   #6
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Naruciti pivo mailom

Glavna stvar u celoj prici je vreme dostave. Obicno paketima treba 4-6 nedelja da stignu ovamo, a ako za to vreme pivo stoji na nekom toplom mestu sigurno nece biti isto.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2009, 22:11   #7
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Naruciti pivo mailom

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Izvini, ali ovde si lupio i ostao živ. Ako su kod nas ekstremno popularni pilsneri, tj. svetla piva sa procentom alkohola do 5%, ne znači da je tako i svuda u svetu. Ako postoji bar desetak različitih vrsta piva (pilsner/lager, stout - Guiness, ale - Waggledance, bitter - Tettley's itd..) a svaka podvrsta piva ima više desetina različitih brendova, onda pilsner sigurno nije prisutan sa 9/10 tržišta.

Npr ovaj Porter koji spominješ ovde uopšte nije pilsner..



Opet greška, Oktobarfest(bier) je takođe naziv i za jača piva (preko 6% alkohola valjda).




Statistika tako kaze, nisam ja isao i brojao piva po svetu, to je samo zanimljiv podatak koji sam negde cuo i prilicno sam siguran da je tacan.

Znam, samo sam mu preporucivao vrstu koju nije pomenuo a ja znam da je dobra.

Ono sto si stavio u zagradu je od krucijalne vaznosti, sta ja trebam da gledam u pasulj sta je mislio, ali si pogresio u tome sta su ta piva. To su piva iz gradskih pivara u Minhenu koja se prave za Oktobarfest, jesu malo jaca, ali do 6%, a ne preko 6% alkohola.

^To za vreme isporuke si upravu.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2009, 22:19   #8
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Naručiti pivo mailom

^^
"Pale lagers that exceed an abv of around 5.8% are variously termed Bock, malt liquor, super strength lager, Oktoberfestbier/Märzen, or European strong lager."

http://en.wikipedia.org/wiki/Oktoberfest_(beer)#Oktoberfestbier_.2F_M.C3.A4rzen

Aj sad ti meni objasni zašto Englezi zovu Special Brew pivo (oko 9% alkohola) "Oktoberfest beer"? A ne proizvodi se u blizini Minhena..
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.3.2009, 22:26   #9
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Naručiti pivo mailom

Nemam pojma u Engleskoj nisam bio.

Na sajtu koji si ti tu okacio na vrhu pise super strenght lager, mislim da je ocigledno da je to pivo lager a ne Martovsko pivo (to je pravi naziv za Oktobarfestbier, koji je kasnije poceo da se koristi).

Mislim stvarno ne znam mozda glupi Anglosaksonci vole da poistovecuju i podvode stvari pod isto ime da bi njihovim zakrzljalim mozgovima bilo lakse da znaju nesto, ali opet mozda ja gresim a oni imaju savrseno dobar razlog da zovu to pivo tako, savrseno dobar razlog koji ces mi ti sad navesti...

Ma mani se ovoga ajde da manemo po jedno
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gde naručiti knjige? talicni67 Web razvoj 1 20.8.2008 10:03
SK Forum bend... JCDenton Brbljaonica 54 26.7.2007 1:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:32.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com