Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.2.2009, 23:11   #1
ikiM
Novi član
 
Član od: 21.11.2007.
Poruke: 15
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Manji problem oko podešavanja D-Link DI-524 wireless routera

Imam odredjen problem sa internet konekcijom preko ovog routera. Milslim da je do podesavanja, ali nisam dovoljno strucan da provalim u cemu je rec.

Izlozicu svoj problem.

Nakon instalacije routera, proradila je konekcija i laptopa i Nokia e61 mobilnog, preko njega na net.
Laptop radi normalno, bar ja ne mogu da primetim neki problem u ucitavanju internet sadrzaja, Skype sa video konekcijom takodje fercera, ali imam odredjeni problem sa koriscenjem interneta sa Nokia e61 mobilnim.
Kad idem u iscitavanje web stranica (koristim nekad Nokijin browser, a nekad OperaMini), desava se da se ucitavanje zamrzne, pa nakon prekida i ponovnog ucitavanja, stvar se resi.
Takodje, kada koristim program Internet radio, kod radio stanica dolazi do prekida emitovanja, pa mora ponovo da usledi buffering koji se zaglupi...
I jos sto sam primetio, ne mogu lagodno da koristim telefoniranje Skype kontaktima, npr preko programa NIMBUZZ. Za chat je situacija OK, iako i tu postoje kasnjenja.
Sve ovo me nebi zivciralo da nije toga da kad koristim free konekciju preko routera iz nekog kafica, sbe radi BESPREKORNO (znacin nije do telefona). I tamo je provajder adsl Telekom, router je TPLink, isto nakacen na ADSL modem.
Cackanjem po podesavanjima sam promenio da Wireless mode ne bude i u B i u G modu. Izabrao sma da bude samo u G modu i proradilo je bolje, mada ne kao sto mi je radilo telefoniranje preko wifi kojeg koristim u kaficu. Proverio sam i danas, ipak tamo radi mnogo brze i bolje.

Pri konekciji koristim WEP enkripciju. Probao sam i da bude free konekcija, ista stvar...
Neka podesavanja cu da okacim uz ovaj post. Mozda neko prepozna gde je problem.

Znaci postoji jos nesto sto bi trebalo podesiti u routeru?

Izvinjavam se sto sam opsiran, ali pokusavam da olaksam definisanje problema.

Pozdrav!
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	d-link02.jpg
Viđeno:	518 puta
Veličina:	99,7 KB
ID:	26999   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	d-link03.jpg
Viđeno:	393 puta
Veličina:	99,4 KB
ID:	27000   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	d-link04.jpg
Viđeno:	355 puta
Veličina:	89,2 KB
ID:	27001  
ikiM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.2.2009, 18:55   #2
alexei
Novi član
 
Član od: 23.2.2009.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Manji problem oko podešavanja D-Link DI-524 wireless routera

I ja imam identičan problem. Baš kao što si opisao.
Jesi ga uspeo rešiti?

Poz.
alexei je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2009, 0:50   #3
alexei
Novi član
 
Član od: 23.2.2009.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Manji problem oko podešavanja D-Link DI-524 wireless routera

Postoji rešenje. Više informacija ovde.
alexei je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa Firefoxom - ekstenzije i podešavanja Guybrush Threepwood Aplikativni softver 2 15.4.2008 11:03
Problem sa wireless provajderom ili ??? DJ_MY_SOUL Internet usluge 14 8.9.2006 20:33
Wireless net problem? Veljko the King Internet usluge 9 19.7.2006 16:12
wireless dlink dwl-520+ for mandriva problem kenta Slobodni softver 13 14.3.2006 20:58
Manji problem sa DVD rezačem Benq DW1640 Kostarum Rex Persia Nosači podataka 3 17.2.2006 0:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com