Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.6.2010, 11:36   #181
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Imam integrisanu "SoundMax" zvučnu karticu,(valjda je Yamaha,nemam pojma,ovo Sound Max je oznaka za svaku integrušu ili standard...) a neki dan sam instalirao najnovije drajvere za ATI Radeon 2400 grafičku i ponuđen mi je bio update HD audio drajvera,na koji sam pristao.

Sad mi "Ati HD audio device" u device manageru stoji kao primarni uređaj za zvuk a taj SoundMax kontroler je pod "žutim uzvičnikom" i nemam uopšte zvuk na kompjuteru.

Kako da skršim ovo đubre i vratim svoj drajver (ili instaliram neki novi poboljšani)?

Guglao sam sound max audio driver i ni na šta pametno nisam naišao.

Operativni sistem je Windows XP SP3,matična ploča je ASUS P5B deluxe.

Hvala na pomoći.

EDIT : Riješio problem odlaskom na ASUSov zvanični sajt odakle sam skinuo starije drajvere i sad zvuk radi k'o sat.

Poslednja ispravka: LoneWolf (18.6.2010 u 11:57)
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.6.2010, 16:23   #182
Igor_ue
Član
 
Član od: 14.8.2006.
Poruke: 113
Zahvalnice: 22
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Imam problem sa asusovim lap topom K70AB... I na Visti i na W7 (64-bit) zvuk je ocajan kad se pojaca ... Na njegovim integrisanim zvucnicima to se naravno ne oseca zato sto ne mogu da razviju neku snagu... ali kad se prikljuce bilo koji zvucnike pocev od onih malih "bazuka" altec lansing-a, do nekih kvalitetnijih 2.1 i 5.1 sistema, sve glasnije od nekih 70% postaje uzas... Mozda sam navikao na zvucnu kartu na drugom kompu pa ne mogu da realno procenim, ali nije to to... ) probao sam sa drajverima naravno, al nista... plz help
*inace karta je ATI High Definition Audio Device
** u device manager-u pokazuje gore pomenutu i VIA High Definition Audio
Hvala unapred
Igor_ue je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.6.2010, 13:14   #183
PSP man
Veteran
 
Član od: 8.3.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 720
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 35 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Ovako. Kupio sam novu grafu pre neki dan. od kad sam nju ubacio zvuk na kompu mi se totalno poremetio.... ne znam sta da radim
Nemam zvuk na sajtovima kao sto su : YouTube, kobajagrande i ti gde se video strimuje preko interneta,,, dok kad pustam na CDu ili sa kompa muziku ili film zvuk radi ko po loju...
pomozite mi da resim taj problem.
Imam Win XP SP2 i sve drajvere sam instalirao koju su mi trebali,al zvuka nigde
Koristim najnoviju verziju Mozille

pomagajte!! instalirao sam ponovo drajvere za maticnu al nista....
U DEVICE MANAGERu kad otvorim stoji mi sve instalirano i pise da radi bez greske,a ja i dalje zvuk nemam


PSP man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.7.2010, 21:30   #184
Kolja FPN
Novi član
 
Član od: 24.7.2010.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

imam problem, pomazite, sve sam pokusao, ali nece.
Instalirao sam drivere sa asusovog sajta, posto mi je m.ploca AsusTek computer inc. -p4p8t. Instalirao sam drivere, i jednostavno nema zvuka, ni posle restartovanja kompa. Kad udjem u device menager, pojavljuje problem u ,,Multimedia audio controler", kad udjem na njega pise :,,The drivers for this device are not installed. (Code 28)" . Mislim da je zvucna realtek, ili tako nesto, posto pise tu gore ,,manufacturer: Realtek" . Sta ja sad da uradim, zahvalan sam ako mi neko pomogne!?

P.S. Probao sam da instaliram i druge drivere Soundmax, neki AC 97 valjda,ali ne pomaze. Takodje, kad sam pokusao sa realtek driverom valjda, na kraju instalacije izbaci gresku, i opet nema zvuka. Pomazite. Hvala .

E da..Ne mogu da udjem na pocetku u BIOS, ne znam kako ,sve sam ispritiskao, i F2 ,F8,F6,Del,esc , nece nista.
Kolja FPN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2010, 22:44   #185
DejanS
Član
 
Član od: 28.5.2008.
Poruke: 33
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Citat:
PSP man kaže: Pregled poruke
Ovako. Kupio sam novu grafu pre neki dan. od kad sam nju ubacio zvuk na kompu mi se totalno poremetio.... ne znam sta da radim
Nemam zvuk na sajtovima kao sto su : YouTube, kobajagrande i ti gde se video strimuje preko interneta,,, dok kad pustam na CDu ili sa kompa muziku ili film zvuk radi ko po loju...
pomozite mi da resim taj problem.
Imam Win XP SP2 i sve drajvere sam instalirao koju su mi trebali,al zvuka nigde
Koristim najnoviju verziju Mozille

pomagajte!! instalirao sam ponovo drajvere za maticnu al nista....
U DEVICE MANAGERu kad otvorim stoji mi sve instalirano i pise da radi bez greske,a ja i dalje zvuk nemam


probaj prvo ciscenje sistema od virusa i ciscenje registra i viska fajlova(sistem mechanics, your uninstaler ili nesto slicno), takodje
problemi nastali posle zamene grafike moguci su usled slabijeg napajanja od onog koji graficka trazi, probaj sa jacim napajanjem. a kad ti ponestane ideja, servis i utvrdjiivajne kvara
DejanS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.8.2010, 11:19   #186
PSP man
Veteran
 
Član od: 8.3.2008.
Lokacija: Zemun
Poruke: 720
Zahvalnice: 45
Zahvaljeno 35 puta na 28 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Citat:
DejanS kaže: Pregled poruke
probaj prvo ciscenje sistema od virusa i ciscenje registra i viska fajlova(sistem mechanics, your uninstaler ili nesto slicno), takodje
problemi nastali posle zamene grafike moguci su usled slabijeg napajanja od onog koji graficka trazi, probaj sa jacim napajanjem. a kad ti ponestane ideja, servis i utvrdjiivajne kvara
sve sam to uradio sto si naveo za viruse,za brisanje za ovo za ono.... i dalje nista.... imam zvuk kad gldam filmove,slusam mp3 muziku na kompu na skype, na MSNu na igricama(ne sve zvukove u igri) al ove standardne zvukove i zvuk na netu nikako....

sve zive drivere sam probao iza maticnu i za zvucnu imama AC'97 Realtek...
PSP man je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.8.2010, 14:56   #187
DejanS
Član
 
Član od: 28.5.2008.
Poruke: 33
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

pokusaj da smanji hardversku akceleraciju zvuka, probaj za razlicite poyicije slajdera i restart racunara, to pomaye u odredjenim igrama a ako to ne pomogne, servis, ili yamena...
DejanS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.8.2010, 11:58   #188
tina3
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Ne rade mi zvucnici a daju signal da rade,ne mogu narezivati muziku ni preko jednog programa pojavljuje se neka greska,u pitanju je model gp-s4600
ne znam sta treba da uradim
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.8.2010, 13:11   #189
perovic92
Novi član
 
Član od: 6.12.2009.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Brate mili treba mi pomoc... Imam neke zvucnike 5.1 SkyVision (nebitno). Radila su sva 5 (od toga FL i FR jako, a ostala 3 slabije, bass se i ne cuje) i bez zvucne kartice. Sad sam uzeo neku CREATIVE SB LIVE (D880), tako nekako, i instalirao sve sa CD-a koji sam dobio, ali i dalje se ne cuje bass,a i ona ostala 3 zvucnika ne rade istom jacinom kao FL i FR, ova 2 se i dalje cuju jace! E sad, posto se ja ne razumem, citam i gledam neke slike sa CD-a koje govore da iz mog vufera treba da idu 3 kabla ili sta vec, ali meni ide samo jedan, onaj ZELENI. Niti znam gde treba da ga ubacim, od ona 5 ulaza u kartici, niti nista Kad ga ubacim u zeleni ulaz, tad rade zvucnici, ali ne "onako" kako bi trebali.... Najvise sam uzeo zvucnu karticu zbog basa (da bi se cuo), ali je i dalje sve isto.... Nzm kako da ga podesim i sta vise da radim (ni CHEKIC ne pomaze xD ). Hvala ti unapred. Pozdrav.............. Zaboravio sam da dodam da mi comp prijavljuje u SOUND AND AUDIO DEVICES PROPERTIES (speaker volume) samo jacinu 2 zvucnika (2.1 sistem). A za vufer sam zaboravio da kazem da kad stavim glavu pored njega, otpada mi, a kad se bilo gde u sobi odmaknes ili na samo metar od njega, on se uopste ne oseca.... To me izludjuje.... Na sve 5.1 sisteme koje znam, ne moze da se sedi u sobi od jacine bassa, a moj se ne oseca uopste!!! Hvala jos jednom

Poslednja ispravka: perovic92 (25.8.2010 u 13:39)
perovic92 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2010, 17:10   #190
BrutaLiS
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.7.2007.
Poruke: 3.075
Zahvalnice: 703
Zahvaljeno 888 puta na 379 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Ne znam da li je kvar ili sta je, ali imam problem sa laptopom Lenovo G560 i sluskama Sennheiser MX460, kada ih ukljucim dok je zvuk utisan, tj nije pusten nikakav film/muzika/igra cuje se zujanje i neko neprijatno suskanje, takodje koriscenjem tacpeda kretanje pointera se prenosi u slusalice. Cak ukoliko film nije dovoljno pojacan ovo moze da ga nadjaca, ali i kad je dovoljno pojacan ume da smeta i kvari utisak > Sta mi je ciniti?
BrutaLiS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2010, 22:55   #191
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Nista... Jedino da kupis eksternu zvucnu. To je karakteristican problem za integrisane zvucne kartice... Moja stara ploca je "hvatala" skrol misa.

Postoji mala sansa da lap ima neki feler, ali zaista sumnjam da je to u pitanju.

EDIT:
Proveri da li je mikrofon ukljucen. Cesto se sum povecava kada mic nije stavljen na "mute"
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.9.2010, 23:17   #192
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

...Kao i Line In
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2010, 15:45   #193
gamer82
Član
 
Član od: 10.5.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 123
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Za sve koji imaju problem sa zvukom,ako naravno nije rikla komponenta na ploci mislim na integrisan zvuk.Prvo instalirajte pravilno drajvere,posle svakog se racunar mora resetovati da bi drajver funkcionisao normalno.Podrazumeva se da drajver mora biti kompatibilan sa zvucnom zato ako je pozeljno skinuti novu verziju sa sajte koju plocu imate(ASUS,GIGABYTE,MSI...),ako zvuk opet neradi,brzo u control panel pa na audio setings ikonicu,pogledajte da li vam je sve podeseno kako treba,da nije na mute stikliran,hardverska akceleracija i kroz sta se slusa,zvucnici,slusalice,lap top.Ako je i to u redu onda testirajte zvuk u dxdiag dok ako radi na kompu a nece na internetu verovatno je u pitanju plugin kao i za video kad se skida Adobov.U slucaju da nista ovo nece nije nemoguce da su vam rikle slusalice ili zvucnici za komp ili cak i audio ulazi tj izlazi na ploci.Mislim da sam uglavnom sve rekao,zelim vam puno srece da resite kvar!
gamer82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2010, 16:00   #194
Palitreks
Član
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 371
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Imam maticnu MSI 770-G45 i graficku Powercolor Radeon HD5750.
Drajvere i Catalyst za graficku sam instalirao sa sajta, a ne sa diska koji sam dobio uz nju, jer su ovi sa sajta sveziji. Zvucna kartica mi je neka Via HD (control panel za nju se zove Via HD Audio Deck), i izgleda da mi ona daje problem. Imam 5.1 Creative zvucnike.

Naime, ako u Via HD Audio Decku ne ukljucim opciju Speaker Fill, onda mi rade samo 2 prednja zvucnika, zadnji, centar i woofer ne daju zvuk u aplikacijama (Aimp, BS Player, Windows Media Player...), ali daju zvuk kada ih testiram u tom Audio Decku. Ako ukljucim Speaker Fill, svi zvucnici rade dok slusam muziku, ali... U nekim filmovima (Up) i igrama (Devil May Cry 4) ne cujem vokale ako mi je ukljucena ta opcija. U CoD: MW2 i u Fear 2, dok je ukljucen Speaker Fill, svi zvucnici rade, ali zadnja dva daju samo 20% zvuka, cini mi se kao da ostalih 80% prenose na prednje zvucnike, jer uopste ne daju osecaj prostornosti u igrama (primer, ako nesto eksplodira/puca/prica iza mene u igri, taj zvuk se jako jako slabo cuje na zadnjim zvucnicima, a na prednjim se cuje kao i da ista stvar stoji ispred mene, sto daje osecaj besmislenosti ).

Juce sam instalirao najnoviji drajver za zvucnu karticu (VT1828S je naziv kodeka) sa sajta, i nista se nije promenilo, opet moram da pazim kad ukljucujem Speaker Fill, a kad ga iskljucujem.
No, da napomenem, u Device Manageru mi na komponenti Audio Device on High Definition Audio Bus stoji mali zuti kruzic sa uzvicnikom, i pise da je driver Unknown, i ne mogu nista da uradim sa tim.
Sa AMD sajta sam skinuo HDMI Audio drajver, koji kad instaliram, na kraju prijavi Fail, i nista se ne promeni.

Sta moze da bude u pitanju? Ovo me prilicno nervira
Koristim Windows XP SP3.
Palitreks je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2010, 17:49   #195
R.A.B.
Član
 
Član od: 24.1.2008.
Lokacija: Hogwarts castle (Gryffindor common room)
Poruke: 74
Zahvalnice: 159
Zahvaljeno 45 puta na 35 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku R.A.B.
Exclamation Re: Problemi sa zvukom

Imam problem, zvuk mi secka u svim novijim igrama od 2009. (ne baš svim novijim, ali u dosta njih).
Nemam nešto puno znanja o zvučnim karticama, ali matična mi je Gigabyte GA-M52L-S3, grafička NVidia 9600 GT 1GB... Drajvere za grafičku imam instalirane sa sajta, nove...
Sad zvučna mi je izgleda neka Realtek HD... imam Windows XP SP2.

U nekim igrama, kad uđem u meni, sve se lepo čuje, kad krene neko da priča, secka mu glas, inače muzika se lepo čuje u pojedinim igrama, u nekima i ona secka.
Pošto mi zvuk nije jača strana, sve ostale moguće probleme umem da rešim(iz iskustva ), da li neko ima ideju šta bi moglo biti kvar?
R.A.B. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.11.2010, 21:25   #196
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Meni je znalo to da se desi na starom kompu, rešavao sam tako što čačkam oko opcija za zvuk u igri, snizim kvalitet itd.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2010, 0:50   #197
Radovan Brčin
Član
 
Član od: 12.9.2008.
Lokacija: Bijeljina (BiH) i Crna Bara (RS)
Poruke: 116
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Radovan Brčin
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Dragi forumaši treba mi vaša pomoć
Pokušavam da osposobim jednog dinosaurusa od kompjutera da radi. Pripada mojoj komšinici koja radi u mesari, hoće žena da ide na leto u dijasporu kod rođaka da zaradi koji dinar, da nauči malo nemačkog itd. Za to joj treba računar koji ima ali ne radi.I pozove mene da pogledam Ja se družim sa kompovima 3-4 godine tako da mi je bio šok kad sam video Windows Millenium
Večeras sam instalirao čist Win XP Sp3,prilično dobro radi ali nikako nema zvuka.Gde je problem? Da li moram instalirati drajvere za ploču i zvučnu karticu ili su Windowsovi drajveri dovoljni i problem je u neispravnom hardveru? (sumljam na zvučnu karticu)
Konfiguracija je (praistorijska) sledeća:
CPU Intel Pentium 3 EB Coppermine 603 MHZ
Socket 370 FC-PGA
Ploča ? čipset I 440BX/ZX soutbridge 82371 EB/MB
HDD Samsung 40 gb
Memorija Inferion (čini mi se da je ta firma, nisam zapisao) 128 Mb
Zvučna ???
Zvučnici neki kinezi 2.1
Monitor no name 17˝
Nema zvuka nikako, ni sistemskih, ni multimedije.Zvučna kartica ima tri mesta za džekove i jedan izlaz koji ne znam koji je, najviše mi liči na D-sub sa grafičke.
Ako možemo nekako da pomognemo ženi, ja vas zovem-pomozimo Nemojte da ubacujete komentare neka kupi novo ovo, novo ono jer nema žena para.Da ima uzela bi novi komp. Nemojte misliti da ću dinara da joj uzmem,radim ovo čisto iz milosti, dobro, možda uzmem koji čvarak
Radovan Brčin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2010, 1:18   #198
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Zvuk ne radi jer vjerovatno nema drajvera za zvučnu. Desni klik na My Computer/Manage pa u Sound and audio controllers vidi da li postoji stavka sa uzvičnikom. desni klik na nju pa idi na Update driver.
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2010, 1:38   #199
Radovan Brčin
Član
 
Član od: 12.9.2008.
Lokacija: Bijeljina (BiH) i Crna Bara (RS)
Poruke: 116
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Radovan Brčin
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Da napomenem, to sam skroz zaboravio... nema interneta
Evo ja sad na mom kompu surfujem netom da nađem neke drivere ali još nisam uspeo jer svi traže pare za stare drivere. Ove podatke što sam napisao sam dobio uz pomoć CPU-Z i SIW-a ali nigde nisam video koji je proizvođač ploče, ni koja je zvučna kartica.
Radovan Brčin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.12.2010, 1:41   #200
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Problemi sa zvukom

Probaj sa Aidom (iliti nekadašnjim Everestom).
Sass Drake je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sass Drake na korisnoj poruci:
Radovan Brčin (7.12.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
problem, zvuk

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa zvukom, POMAGAJTE MOLIM VAS! PhaetoN Slobodni softver 3 6.12.2006 1:17
Problemi sa ATI na MEPIS-u 6 dragomix Slobodni softver 2 7.10.2006 23:25
Problemi sa novom plocom DFi NF4 Ultra Boris B. Kvarovi 10 11.5.2006 3:42
SuSE(10 Eval) i Mandriva (Downl. Ed.) problemi sa Audio CD-ovima Vladimiros Slobodni softver 4 29.4.2006 15:47
Muka sa zvukom Miloš Zvuk na računaru 6 18.1.2006 21:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com