Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Aparati i oprema

Aparati i oprema Mobilni telefoni i dodaci

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.1.2012, 0:08   #261
adler197
Novi član
 
Član od: 8.11.2010.
Poruke: 6
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

molim za pomoc. imam alcatel ot 908 registrovan na t-com u crnoj gori, posle pravljenja particija na sd kartici, nakon ukljucivanja telefona on je blokirao. pokusao sam kombinacijom " pover i VOL +" ali i dalje ne radi. prvo je stajao na logu t-com, a sad pokaze logo android i ekran pobijeli. ima li ikakvog resenja za ovaj problem ili da ga dam djetetu da se igra. unaprijed zahvalan . pozdrav
adler197 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2012, 4:40   #262
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Gde da iskljucim skljoc i skljiiik zvuk... prilikom slikanja!?

Hvala

Poslednja ispravka: Zoranb007 (6.1.2012 u 13:35)
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2012, 14:56   #263
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Citat:
adler197 kaže: Pregled poruke
molim za pomoc. imam alcatel ot 908 registrovan na t-com u crnoj gori, posle pravljenja particija na sd kartici, nakon ukljucivanja telefona on je blokirao. pokusao sam kombinacijom " pover i VOL +" ali i dalje ne radi. prvo je stajao na logu t-com, a sad pokaze logo android i ekran pobijeli. ima li ikakvog resenja za ovaj problem ili da ga dam djetetu da se igra. unaprijed zahvalan . pozdrav
sta sti tacno radio sa teefonom...jesi pokusao da izvadis karticu,da li si flashovao rom?...
sto se tice kamere,mislim da obicna android kamera nema mogucnost da se ugasi zvuk slikanja,ali zato skini neki od mnogo boljih programa(camera 360,fx zoom,lg camera...)
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2012, 15:01   #264
adler197
Novi član
 
Član od: 8.11.2010.
Poruke: 6
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

zeznuo sam nesto kad sam prema uputstvu pokretao skripte ,evo celo uputstvo sa srbodroida:
"Pre instaliranja app2sd, nemojte da zaboravite da izdelite na particije vašu SD karticu. Koristite Paragon Partition Manager Portable (možete ga naći veoma lako pretragom u Google-u)

Izvadite vašu microSD karticu iz telefona i preko čitača kartica je spojite na vaš računar.

Sačuvajte podatke sa SD kartice, jer ćete ovim postupkom obrisati sve sa vaše kartice

Pokrenite Paragon Manager i izaberite Partition Manager 9.0

Locirajte dijagram SD kartice – obratite pažnju da izaberete SD karticu, greškom se može desiti da obrišete podatke sa vašeg hard diska.

Obrišite sve particije sa SD kartice (trebalo bi da bude samo jedna) i kreirajte nove u ovom odnosu:
Prva particija treba da zauzme 70% kapaciteta SD kartice i Filesystem mora biti FAT32
Druga particija treba da zauzme 25% kapaciteta SD kartice i Filesystem mora biti linux ext2
Treća particija treba da zauzme preostalih 5% ali Filesystem je ovog puta swap

Nakon deljenja SD kartice na particije Windows neće moći da je pročita. Ne brinite, samo je ubacite u telefon i ponovo će biti čitljiva.
Skinite app2sd_new sa ovog linka
Otpakujte zip fajl koji će vam dati 3 foldera
Kopirajte ih sve na SD karticu (zapamtite, kopirajte SVA tri foldera direktno na SD karticu)
Otvorite Android Market i skinite aplikaciju GScript
Kada se instalira, pokrenite je
U GScript-u, kliknite na Menu dugme na telefonu i selektujte Add Script
Kliknite na Load File dugme i izaberite fajl na vrhu sa imenom a2sd.sh
Kada se skripta pojavi u aplikaciji, pritisnite Save dugme
Ponovite od koraka broj 6 za sve skripte u listi dok se sve ne pojave u listi GScript aplikacije
Kada ovo uradite, vreme je da Optimusu damo app2sd
Izaberite a2sd_data iz liste skripti i sačekajte dok se skripta ne izvrši.
Nakon ovoga zatvorite aplikaciju i restartujte telefon, sad ćete imati app2sd funkcionalnost na vašem telefonu"

sve sam tako uradio i onda je blokirao. telefon je bio rutovan, imao sam superuser, i sad ne znam kako da ga
povratim. kartica je i dalje ispravna ( probao sam je u racunaru). hvala
adler197 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2012, 15:09   #265
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

uf,nesto nemam iskustva sa ovim postupkom,ali mi je to nesto cudno...
da li znas nekoga ko je uspeo da na ovaj nacin uspesno uradi to sto je opisano?
ja sam izdelio tako karticu,ali u cwm recovery-ju,uzimajuci max 1gb za aplikacije,swap nije neophodan ja mislim cak,ali sam mu dodelio max 256,a kartica je 8gb.ali ona je vidljiva u windowsu :/
cwm recovery pretpostavljam da nemas instaliran?
mislim da mozes da povezes telefon na one touch upgrade program u krajnjem slucaju,i vratis sve na fabricko stanje
znaci telefon se ne butuje ni bez kartice?
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2012, 15:12   #266
adler197
Novi član
 
Član od: 8.11.2010.
Poruke: 6
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

samo se pojavi logo android , onda oko 10 sec, crni ekran i onde beli ekran, i tako stoji. ne reaguje ni na dugme za paljenje . da bih ga ugasio moram da izvadim bateriju. kako da ga povezem na upgrade , kad racunar ne prepoznaje telefon. kada ga spojim pokusava da nesto ocita i onda izbaci gresku no disc
adler197 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2012, 15:25   #267
Ocelot
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Ocelot
 
Član od: 3.4.2006.
Poruke: 3.151
Zahvalnice: 373
Zahvaljeno 991 puta na 533 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Ocelot Slanje poruke preko Skypea korisniku Ocelot
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Citat:
Zoranb007 kaže: Pregled poruke
Gde da iskljucim skljoc i skljiiik zvuk... prilikom slikanja!?

Hvala
Uključi kameru pa onda pogledaj po opcijama. Ja tu imam da biram nekoliko različitih zvukova ili da ih isključim. Doduše, ja koristim drugi telefon, ali bi ipak trebalo da je tu.
Ocelot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2012, 15:25   #268
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

moras da imas na kompjuteru instalirane drivere,a ako imas win7 x64 onda to nije tako lako...
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku talenat na korisnoj poruci:
adler197 (6.1.2012)
Stara 6.1.2012, 15:30   #269
adler197
Novi član
 
Član od: 8.11.2010.
Poruke: 6
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

imam xp, dali bi mi objasnio postupak . instalirao sam One Touch Upgrade Q 1.8.3. kako da to odradim. hvala na trudu
adler197 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2012, 15:45   #270
Angeli
Novi član
 
Član od: 6.1.2012.
Poruke: 4
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

hej drugari
pre dan dva sam uzeo ovaj telefon, i imam par pocetnickih pitanja:

- kako da prebacim kontakte iz outlooka u njega? (pretpostavljam da mi treba neki Alcatel pc suitel i/ili drajveri,pa bih zamolio za direktne linkove za download - net na mobu mi je iskljucen, pa cu ih skidati sa kompa, imam Windows XP)

- koje aplikacije biste preporucili? a) koje olaksavaju rad, kalendare, pamte rodjendare (reccurent, tj svake godine obavestavaju, da ne moraju ponovo da se ukucavaju) b) zezatorske, sa kojima impresioniramo prijatelje ili devojke (kao shazam za prepoznavanje muzike, koji stvarno radi, na moje ogromno iznenadjenje

- da li, kao pocetnik, postoji nesto sto bih trebao da znam (iz vaseg iskustva, da ne moram da se opecem pa tako da ucim, kao i uvek do sad)

...eto, hteo sam jos nesto, ali mi je sad stao mozak, kad se setim, editovacu

hvala
Angeli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2012, 15:48   #271
adler197
Novi član
 
Član od: 8.11.2010.
Poruke: 6
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

kad probam one touch upgrade izbaci poruku "no mobile phone was detected" ne moze da ga prepozna
adler197 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2012, 16:13   #272
Budimir_Trajkovic
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2007.
Lokacija: Sanctuary
Poruke: 1.732
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 676 puta na 365 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

@Angeli
Za PC suite http://www.telenor.rs/sr/Privatni-ko...o&phone_id=382 idi na "pregled" i nađi link gde piše aplikacija za povezivanje sa računarom.
http://www.sk.rs/2011/12/skpz06.html Aplikacija koja će oduševiti svakoga
Takođe, preporučio bih ti GO launcher i GO SMS pro koji su meni dosta olakšali svakodnevnu upotrebu telefona.
Budimir_Trajkovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Budimir_Trajkovic na korisnoj poruci:
Angeli (6.1.2012)
Stara 6.1.2012, 21:38   #273
Angeli
Novi član
 
Član od: 6.1.2012.
Poruke: 4
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Citat:
Budimir_Trajkovic kaže: Pregled poruke
@Angeli
Za PC suite http://www.telenor.rs/sr/Privatni-ko...o&phone_id=382 idi na "pregled" i nađi link gde piše aplikacija za povezivanje sa računarom.
http://www.sk.rs/2011/12/skpz06.html Aplikacija koja će oduševiti svakoga
Takođe, preporučio bih ti GO launcher i GO SMS pro koji su meni dosta olakšali svakodnevnu upotrebu telefona.
hvala
naravno, zasto bi nesto proslo lako kad moze tesko: pri instalaciji trazi m ida updejtujem windows XP na SP3...

da li to znaci da ja jednostavno sa svojim potpuno operativnim XP-om ne moguda ubacim tako jednostavnu stvar kao sto su kontakti iz outlooka na mob, a mogao sam da ih iz starom, zaboravljenog SE k310i izvucem i ubacim upravo u taj isto outlook...?
Angeli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2012, 22:12   #274
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Citat:
adler197 kaže: Pregled poruke
kad probam one touch upgrade izbaci poruku "no mobile phone was detected" ne moze da ga prepozna
ne znam sta da ti kazem,probaj da pises na benchmark.rs forumu
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku talenat na korisnoj poruci:
adler197 (7.1.2012)
Stara 6.1.2012, 23:32   #275
Angeli
Novi član
 
Član od: 6.1.2012.
Poruke: 4
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

aj, napravio sam dobar post, pa cu ga izbaciti i ovde:


oket, onda sve ovde uzeo sam telenor one touch (Alcatel OT 990). (1) Sta treba prvo da uradim, kao potpuni pocetnik, kad ova vrsta telefona u pitanju, ali sa poprilicnim iskustvom sa radom na racunaru?

Prvo sto sam uradio bilo je prebacivanje jezika na engleski dok provalim sta znaci "nalepi" prodje previshe vremena Prosao sam kroz opcije i sve je manje vishe jasno, i podesio sam (*ono sto mi je bilo omoguceno) da radi kako mi odgovara (npr, da se ekran ne pomera kada ga vrtim u dlanu (kada nije horizontalan) i sl.

Imam par pocetnih pitanja:

Imam win XP version 2002 service pack 2

- RESENO (2) kako da prebacim kontakte iz outlooka u njega? (pretpostavljam da mi treba neki Alcatel pc suitel i/ili drajveri,pa bih zamolio za direktne linkove za download - net na mobu mi je iskljucen, pa cu ih skidati sa kompa)

(Edit: Budimir_Trajkovic mi je dao link do
stranice odakle sam skinuo njihovu "Aplikaciju za povezivanje sa PC računarom"; pri instalaciji, aplikaciju je instalirao kako treba, medjutim, za drajver je napravio problem, i trazio mi je da apgrejdujem Windows XP u sp3(x86)/SP2(x64)
- RESENO
(3) sta bi ste mi vi preporucili (sa sve propratnim linkovima, molim) da li da apgrejdujem win (i kako, sobzirom da sigurno nemam verziju koja je legalna...) ili vec znate za drajver koji bi radio za mene?

- sobzirom da sam trazio da mi iskljuce internet na telefonu jer nemam uvid koje aplikacije idu na net i sta tamo rade, tj kolicinu informacija koje skidaju (salju), (mada nisu prvi put, i nabio je par stotina dinara dok sam ulazio i pregledao opcije, ali nema veze), pretpostavicu da mi firewall i antivirus nisu neophodni. Ali sobzirom da planiram da koristim Wi-Fi , (4) zamolio bih za predlog sa obe aplikacije (sa sve linkovima, pretpostavicu da sve te programe mogu da skinem preko kompa, i preko usb-a ih ubacim na telefon (zar ne?)

- koje aplikacije biste preporucili? (5) a) koje olaksavaju rad, kalendare, pamte rodjendare (reccurent, tj svake godine obavestavaju, da ne moraju ponovo da se ukucavaju) (6) b) zezatorske, sa kojima impresioniramo prijatelje ili devojke (kao shazam za prepoznavanje muzike, koji stvarno radi, na moje ogromno iznenadjenje - (google goggles su sjajan pocetak )


(stim da su mi aplikacije pod "a" mnogo bitnije, kao npr: aplikacija koja prepoznaje rodjendane iz kontakata i obavestava me taj dan da im je rodjendan - i pritom to radi svake godien (reccurent), da ne moram stalno da konfigurisem i/ili upisujem)

- (7) da li, kao pocetnik, postoji nesto sto bih trebao da znam (iz vaseg iskustva, da ne moram da se opecem pa tako da ucim, kao i uvek do sad). Bilo kakva vrsta apgrejda koja se podrazumeva, ali je nisam uradio (nisam nista dirao do sada), aplikacije koje bi mi olaksale zivot, sta nikako ne raditi i slicno.

- napomenucu da, zbog garancije (a i vise zbog toga sto sam pocetnik, jer bas zelim da znam sta radim kad to radim), ne zelim da rootujem telefon, i da cu, barem neko vreme, raditi sa ovim sto mi je ponudio telenor.

...eto, hteo sam jos nesto, ali mi je sad stao mozak, kad se setim, editovacu

hvala

ps: da bi vam bilo lakse da odgovorite i da se pritom snadjete, stvarna pitanja u tekstu oznacio sam brojevima u razlicitoj boji

Sobzirom na kolicinu pitanja, castim pivom kada se sve zavrsi

Pozdrav,
Ivan


Sto se tiche odgovora na pitanja:
(2)(3) sav potreban info moze se naci ovde, pogledati pod "How can I transfer the contacts from Alcatel feature phone to One touch 990?" (nema veze sto je sa alkatela na alkatel, princip je isti).

Kao prvo, skinuo sam pc suite odavde (oba linka, i ovaj i onaj iz gornjeg pasusa vode ka oficijelnom Alkatelovom sajtu) gde sam skinuo Alcatel_Androidmanager_2.2.1111.2444 (sa desne strane je, ispod njega ima i apdejt za sam telefon). Sa njime sa bez problema instalirao drajvere (automatski) i pc suite.
...dalje se samo prate objasnjenja iz "How can I transfer the contacts from Alcatel feature phone to One touch 990?" (pod ovim pretpostavljam da vec imate podatke u outlooku, ako ne, vec su u mobilnom, trebate skinuti pc suite od tog modela i prebaciti kontakte u outlook)

Ako kojim slucajem PC suite (Alkatelov) ne prepoznaje mob, isti iskljuciti, ponovo ukljuciti i povezati na usb - i kada izadje onaj Androidov popup gde kaze "mount" (ili sta vec pishe na srpskom), nista nepritiskati, sacekati da pc suite (program koji je otvoren sve vreme) prepozna telefon. Znaces da je telefon prepoznat kada se u taksbaru samog programa "zazeleni" ikonica koja opisuje transfer

Poslednja ispravka: Angeli (7.1.2012 u 6:19)
Angeli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2012, 2:15   #276
Zlatko1108
Novi član
 
Član od: 20.11.2011.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Zlatko1108 Slanje poruke preko Skypea korisniku Zlatko1108
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

@Angeli

Ukucaj direktno u pretraživaču, može se naći objašnjenje kako da prebaciš imenik. Ja sam išao iz Outlook-a na Gmail, odatle pokretanjem sync aplikacije na telefonu imenik ti bude prebačen. Nemam link, zato ti kažem ukucaj direktno. Nedostatak ove opcije je u tome, ako imaš više brojeva po kontaktu pod istom kategorijom (npr imas dva broja pod opcijom mobilni za jedan kontakt), prebacuje ti samo jedan broj. Ali ako imaš različite kategorije po kontaktu (npr mobilni i fiksni, ili fiksni posao i fiksni kuća) onda nema problema, svi brojevi su tu. Ja sam taj problem imao kod nekoliko kontakata, ali je 95% imenika prebacio bez problema. Prebacivao sam imenik sa Symbian-a preko Nokia PC suite u outlook.
Sve aplikacije sam skidao direktno sa Marketa u telefon. Za svakog je "ono što olakšava rad" drugačiji pojam. Recimo, ja sam skinuo quick profiles i sms classic view (jbg navika sa Nokie), alarm clock (jednostavniji alarm), translate, realcalc (napredniji kalkulator), stopwatch&timer (štoperica), app lock free (za zaključavanje svega što ne želiš da drugi vide), Skype i MSN (njih još nisam probao), convert pad (konverter svega i svačega), našu aplikaciju parking manijak (podržani verovatno svi gradovi i mogućnost postavljanja tri tablice), winamp, a od widget-a tu su calendar pad (mogućnost da izabereš veličinu kalendara), operator widget (pokazuje ti mrežu, korisno za pogranične oblasti i roming), digital clock (sat, prilagodljiv po veličini). Ovo su takođe navike sa Nokie, pa mi na početnom ekranu, stoji sat, operater, kalendar. Takođe tu su još i lock screen widget (za brzo zaključavanje telefona, tj na klik) i 2g-3g OnOff (brza promena iz jednog moda u drugi). Recimo, sve te aplikacije i widgeti meni olakšavaju rad, nekome su možda smešne i suvišne.
Kalendar bi svaki trebao da ima to što tebi treba. Čak i njegov fabrički ti daje izbor kad hoćeš da ti se ponavlja alarm.
Svakog i druge stvari oduševljavaju. Ja sam ubacio office suite pro (na žalost samo trial verzija; ali i shvatio da je ovo ekran od samo 3,5" i da svaki ozbiljniji rad u ovim aplikacijama je besmislen, ali da ti programi mogu da završe posao ako je baš nešto hitno. Planiram i kupovinu veće kartice pa nosim na ubacivanje mapa. Recimo mene bi to oduševilo. Za početak, za oduševljenje okoline mogu da ti posluže WiFi i Youtube aplikacija (u telefonu) i ono malo šta nudi gps (putanja od tacke do tacke, i pronalazak neke picerije, kafića, pozorišta, bioskopa i sl.).
Ne znam zašto si uzimao uz prenesi ili kombinuj kad si mogao da uzmeš prenesi i surfuj i da ne razmišljaš o protoku. Ja imam prenesi i surfuj 500, dakle 500 mb. Prošlog meseca je potrošeno nekih 180 mb. Nemam pojma koji je procenat utrošen na "samostalno" povezivanje telefona na net. Ali sa 500mb mesečno nije me ni briga. Rekao si da su ti isključili, pa ne moraš da brineš, ali u mom slučaju samo sam u telefonu isključio povezivanje kad je u romingu. Nisam u pograničnom delu, ne treba o tome da razmišljam, ali odmah isključim i miran sam.
NIsam postavio nijedan link kao što si tražio, ali nadam se da sam bar malo pomogao.
Zlatko1108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.1.2012, 6:23   #277
Angeli
Novi član
 
Član od: 6.1.2012.
Poruke: 4
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Citat:
Zlatko1108 kaže: Pregled poruke
@Angeli

Ukucaj direktno u pretraživaču, može se naći objašnjenje kako da prebaciš imenik. Ja sam išao iz Outlook-a na Gmail, odatle pokretanjem sync aplikacije na telefonu imenik ti bude prebačen. Nemam link, zato ti kažem ukucaj direktno. Nedostatak ove opcije je u tome, ako imaš više brojeva po kontaktu pod istom kategorijom (npr imas dva broja pod opcijom mobilni za jedan kontakt), prebacuje ti samo jedan broj. Ali ako imaš različite kategorije po kontaktu (npr mobilni i fiksni, ili fiksni posao i fiksni kuća) onda nema problema, svi brojevi su tu. Ja sam taj problem imao kod nekoliko kontakata, ali je 95% imenika prebacio bez problema. Prebacivao sam imenik sa Symbian-a preko Nokia PC suite u outlook.
Sve aplikacije sam skidao direktno sa Marketa u telefon. Za svakog je "ono što olakšava rad" drugačiji pojam. Recimo, ja sam skinuo quick profiles i sms classic view (jbg navika sa Nokie), alarm clock (jednostavniji alarm), translate, realcalc (napredniji kalkulator), stopwatch&timer (štoperica), app lock free (za zaključavanje svega što ne želiš da drugi vide), Skype i MSN (njih još nisam probao), convert pad (konverter svega i svačega), našu aplikaciju parking manijak (podržani verovatno svi gradovi i mogućnost postavljanja tri tablice), winamp, a od widget-a tu su calendar pad (mogućnost da izabereš veličinu kalendara), operator widget (pokazuje ti mrežu, korisno za pogranične oblasti i roming), digital clock (sat, prilagodljiv po veličini). Ovo su takođe navike sa Nokie, pa mi na početnom ekranu, stoji sat, operater, kalendar. Takođe tu su još i lock screen widget (za brzo zaključavanje telefona, tj na klik) i 2g-3g OnOff (brza promena iz jednog moda u drugi). Recimo, sve te aplikacije i widgeti meni olakšavaju rad, nekome su možda smešne i suvišne.
Kalendar bi svaki trebao da ima to što tebi treba. Čak i njegov fabrički ti daje izbor kad hoćeš da ti se ponavlja alarm.
Svakog i druge stvari oduševljavaju. Ja sam ubacio office suite pro (na žalost samo trial verzija; ali i shvatio da je ovo ekran od samo 3,5" i da svaki ozbiljniji rad u ovim aplikacijama je besmislen, ali da ti programi mogu da završe posao ako je baš nešto hitno. Planiram i kupovinu veće kartice pa nosim na ubacivanje mapa. Recimo mene bi to oduševilo. Za početak, za oduševljenje okoline mogu da ti posluže WiFi i Youtube aplikacija (u telefonu) i ono malo šta nudi gps (putanja od tacke do tacke, i pronalazak neke picerije, kafića, pozorišta, bioskopa i sl.).
Ne znam zašto si uzimao uz prenesi ili kombinuj kad si mogao da uzmeš prenesi i surfuj i da ne razmišljaš o protoku. Ja imam prenesi i surfuj 500, dakle 500 mb. Prošlog meseca je potrošeno nekih 180 mb. Nemam pojma koji je procenat utrošen na "samostalno" povezivanje telefona na net. Ali sa 500mb mesečno nije me ni briga. Rekao si da su ti isključili, pa ne moraš da brineš, ali u mom slučaju samo sam u telefonu isključio povezivanje kad je u romingu. Nisam u pograničnom delu, ne treba o tome da razmišljam, ali odmah isključim i miran sam.
NIsam postavio nijedan link kao što si tražio, ali nadam se da sam bar malo pomogao.

VEOMA tacke 2 i 3 sam resio preturajuci po netu sistemo PAPP (Probaj pa Ako Prodje Prodje

inace, od navedenog mi se najvishe svidja app lock free, jer bih hteo da zastitim odredjene foldere sa fotkama od drustva koje bi da vidi telefon i pritom da pretura po njemu

kako se konkretno on pokazao? da li si zadovoljan opcijama? i sl

Edit: imam jos jedno pitanje (8) mogu li se vezati na net sa mobilnog preko neta kompa? (tj, mob vezem za komp (koji je vezan kablovski na net) usb-om, i onda sa mob-a izadjem na net (komp je vec sve vreme na netu

pitam zato sto hocu da pokupim neke zanimljive stvari sa marketa, a ne uspevam preko mozille firefoxa ( (9) mogu li da skidam aplikacije preko mozille firefoxa tj sa PC-a i da ih usb-om prebacim na mob?)

Poslednja ispravka: Angeli (7.1.2012 u 7:42)
Angeli je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Angeli na korisnoj poruci:
shomile (7.1.2012)
Stara 7.1.2012, 17:13   #278
Zlatko1108
Novi član
 
Član od: 20.11.2011.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Zlatko1108 Slanje poruke preko Skypea korisniku Zlatko1108
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

@Angeli

Generalno dosta ok telefoncic za male pare.Daleko je naravno od vrhunskog,ali nudi sve sto i skuplji Android telefoni.Ja koji sam protivnik touchscreen-a i protivnik svega sto nije Nokia sam generalno zadovoljan.Ja na svom jos nisam resio problem bluetooth-a (ako si pro itao moju prvu poruku koja je negde na osmoj,devetoj strani video si da sam to napisao),trazim po netu,pokusavam nekom aplikacijom jer mi se ne nosi telefon u servis.Ako ne nadjem resenje,servis mu ne gine.Uostalom garancija je dve godine,a ja ga imam manje od dva meseca.Takodje,pokusavam da resim problem vibracije prilikom dazecih poruka.Kad postavim u telefonu always ne vibrira.Mada mislim da je to do Androida,ali glupo sto ne mozes da namestis nesto sta je moglo na Nokia3310 jos pre 10 godina.Recimo,ne treba mi uvek vibracija,a ne treba mi ni samo u silent modu.Zato i postoje profili da mogu da podesim kad mi sta tteba.Tako bi bar trebalo.To je znacajno za bucna okruzenja,da ne bih svakih minut proveravao imam li pouku kao i za nocni rezim kad zelim nekim kratkim zvukom da cujem obavestenje a ne zelim vibraciju.Ali dobro,to je mozda mana komletnog operativnog sistema.Sve u svemu,dosta sam zadovoljan,i ako se Nokia sa Windows-om ne vrati tamo gde je bila,Android ce biti bar sto se mene tice uspesna zamena.
Zlatko1108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Zlatko1108 na korisnoj poruci:
shomile (7.1.2012)
Stara 8.1.2012, 4:14   #279
Zoranb007
Veteran
 
Član od: 20.4.2009.
Lokacija: Bg.
Poruke: 693
Zahvalnice: 507
Zahvaljeno 49 puta na 39 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Citat:
Ocelot kaže: Pregled poruke
Uključi kameru pa onda pogledaj po opcijama. Ja tu imam da biram nekoliko različitih zvukova ili da ih isključim. Doduše, ja koristim drugi telefon, ali bi ipak trebalo da je tu.
Nema nigde, nema cak ni da se smanji jacina, a jako je do bola...
ma bitno je da ceo komsiluk cuje kada sam uslikao nesto haha...

Telenor se zesce stiso za osnovne opcije telefona...
pa cak je i onih fabrickih (Alkatelovih) 200MB interne memorije srezao na 100MB... (ako je ovaj telefon uopste Alcatel TO-990) ? Meni je to malo sumljivo...
al aj, za te pare i nije bas toliko lose... osim sto svi moramo da stojimo mirno ko vojnici dok skljocaju fotke...
e ako se neko mrdne u toku skljocanja taj ce bude razmazan na slici hihih..

Inace skoro svaki primerak telefona ima jednu manu, posto je Telenor ili vec ko??? prelepljivao Onetouch displejy (kao da ne bi pisalo Alkatel) to su lose uradili, skoro na svakom drugom komadu displej ima luft u donjem levom uglu...
proverite tako sto ce te prstom stisnuti display, i ako utrci jos malo u leziste to je to, a pre stiskanja, pogledom ili prstom blago predjite da bi ste videli stanje, pa onda pritisnite.

Ja sam takvu reklamaciju imao dan posle kupovine, meni je displej izlazio iz nivoa lezista za ceo milimetar, pritisnem palcem, tako drzi 15tak min. i opet se vrati (kao nalepnica koja se odlepljuje...)
Zoranb007 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2012, 13:29   #280
Darkko
Član
 
Član od: 10.10.2006.
Poruke: 33
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

Skini LGcamera i u njemu ima da se podesi da nema zvuka prilikom fotografisanja. A i ostala podešavanja su detaljnija od fabričkog programa i za kameru i za kamkorder.
Darkko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Darkko na korisnoj poruci:
Zoranb007 (9.1.2012)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
[Mobilni telefon] Alcatel 800 OT Tribe todos Opisi, recenzije i testovi 113 9.9.2012 10:37
HTC Touch HD- zamjena touch screen-a darkom Aparati i oprema 3 15.8.2011 11:41
pomoc oko touch pada Filip90 Prenosni računari 4 21.2.2010 21:15
Touch screen telefoni vs. Classic tastatura telefoni vs. Touch screen+tastatura telefoni dile Aparati i oprema 36 17.2.2010 15:02
iPod Touch masteri ŠDK - Foto i audio/video 7 29.8.2009 18:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com