Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre

Mrežne igre Multi-player igre

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.3.2013, 17:44   #41
daedalus
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Zemoon
Poruke: 322
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 32 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Hawken

kapiram. mislim da si više očekivao nešto što bi bilo više kao simulacija, a ne manična fast-paced pucačina.
sa druge strane, igra je u beti, dodavać se još sadržaja, tako da taj deo možda ubere još koji poen...
daedalus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2013, 19:21   #42
cages
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Alterac Valley
Poruke: 1.534
Zahvalnice: 406
Zahvaljeno 181 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Hawken

Citat:
daedalus kaže: Pregled poruke
kapiram. mislim da si više očekivao nešto što bi bilo više kao simulacija, a ne manična fast-paced pucačina.
.
E upravo to Ipak to nije za nas ljude u godinama sa usporenim refleksima Doduse,malo sam preterao kad sam rekao da je djubre ali svakako nije po mom ukusu.
cages je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.4.2013, 22:05   #43
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Hawken

Ima li nacina da se zakljuca FPS ? Odnosno da ga zakljucam na 60..

EDIT:

Ovo bi bilo rješenje:

C:\Users\USERNAME\Documents\My Games\Hawken\HawkenGame\Config

In "HawkenEngine.ini" look for these:


bSmoothFrameRate=TRUE
MinSmoothedFrameRate=59
MaxSmoothedFrameRate=122


Ja sma stavio i min i max na 60. Ak oje recimo min na 1 izgleda kao da mi cesto pada ispod 60. Sa 60/60 kao da je stabilnije.

Poslednja ispravka: jonathan (21.4.2013 u 1:54)
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.4.2013, 12:15   #44
daedalus
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Zemoon
Poruke: 322
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 32 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Hawken

Ja sam tri nedelje pauzirao igrajući tribes ascend, vratio se u igru posle patch - a i shvatio da ne mogu ništa da pogodim. Potpuno sam izgubio osećaj...

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
daedalus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2013, 16:31   #45
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: Hawken

Nisam igrao jos od alpha faze, vratio sam se u igru posle brisanja BF3, i moram priznati jako mi se svidja. Mechwarrior mi je presporo, a ovde je jako dobar balans izmedju akcije, skila i brzine igre.

Jedino sto oni sharpshooter-i imaju monstruzno OP oruzija.

I nepostojanje party sistema mi jako smeta kada igram sa drugarom.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.7.2013, 10:30   #46
supressor
Veteran
 
Član od: 30.8.2006.
Poruke: 1.014
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 87 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Hawken

Ja sam na Hawken naišao sasvim slučajno. Igram ga svaki dan po sat, dva tri i dopada mi se baš baš.

Što se mene tiče preporuka.
supressor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2014, 21:13   #47
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.368
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Hawken

Prelaze na Steam, dobio sam u mailu ključ za early access preko Steam klijenta.

https://www.playhawken.com/Steam/Gui..._content=Final
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2014, 16:52   #48
Laserstorm
Veteran
 
Član od: 2.11.2011.
Poruke: 598
Zahvalnice: 114
Zahvaljeno 187 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: Hawken

Izgleda da su od skora totalno presli na Free-to-play za Hawken. Ova igra me debelo interesovala, medjutim nikako da pogodim momenat te sam bio propustio closed betu, a posle i kljuceve za early access.

Jutros mi je na Steamu osvanulo obavestenje da sam ponosni vlasnik Hawkena, pa rekoh da probam.

Odigrao sam dve team-deathmatch partije i relativno brzo uhvatio fazon, u drugoj sam bio pravi ninja i pravio zasede i flankova samo tako. Igra jeste dosta manje simulacija, a vise arkadna mech pucacina, ali su developeri uboli zlatnu sredinu za sve aspekte odlicne mech akcione igre.

Osecaj da vozite gmaza od nekoliko tona je tu, nacin na koji se to vizuelno i auditivno docarava je preslikan iz Mechwarriora 3. Mechovi brze reaguju na vase komande od masina iz MW univerzuma, ali ako cemo pravo, sudeci po skali u odnosu na mehanicare, jesu manji i to primetno, tako da mi to ne smeta.

Ono sto mi se posebno dopalo je izostanak energetskog naoruzanja, pa je akcenat na raketama i topovima raznog kalibra i tipa. Ono sto mi smeta jeste beskonacna municija. Jeste, postoji pregrevanje, sto automatski znaci smrtnu presudu, jer se za razliku od MW igara ovde gine samo tako, ali kad bi postojala i ogranicena municija to bi podiglo osecaj simulacije na veci nivo i forsiralo vise taktiziranja.

Sve u svemu, ovakva mech igra je dugo falila, ovakav osecaj sam imao odavno, dok sam jos pikao MW3 i MW4. S obzirom da nista ne kosta, apsolutno preporucujem svima da je probaju.
Laserstorm je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Laserstorm na korisnoj poruci:
bokela (10.4.2014), doctor (22.4.2014), vlacke (11.4.2014)
Stara 9.7.2016, 4:46   #49
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Hawken

Hawken uskoro izlazi i za PS4 i Xbox One i naravno igra će biti re-releasovana i za PC na Steamu.
Biće dosta promena i developeri su rekli da igra ranije jednostavno nije generisala dovoljno zarade pa će morati da "look into it" nakon releasea. Znači verovatno će naginjati pay to win strani malo više nego sada.

Obzirom da je skill u ovoj igri apsolutno najbitnija stvar na svetu to i neće biti tako strašno.

Nadam se da će i konačno da se otarase cheatera od kojih jednostavno ne može da se igra.
Pominje se i mogućnost za cross-play između konzola i PC-a mada ništa nije potvrđeno koliko sam ja skontao i uz to konzolaši neće imati nikakav auto-aim. Obzirom na to da je igra iako je arkada žešće hardkor i zahteva savršeno umeće kretanja i nišanjenja kontam da će slabo proći na konzolama. Tamo joj je prednost F2P model i ništa više. I naravno to što izgleda odlično i nakon 3 (valjda) godine. Malo šminkanja i to je to.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2016, 11:35   #50
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Hawken

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Hawken uskoro izlazi i za PS4 i Xbox One
Za XB1 je izašla 01.07, a za PS4 juče, odnosno 08.07.
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2016, 18:19   #51
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Hawken

Nisam upamtio tačne datume pa sam se malo ispalio Mene je najviše interesovala PC verzija pa sam za konzolne upamtio samo da "izlazi uskoro".
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2016, 18:47   #52
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Hawken

Pa zar se Hawken nije raspao kao stara Jugoslavija? Znam da su nešto strašno mutili sa igrom (ne sećam se detalja) i da je gomila igrača zbog toga napustila.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.7.2016, 22:06   #53
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Hawken

Nemam pojma šta se tačno desilo ali je došlo do toga da je originalni developer prestao da apdejtuje igru, prodao je ovom studiju koji sada radi na njoj i od kako su je prodali igra praktično nije videla nikakav apdejt a to se desilo baš odavno. U međuvremenu se pojavilo milion cheatova koje nije imao ko da eliminiše i to je strašno pogoršalo situaciju. Odmah po kupovini su najavili radikalne izmene i rad na igri i do skoro se praktično ništa nije znalo o tome.

Igrao sam neko vreme (imam malo preko 40 sati) i igra ima potencijala, videćemo šta će biti sada sa ovim re-releaseom. Arkada je ali je potrebno igrati veoma taktički i skill igra veliku ulogu tako da mislim da je to igru kočilo nakon prvog releasea.

Prvo, današnja publika je jednostavno naviknuta na "lake" pick up and play pucačine gde ne treba preterano mnogo vežbe; eh, sad, nije da je Hawken kompleksan ali je kretanje ekstremno važno i postoji dashing, letenje, "stealth" sistem na radaru koji igra bitnu ulogu, gomila različitog oružja koje je dobro izbalansirano i zahteva apsolutno umeće nišanjenja mišem jer svo oružje ima nizak damage itd. Tu su i klase mechova i statistika/itemi/levelovanje, koji iako nemaju neku dubinu deluju jako kompleksno za nooba. Kada novi igrač uđe u igru i ne poznaje mape uvek će ga prvih 5-6 sati igre ostali igrači jednostavno koristiti kao cannon fodder zbog uigranosti sa mechovima koje koriste.

Drugo, igra nije imala pay 2 win sistem, tačnije taj pay 2 win je zbog zahteva za viskokim nivoom skilla i posvećenosti igri bio potpuno neosetan faktor što se samog gejmpleja tiče i većinom su ljudi keš trošili na kozmetičke apgrejdove. I sada, dođe noob i očekuje da uloži novac u igru i da ga igra nagradi na taj način da on postane bolji od ostalih igrača koji igraju za dž. C, neće moći. To je takođe odbilo dobar deo onih koji vole da dominiraju kešom i tako je Hawken nastradao.

Bolje da su išli na indie pricing, 20-ak dolara za igru, bez grindovanja (koje doduše nije bilo strašno) i bez mikrotransakcija. Odlično bi prošli, kao NWI sa Insurgencyem. Ovako ih je F2P ubio a sada nema nazad.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2016, 2:13   #54
supressor
Veteran
 
Član od: 30.8.2006.
Poruke: 1.014
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 87 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Hawken

Meni te kod Hawkena u poslednje vreme mnogo smetao leteci start,tj da igra pocinje a da timovi nisu ni formirani kako treba.

Veoma brzo se dodje do situacije da rezultat bude nedostižan,najcesce jer jedan tim ima 3 igraca a drugi 7-8.

Eto,svojevremeno zesci refres na Mecha online sceni i ubica MW online(a bio je privukao dosta MW igraca) skoro pa neslavno zavrsio.

Ja sam ga igrao 2010/11 dosta,godinu dana sigurno aktivno.

Kada je MM poceo da stuca batalio sam,krajem prosle godine instalirao ponovo i jako brzo obrisao jer nista nisu ispravljali.

P.S: dedicated SS/ Reaper player. Pored njih jos samo televizor
supressor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2016, 7:14   #55
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Hawken

Istina balancing je užasan. Ali veći problem su igrači sa smurf nalozima i cheatovima koji upadnu u meč igrača sa nižim rankom i naprave haos. Doduše igra sada i nema koga da balansira pa mora svakog sa svakim u meč.
Ah, da, i nedostatak voice comma...

P.S. Reaper je aždaja ali treba dobar tim da skrene pažnju sa njega. Raider je badass ali brate mili ne da treba vežbe i skills sa njim...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2016, 10:07   #56
supressor
Veteran
 
Član od: 30.8.2006.
Poruke: 1.014
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 87 puta na 75 poruka
Određen forumom Re: Hawken

meni je sa Raiderom survivability na nivou statisticke greske. Jednostavno, bio mi je tezak za igranje i tjt.

CR-T mi je bio dobar, posle njega Assault jer su generalno slicni, jel...nista lepse nego kad sa point D vulcan pocnem nekog da rostiljam, pa ga dovrsim sa ukljucivanjem weapons coolanta
supressor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2017, 0:53   #57
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.368
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.997 puta na 7.041 poruka
Određen forumom Re: Hawken

Nakon 5 godina bete, Hawken od 2. januara postaje konzolna ekskluziva
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2017, 2:10   #58
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Hawken

Igra je imala mnogo potencijala a Reloaded ju je ubio na mrtvo. RIP. Obećavali su kule i gradove a na kraju ubili igru. Degeni.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com