Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.7.2007, 9:15   #21
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Koliko puta ste ubili svoj windows

Jedno vreme sam to radio cesce (XP) kad mi je HDD pravio neke probleme.

Kada sam svatio da je to od fush napajanja i zamenio ga, od tada reinstalacija vise nema. Mozda jednom system restore i to je to.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2007, 10:00   #22
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Koliko puta ste ubili svoj windows

Uf, ne mogu se sada setiti brojke koliko sam putao reinstalirao komp od kada imam PC ('97), ali koristim programe koji mi znatno olaksavaju taj posao, pa je reinstalacija sistema prava zabava. Kuci na kompu uvek drzim dualboot Win98 i WinXP. Radim reinstall svega na svakih godinu, godinu i po dana. Za tu priliku koristim Norton Ghost (neka bajata verzija), a od prosle nedelje Norton Ghost 2003

Program je za svaku preporuku. Instalirate Windows i pratece programe na jednu particiju i pomocu Ghost-a napravite image te particije na neku drugu. Ghostovanje traje u zavisnosti od kolicine podataka i da li se radi (ne)kompresovani image. Cim vam nesto crkne, napadne vas virus, vratite taj image i... voalla... imate reinstaliran Win sa svim programima u roku od 15min Program mozete naci na internetu... ISO velik 6mb, koji narezete na CD. On je naravno butabilan i sam se startuje, a da biste ga koristili morate imati minimum 2 particije. Ako imate puno podataka za backup, Ghost vam image cepa na fajlove velicine 2GB, tako da ih lako mozete baciti i na DVD. Nisam probao jos uvek da narezem image na dvd, pa da probam odatle da vratim backup, ali logicno bi bilo da moze i to.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2007, 10:14   #23
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Koliko puta ste ubili svoj windows

Evo kako sam ja organizovao svoj racunar, pa mozda nekome bude od koristi. Sto se hardvera tice, obicno menjam komponente na svakih 5 godina. Ovo kazem zbog drajvera; jedinu graficku menjam nesto cesce, mada nije problem reinstalirati drajvere za nju. Dakle:

1. Instaliram WinXP SP2.
2. Instaliram najnovije drajvere za: plocu, graficku + directx, (ostale komponente prepozna XP)
3. Konfigurisem WinXP (sitnice tipa start meni, power managment...itd)
4. Uradim Ghost (bude velik oko 2GB).
---
5. Instaliram veeelike pakete (oni koji su > 1GB kada se instaliraju; Office, Adobe, Visual Studio...itd)
6. Konfigurisem sve te programe do sitnih creva
7. Uradim Ghost (bude velik oko 6GB).
---

Vec sada imam spremljen racunar i za posao i za igranje i znam da je 100% virus free; i sto je zgodno oba image-a mi staju na 2 DVD-a. Ostalo je jos samo da se instaliraju third party programi i zezalice (Total Commander, WinAMP, BSPlayer i goomila sitnih programa). Njih ostavljam za kraj, jer se cesto pojavljuju nove verzije. Instalacija tih programa traje kratko, podesavanja za iste cuvam na drugoj particiji. Eventualno mogu posle napraviti jos jedan image, ali mislim da nema potrebe
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2007, 10:30   #24
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Koliko puta ste ubili svoj windows

Svega dva, tri, puta. Najjace je bilo kad sam imao 12 godina pa sam zipovao windows system folder. Radio je dok ga nismo ugasili
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2007, 10:45   #25
Skols
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Tatooine
Poruke: 1.527
Zahvalnice: 132
Zahvaljeno 348 puta na 247 poruka
Određen forumom Re: Koliko puta ste ubili svoj windows

mnoooogoooo puta..otprilike 7-8 puta mesecno..sta cu kad volim da cackam po svemu...
prvi put sam oborio sistem dok imao 98-icu,i kao sam sredjivao foldere u root-u,preko Norton Commandera,i sad da bi lepse izgledalo,sistemske fajlove iz root-a iskopiram u neki drugi folder,i posle prvog restarta
Skols je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2009, 20:22   #26
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Koliko puta ste ubili svoj windows

Pisao sam ranije o svom starom PC-u za "Ginisa" (videti ovu temu i moj profil). Da dodam da sada imam(o) u kući još dva PC-a: desktop i laptop. Kanta iz decembra 2004. došla je sa Win XP SP1 - OS je reinstaliran tek jula 2007. (zato što ga je virus, tačnije AVG u pokušaju da ga ucmeka, nepopravljivo oštetio), i od tada (hvala Frešku!) nije menjan.

Na laptopu imam (bez promene) Last XP (kome svi nalaze manu) od decembra 2007. i (da čuknem u balvan!) nema problema.

Dakle, ne mora OS da se ukokava svakog meseca, pod uslovom da se kompjuter pravilno koristi i redovno čisti/održava.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2009, 20:38   #27
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Koliko puta ste ubili svoj windows

Ja moj windows ne ubijam. Imam image sistema pa ga samo vracam po potrebi. Kao nov, a isti

Otkako sam preshao na GNU/Linux i broj reinstalacija windows-a se drastichno smanjio, windows je postao stabilniji (ugledo se na Lindzu)
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2009, 23:04   #28
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Koliko puta ste ubili svoj windows

Ja ne ubijam njega, on ubija mene
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2009, 23:13   #29
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Koliko puta ste ubili svoj windows

Ja jednom mesecno, preventivno... Probao sam da koristim razne pakete za odrzavanje, ali svi oni imaju (kao i Win) potrebu da samostalno prepravljaju moja podesavanja, te sam batalio... Izvezbao sam se do te mere da mi za reinstall treba tacno 41 min. 35 sec.

@Zoki: je li, kakav je Last XP? Cuo sam samo reci hvale, ali onako "surak mog pasenoga...", pa bi bilo lepo cuti iz prve ruke.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2009, 23:15   #30
Red Wing
Veteran
 
Avatar korisnika Red Wing
 
Član od: 5.1.2008.
Lokacija: Hockeytown
Poruke: 953
Zahvalnice: 261
Zahvaljeno 363 puta na 219 poruka
Određen forumom Re: Koliko puta ste ubili svoj windows

Windows nekad zna da ubije samog sebe...
Red Wing je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2009, 23:58   #31
Mking4ever
Banned
 
Član od: 9.1.2009.
Poruke: 98
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 12 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Koliko puta ste ubili svoj windows

sloro svake dve sedmice,jer ga napunim programima i igrama ko lud....dok ne crkne a dve sedmice su rekordi ako duze potraje onda se vec pocinjem brinuti
Mking4ever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2009, 0:29   #32
Nutsbre@ker
Starosedelac
 
Član od: 17.6.2008.
Lokacija: Tamo gde internet pocinje
Poruke: 1.809
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 439 puta na 329 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nutsbre@ker
Određen forumom Re: Koliko puta ste ubili svoj windows

Ja sam na starijoj masini dva ili tri meseca drzo windows xp black edition.I mogu vam reci da je to bio hod po trnju stalno su izbijali neki problemi po koji plavi ekran i ko zna koja cudesa jos.Malo je reci da sam ga pokretao (reinstalirao sistem) iz mrtvih barem tri puta NIsam ga menjao jer je moj pametni burazer to drzao po savetu jednog prijatelja ( u stiliu : " on zna bolje ti nemas pojma samo lupetas gluposti"), pa je na kraju valjda i njemu dozlogrdilo pa me je pustio da instaliram regularan xp sp2 i od te reinstalacijie je proslo jedno sest meseci i masina i danas radi ekstra kao i prvog dana ( e sad sto ga on koristi na kasicicu sta da mu radim verovatno ce sistem da mu traje dvesta godina). A sto se tice novije masine(moje) na njoj sam instalirao sistem onog dana kada sam je kupio ( jos malo pa ce deset meseci) i od tada radi kao sat ( naravno uz razumnu pomoc avire, comodo-a, malwer bytes-a, i jos nekih programa za fino podesavanje i odrzavanje sistema).
Nutsbre@ker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2009, 0:37   #33
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Koliko puta ste ubili svoj windows

Moj nece da umre (hvala bogu). Do sada sam imao par "kriticnih" problema i nekako je sam sve izdrzao.

Mada se nadam da necu imati potrebe da menjam OS (u ovom slucaju XP) dok ne izadje Win7.

Poslednja ispravka: dzonihsv (20.1.2009 u 5:40) Razlog: gramatika
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2009, 14:00   #34
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Koliko puta ste ubili svoj windows

Kad god osetim i najmanje smetnje u radu, prvo windows pada, tako sam radio od dana kad sam kupio komp, windows sam ubio minimum 30 puta.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2009, 15:21   #35
Packy
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: NBG
Poruke: 3.410
Zahvalnice: 1.787
Zahvaljeno 1.270 puta na 496 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Packy
Određen forumom Re: Koliko puta ste ubili svoj windows

Pa jednom,sada pre dva-tri meseca,skinuo crack za FC2 poshto sam nekog sajta i morao sam da patim bez svog ljubimca nedelju dana.
Packy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.1.2009, 1:42   #36
Evil_crack
Član
 
Član od: 16.3.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 213
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 37 puta na 23 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Evil_crack
Određen forumom Re: Koliko puta ste ubili svoj windows

Puuuuu... Ko to jos broji Na moje racunare sam instalirao win bar jedno 80ak puta. Instaliram xp... Hmmm.. Mogao bih da probam i Vistu... Auuuu... Vista zahtevna, ne valja... "Olaksam" Vistu... A opet je zahtevna, vraticu se ja na stari dobri XP. Eh... Eto i 7mice... Mora se i to probati...
Evil_crack je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koliko često treba reinstalirati Windows? NIx Car Operativni sistemi 10 7.10.2008 13:24
Windows Vista Se "zapucava" Bezbroj Puta Axis Operativni sistemi 10 16.5.2007 10:00
Koliko zauzima Windows ? miksajlo Kvarovi 9 1.4.2006 23:25


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com