Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.9.2017, 19:29   #981
pmale
Veteran
 
Član od: 7.3.2008.
Poruke: 1.015
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 69 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Da, 30 FPS je malo za pucačine poput DOOM-a ali ako se dobro pokaže, otvoriće vrata za druge AAA naslove. Zamisli to ludilo, igraš DeusEx, Laru Croft, MassEffect, Dark Souls, GTA, Tekken na prenosnoj konzoli gde god poželiš
pmale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pmale na korisnoj poruci:
vetar. (21.9.2017)
Stara 21.9.2017, 20:32   #982
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Gde da igram? Kad izađem u grad ili kad vozim?
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Ocelot na korisnoj poruci:
C64freak (24.9.2017), M.C. (24.9.2017)
Stara 21.9.2017, 20:59   #983
pmale
Veteran
 
Član od: 7.3.2008.
Poruke: 1.015
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 69 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
..... ili kad vozim?
ti uvek voziš kada ideš negde, nikad nisi koristio usluge javnog prevoza ?
pmale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2017, 22:15   #984
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Tako je. A i da koristim javni prevoz ne bih se cimao da se igram na 15 minuta ili pola sata. Ja volim da se zavalim ispred velikog ekrana i i da se izigram kao čovek, malo duže vreme.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.9.2017, 23:39   #985
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Gde da igram? Kad izađem u grad ili kad vozim?
U WC-u, kuhinji, krevetu, podrumu, tavanu, u prevozu, na putu, na odmoru, na poslu...gde hoćeš ili gde ti odgovara, i kada god ti odgovara.
Ako igraš isključivo na TV-u, Nintendo igre i Switch eksluzive te ne interesuju, onda naravno Switch nije za tebe.

Poslednja ispravka: vetar. (22.9.2017 u 0:03)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2017, 1:03   #986
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Nije, ne interesuje me takav način igranja, zato mi i nije jasno odakle toliko oduševljenje što može da se igra u pokretu. Ok je sve to ali valjda je najbolje kad sedneš ispred velikog televizora.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2017, 2:29   #987
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Nije, ne interesuje me takav način igranja, zato mi i nije jasno odakle toliko oduševljenje što može da se igra u pokretu. Ok je sve to ali valjda je najbolje kad sedneš ispred velikog televizora.
Ja Switch najvise igram kad letim negde. Prodje tih par sati na aerodromu (i par sati u avionu) za sekund.
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2017, 7:47   #988
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Nije, ne interesuje me takav način igranja, zato mi i nije jasno odakle toliko oduševljenje što može da se igra u pokretu. Ok je sve to ali valjda je najbolje kad sedneš ispred velikog televizora.
Pa to je upravo poenta, nemaju svi isti ukus, a i nemaju ni svi isto vremena za igranje, recimo da sednu par sati ispred TV-a,
a to je očigledno i najveća prednost Switch-a, to što ga možeš igrati bilo kada ili bilo gde, čak i ako imaš samo po 15-minuta slobodnog vremena.

Realno i ja lično najviše volim da igram ispred TV-a par sati (mislim da se ni ne isplati paliti PS4 za manje od sat vremena),
ali mislim da je vrlo očigledno zašto je Switch toliko zanimljiv u odnosu na standardne konzole, naravno tu su i veoma jake Switch igre (Zelda BotW, MK8D, Splatoon 2 a sledeći mesec stiže i Mario Odyssey).



Bethesda: "We want this to be the start of a relationship that we build with Nintendo and Nintendo fans"
https://venturebeat.com/2017/09/21/t...esda/view-all/

Poslednja ispravka: vetar. (22.9.2017 u 11:15)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.9.2017, 13:48   #989
NjegovaWisost
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 7.334
Zahvalnice: 860
Zahvaljeno 1.729 puta na 992 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Doom radi odlično, ne kukajte.
NjegovaWisost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2017, 12:46   #990
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Nije, ne interesuje me takav način igranja, zato mi i nije jasno odakle toliko oduševljenje što može da se igra u pokretu. Ok je sve to ali valjda je najbolje kad sedneš ispred velikog televizora.
Upravo to plus sto danas svako ima mobilni telefon na kome ima vise igara ,zamisli da umesto da izvade mob i opice koju partiju ne oni vise vole da nose ranac sa ovim cudom, prakticnos u PM lol

Ove price kako mogu da igraju dok su na WC solji su mi omiljene lols , msm igrice su mi prva stvar dok ...LOL ili dok idem na posao msm svako crveno svetlo mora da se vadi swith imao
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2017, 14:58   #991
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Klinci (i nedorasli anime-japanjerosi) vole da se pale na ovakve igračkice. I igrice su prilagođene tom uzrastu- jednostavno, Nintendo je za decu. E sad, kada se neki matori konj zaludi, to je već zabrinjavajuće.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Leonida (24.9.2017)
Stara 24.9.2017, 15:03   #992
pmale
Veteran
 
Član od: 7.3.2008.
Poruke: 1.015
Zahvalnice: 136
Zahvaljeno 69 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Upravo to plus sto danas svako ima mobilni telefon na kome ima vise igara ,zamisli da umesto da izvade mob i opice koju partiju ne oni vise vole da nose ranac sa ovim cudom, prakticnos u PM lol

Ove price kako mogu da igraju dok su na WC solji su mi omiljene lols , msm igrice su mi prva stvar dok ...LOL ili dok idem na posao msm svako crveno svetlo mora da se vadi swith imao
Čekaj, zar switch ne može da se igra ispred TV-a tj. ne moraš ga nositi sa sobom ?
Koliko sam ja upućen, switch možeš koristit na dva načina:

- kao obična konzola, sediš ispred TV-a i pikaš
- prenosna konozola, nosiš i igraš kad ti se može

A zašto to tako nije i kod Sony-ja, kod njih moraš imati dve zasebne konzole, za koje moraš posebno kupovati igre


edit: pljuješ po Nintendu, jer pokušavaju nešto novo tj. nude ti dve konzole u jednom paketu. Nisam branilac Nintenda (nisam konzolaš), ali mi se svidja način na koji razmišljaju. Nadam se da će ovim svojim uticajem tj. idejom delovati i na veliku braću...........

@nameless1
Komentar ti nije na mestu. Znači po tebi su ljudi koji ne vole nasilne igre (Super Mario) klinci i nedorasli matorci? Reci mi onda u koju grupu spadaju ljudi koji vole GTA serijal(propagira nasilje, ubijanje i kradju), u ove za posmatranje ili u normalne ?

Poslednja ispravka: pmale (24.9.2017 u 15:25)
pmale je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pmale na korisnoj poruci:
vetar. (24.9.2017)
Stara 24.9.2017, 16:32   #993
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
pmale kaže: Pregled poruke
@nameless1
Komentar ti nije na mestu. Znači po tebi su ljudi koji ne vole nasilne igre (Super Mario) klinci i nedorasli matorci? Reci mi onda u koju grupu spadaju ljudi koji vole GTA serijal(propagira nasilje, ubijanje i kradju), u ove za posmatranje ili u normalne ?
Nema to veze sa nasiljem. Imaš mnogo nenasilnih igara na drugim platformama, a da ne izgledaju kao pravljene za niži uzrast, kao što je to slučaj sa Nintendom.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2017, 16:46   #994
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Činjenica je da Nintendo pravi izuzetno kvalitetne igre koje kasnije postaju uzor mnogim drugim kompanijama. Ja lično nešto ne volim njihove igre (nisam uspeo ni da odgledam review najnovije Zelde do kraja), ali niko ne može da spori njihove talente.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2017, 16:55   #995
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Upravo to plus sto danas svako ima mobilni telefon na kome ima vise igara ,zamisli da umesto da izvade mob i opice koju partiju ne oni vise vole da nose ranac sa ovim cudom, prakticnos u PM lol

Ove price kako mogu da igraju dok su na WC solji su mi omiljene lols , msm igrice su mi prva stvar dok ...LOL ili dok idem na posao msm svako crveno svetlo mora da se vadi swith imao
Ti naravno kapiraš da igranje na telefonima/tabletima i igranje na konzolama/handheld konzolama nemaju mnogo veze jedno sa drugim!?
Najveća razlika su naravno fizičke kontrole koje ne uključuju touch screen, plus što su igre naravno totalno drugačije.

Ljudi nisu isti, neko voli da igra na TV-u, neko u krevetu, neko na poslu, u prevozu, na WC šolji...ne kapiram šta je tu toliko teško shvatiti.



Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Klinci (i nedorasli anime-japanjerosi) vole da se pale na ovakve igračkice. I igrice su prilagođene tom uzrastu- jednostavno, Nintendo je za decu. E sad, kada se neki matori konj zaludi, to je već zabrinjavajuće.
E ovo je tipičan komentar klinca (desetegodišnjak koji igra CoD i GTAV i ima visoko mišljene o sebi zbog toga, pa misli da su Mario i kompanija za bebe) to što su Nintendo igre šarene i nemaju realističnu grafiku,
nema mnogo nasilja i krvi, ne znači da su samo za decu, naprotiv, njihove igre su uvek takve da u njima mogu podjednako uživati i klinci i odrasli.
Inače studija pokazuje ne samo za Switch nego i za ostale konzole, da je najbrojnija starosna grupa koja koristi konzole oko 30 godina.

Poslednja ispravka: vetar. (24.9.2017 u 21:06)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vetar. na korisnoj poruci:
omar rodriguez lopez (24.9.2017)
Stara 24.9.2017, 17:03   #996
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
naprotiv, njihove igre su uvek takve da u njima mogu podjednako uživati i klinci i neodrasli.
Fix'd
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2017, 21:07   #997
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Fix'd
Kad neko kaže da su Nintendo igre samo za decu, to je klasičan stav "neodrasle" osobe ili osobe koja ne zna o čemu priča.

Poslednja ispravka: vetar. (24.9.2017 u 21:32)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vetar. na korisnoj poruci:
zdravkelja (28.9.2017)
Stara 24.9.2017, 21:33   #998
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Ali imaju "deciji" graficki stil (tj. bar dosta first party naslova).

To je objektivna stvar. I sto naravno mnoge odbija da uopste pipne te igre (ukljucujuci i mene).


P.S.
Sto se tice poredjenja mobilih igara i onih za portabilne konzole, u pitanju je nebo i zemlja. Portabilna konzola je za igranje klasicnih video igara, a mobilni telefoni za new age "djubre" koje je sada popularno medju mladima i starijima, i gejmerima, i "negejmerima", ali veze sa onime sto smatram video igrama nema (moj subjektivan stav).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.9.2017, 21:54   #999
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Ali imaju "deciji" graficki stil (tj. bar dosta first party naslova).

To je objektivna stvar. I sto naravno mnoge odbija da uopste pipne te igre (ukljucujuci i mene).


Već sam pisao o tome, šarena grafika koja nije realistična i manjak nasilja i krvi ih ne čini igrama samo za decu,
većina Nintendo igara su pravljene tako da u njima može podjednako da uživaju i deca i odrasli bez obzira na te stvari,
tako da kad neko izjavi "kada se neki matori konj zaludi u Nintendo igru to je već zabrinjavajuće", je čista glupost.
Čovek može da voli hard core AAA igre i recimo Maria i Zeldu bez problema, ja volim Dark Souls igre, Resident Evil/Evil Within, Tomb Raider, Uncharted...ali mnogo volim i 3D Zeldu, 3D Maria i Pikmina recimo.

To je upravo ono o čemu pričam, predrasude o Nintendo igrama da su to igre samo za decu, na osnovu njihove šarene grafike i likova,
većina ljudi koja tako misli o Nintendo igrama uglavnom nisu ni probali neku Nintendo igru (kad neko kaže da je igrao 2D Maria pre 10 godina to se naravno ne računa).
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku vetar. na korisnoj poruci:
omar rodriguez lopez (24.9.2017)
Stara 24.9.2017, 22:07   #1000
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Nintendo Switch

Citat:
vetar. kaže: Pregled poruke
većina Nintendo igara su pravljene tako da u njima može podjednako da uživaju i deca i odrasli bez obzira na te stvari
Da, ali pod uslovom da su ti odrasli roditelji te dece, pa se igranje pretvori u porodično druženje. Ali da odrasli ljudi sami igraju Nintendo igre, to je već zabrinjavajuće. Npr, ja Blejza ili Patrolne šape mogu da gledam samo u društvu dvogodišnjeg bratanca
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
C64freak (26.9.2017), player1 (24.9.2017)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nintendo Classic Mini - NES Coming on November 11th (30 NES games) vetar. Konzole 118 26.6.2017 18:38
Kvm switch digitus dc-oc-12 mica1709 Ostale komponente 3 22.8.2011 0:42
Nintendo 3DS dzoni.czv Konzole 4 3.7.2010 23:50
Konzolaške igre: da ili ne Beagle Tekstovi u SK 374 3.5.2010 0:49
Nove igre za Wii sa Nintendo konferencije renegade_of_funk Konzole 7 9.10.2008 21:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:41.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com