Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.2.2006, 11:07   #1
komunista
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 88
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Problem za povezivanje graficcke na TV

Evo ovako...

Imam "Point of view" FX 5900XT kada pokusam da povezem komp sa TV preko s-video na TV ili preko scarta svejedno, kada mu u Nvidia propertisima namestim da mi je Full screan na secunadary, clone, dual view ma nemam pojma sta sve nisam probao i ne mogu nikako da dobijem dve stvari:
1-prevod na full sceany
2-uvek mi isece sa leve i desne strane sliku za po jedan red ikonica (da plasticno objasnim kao kada bi ste imali sa leve i desne strane monitora red ikonica od vrha ka daole i u toj velicini se nevidi slika u full screanu)

Da li moze neko konkretno da kaze svima od podizanja Windowsa XP pro koje codeke i kojim redosledom treba instalirati koji player za gledanje filmova na TV?

Probao sam od Nvidie FX 5900XT, Gforce 2, Gforce 4, MX 440,
probao sam i ATI 9550 i tada je sve radili kako treba.

tv je Kopernikus 63cm flat
komunista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.2.2006, 12:19   #2
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Problem za povezivanje graficcke na TV

To sa ikonicama bi trebalo da je normalno ponašanje u tzv. "overscan" načinu prikaza. Naime, slika na monitoru je uvek manja ili jednaka ekranu, a na televizorima se namerno malko proširi sa sve četiri strane da se ne vide tragovi sinhronizacionih impulsa i slično. Zato se, recimo, kaže da u PAL sistemu slika ima 625 linija, a od toga je 576 vidljivo.

Ako je kod tebe to izraženije, onda može biti druga stvar. Neke kartice ne mogu da rade dobro Clone kada je izabrana rezolucija takva da odnos stranica nije 4:3 (recimo 1280 x 1024). Onda na TV-u uvek nešto fali ili se čak skroluje levo-desno kako mrdaš miša.

Što se tiče titlova, potrebno je uključiti odgovarajuću opciju u plejeru. Recimo, kod BSPlayera je to "Draw subtitles on overlay surface". Doduše, dotični plejer ima tu i jedan problem - totlovi moraju biti namešteni baš na slici, a ne na crnoj površini ispod. Takođe može biti problem sa veličinom slova - na TV-u je rezolucija manja, pa slova ispadaju veća - moraš da se zamajavaš s tim, a onda kad hoćeš opet da gledaš na kompjuteru, opet moraš da se gnjaviš s tim...
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa prijavljivanjem na forum. Robert Forum o forumu 12 8.5.2006 9:39
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00
Povezivanje S-video na TV komunista Kvarovi 0 13.2.2006 11:03
Problem sa artefaktima na GF4MX440 (100-ti put) marcos Grafika 9 12.2.2006 23:06
prebacivanje slike sa graficke na tv problem tool.keenan Grafika 3 12.1.2006 13:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com