Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.11.2006, 0:02   #1
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Question dva oprativna sistema xp

ovde sam novi, prvi put pisem pa usput pozdrav svima
ovako, imam celeron 2.6 i hocu da dignem dva operativna sistema, da jedan koristim za internet, obaranje-podizanje sistema, eksperimentisanje sa programima i dosta toga.. a drugi bi koristio za strogo odrzavanjei fakticki nebi mi pasalo da se obara taj sistem jer koristim jako puno programa i radim produkciju pjesama, pravljenje matrica, obrada slika i dosta toga.. naime, neide mi u prilog to da ako nesto zeznem sistem da ga oborim pa ga ponovo dizem i onda da instaliram more programa, postavljanje njihovih parametara i tih vragova..
znam da je to moguce al koliko je sad sigurnost razdvajanja na dvije particije jer opet koi god podig sistem ako vec imama dva, imam isti pristup na obe particije.. cak sto vise, trebabam da uzmem i novi HDD pa mi nebi bilo mrsko ni skidat jedan pa stavit drugi pa da ne jednom HDD bude jedan a na drugom drugi operativni sistem jer mi je stvarno bitna ta jedna particija i taj sistem u kojem cu radit
zelio bi cut vase misljenje
poz.... . .
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2006, 0:10   #2
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: dva oprativna sistema xp

Kao prvo trebao si da pogledas da li negde vec ima neka srodna tema, siguran sam da ima, ali ajde. Kao drugo posto vec uzimas drugi HDD, po meni je najbolje da veci hard od ta dva ostavis za podatke, a drugi, manji, podelis na dve particije, i na svaku staviti win xp. Naravno, taj hd ce biti primarni. Podesi koji ce ti xp biti primarni preko control panel/system... Ako ti nesto nije jasno posalji mi PM pa cu ti napraviti tutorijal sta i kako da odradis, ako si zainteresovan.
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2006, 0:13   #3
firefly
Član
 
Član od: 24.1.2006.
Poruke: 408
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: dva oprativna sistema xp

Licno vise volem da su operativni sistemi na razlicitim diskovima,ali nikakav problem nije ako su na razlicitim particijama,malo je nezgodno samo ako crkne hard (desava se i to).
firefly je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2006, 0:15   #4
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: dva oprativna sistema xp

Citat:
firefly kaže:
Licno vise volem da su operativni sistemi na razlicitim diskovima,ali nikakav problem nije ako su na razlicitim particijama,malo je nezgodno samo ako crkne hard (desava se i to).
Pa bas zato sam mu rekao da svi podaci, instalacije itd. budu na jednom hardu, a ovaj drugi za operativne sisteme.
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2006, 0:21   #5
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: dva oprativna sistema xp

da znam da imaju slicne teme, koliko sam ja naso imaju 3 takve.. nije meni problem napravit dvije particije, radio sam jednom al ne na svom kompu al je meni problem zastita te jedne particije od mogucih nepogodnosti, i dali cu ja to dobit postavljanjem oba sistema na istu HDD jer nekako mi se naj sigunije cini razdvojit na dva HDD al mi je to proceduralno gasit komp, pa stavljat drug pa opet palit, jedino da imam sata disk koliko mi se cini oni se kace bez gasenja kompa..... znaci ipak je rjesenje podjelit na dvije particije a ne da izvodim sa dva HDD jer evo vec imam operativni sistem star oko godinu i pol, previse nego sta al nekako ga nastojim odrzavat al iskreno, patim se sa raznim spywerima, smecem i cemu vec koje dolazi sa neta a da ne govorim sa rupama u sistemu, koliko toliko sluzi me al nije najbolji
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2006, 0:34   #6
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: dva oprativna sistema xp

Citat:
jonathan kaže:
da znam da imaju slicne teme, koliko sam ja naso imaju 3 takve.. nije meni problem napravit dvije particije, radio sam jednom al ne na svom kompu al je meni problem zastita te jedne particije od mogucih nepogodnosti, i dali cu ja to dobit postavljanjem oba sistema na istu HDD jer nekako mi se naj sigunije cini razdvojit na dva HDD al mi je to proceduralno gasit komp, pa stavljat drug pa opet palit, jedino da imam sata disk koliko mi se cini oni se kace bez gasenja kompa..... znaci ipak je rjesenje podjelit na dvije particije a ne da izvodim sa dva HDD jer evo vec imam operativni sistem star oko godinu i pol, previse nego sta al nekako ga nastojim odrzavat al iskreno, patim se sa raznim spywerima, smecem i cemu vec koje dolazi sa neta a da ne govorim sa rupama u sistemu, koliko toliko sluzi me al nije najbolji
Ako mislis na zastitu od virusa, Posle instalacije sistema lepo instaliras SP2 ako nisi vec sa samom instalacijom, pa onda drivere, pa antivirus program, Kaspersky ili NOD, u zavisnosti koji ti se vise svidja, da ne govorim sad koji je bolji... I neces imati nikakvih problema sa virusima i drugim smecem. Ovo ti je najbolja varijanta. Znachi, da sumiramo: Dva harda, na jedan svi podaci, na drugi Dva win xp-a, na odvojenim particijama. I OBAVEZNO ANTIVIRUS, i neces imati nikakvih problema. Ako imas dobru konekciju, update-uj win cesto, zbog rupa i ostalog, kao i antivirusni program. Ako te jos nesto zanima pitaj da ne bude posle, nisam znao...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2006, 1:42   #7
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: dva oprativna sistema xp

ok hvala master neo i ostalima, ipak ce se to moc postic sa dvije particije..
samo jos jedno pitanje, imam program Acronis True Image.8.0 i nikad ga nisam koristio jer nemam dovoljno memorije, imam 40GB sto je za mene premalo pa kad uzmem drugi HDD uzo bi "sliku" recio onog vaznijeg opera. sis. jer bi mi i to moglo dobro pomoc, obnova sistema u slucaju stete al dal se odjednom moze uzet slika dviju particija, recimo uzmem sliku particija na kojem su iopetarivni sistemi i smejstim je u onaj drug HDD gdje ce mi bit podatci, il cu morat svaki sistem posebno snimat i dali se sa Acronis True Image.8.0 moze napravit njegov butabilni disk
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2006, 2:18   #8
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: dva oprativna sistema xp

Citat:
jonathan kaže:
ok hvala master neo i ostalima, ipak ce se to moc postic sa dvije particije..
samo jos jedno pitanje, imam program Acronis True Image.8.0 i nikad ga nisam koristio jer nemam dovoljno memorije, imam 40GB sto je za mene premalo pa kad uzmem drugi HDD uzo bi "sliku" recio onog vaznijeg opera. sis. jer bi mi i to moglo dobro pomoc, obnova sistema u slucaju stete al dal se odjednom moze uzet slika dviju particija, recimo uzmem sliku particija na kojem su iopetarivni sistemi i smejstim je u onaj drug HDD gdje ce mi bit podatci, il cu morat svaki sistem posebno snimat i dali se sa Acronis True Image.8.0 moze napravit njegov butabilni disk
Da, sa Acronis True Image se moze napraviti butabilni disk.Sa njim mozesh praviti image od particije ili celog diska i mozesh taj image vratiti na drugi disk.Jednom recju sve.Acronis True Image je ekstra program.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.11.2006, 16:26   #9
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: dva oprativna sistema xp

ok, fala svima, dobio sam sve odgovore pa bi ova tema mogla pod lock..
poz
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najgluplje obaranje sistema... kinteC Brbljaonica 80 21.1.2007 17:58
obaranje sistema (fraze, termini i ostale jezičke zavrzlame...) nighthawk Brbljaonica 45 25.10.2006 22:54
Problem sa podizanjem sistema DorianGrey Kvarovi 10 18.9.2006 23:43
Visoka temperatura i restart sistema? Branislav Gavric Kvarovi 3 4.7.2006 20:59
Problem u dizanju sistema schmaug Operativni sistemi 3 5.2.2006 16:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com