Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.10.2009, 3:12   #1
... i bidi fin
Banned
 
Član od: 1.3.2007.
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 937
Zahvaljeno 331 puta na 173 poruka
Određen forumom Cryengine 3

http://www.gametrailers.com/video/be...engine-3/57638

looks amazing but it will be about 15 years before pc users can play it on a decent fps if the current engine is anything to go by
... i bidi fin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2009, 4:17   #2
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Cryengine 3

Citat:
... i bidi fin kaže: Pregled poruke
http://www.gametrailers.com/video/be...engine-3/57638

looks amazing but it will be about 15 years before pc users can play it on a decent fps if the current engine is anything to go by
A zasto? Danasnji PCi su dosta jaci od konzola..
+ ova grafika ne izgleda nista bolje od trenutne aktuelne. A ovo sa "Interactivity" je cisto namazivanje, pola od onih stvari su pre rendered garant

Poslednja ispravka: Nash Knight (15.10.2009 u 4:41)
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2009, 9:01   #3
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Cryengine 3

http://www.mycryengine.com/


draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2009, 11:00   #4
goranagf
Član
 
Član od: 28.6.2009.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 298
Zahvalnice: 196
Zahvaljeno 29 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Cryengine 3

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
A zasto? Danasnji PCi su dosta jaci od konzola..
+ ova grafika ne izgleda nista bolje od trenutne aktuelne. A ovo sa "Interactivity" je cisto namazivanje, pola od onih stvari su pre rendered garant
Slazem se! Mislim dan nakon Crysis-a rijetko gdje se mogla vidjeti ljepsa i bolja grafika. Naslovi od kojih se danas ocekivala bolja grafika izdali su u zadnjem trenu, jer su ih konzole povukle dole (primjer OFPDR). Od Crysis 2 (na cry-engine 3) sigurno se ponovo ocekuje "bum" u tom smijeru, ali sumnjam, jer tesko da ce konzole izvuci nesto vise nogo sto je vidjeno u npr. Crysis-u (bez obzira sto taj nije bio na konzolama), mislim da konzole ne mogu povuci vise. (ne pratim naslove samo na konzolama, pa sam slabo upucen u takve).
Evo poredjenje Cry-Engine 3 on PS/360 vs. Cry Engine 2 on PC http://www.youtube.com/watch?v=2WJG1...eature=related
Mozda je jos rano da ista govorim o buducem naslovu na cry-engine 3, ali moje misljenje da "zedan para" razvoj doticnog i na konzolama i nece bas nastaviti i ispostovati pravac uspona koji je do sada predhodnik imao...
goranagf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2009, 13:22   #5
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Cryengine 3

Ali narode, to nije tako losa stvar. Malo da se posreci PC igracima sa plicim dzepom. A i jedna doza optimizaije stvarno treba PC sceni.

I onako kad dodju nove generacije konzola ce biti jacih i zahtevnijin engina. (kao i racunara za iste).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2009, 13:52   #6
UniqueS
Član
 
Član od: 8.11.2006.
Poruke: 261
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 20 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Cryengine 3

I ja navijam za optimizaciju. Ni dan danas nisam Crysis odigrao kako valja, a obecao sam mu osvetu. I da, meni CE3 izgleda impresivno, ako nista model lika je perverzan. I interfejs samog engina mi izgleda tako dobro, jednostavno i pregledno da sticem utisak da bi uz isti nas nekoliko sa foruma napravilo igru godine.
UniqueS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2009, 14:55   #7
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: Cryengine 3

CryEngine 3 dostupan za licenciranje
"....S.T.A.L.K.E.R. 2, na kojem radi programer GSC Game World, također koristi ovu novu tehnologiju. "

ako je to tačno, to će biti ludilo....
http://www.itx.ba/index.php?option=c...11304&Itemid=1
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2009, 16:11   #8
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.725
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Cryengine 3

samo cu reci da je Source MAMA za placljivi endzin...

kad bi me neko pitao crysis ili portal....definitivno portal
kad bi me neko pitao far cry ili half life...definitivno hl
kad bi me neko pitao far cry 2 ili half life 2...def hl2...

shvatili ste pattern...tako da Valve pwned Crytek...
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2009, 16:15   #9
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Cryengine 3

^ Ma malo sutra. Source je tesko zastareo. Kad pogledas jedan HL2 ep2 i njegova tehnicka resenja vidi se da je to engine od igre iz 2004 (HL2 treba porediti sa prvim Farcry naslovom, ne drugim), plus nesto sminke (kao HDR i par novoh efekata dodatih u epizodama). Ni ne cudi me sto ih mrze da izdaju ep2, boje sa da se ne obrukaju (iz tehnicke perspektive, siguran sam da bi im gamplay bio pristojan kao uvek).


P.S.
Jedina predonost Source igara je sto rade pristojno na bilo kakvoj grafickom, ukljcujuci Intel integruse.

Poslednja ispravka: player1 (15.10.2009 u 20:04)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2009, 19:12   #10
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Cryengine 3

CryEngine je bio izusteno optimizovan (po polju optimizovanosti je u rangu sa Source engineom) dok je CE2 bio (i ostao verovatno) neoptimizovani garbage. I nije toliko lep koliko ljudi pircaju, pogledajte malo bolje koliko u stvari mana ima... Ima mnooogo mesta za unapredjenja... A CE3 je tu kao obicna komercijala... Priblizna jednakost izmedju racunarske grafike i realnosti nece postojati sve dok ne budemo imali graficke koje renderuju 3DMax scene u real-time...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2009, 19:56   #11
goranagf
Član
 
Član od: 28.6.2009.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 298
Zahvalnice: 196
Zahvaljeno 29 puta na 24 poruka
Određen forumom Re: Cryengine 3

Cekaj, ti kazes za Engine, na kome je napravljen naslov sa kojim se i danas porede igre kada je rec o najboljoj grafici, da je "neoptimizovani garbage" i da nije lep koliko se prica??? Priznacu, nista nije savrseno i uvjek se moze izvuci vise i bolje, ali bas toliko da ga zakopas...






http://forums.bit-tech.net/showthread.php?t=130825
http://www.freakygaming.com/pc/actio...omparison.html

Mozda se i moze porediti

Poslednja ispravka: goranagf (16.10.2009 u 10:48)
goranagf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku goranagf na korisnoj poruci:
zoca (15.10.2009)
Stara 15.10.2009, 22:09   #12
zoca
Član
 
Član od: 2.5.2009.
Poruke: 204
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 64 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Cryengine 3

Bravo goranagf,slike govore sve,jos malo i bice hiperrealizam
zoca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2009, 22:34   #13
goodlikesweeper
Veteran
 
Član od: 18.12.2007.
Poruke: 965
Zahvalnice: 520
Zahvaljeno 356 puta na 192 poruka
Thumbs down Re: Cryengine 3

Malo pre sam procitao jedan interesantan komentar na actiontrip sajtu sa kojim se potpuno slazem:

Citat:
Somehow they lacks creativity or style.

They crysis engine is like having a very high definition camera taking pictures of a toilet.
I by the way, igra iz 2001 izgleda mnogo dobro na slikama tako male rezolucije i tako malih detalja. Koliko puta mi se desi da hocu da odigram neku stariju igru, potrazim gameplay videe na youtubu, odusevim se kako dobro izgleda i pored toga sto je matora, upalim igru u native rezoluciji (za razliku od youtube rezolucije) i imam sta da vidim... grozota.

Daleko je to od realnosti, ali ZASTO BI TREBALO DA BUDE KAO REALNOST? Izadjite napolje ako hocete realnost. HDR-a koliko hoces a ni ne treba ti fensi graficka kartica. Evo jos jedan dobar citat, sa IGN opisa brutal legenda:

Citat:
Artistic direction wins out over sheer technological prowess time and time again.
Krajsis je smejurija. Ok, kad je upalis bude WOW, ali posle sat vremena WOW predje u whateva'. Kad sam novu prince of persia igru upalio bilo je WOW, kad sam je zavrsio bilo je WOW, na drugom, trecem, petom prelasku...i dalje WOW. Evo sad bas igram sajkonaute, i grafika u toj igri je stvarno timeless. Koliko god igra da je stara, dobro ce izgledati... itd itd. You get the point. Igre nam omogucavaju da odemo na fantasticne lokacije koja postoje samo u mislima kreativnih ljudi, a vi hocete realnost...pa vec je imate, sta ce vam jos jedna?

/rant over.
goodlikesweeper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku goodlikesweeper na korisnoj poruci:
Aibo (22.10.2009), doctor (15.10.2009), pentraksil (15.10.2009)
Stara 15.10.2009, 22:42   #14
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Cryengine 3

Citat:
goodlikesweeper kaže: Pregled poruke
I by the way, igra iz 2001 izgleda mnogo dobro na slikama tako male rezolucije i tako malih detalja...
Upravo sam to hteo da kazem, hvala

P.S. Realizam je nedostizan. Da je dostizan onda bismo imali mnogo paralelnih univerzuma...
Kada budu napravili igru koja svoje funkcije obavlja i racuna na nivou kvarkova, prihvaticu to kao realno
P.S. Krenite npr ovako: kvark-elektron-atom-molekul-jedinjenje-celija... Bice vam jasno koliko je u stvari sve to komplikovano. Zato cu uzivati u onome sto postoji... Za ime Boga ja daleko vise uzivam u CS 1.6 sa ortacima nego u Krizi na High. Ne znam za vas...
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2009, 22:46   #15
Andross
Kekule Mekule
 
Avatar korisnika Andross
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.128
Zahvalnice: 649
Zahvaljeno 1.348 puta na 690 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Andross
Određen forumom Re: Cryengine 3

Potencijal ovog enginea bi najvise iskoristili Indie developeri, s'obzirom da onih prvih sat vremena WOW-a ne bi nestajalo narednih... dugo.

EDIT: Sto htedoh reci, igra bi pored uber grafike verovatno i imala dusu.
Andross je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2009, 23:50   #16
zoca
Član
 
Član od: 2.5.2009.
Poruke: 204
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 64 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Cryengine 3

Citat:
goodlikesweeper kaže: Pregled poruke
Malo pre sam procitao jedan interesantan komentar na actiontrip sajtu sa kojim se potpuno slazem:
I by the way, igra iz 2001 izgleda mnogo dobro na slikama tako male rezolucije i tako malih detalja. Koliko puta mi se desi da hocu da odigram neku stariju igru, potrazim gameplay videe na youtubu, odusevim se kako dobro izgleda i pored toga sto je matora, upalim igru u native rezoluciji (za razliku od youtube rezolucije) i imam sta da vidim... grozota.

Daleko je to od realnosti, ali ZASTO BI TREBALO DA BUDE KAO REALNOST? Izadjite napolje ako hocete realnost. HDR-a koliko hoces a ni ne treba ti fensi graficka kartica. Evo jos jedan dobar citat, sa IGN opisa brutal legenda:
Krajsis je smejurija. Ok, kad je upalis bude WOW, ali posle sat vremena WOW predje u whateva'. Kad sam novu prince of persia igru upalio bilo je WOW, kad sam je zavrsio bilo je WOW, na drugom, trecem, petom prelasku...i dalje WOW. Evo sad bas igram sajkonaute, i grafika u toj igri je stvarno timeless. Koliko god igra da je stara, dobro ce izgledati... itd itd. You get the point. Igre nam omogucavaju da odemo na fantasticne lokacije koja postoje samo u mislima kreativnih ljudi, a vi hocete realnost...pa vec je imate, sta ce vam jos jedna?
Sta hoces da kazes,da je kriza losa igra,da je gameplay los,pokusavas da me ubedis da gresim a presao sam po pet puta oba dela.
Sta ce nam realnost,realizam je nedostizan, burazeru naslov teme je CRYENGINE 3,a od FAR CRY-a se ide ka realizmu u grafici, pricas o timeless grafici,pa sta je Cevat uradio,napravio je grafiku koja je vec zaboravljena??
zoca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zoca na korisnoj poruci:
2SaiNt4U (16.10.2009)
Stara 16.10.2009, 0:23   #17
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Cryengine 3

Citat:
zoca kaže: Pregled poruke
Sta hoces da kazes,da je kriza losa igra,da je gameplay los,pokusavas da me ubedis da gresim a presao sam po pet puta oba dela.
Sta ce nam realnost,realizam je nedostizan, burazeru naslov teme je CRYENGINE 3,a od FAR CRY-a se ide ka realizmu u grafici, pricas o timeless grafici,pa sta je Cevat uradio,napravio je grafiku koja je vec zaboravljena??
lol
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku doctor na korisnoj poruci:
goodlikesweeper (16.10.2009)
Stara 16.10.2009, 10:11   #18
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Cryengine 3

Citat:
zoca kaže: Pregled poruke
Sta hoces da kazes,da je kriza losa igra,da je gameplay los,pokusavas da me ubedis da gresim a presao sam po pet puta oba dela.
Sta ce nam realnost,realizam je nedostizan, burazeru naslov teme je CRYENGINE 3,a od FAR CRY-a se ide ka realizmu u grafici, pricas o timeless grafici,pa sta je Cevat uradio,napravio je grafiku koja je vec zaboravljena??
Aj se ne lazemo. Kriza nema sta drugo osim grafike da ponudi i daleko je od atmosfericne i zanimljive igre. Igru 90% ljudi koristi kao graficki test za nove kartice i za hvalisanje po forumu, kao "Brate al sam poterao Krizu na 30-tici sa novom karticom, whooooo...!!!" Pa i jedan ultra bagoviti Stalker ubija Krizu na jedan sa atmosferom. Bitnije od grafike u bilo kojoj igri su atmosfera i inovativne ideje.
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku testera na korisnoj poruci:
doctor (16.10.2009)
Stara 16.10.2009, 10:20   #19
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Cryengine 3

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke

P.S. Realizam je nedostizan. Da je dostizan onda bismo imali mnogo paralelnih univerzuma...

Za ime Boga ja daleko vise uzivam u CS 1.6 sa ortacima nego u Krizi na High. Ne znam za vas...
1. Paralelni svet pooostojiiii imamo posetioce još od pamtiveka, ali nemamo tehnologiju i znanje za putovanje kroz isti-(e)...

2. Zavisi šta više ceniš, bolja grafika ti dočarava užitak u svetu fantazije.

3. Sad pravite paralelu između realnosti i igara (fantazije... virtuelne realnosti, ne-realnosti). Čovek je uvek nastojao ka savršenosti u tome što radi, pa što da ne... Realnija grafika ne škodi... a granica mora da postoji....

4. mož' se napucavate ceo dan:

Citat:
Izadjite napolje ako hocete realnost. HDR-a koliko hoces a ni ne treba ti fensi graficka kartica.
To (ni)je isto kada bih neko rekao:
Što igraš cs: idi na bliski istok pa pucaj koliko hoćeš...
Što onda igraš glupe igre???
Što traćiš vreme budženjem i napredovanjem lika? Pročitaj neku knjigu, završi fakultet, unapredi sebe... nađi devojku...

and so on...
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Marko Radonjic na korisnoj poruci:
Dekip (16.10.2009), Night Shade (20.10.2009), water wizard (16.10.2009)
Stara 16.10.2009, 11:03   #20
zoca
Član
 
Član od: 2.5.2009.
Poruke: 204
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 64 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Cryengine 3

Citat:
testera kaže: Pregled poruke
Aj se ne lazemo. Kriza nema sta drugo osim grafike da ponudi i daleko je od atmosfericne i zanimljive igre. Igru 90% ljudi koristi kao graficki test za nove kartice i za hvalisanje po forumu, kao "Brate al sam poterao Krizu na 30-tici sa novom karticom, whooooo...!!!" Pa i jedan ultra bagoviti Stalker ubija Krizu na jedan sa atmosferom. Bitnije od grafike u bilo kojoj igri su atmosfera i inovativne ideje.
Pa nema sta da se lazemo,crysis je po meni bolji od Stalkera 10 puta kojeg nisam ni zavrsio zbog bolesne atmosfere,da nebude da vam pijem krv kriza je po meni igra broj jedan sto se tice fps-a
zoca je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl BigBadVuk Akcione igre 1888 23.6.2023 11:01
Crysis Garson Akcione igre 2965 4.1.2022 23:34
Crysis 2 nex999 Akcione igre 2785 18.3.2015 21:48
CryENGINE 3 donator99 O igrama uopšte 16 25.3.2009 21:14
Blue Mars screens (CryENGINE 2-powered MMO) donator99 Mrežne igre 9 22.2.2008 19:50


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com