Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Prenosni računari

Prenosni računari PDA, notebook, laptop i ostali prenosni računari, ne računajući tablete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.8.2009, 18:17   #1
notash
Novi član
 
Član od: 20.6.2009.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Acer laptop monitor (hoće servis da me upropasti)

Klinac je uspeo da "slomi" -nagnjeci i potpuno upropasti monitor na novom
ACER Aspire 7730Z-322G25Mn laptopu
Kad sam ga odneo u servis(ovlasteni) ,rekli su mi cenu koja je za nepunih 50 eura manja od cene novog racunara !!!!!

Zna li neko neki servis ili sl. gde bi mogao da ovo popravim po iole pristojnijim uslovima ??

Unapred ,Veliko hvala
notash je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.8.2009, 21:09   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Acer laptop monitor (hoće servis da me upropasti)

Uobičajna stvar kada je ovlašćeni servis Acera u pitanju. Ja sam pre nekoliko meseci imao slučaj da se čoveku kome laptop nije bio star ni dva meseca iz nekog razloga se malo nadigla plastika u gornjem delu gde se nalaze multimedijalni tasteri i power dugme. Ovlašćeni servis je za dovođenje te plastike u red pošto to nije podpadalo u garantni rok, tražili su ni manje ni više nego ~5700 Dinara (možda sam pogrešio sumu za 200-300 dinara pošto je bilo relativno davno) ali se dobro sećam da su za nameštanje te plastike tražili tu astronomsku sumu tako da mene to ništa ne čudi.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 0:35   #3
Milos_B
Član
 
Član od: 24.2.2009.
Poruke: 244
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 27 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Acer laptop monitor (hoće servis da me upropasti)

Meni se desila apsolutno ista stvar trazili su mi 350e za monitor na laptopu.Na svu srecu brat mi je nasao neki servis u Beogradu gde su mi zamenili za 150e ,da cuknem u drvo i posle toliko vremena monitor na lapu radi super(proslo je oko 2,5 god.).Ako hoces mozda uspem da nabavim njihov broj pa da ti ga posaljem preko pm-a da se cujes sa njima i da vidis sta i kako,mozda ti pomogne i mozda ustedis neki dinar.
Milos_B je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 10:31   #4
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Acer laptop monitor (hoće servis da me upropasti)

Pokusaj da stavis u oglase da ti treba monitor za taj model, to ti je najbolje. Meni je za HP 6000 (tako nešto) ekran 200e u jugodata, koji je ovlašteni servis za HP u Podgorici.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 10:53   #5
notash
Novi član
 
Član od: 20.6.2009.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Acer laptop monitor (hoće servis da me upropasti)

Milose,hvala u svakom slucaju
naravno da bi bilo dobro ako bi uspeo da nabavis broj (ime ili adresu,sta god)
Iz Bg sam pa bi mi to umogome olaksalo

Pozdrav
notash je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 11:59   #6
Maksim Gorki
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 161
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Acer laptop monitor (hoće servis da me upropasti)

Imao sam manje-vise slicno situaciju (tj. devojka sa njenim laptopom). Prosuta je kafa na tosibin laptop (otisla je bila tastatura, onaj fensi touch pad, i ko zna jos sta unutra). Pozvao sam jedan od ovlascenih servisa ( C** T**** i oni su preko telefona rekli da je to 300+ evrica). Onda sam nasao drugi ovlasceni servis, tu su uradili besplatnu dijagnostiku i popravku (touch pad(zamena) i ciscenje u radili za minimalnu cenu nekih 50-60 evrica). Posle sam kod njih nosio i moj asus. Imam dobra iskustva i znam da su korektni, i da rade skoro sve proizvodjace. Ako hoces mogu da ti posaljem broj. javi se na pm.

poz


P.S. Ovo je samo moje licno iskustvo
Maksim Gorki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 13:38   #7
Nemanja NS
Član
 
Član od: 21.3.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 284
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 36 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nemanja NS
Određen forumom Re: Acer laptop monitor (hoće servis da me upropasti)

Originalni display za laptopove kostaju od 250 e (15.4'') pa navise... Ko god je prosao jeftinije, ugradili su mu display sa nekog pokojnog lapa koji "pashe" (jer su mnogi medjusobno kompatibilni) i to je to. Cene originalnog hardvera za laptopove (a ovlasceni servisi moraju da ugradjuju samo, jelte, originalni hardver) su astronomske. Npr, tastature su od 40e, touchpadovi od 60e, najobicnije maske/plastike od 30e, optika od 60e, punjaci od 50e, baterije od 80e i td. Ako na to dodamo zaradu od 30ak e koju servis uzme za zamenu (a i u deo se malko ugradi), vidite i sami koje su cifre u pitanju. Ponavljam jos jednom, ako u famoznom "ovlascenom servisu" dobijete jednu cifru a u nekom drugom servisu 2-3 puta manju, budite sigurni da vam uvaljuju polovne delove.
Pozz!
Nemanja NS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nemanja NS na korisnoj poruci:
player1 (28.8.2009)
Stara 27.8.2009, 14:38   #8
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Acer laptop monitor (hoće servis da me upropasti)

Vala ako ce da radi tako dobro koliko npr. radi Milosu nek je i polovni. Pa ako ne radi zamenice ga jos jedanput i sve ce to opet da izadje jeftinije nego taj originalni, za koji nisam siguran koliko ce da garantuju koliko ce on dobro da radi.
Sve u svemu traziti za ekran 50 evra manje nego sto vredi ceo laptop je van svake pameti, bez obzira o kakvom se ekranu radi, i sramota za svaki servis.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 16:14   #9
Milos_B
Član
 
Član od: 24.2.2009.
Poruke: 244
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 27 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Acer laptop monitor (hoće servis da me upropasti)

Citat:
Nemanja NS kaže: Pregled poruke
Originalni display za laptopove kostaju od 250 e (15.4'') pa navise... Ko god je prosao jeftinije, ugradili su mu display sa nekog pokojnog lapa koji "pashe" (jer su mnogi medjusobno kompatibilni) i to je to. Cene originalnog hardvera za laptopove (a ovlasceni servisi moraju da ugradjuju samo, jelte, originalni hardver) su astronomske. Npr, tastature su od 40e, touchpadovi od 60e, najobicnije maske/plastike od 30e, optika od 60e, punjaci od 50e, baterije od 80e i td. Ako na to dodamo zaradu od 30ak e koju servis uzme za zamenu (a i u deo se malko ugradi), vidite i sami koje su cifre u pitanju. Ponavljam jos jednom, ako u famoznom "ovlascenom servisu" dobijete jednu cifru a u nekom drugom servisu 2-3 puta manju, budite sigurni da vam uvaljuju polovne delove.
Pozz!
Sad si ti izmislio toplu vodu,pa naravno da svi znamo o cemu se tu radi.
Naravno i monitor koji su meni stavili je polovan ali kakve veze ima kad radi odlicno vec 2,5 godine.
Milos_B je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 16:48   #10
Sale2322
Član
 
Član od: 2.1.2006.
Lokacija: Uzice
Poruke: 152
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sale2322
Određen forumom Re: Acer laptop monitor (hoće servis da me upropasti)

Citat:
Nemanja NS kaže: Pregled poruke
Originalni display za laptopove kostaju od 250 e (15.4'') pa navise... Ko god je prosao jeftinije, ugradili su mu display sa nekog pokojnog lapa koji "pashe" (jer su mnogi medjusobno kompatibilni) i to je to. Cene originalnog hardvera za laptopove (a ovlasceni servisi moraju da ugradjuju samo, jelte, originalni hardver) su astronomske. Npr, tastature su od 40e, touchpadovi od 60e, najobicnije maske/plastike od 30e, optika od 60e, punjaci od 50e, baterije od 80e i td. Ako na to dodamo zaradu od 30ak e koju servis uzme za zamenu (a i u deo se malko ugradi), vidite i sami koje su cifre u pitanju. Ponavljam jos jednom, ako u famoznom "ovlascenom servisu" dobijete jednu cifru a u nekom drugom servisu 2-3 puta manju, budite sigurni da vam uvaljuju polovne delove.
Pozz!

Ma daaaj onda da kupim 3 lap topa, da rastavim na delove i zaradim 4 puta vise.... Ako su tako skupi delovi, kako ih ceo lap top tako ispadne jeftinije... Ne postoji opravdanje koje moze da opravda cenu monitora nesto manju od celog lap top-a....
Sale2322 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 16:49   #11
notash
Novi član
 
Član od: 20.6.2009.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Acer laptop monitor (hoće servis da me upropasti)

Ljudi,ja sve verujem i da su "originalni" delovi toliko koliko kazete ALI prostom racunicom (da saberemo cene rezervnih delova ) ispade da sam kupio laptop od 2000E a verujte ovaj je pre dva meseca nov kostao 500 E. Sto je mnogo mnogo je.
Naravno da ne bi voleo da mi stave nesto polovno ali ni da dam za displej koliko za novi laptop !!
notash je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 16:54   #12
veseliburek
Starosedelac
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: BG
Poruke: 2.049
Zahvalnice: 388
Zahvaljeno 717 puta na 386 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku veseliburek Slanje poruke preko Skypea korisniku veseliburek
Određen forumom Re: Acer laptop monitor (hoće servis da me upropasti)

pa treću mogućnost nemaš, zar ne? ne vredi dati 350 evra za ekran od laptopa (nov), najpametnije ti je da uzmeš to što ugrađuju polovne...
veseliburek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 17:01   #13
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.472
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Acer laptop monitor (hoće servis da me upropasti)

probaj da ubodeš običan monitor ako imaš takav priključak na laptopu pa možda pokaže sliku
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 17:18   #14
notash
Novi član
 
Član od: 20.6.2009.
Poruke: 12
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Acer laptop monitor (hoće servis da me upropasti)

imam prikljucak,verovatno ce raditi samo sitnica-

tako dobijam desktop racunar(taj vec imam),
a trebao bi mi laptop--po svemu sudeci bice ovaj polovan ili sl. sta god da je ,nasao sam u jednom servisu za 180 E,probacu jos dan dva ako nadjem jos nesto i to je to
notash je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 18:32   #15
Nemanja NS
Član
 
Član od: 21.3.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 284
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 36 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nemanja NS
Određen forumom Re: Acer laptop monitor (hoće servis da me upropasti)

Polako, ljudi!
Ja sam vam samo napisao kako stoje stvari, onako, iz prve ruke...Da, laptop u delovima vredi 2-4 puta vise nego nov, paradoxalno, al' tako je. Tipican scenario: dodje musterija u servis sa laptopom "koji nece da se upali". Posle testa svega moguceg, konstatujemo da je ploca dovidjenja. Bacis mail "ovlascenom", ovaj ti javi da je cena od 350 e pa na gore (od slucaja do slucaja, za jednog Qosmia je bila 890 e ). Prenesem korisniku cenu + lova za rad (oko 25e), ovaj naravno skonta da za iste pare moze da uzme nov lap. I onda, cuveno: koliko ja para mogu dobiti za ovaj? Ako mu das vise od 50 e, rizikujes da si bacio pare ako ti ne dodje na servis lap u koji mozes da uvalis bar tastaturu i memaru... Vrzino kolo, al' tako je...
A sto se tice "garancije" na polovne delove, na to komotno mozete da zaboravite. Ti delovi ni u jednoj firmi nisu nigde zavedeni i, prema tome, ne mogu se iskazati na fiskalnom racunu, a bez istog garancije nema...
I za kraj, cisto da ne skontate kako prosipam m*** za bubrege, da kazem da sam pre ravno godinu dana uzeo ovog HaPejca iz profila na kredit od 2 god, a garancija mi istice za 10ak dana...potpuno sam svestan cinjenice (poznavajuci kvalitet jeftinih lapova/hardvera) da postoji mogucnost da godinu dana otplacujem mrtav komp...sad but true.

EDIT: Sto se generalnog kvaliteta lapova tice Acer, MSI, Asus i FSC su poslednja djubrad. Na svaku sprzenu Toshibu/HPa dolazi 4-5 navedenih. Kontajte onda zasto su Toshiba i HP skuplji...

Pozz!
Nemanja NS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nemanja NS na korisnoj poruci:
Milos_B (27.8.2009)
Stara 27.8.2009, 20:14   #16
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Acer laptop monitor (hoće servis da me upropasti)

Tacno je ovo sto prica Nemanja NS. Kad jedan Pentium M od ko zna kad toliko kosta, sto nebi i ostala cuda.

Imam jedan PowerBook G4 1.25Ghz na poslu kome je probijen ekran nacisto. Nagazio ga covek dok je stajao na patosu otvoren i uneredio ga skroz. Kaze da je slao u apple servis (neznam jel to ima u Srbiji, ali on kaze da je slao) i traze mu 500 evra za nov ekran. A radi se o PowerBook G4 iz 2004-te ili 2003-ce nisam siguran. Ja mu skinuo ekran i napravio dasktop od njega...

Zapamtite, cena je samo broj. Ne kosta sve koliko vredi nego koliko odluce da ga stave. A stave onoliko koliko im se najvise moze. Tako sve kompanije rade.

Naravno, u ovoj situaciji preporucujem polovni ekran... ako cemo realno i laptop je sad vise nego polovan.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 20:26   #17
Nemanja NS
Član
 
Član od: 21.3.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 284
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 36 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nemanja NS
Određen forumom Re: Acer laptop monitor (hoće servis da me upropasti)

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
Tacno je ovo sto prica Nemanja NS. Kad jedan Pentium M od ko zna kad toliko kosta, sto nebi i ostala cuda.

Imam jedan PowerBook G4 1.25Ghz na poslu kome je probijen ekran nacisto. Nagazio ga covek dok je stajao na patosu otvoren i uneredio ga skroz. Kaze da je slao u apple servis (neznam jel to ima u Srbiji, ali on kaze da je slao) i traze mu 500 evra za nov ekran. A radi se o PowerBook G4 iz 2004-te ili 2003-ce nisam siguran. Ja mu skinuo ekran i napravio dasktop od njega...

Zapamtite, cena je samo broj. Ne kosta sve koliko vredi nego koliko odluce da ga stave. A stave onoliko koliko im se najvise moze. Tako sve kompanije rade.

Naravno, u ovoj situaciji preporucujem polovni ekran... ako cemo realno i laptop je sad vise nego polovan.
Izvinjavam se za
...s tim sto je proc poslednja stvar koja ce da ode, pogotovo na lapu gde ne moze biti OCovan...
Proveri ti da na tog MacBooka ne pase neki display sa nekog "narodnog" lapa, za svaki slucaj! Ja jedva cekam da mi u servis stigne tako neki Mac, jos ako je PPC...
Nemanja NS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 20:58   #18
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Acer laptop monitor (hoće servis da me upropasti)

Citat:
Nemanja NS kaže: Pregled poruke
Izvinjavam se za
...s tim sto je proc poslednja stvar koja ce da ode, pogotovo na lapu gde ne moze biti OCovan...
Proveri ti da na tog MacBooka ne pase neki display sa nekog "narodnog" lapa, za svaki slucaj! Ja jedva cekam da mi u servis stigne tako neki Mac, jos ako je PPC...
Probao sam jedan ali jok. Ni ne montira se isto. A sto jedva cekas Power Book? Niko ziv ih nece jer je sve manje programa za Universal Binary, a i Snow Leopard ce raditi samo na G5 i intel. A u PowerBook G4 ide G4...
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 22:41   #19
nenboj
Novi član
 
Član od: 4.7.2009.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Acer laptop monitor (hoće servis da me upropasti)

Ljudi ja imam Acer 5101 zvanicno mi se od pregrevanja integrisanog grafickog chipa istopio neki chip koji povezuje mish i tastaturu tako da ne mogy nishta da radim na njemu.Dize normalno sistem ali je mish blokiran u centry ekrana.Pokusavao sam da ubacim externu tastatury i mish ali nishta nece.Da li moze da se zameni maticna ako je u njoj prob i koliko bi to koshtalo?
Pre neki dan sam saznao broj ACER-ovog najnovijeg ovlascenog servisa u Srbiji .Rekli su mi da je samo dijagnostika 2100 dinara,koja se ne placa ukoliko kod njih sredish komp. Jel ima neko neki predlog ne bi da prodam komp za 40 evra koliko mi daju u nekom od servisa.
nenboj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.8.2009, 22:43   #20
Nemanja NS
Član
 
Član od: 21.3.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 284
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 36 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nemanja NS
Određen forumom Re: Acer laptop monitor (hoće servis da me upropasti)

@Mickie
Cisto feelinga radi, meni i sadasnji lap sluzi samo kao netbook. Hteo bih da naucim vise o os x u i Mac racunarima uopste, a kao starom Amigisti, bas bi mi prijala Motorola.
Pozz!
Nemanja NS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Acer Aspire 5630g ili Acer extensa 5536g Stefan 5 ŠDK - Prenosni računari 16 26.6.2009 16:35
Acer Aspire 5715Z-3A1G12Mi vs ACER Aspire One A150-B Covenant ŠDK - Prenosni računari 0 14.2.2009 14:19
ACER Aspire 7520G-402G24Mi za 585€ da ili ne? KRUSADER ŠDK - Prenosni računari 0 13.1.2008 15:25
Display Laptop Acer miloske Kvarovi 3 23.12.2007 18:16
Hitno je potrebno za Acer 1524 WLMi laptop graficka karta djenka Kvarovi 7 22.3.2007 1:39


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com