Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 18.10.2008, 12:53   #141
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

Evo dve iz bitke za zamak,koju je organizovala moja guilda.
ali ne znam koliko ce dobro da se vidi
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Oto^M_002.jpg
Viđeno:	80 puta
Veličina:	91,4 KB
ID:	24611   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Oto^M_003.jpg
Viđeno:	76 puta
Veličina:	99,2 KB
ID:	24612  
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2008, 18:33   #142
drow
Član
 
Član od: 23.6.2008.
Poruke: 364
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 54 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

kupih i ja igru... mnogo je dobro smisljena, tecno se igra... samo da je grafika ili bar animacija malo bolja bila bi bez konkurencije. ah da i muzika nema neki prepoznatljiv smek...
drow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2008, 19:25   #143
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

Evo i ja sam poceo igrati ovo.. Za sada mi deluje kao sasvim dobra igra kada se zazmuri na malo gluplju animaciju likova (strele su posebna prica).. Posle igranja GW-a par godina, WoW-a godinu dana, archlorda, 2 moons, skontao sam da je svaka igra na svoj nacin dobra, i postaje sve bolja kako se napreduje kroz nju.. Bice ovo jako dobra igra ako nastave da je poboljsavaju.. A pogotovu mi se svidja to sto su relativno svi sada newbowi i niko nije u velikoj prednosti u odnosu na druge
Inace ja sam se odlucio za stranu ORDER-a bas iz razloga sto ima previse "zloca" na ovoj planeti a ja sam uvek ponosno ginuo za slabije..
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.10.2008, 19:45   #144
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

Citat:
Sale013 kaže: Pregled poruke
Evo i ja sam poceo igrati ovo.. Za sada mi deluje kao sasvim dobra igra kada se zazmuri na malo gluplju animaciju likova (strele su posebna prica).. Posle igranja GW-a par godina, WoW-a godinu dana, archlorda, 2 moons, skontao sam da je svaka igra na svoj nacin dobra, i postaje sve bolja kako se napreduje kroz nju.. Bice ovo jako dobra igra ako nastave da je poboljsavaju.. A pogotovu mi se svidja to sto su relativno svi sada newbowi i niko nije u velikoj prednosti u odnosu na druge
Inace ja sam se odlucio za stranu ORDER-a bas iz razloga sto ima previse "zloca" na ovoj planeti a ja sam uvek ponosno ginuo za slabije..
Trebao si da vidis pre (maltene si bio brzi od strele ),sad posle patcha su jos i dobre
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2008, 13:33   #145
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

Uh.. Sva ova retardirana animacija me stvarno malo pocinje nervirati... Zamisli trip koji sam imao malo pre..
Prilazim ja nekoj kuli... A ispred kule prijateljski NPC konj koji stoji na zadnjim nogama... Meni bilo malo cudno dok nisam ga zagledao od nazad i video konjanika kako sedi na njemu...
sledece
Napadam critera zeca.. Koji me napadne nazad i ispusti zvuk kao vuk...
prilazim nekoj kuli u daljini i prvo se pojavi pola vatre sa vrha kule, pa cela vatra, pa se ta ista vatra animira... (sve mi na max detaljima)
Skupljam elfove za neki quest i regrutujem nekog elfa koji udara cekicem o malj.. On napusti svoj posao i krene trcati prema onom liku de treba, usput udarajuci ispred sebe o zamisljeni malj i proizvodeci zvuk...
Napadam vuka koji lezi na podu i on krene da se krece prema meni u lezecem polozaju, i lagano ustajuci na pola puta do mene...
Ubijam sto puta jednog "bossa" koji nikako da mi baci quest item koji treba baciti..
Prijavljen sam za RvR 3 sata i igrao sam samo jednom... (server je kobajagi high pop)
Ne mogu da preskocim nekad i najnize predmete.. I ne mozes preskociti iz mesta ogradu npr, bez obzira koliko je niska.. Moras iz zaleta..
Sve je ovo posledica preranog izlaska igre... trebalo je na ovome porediti jos godinu dana :S
S druge strane, svidja mi se ideja i promena.. Nisam siguran dal cu uplatiti kad mi istekne free mesec, ali cu sigurno ovih mesec dana iskoristiti maksimalno da naucim sto vise o igri...
Preporuka.. Vredi probati, al ako vas nerviraju i najmanje sitnice (kao mene ponekad), obidjite ovu igru

EDIT:
evo jos dva bisera...
Prvi je bug gde se animacija bacanja magije zabagovala i nije mogla da se prekine, cak i kad je meta umrla (kao spawn life u wowu, samo je od archmaga nesto slicno)..
Drugi.. NPC lik naoruzan stitom i macem bije monstruma i vice u fazonu "Treba mi municije!" /doh

Poslednja ispravka: Sale013 (20.10.2008 u 15:07)
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.10.2008, 23:12   #146
Sh@m@n
Član
 
Član od: 30.7.2008.
Lokacija: Van vremena i prostora
Poruke: 135
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

A moze li ova igra da se igra bez original CD-a i mesecne predplate?????Kazite mi da znam da li da kupujem original igru?????
Sh@m@n je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2008, 0:25   #147
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

Citat:
Sh@m@n kaže: Pregled poruke
A moze li ova igra da se igra bez original CD-a i mesecne predplate?????Kazite mi da znam da li da kupujem original igru?????
ne moze
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2008, 9:32   #148
BobaL
Član
 
Član od: 1.4.2006.
Poruke: 493
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 143 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

Ja sam za sada zadovoljan onim sto igra ima da ponudi mislim da nije bilo potrebe da provede jos godinu dana u fazi izrade jer ako se odbiju sitniji graficki bug-ovi u igri sve radi. Do sada nisam nasao ni jedan zadatak koji ne radi ili kod koga posle ubistva odredjenog NPC-a ne dolazi do pojave predmeta u inventaru mozda sam pukom igrom slucaja samo zaobisao takve zadatke, mada sam opet uradio veliki broj zadataka i nisam imao nikakvih problema sa njima. Nikada mi se nije dogodilo da cekam u redu za scenario par sati bez poziva mada mi je poznat bug da se ne mozes prijaviti za scenario ovo se retko dogodi i resava se tako sto uradi logout, a zatim login. Par puta se dogodilo da odjednom igra "pukne" ali i ovo je nesto sto se dogadja jako retko, meni se dogodilo dva puta od kada sam kupio igru. Graficki bug-ovi takodje nisu cesti i necete nailaziti na njih na svakom koraku oni postoje ali nisu cesti.
Licni utisak je da je ovo timska igra i kao takva je pravo osvezenje na mmo trzistu. Svaka klasa ima svoju ulogu u pvp-u tako da ne postoje "nepozeljne" klase takodje zbog timskog duha se umanjuje i osecaj da neka klasa odudara po svojoj snazi od drugih klasa odnosno stalno se krecete u grupi tako da su borbe 1 na 1 svedene na minimum (skoro da ne postoje), a upravo na osnovu 1 na 1 vecina igraca donosi zakljucak koja klasa je overpowered. Ono sto bih ja izdvojio kao veliki plus je veliki broj scenaria (battleground-a). Uzimanje rank-ova(level-a) ide relativno brzo zapravo mnogo brze nego u njegovom najvecem konkurentu sto omogucava i igracima koji nemaju bas puno vremena za igru da napreduju.
Veliki minus koji bih dao igri je to sto ne dozvoljavaju da se placa virtuelnim karticama ( Visa vurtuon, Internet kartica Intese itd. ) tako da se mora kupovati GC bar kada je nase trziste u pitanju.
BobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku BobaL na korisnoj poruci:
Cernobil (21.10.2008)
Stara 21.10.2008, 12:00   #149
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

Nisu cesti a?
Evo usao sam u igru i kroz 2 min mi se desilo ovo

Dwarf pored mene se bije s vazduhom.. A iz moje ruke se i dalje castuje magija iako je meta odavno mrtva..
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2008, 21:15   #150
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

@BobaL
Ne moze Visa Virtuon??? Uzas. Meni jos nije istekao besplatan mesec. Kakav bar (izvini nisam upucen,do sada sam samo uplacivao Visa Virtuon karticom)? Mislis game card ili?
Igra je skroz cool veoma podseca na WoW,dosta su slicne igre.
Inace juce sam dobio mount,stvarno su animacije pri kretanju vrhunske.
@Sale
to se i meni desava,pogotovo pri rapid fire-u. Pucam strele u prazno ali ne desava mi se cesto ,a i nije mi bitno,ionako ce to ispraviti kad tad.
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2008, 22:25   #151
BobaL
Član
 
Član od: 1.4.2006.
Poruke: 493
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 143 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

Citat:
Cernobil kaže: Pregled poruke
@BobaL
Ne moze Visa Virtuon??? Uzas. Meni jos nije istekao besplatan mesec. Kakav bar (izvini nisam upucen,do sada sam samo uplacivao Visa Virtuon karticom)? Mislis game card ili?
Ne moze ni jedna virtuelna kartica jer te kartice ne sadrze na sebi podatke o klijentu, a visa virtuon jeste virtuelna kartica namerno sam napisao i da ostale internet kartice ne funkcionisu jer su sve to virtuelne kartice. Postoji mogucnost da se plati kreditnom karticom ali koliko sam se raspitao za nju treba poloziti depozit od 250 evra da bi se dobila. Meni ostaje jedino mogucnost da kupujem game card i na to sam i mislio kada sam napisao GC.

EDIT: Politika ove kompanije je da ne priznaju virtuelne kartice neke druge kompanije kao Blizzard prihvataju...
BobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2008, 23:33   #152
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

Pored WoW-a placao sam i GW (bonus pack) i AoC i EvE-online,Visa Virtuon karticom. Retardirani Mythic. I to tesko retardirani,besplatni mesec svima skoro istice ,a oni ne prihvataju kreditne kartice. Debili
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.10.2008, 23:41   #153
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

Hehe... pukli su

Doduse ovi iz inostranstva cesce imaju kreditne ali obzirom da su igraci u principu deca, pitanje je koliko im je to pametno stvarno...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2008, 8:14   #154
BobaL
Član
 
Član od: 1.4.2006.
Poruke: 493
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 143 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Hehe... pukli su

Doduse ovi iz inostranstva cesce imaju kreditne ali obzirom da su igraci u principu deca, pitanje je koliko im je to pametno stvarno...
Ne, oni prihvataju kreditne kartice ali ne i virtuelne izmedju njih postoji znacajna razlika. Nece oni izgubiti mnogo u Evropi ili SAD najpre moze se platiti recimo Visa electron karticom ako je zvanicna valuta zemlje evro ili funta takodje kreditne kartice i nisu neka retkost na zapadu kao sto je slucaj sa nama, a mnogi vise vole da kupe game card mislim da ce ta odluka koju su doneli pogoditi vise slabo razvijena trzista kao sto je nase mada ako se pogleda koliko oni igraca imaju u tim zemljama nece se uzbuditi previse.
BobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.10.2008, 8:50   #155
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

Citat:
BobaL kaže: Pregled poruke
Ne, oni prihvataju kreditne kartice ali ne i virtuelne izmedju njih postoji znacajna razlika. Nece oni izgubiti mnogo u Evropi ili SAD najpre moze se platiti recimo Visa electron karticom ako je zvanicna valuta zemlje evro ili funta takodje kreditne kartice i nisu neka retkost na zapadu kao sto je slucaj sa nama, a mnogi vise vole da kupe game card mislim da ce ta odluka koju su doneli pogoditi vise slabo razvijena trzista kao sto je nase mada ako se pogleda koliko oni igraca imaju u tim zemljama nece se uzbuditi previse.
Istina,ali kad sve druge kompanije prihvataju virtuelne kartice sto ne bi i oni Sto nas narod kaze,prave se englezi
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2008, 13:24   #156
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

20h igranja, lutanja, istrazivanja igre i jos uvek nisam toliko odusevljen s njom kako bih makar pomislio na to da je placam mesecno.. Nadam se da ce se to promeniti posle jos 130 sati.. Ako se zadrzi isti osecaj kao sad, mogu samo reci tri stvari.. Igra je dobra, ne sumnjam u to da ce imati svoje fanove ali jednostavno toliko stvari mora da se doradi u igri da ona jednostavno ne zasluzuje mesecnu pretplatu. A pogotovu ne istu pretplatu kao u wow...
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2008, 16:23   #157
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

Svi (bar vecina,AoC,WoW,WAR na primer) MMORPG-ovi se placaju isto ,od momenta izlaska igre na trziste pa sve do danas. U istom je stanju bio i WoW kada je izasao, pa se opet isto placao koliko se placa i danas. Isto i za AoC. Primedba ti nije na mestu. Pogotovo poredjenje sa WoW-om koji i dan danas ima bagove sa NPC-ovima (evade,evade... a on ti bije lika),i cesto zabagovana smrt protivnickog igraca tj. preskakanje animacije umiranja nego se lik odjednom stvori mrtav posle Death blow-a. Itd. A recimo uzmi na primer WoW kada je izasao nije imao ni jedan Battleground,tek su posle ubaceni alterac,warsong,i arathi,sada i jos jedan sa Burning Crusade,ukupno 4,3 bez ekspanzije. A WAR ih ima od starta igre 3 tier1,3 tier2 i 3 komada tier 3 plus jos neke posle, koliko sam video (nisam jos dotle stigao,trenutno sma 20 lvl),tako da....
Sto MMORPG duze postoji to ce dobiti vise patcheva,nema to veze sa placanjem.
PS
Svi mi zelimo da su MMORPG-ovi besplatni za igranje

Poslednja ispravka: Cernobil (23.10.2008 u 16:35)
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Cernobil na korisnoj poruci:
BobaL (23.10.2008)
Stara 23.10.2008, 16:59   #158
BobaL
Član
 
Član od: 1.4.2006.
Poruke: 493
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 143 puta na 83 poruka
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

Mislim da je Cernobil jako dobro opisao graficke greske koje i danas postoje u wow-u, a igra je izasla pre 4 godine (ako se ne varam).

Sale, na koje konkretno stvari mislis da ne rade u igri?

Izdvojicu sada sta meni smeta oko same igre:
Neki javni zadaci nisu dobro balansirani i za njih je potrebno ili vise vremena da se dozvoli na timer-u ili da se smanji snaga samih "glavonja" na kraju PQ-a.
Sakupljacke profesije su ok ali one vezane za pravljenje bilo cega su bol u :3 jednostavno ne samo sto je potrebno suvise vremena za njih vec vam stalno nesto nedostaje.
Opala je populacija u igri i to se oseca tako da je potrebno po mom misljenju redizajnirati sistem po kome se pristupa u scenario, odnosno preko dana je skoro ne moguce naci ekipu za isti. Na warhammeralliance forumima sam procitao da se scenario otvara tek onda kada ima dovoljno igraca sa obe strane.
Ne dozvoljavaju placanje virtuelnim karticama.

Osim ovoga nemam nekih vecih zamerki na igru, mislim da je ovo mmorpg koji je izasao sa najmanje bug-ova u poslednjih 5 godina.

U T3 ima 6 scenaria koji se mogu igrati. Nisam pogledao koliko ih ima u T4.
BobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2008, 18:02   #159
Cernobil
Banned
 
Član od: 29.3.2008.
Poruke: 858
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 107 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

Slazem se,potrebno je spajanje servera podhitno!!!! Bas su ispali glupi,pa ni WoW nije imao na pocetku toliko igraca za toliko servera. Nego se wow-ih 11 miliona vremenom izgradilo. Treba otvoriti manje servera,pa kako vreme odmice igra ce imati vise igraca,pa se otvaraju novi serveri,a ne ovako. Ima servera (poput mog) koji su preko dana bukvalno mrtvi. Moja najveca zamerka
Poenta je da se ljudi zabavljaju maksimalno,a to ni nije moguce na polu praznim serverima.
Cernobil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.10.2008, 18:04   #160
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Warhammer Online: Age of Reckoning

Opisao je dve stvari dok sam ja u par postova iznad opisao podosta nelogicnih stvari na koje nailazite na samom pocetku igre..
Necu jos uvek odustajati od warhammera i dacu mu jos sansi.. Ali u ovoj vazi nazvati ovu igru wowkillerom je vise nego histericno... I nadam se da se necemo raspravljati povodom toga..
Kao sto rekoh, jos necu da odustanem od warhammera i trudicu se maksimalno da se udubim u igru i da je razumem..
PS. Bobo Guild Wars je definitivno imao najmanje bugova od svih mmorpg-ova.. Dok nisam probao WoW, skoro da nisam ni znao sta su bugovi
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
DDonline - Dragons and Dungeons online (MMORPG) Beta! (0.91) Nosf Mrežne igre 11 12.11.2007 0:53
Pirati sa kariba ONLINE dodgeme Mrežne igre 23 25.6.2007 14:27
Jos 25 dana do izlaska Warhammer: Mark of Chaos Isko Strateške igre 12 21.10.2006 21:54
Freelancer online rexma Mrežne igre 40 20.9.2006 21:06
Online igranje... dzambo O igrama uopšte 7 28.12.2005 0:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:51.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com