Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 31.7.2007, 0:17   #1
toxi
Član
 
Član od: 30.10.2006.
Lokacija: http://quotesfan.com
Poruke: 70
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom TnT Ćirilica, dvosmerni preslovljivač teksta

Ukratko, moj novi program služi za preslovljavanje teksta između dva Srpska pisma - Ćirilice i Latinice. Postoji poveći broj opcija koje će ovaj proces olakšati. Izdvojio bih dve: automatsko preslovljavanje teksta - selektujete text iz npr. Internet Explorera ili bilo kog programa i dva puta ga kopirate( dakle CTRL+C) i na clipboard će se smestiti njegov "prevod" tako da ako stavite "paste" u bilo kom programu dobićete preslovljeni tekst. Druga velika olakšica je korišćenje "fraza". Naime reči kao što su Windows, Web, Linux, Control Panel i slične se neće "prvoditi" iz Latinice u Ćirilicu, što mnogo olakšava. Ove reči možete sami dodavati/brisati a uz program stiže nekih 70-ak reči.
Naveo bih impozantnu brzinu "prevođenja". 40 000 znakova se preslovi za svega 200-250 milisekund, a ako je isključeno preslovljavanje fraza onda se obradi za svega 20-30 milisekundi. Znate one dodatke za MS Office i OpenOffice? Prvi nije u stanju da "prevede" 20 MB teksta( zabode posle 15-ak minuta ) a drugom je potrebno oko 5 minuta. Moj program isti tekst preslovi za 45 sekuni

Takođe od verzije 1.3 postoji i wizard za preslovljavanje celih internet stranica. Vrlo brzo, bez ikakve korekcije možete da preslovite internet stranice u oba smera. Doduše, dok preslovljavanje iz Ćiriličnih web strana u Latinične radi na svim mogućim formatima bez ikakvih grešaka u suprotnom smeru se ponekada javljaju manje "greške" ali to ću nadam se ispraviti u narednim verzijama( već je ispravljeno, međutim još radim na novoj verziji pa ona nije objavljena još uvek .
Program ima ugrađen i kako ja to zove "Live Update" sistem koji omogućava da ostanete na lak način u toku sa novostima vezanim za program i još nekim stvarima.

Veličina: 60 KB
download: http://www.developer.rs.sr/download/...hp?filenum=444
Screenshot:

Nadam se da će vam koristiti program, a svaki komentar će biti od koristi.

Poslednja ispravka: urke (4.8.2007 u 9:51) Razlog: ispravljen link za download i URI za screenshot
toxi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku toxi na korisnoj poruci:
A M G (31.7.2007)
Stara 31.7.2007, 0:26   #2
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: TnT Ćirilica, dvosmerni preslovljivač teksta

Odlican program! Must have!

[Hvala ForceWare]

Poslednja ispravka: urke (4.8.2007 u 9:53) Razlog: uklonjena žalba na URI za download, pošto je izmenjeno u prvoj poruci
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2007, 0:32   #3
ForceWare
Starosedelac
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 2.080
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka
Određen forumom Re: TnT Ćirilica, dvosmerni preslovljivač teksta

@ Master Neo probaj ovo pa idi na download
http://www.developer.rs.sr/download/...hp?filenum=444
Sajt ne podrzava direct linking pa mora 'vako...
ForceWare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2007, 8:46   #4
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Thumbs down Re: TnT Ćirilica, dvosmerni preslovljivač teksta

Evo i par konstruktivnih pitanja.
1) Postaviš da ti preslovljava iz latinice u ćirilicu. Iskopiraš URL da bi ga prebacio u klijent za e-poštu. šta ćeš dobiti, ispravan URL ili ćirilični tekst?
2) Da li održava formatiranje teksta u Wordu ili Writeru, ili vraća plain tekst?
3) Kada si u svakodnevnom radu preslovljavao tekst duži od 30 stranica ili 50.000 karaktera?

I manje bitno, ali vredno pomena:

4) Da li ovaj program radi na drugim operativnim sistemima, ne računajući tu M$ Windows (kako je izgrađen na .NET-u, postoji mogućnost da radi - MONO, ali bih voleo da znam iz prve ruke)? Ovo pitam jer OOoTranslit radi na Windows, GNU/Linux i Mac OS X platformi podjednako dobro/loše.

Svaka čast za program i koncept. Pored trke za brzinom pokušaj da rešiš problem zadržavanja formatiranja, jer, evo malo rezultata testova.

Prvi test. Novi zavet koji ima 418.375 karaktera bez razmaka, odnosno 739.596 karaktera sa razmacima prostire se na 131 stranu i moj makro ga preslovi za 15 sekundi, dok moje Perl skipte to odrade za delić sekunde. Pri tome, makro zadržava sva formatiranja teksta, dok skripte rade na plain text formatu.

Sledeći test. Novi zavet umnožen 30 puta daje dokument veličine 12.551.250 karaktera bez razmaka, odnosno 22.187.909 karaktera sa razmacima i prostire se na čitavih 2.228 strana. Ovo je ćirilični tekst veličine nešto preko 21 MB u UTF-8 enkodingu. Ovaj tekst OOoTranslit preslovi tek za 301 sekundu, dok moje Perl skripte to urade za svega 16 sekdundi. I ponovo, makro zadržava sva formatiranja, Perl skripte ne.

Poslednja ispravka: urke (4.8.2007 u 9:44) Razlog: uklonjen sadržaj uzrokovan sa 2 MB teksta i preformulisana poruka
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2007, 12:10   #5
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: TnT Ćirilica, dvosmerni preslovljivač teksta

Svaka cast na ulozenom trudu da se nesto ovako napravi...

@urke: Previse si strog, sacekaj bar odgovor...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2007, 14:28   #6
toxi
Član
 
Član od: 30.10.2006.
Lokacija: http://quotesfan.com
Poruke: 70
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: TnT Ćirilica, dvosmerni preslovljivač teksta

Citat:
1) Postaviš da ti preslovljava iz latinice u ćirilicu. Iskopiraš URL da bi ga prebacio u klijent za e-poštu. Šta ćeš dobiti, ispravan URL ili ćirilični tekst?
ОД верзије 1.2 програм је постао "паметнији", линк ће остати у оригиналном "формату". Па мислим, кад може да пресловљава web странице са веома малим пропустима ова "олакшица" делује смешно за извести, зар не?

Citat:
2) Da li održava formatiranje teksta u Wordu ili Writeru, ili vraća plain tekst?
Може да учита форматиран текст и да га таквог и прикаже, а превода се снима у .rtf формату. Текст можеш да форматираш и из самог програма.

Citat:
3) Kada si u svakodnevnom radu preslovljavao tekst duži od 30 stranica ili 50.000 karaktera?
Ја сам говорио о брзини, а то никако не може бити негативно. Пресловио сам мој туториал за С језик који је у .doc формату а има око 80 страница, готово тренутно. Сем тога, кад пресловљаваш интернет странице, могуће је пресловити цео сајт, а рецимо да он има 50-ак страница, колико је то текста?

Poslednja ispravka: urke (4.8.2007 u 9:29) Razlog: uklonjen sadržaj uzrokovan sa 2 MB teksta
toxi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2007, 15:03   #7
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: TnT Ćirilica, dvosmerni preslovljivač teksta

Iako nikad ne koristim cirilicu na kompu (ni latinicni srpski, for that matter), moram ti cestitati na programu. Lep je osecaj kada nas covek napravi nesto zaista korisno, sto nije ni malo lako napraviti, i to na komercijalnom nivou.
Tvoj program ne mogu da pokrenem, jer nemam .NET framework 2, ali sudeci po komentarima ljudi...
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2007, 15:34   #8
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: TnT Ćirilica, dvosmerni preslovljivač teksta

ček malo, kako preslovljavam DOC fajl pomocu ovog programa??

Poslednja ispravka: urke (4.8.2007 u 9:28) Razlog: uklonjen sadržaj uzrokovan sa 2 MB teksta
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2007, 19:56   #9
toxi
Član
 
Član od: 30.10.2006.
Lokacija: http://quotesfan.com
Poruke: 70
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: TnT Ćirilica, dvosmerni preslovljivač teksta

Citat:
ček malo, kako preslovljavam DOC fajl pomocu ovog programa??
Јбг. мораћеш прво да их снимиш у .rtf формат( што може и директно из MS word-a, чини ми се).

Poslednja ispravka: urke (4.8.2007 u 9:28) Razlog: uklonjen sadržaj uzrokovan sa 2 MB teksta
toxi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2007, 22:47   #10
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.660
Zahvalnice: 2.261
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: TnT Ćirilica, dvosmerni preslovljivač teksta

aaaaa, pa to mi se ne sviđa... meni ionako obično to preslovljavanje treba u Wordu...

a ti znači porediš brzinu kojom Vračko preslovi text, sa nedirnutim formatiranjima u DOC formatu, i preslovljavanje čistog texta? hm...

u svakom slučaju, i tvoj program je veoma koristan i nadam se da će biti još bolji
ZoNi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.7.2007, 23:13   #11
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: TnT Ćirilica, dvosmerni preslovljivač teksta

@toxi: Samim tim što TnT Ćirilica ne omogućava da tekst u Wordu zadrži formatiranje u samom DOC dokumentu, dovodi u pitanje potrebu za supersoničnom brzinom preslovljavanja sirovog teksta.

Zapitaj se, da li je jednom pravniku potrebno da Ugovor preslovi na latinicu za 0,1 sekundu i da nakon toga izgubi jedno pola sata formatirajući ga ponovo, ili da za par sekundi dobije gotov dokument sa svim formatiranjima. Pravnik ne mora da zna razliku između RTF i DOC formata, njemu je bitno da klikne na dugme i pošalje klijentu gotov mateirjal bez zalaska u pozadinu.

Ovime sam ti samo skrenuo pažnju na stvar da ozbiljnim korisnicima nije bitno da imaju ekstra-ultra-turbo-mega grafičku kartu, terabajt RAM-a i procesor od zilion teraherca da bi obavljali poslovnu korespodenciju, recimo. Ekvivalent su 2 i 60 sekundi.

Poslednja ispravka: urke (4.8.2007 u 9:28) Razlog: uklonjen sadržaj uzrokovan sa 2 MB teksta
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2007, 20:22   #12
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: TnT Ćirilica, dvosmerni preslovljivač teksta

@toxi
Trebalo bi da pazljivije citas Urketov post o korisniku (npr. pravniku) kome treba FORMATIRAN tekst, jer da je samo tekst u pitanju, ne bi spominjali Word ili Writer nego Notepad. Dakle, koliko je vremena potrebno da se tekst koji si ti testirao formatira da bude kao pocetni? To + vreme tvog programa je vreme za koje se zavrsi posao.
P.S. Ako se koriste stilovi, jos i moze brzo, ali ko "peske" formatira tekst..
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2007, 12:34   #13
toxi
Član
 
Član od: 30.10.2006.
Lokacija: http://quotesfan.com
Poruke: 70
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: TnT Ćirilica, dvosmerni preslovljivač teksta

Било како било, ево и верзије 1.4. Листа измена/допуна:
-Dvoklik na ikonicu u system tray-u prikazuje/skriva program.
-Lepši interfejst
-Poboljšan čarobnjak za preslovljavanje internet stranica
-Ispravljene pravopisne greške
-Dodata Find/Replace opcija
-Mogućnost da se učitaju fajlovi iz Windowsa( sa Open With)
-Dodata (klimava)podrška za MS Office Word format
-Preveslovljavanje u Ćirilično pismo je duplo brže( 3300000 znakova za dve sekunde)
-Preslovljavanje u Latinično pismo je višestruko ubrzano( 3300000 znakova za 600 stotinki)
-Uvedena opcija "poliranja prevoda"
-Dodate nove fraze.



Иначе, ако сте вољни да помогнете програм то можете да урадите, сем вамшим коментарима јелте, и тако што ће те писати фразе. Дакле у току коришћења ћете в ероватно додавати неке нове фразе а затим можете да их пошаљете и биће објављене. За оне који пошаљу десетак нови фраза следи захвалница у програму Више информација ће бити објављено на LiveUpdate-у па кога интересује...

download линк је исти онај од пре: http://www.developer.rs.sr/download/...d.php?file=444

Poslednja ispravka: toxi (5.8.2007 u 12:44)
toxi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2007, 12:52   #14
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: TnT Ćirilica, dvosmerni preslovljivač teksta

svaka cast za program,nije los uopste
jos kad sam vidio velicinu zip-a 50kb pomislih : god damn
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2007, 12:58   #15
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: TnT Ćirilica, dvosmerni preslovljivač teksta

Hm... sad sam skinuo program (sa zadnjeg linka) i kad ga pokrenem, prijavi mi grešku (...encountered an error and needs to close...kako već). Imam instaliran .net 2.0 (takođe i 1.0 i 1.1).
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.8.2007, 14:34   #16
toxi
Član
 
Član od: 30.10.2006.
Lokacija: http://quotesfan.com
Poruke: 70
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: TnT Ćirilica, dvosmerni preslovljivač teksta

@LoneWolf, thx

Bryan Fury, вероватно си обрисао неки од фајлова који дођу уз програм. Увери се да су сви ту, нема шта друго ако се појави онај "send/dont send" прозор.
toxi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2007, 23:13   #17
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: TnT Ćirilica, dvosmerni preslovljivač teksta

Čestitam objavljivanje u SK 10/2007
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2007, 22:33   #18
toxi
Član
 
Član od: 30.10.2006.
Lokacija: http://quotesfan.com
Poruke: 70
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: TnT Ćirilica, dvosmerni preslovljivač teksta

Фала

Био је и у емисији интерфејс на другом програму, ево га клип на youTube:
http://www.youtube.com/watch?v=hw1eX...ic%3D4733%2E45
toxi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.10.2007, 22:47   #19
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: TnT Ćirilica, dvosmerni preslovljivač teksta

Citam tekst i vidim nesto mi poznato... Sad me podseti ovaj topic o kom programu je rec.

Svaka cast.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.10.2007, 21:16   #20
DaySleeper
Veteran
 
Član od: 17.7.2007.
Lokacija: /usr/local/bin
Poruke: 806
Zahvalnice: 290
Zahvaljeno 513 puta na 235 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DaySleeper Slanje poruke preko Skypea korisniku DaySleeper
Određen forumom Re: TnT Ćirilica, dvosmerni preslovljivač teksta

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Hm... sad sam skinuo program (sa zadnjeg linka) i kad ga pokrenem, prijavi mi grešku (...encountered an error and needs to close...kako već). Imam instaliran .net 2.0 (takođe i 1.0 i 1.1).
I ja sam skinuo ovaj program kao i ostale sa istog sajta i nijedan ne mogu da otvorim, javlja mi istu gresku. Nisam brisao nikakve fajlove, jednostavno extractovao arhive i kliknuo na .exe fajlove.
DaySleeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com