Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.5.2011, 17:46   #2181
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Avioni

@ Levčanin:

Nuklearne podmornice će opstati. Nema tu sumnje. Razlog je velika autonomija. Jeste, one su de facto bučnije od novih dizelelektričnih podmornica, ali ko i svuda je tu pitanje autonimije i mogućnosti skrivanja. Nuklearka ostaje pod vodom koliko treba i nejna autonimija je obično izražena 6 meseci, i to ne zbog goriva ili šta ja znam već zbog zaliha hrane i psihičkih ograničenja ljudi.

Mnogo ljudi imaju pogrešan pristup kad govore o Rusima i njihovoj tehnologiji.Kad smo na podmornicama daću jedan manji opis koj govori gde oni su bili i zašto je njih opasnio potrceniti. Razvoj nečega što oni zovu EHG ili ti elekrohemijski generator ili po zapadno AIP (air independent propulsion, nezavisno od vazduha) traje još od sedamdeseth godina. Operatvno je postalo krajem osamdesetih i danas je u upotrebi druga generacija, bolje rečéno razvijena, i to na podmornicama tipa Pirana (mala diverzantskka podmornica). Princip rada je sličan onom na nemačkim podmornicama, imaš skladište kiseonika i vodonika, oni reaguju i prave struju, [rosto zar ne? RAzlika? Način skladištenje. NEmci koriste rezervoare pod pritiskom i niskom temperaturom za vodonik. A to je opasno, iskreno rečeno. Rusi, nisu se smirili dok nisu pronašli drugačiji način. RAzvijen je sistem kondezatora velikog kapacitetana bazi intermetaloidnog jedinjenja. Pretpostavka (ne potvrđena) je da je to borhidrid natrijuma. Kapacitet , ili ustina energije u odnosu na apsorbovan vodonik ide oko 1800 kWh/m3, što je više od kapaciteta koji postižu nemci danas. Da ne govorimo koliko bezbednije jer nije pod pritiskom. Koliko znam i ovo je hlađen sistem ali ne ide na toliko niske temperature kao kod nemaca pa je i tu manja potrošnja enerigije. Kod njega povećánjem temperature dolazi do otpuštranja vodonika. Znamn da su izjavili da rade i na sistemima intermetaloidnih jedinjenja koja bi trebala da rade na višim temperaturama tipa sobne, pa da bi zagrevanjem otpuštali vodonik , tipa dovedem toplotu od samog procesa pravljenja struje do rezervoara i dobijem vodonik za nastravak, i da bi oni trebali da dodatno pvećaju gustinu energije.

Sad, princip pogona podmornice je ovaj: imaš motor koji pokreće elektromotor koji zatim pokreće elisu za pogon. To je na svim podmornicama. Ovde, klasičan dizelmotor lako se isključi i zameni proizvodnjom struje preko sistema gorivnih ćelija i dobijaš izuzetno tih sistem. Zato je Lada opasna, ona ima dovoljno vodonika uskladištenog da bi lako mogla da dugo vremena ovako radi. Dakle,ne leži dole i čeka, ona aktivno lovi sa izuzetno malom bučnošću. A to im nije kraj. Rada sa velikim uspehom na bazi generisanja vodonika iz ugljovodoničnih jedinjenja direktno na podmornici sa malom temperaturom rada, koja bi trebala da obezbedi još veće zalihe vodonika, a isto bi radila praktično bez buke, čist hemijski proces. Da, podmornice imaju budućnost i to veliku., i nuklearne za velkike sile, i ove male kako su prikazane ovde.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2011, 18:41   #2182
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Avioni

^ vidi šta sve Rusi znaju...

hihihihi gde je Todos da pročita ovaj post
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2011, 19:32   #2183
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Pazi, mi govorimo o 70im, kad tako nešto nije ni razmatrano na zapadu. Govorimo o polovini 80ih kad su imali operativan sistem koji je na nivou onoga što danas rade nemci. Govorimo o početku 90ih kad su imali operativan sistem druge generacije koji je bio naprerdniji od nemačkog koji su oni predstavljali svetu na sva usta kao state off art proizvod. Danas najverovatnije već imaju akone operativne ono prototipe treće generacije toga. Dodaj na to da imaju več duže vreme u upotrebi Shkval torpedo ( a to je raketizirano torpedo, brzine 200 čvorova koliko se zna, operativno još od kraja 70ih iako predstavljeno tek 90ih, i to samo kao priznanje da ga imaju) onda dobijaš neke slike gde su oni u toj priči. Samo da se zna, to trpedo je u početnim pričama bilo brže od apadnih 3 puta, zna se da se radi na verziji od 300 čvorova, a to je nekih 480 km/h ( ne nije u pitanju kopnena milja već morska koja je oko 1.6 km). inačé, što se tičé podataka o dometima, koji kolaju netom, to uzmite sa dosta rezerve jer sami rusi nisu dali nijedan podatak o dometu, ili tačnije, obično kažu ne manje od... i navedu onaj podatak koji se kola na zapadu, a to je 10km. I to za eksportne verzije koje su uvek dosta slabije od onih koje imaju oni u naoružanju.

Znaš kako, podmornice su nešto što je najteže pratiti ukupno gledano. Nalaze se u mornaričkim bazama, van njih, na zadatku su pod vodom i ne vide se, kod njih j elako skrivati podatke, malo se pazi na njih i malo je interesovanje ljudi za njih. Šta je daleko od očiju, daleko i od pameti. Tako da je količina podataka o njima vrlo mala. Iuvek obavijena nekom tajnom. Možda zato što onaj koji je u podmornici, dobro zna koliko mu ta tajna čuva glavu. A koliko mogu biti opasne, videlo se recimo u Arhetinsko-Britanskom ratu oko Foklanda. Tad je dejstvo britanskih podmornica de facto blokiralo dejstvo argetinske mornarice zbog straha od potapanja (slučaj njihove krstarice koja je potopljena). A vezano i argetinsko nezadovoljstvo nemačkim podmornicama koje nisu uspele da zahvate i lansiraju torpeda na britanske brodove, čisto da se zna i taj podatak. I podatak da ni argetinske ni britanske podmornice nijednom nisu registrovane tokom svog dejstva, ni avijacijom ni brodovima. A bile su vrlo blizu ciljevima. Bitan je i podatak da su argetinske podmornice koje su bile dizelelektrične, dakle, ne nuklearne, bile u mogućnosti da nađu i dođu u položaj da dejstvuju po britanskim brodovima. Dakle, pokazale da i one lako mogu da odrade posao. Recimo, ovo nisu podaci koji su previše poznati ljudima, kad se govori o tom ratu, obično se pomenu argetinski A4 i njihove neispravne bombe koje su lako mogle da osakate britance da su bile ispravne, pomenu se francuzi koji nisu isporučili Exocet rakete (ušli argetinci sa pet, slovima i brojkama 5, protivbrodskih raketa Exocet koje nisu bile ni potpuno operativne u rat, po meni suludo), pomenu se britanski avioni Harier koji su odradili odličan posao i pokazali se ozbiljnim mašinama, pomenu se britanski nosači aviona i njihova genijalnost angažovanaj civilnih brodova da bi prebacili ejkspedicione snage .... Sve osim podmornica.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2011, 20:05   #2184
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Nije naravno toliko veliki, nego je bliži avionu iz koga je fotkano. Ne verujem ni da je 1/3 onog putničkog Su. Inače mi je 35-ica najlepši avion koji trenutno postoji.
Da si ikad video uzivo Su-27 ne bi tako mislio

SU-27/35 22m
F-15 20m
Sukhoi superjet 100 25-30m
Boeing 737 31-42m
Airbus A320 31-45m
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2011, 20:14   #2185
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Avioni

^
A ja sam sve mislio da su Nemci tu neprikosnoveni sa tim malim podmornicama. Gledao sam ono na diskaveri kada onaj ***** Mackovic ide u posetu onim Švabama u njihovoj dizelki pa kako je onaj Švabo kapetan hvali kako je najbolja na svetu kako on zna sve o podmornicama... Propaganda... Doduše bile su mi jako interesantne za pogledati jer jako podsećaju na one iz Denicove flote 2 sv rata samo usavršene kao da su nastavili tim putem pa i danas su strah i trepet po svetskih okeanima i morima...

Znao sam samo za ta Šval ruska torpeda jer ih i Laza stalno pominje po televizijama kada raspr(e)da o vojnim mogućnostima istoka i zapada... I za naše Ex Jugosl male podmornice koje i dan danas Sev. Koreanci prave po licenci i usavršavaju i NATO ne sme ni da primiriše njihovim obalama... Jako interesantna tematika manje poznata u vojnim pitanjima jer se svi nešto dive i busaju u grudi avionima a na ove morske vukove zaboravljaju.

A o Foklandskom ratu sam kopao po netu i nikako nisam uspeo pronaći neki pristojan dokumentarac da se skine i pogleda nepristrasno šta je tamo bilo sve vojno politički gledano a mrzelo me da kopam i čitam van wikipedie... Jel imaš neki link da mi daš da pogledam nešto dobro na tu temu

Poslednja ispravka: oluja (6.5.2011 u 23:44) Razlog: ****
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2011, 20:31   #2186
LazaLazarevic
Član
 
Član od: 1.10.2006.
Lokacija: Дневна соба
Poruke: 50
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 19 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Први линк је за Rocker-ског, пошто здраво воле Су 35. Можда с` вид`о можда нис`

http://englishrussia.com/index.php/2...ighters-su-35/

Следећи линк је за љубитеље другог светеког рата, ретко добре слике из времена кад је Берлин падао.

http://englishrussia.com/index.php/2...rs/#more-49700

Популаран спорт у данашњој Русији, ископавање фрагмената другог светског рата, има интересантних примерака...

http://englishrussia.com/index.php/2...-2/#more-49455

А..да... Николица је у праву Су 27 је ОГРОМАН, путнички авиони су очекивано велики али Сушка изгледа као Pteranodon

Poslednja ispravka: LazaLazarevic (6.5.2011 u 20:37) Razlog: зез...
LazaLazarevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2011, 22:26   #2187
zvezdan84
Veteran
 
Član od: 12.1.2010.
Poruke: 1.063
Zahvalnice: 90
Zahvaljeno 59 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Avioni

malo stariji ali meni jedan od lepsih
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	GreyF14FastPass10oClock.jpg
Viđeno:	31 puta
Veličina:	54,5 KB
ID:	39587  
zvezdan84 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2011, 22:34   #2188
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
zvezdan84 kaže: Pregled poruke
malo stariji ali meni jedan od lepsih
Ah, legendarni Tomket

Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2011, 23:11   #2189
stepanov
Veteran
 
Član od: 10.8.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 425
Zahvaljeno 64 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku stepanov
Određen forumom Re: Avioni

Eh tomcat. Da ne bi Toma Kruza i Top Gana ne bi ni ova ptica bila toliko poznata. Relativno rano povucen iz upotrebe, mislim da jos Izraelci lete u njima i oni ce ih se skoro resiti. Licno meni ruzan do zla boga.
Dakle Makovic je Jevrej, bas sam se pitao sta je, mislio sam da je s nasih prostora, neki Ceh mozda ili Poljak. Inace gari je Americka verzija Lazanskog na steroidima. Kao covek ume da ke**a o americkoj vojnoj tehnici svaka mu cast. Gledao sam Future Weapons redovno ofc, ali on stvarno zna da probije sve granice iritantnosti. Ako je ikakav strucnjak (a jeste, kakav takav) morao bi biti makar malo objektivniji.
stepanov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2011, 23:36   #2190
LazaLazarevic
Član
 
Član od: 1.10.2006.
Lokacija: Дневна соба
Poruke: 50
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 19 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Степанов!!! јерес!!!
Осим америчког још једино иран користи f 14 тј. једио су га иранци купили.
LazaLazarevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2011, 23:48   #2191
stepanov
Veteran
 
Član od: 10.8.2008.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.045
Zahvalnice: 425
Zahvaljeno 64 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku stepanov
Određen forumom Re: Avioni

Na wiki ne pise tacno, ali pored engleskog clanka tu su nemacki i poljski dakle poljak verovatno. Ma hajde kakav F 14, ja sam ljubitelj samo ruskih aviona.
stepanov je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2011, 23:49   #2192
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Avioni

E da ja verujem svemu što objavi dotični na Diskaveriju .... .

Iskreno, nisam nigde našao nešto tipa neki video ili sl, većinom je to iskopano ponegde i najvećim delom je iz jeden interesantne knjige koju imam, Ratne mornarice u lokalnim ratovima 1950-1986 od Dr Tone Žabkara. Ubi se dok sam je našao, da bi ti napisao tačno odakle je. Odličan prikaz dosta takvim manjih ratova, koja obuhvata upotrebu mornarice u Korejskom, vijetnamskom, Indijsko pakostanskom ratu, meni vrlo interesantna upotreba izraelske mornarice u Arapsko izrealskom ratu 73će, ppa je tu Iračko mIranski rat i završava se sa foklandskim ratom. Inače zašto mi je bila interesantna upotreba izraelskih brodova? Pa oni su tada koristili najviše raketne čámce i to na dosta ingeniozan način, i odneli prevagu na moru, a naša zemlje je u ono vreme imala baš osnovu odbrane na bazi isto RČ, pa ... . Uvek se nešto novo nauči pa ...

Kad već pričámo o torpedima, rusi imaju jedan tip torpeda za dejstva po površinskim ciljevima koji ima vrlo interesantan način samonavođenja: navodi se na brod detektujući brazdu koju ostavlja brod iza sebe. Odličan način ignorisanja ometanja torpeda koje može da ima brod, pratiš sekundarnu pojavu, ne primarni cilj (dakle brod), ideš na određenoj dubini, po detekciji brodskog trupa, eksplodira sa zadrškom, da bi dejstvo bilo što bliže sredini broda ... Nešto što ameri i zapad i dalje nemaju u svom arsenalu. Ako se ne varam, oznaka je 53-65KE ili tako nešto. Ovo je iz glave, pa ... Moglo bi tu da se navodi mnogo primera raznih rešenja.

Mada iskreno rečeno, najopasnija raketa koja se između ostalog koristi i na avionima, ako govorimo o PBR je sigurno rusko indijski projekat Brahmos. Ona je bazirana na ruskoj raketi Yakhont, ili ti P-800 Oniks kojoj je povećan domet i koja danas ima brzinu od neka 3 maha. Bojeva glava je 300 kg, domet je nekih 300 km, a u Indijskoj armiji nju nosi i lansira recimo njihov Su 30. Koliko je ona opasna? Pa ako se uzme recimo neka američka raketa Harpoon, vidimo da je masa rakete veća za neka 4 puta, da je brzina veća isto toliko, da je masa Bg nekih 50 posto iznad pomenute Harpoon, i na kraju se dobija da je njena energija veća za 64 puta, što je već značájan udar i da ne dođe do eksplozije a da ne pominjemo da ona vrlo lako probija brodski trup i da sama glava eksplodira time ne na površini trupa, ako kod Harpoon raketa već u sredini broda gde nanosi mnogo veću štetu ( nema rasipanja energije spolja, kao kod Harpoon raketa, već se cela energija eksplozije predaje brodskom trupu). Kad se vidi da ovoj raketi teško da može išta da se surostavi na zapadu zbog brzine koju ostvaruje, nema tog broda koji može da preživi napad. Sad, Block II raketa je postigla brzine od 4 maha i nova glava za navođenje je obezbedila da se pogađaju i mali kopneni ciljevi sakriveni između ostalih zgrada, pored ostalog (izbor pojedinačnog cilja unutar grupe ciljeva). A poslednji od izdanaka je Brahmos II koji je postigao brzinu od preko 5 Maha. Tako da ti postaje jasno ko je tu glavni i zašto. Mala PBR? Prošlo joj vreme, pogotovu zapadnim. One su sada zaostale i neefikasne, pogotovu ako se doda da protiv sebe danas imaju cilj koji j eopremljen sa Kaštan sistemom koji je dizajniran za borbu sa raketama brzina preko 2 maha i to za odbijanje masovnih napada. Čisto kao podatak: Kaštan je sposoban da sa jednim modulom odbije istovremen napad 3-4 rakete, sa dva modula istovremeno njih 6 a ako su rakete lansirane u nailaze u intervalu od 2 sekunde da odbije napad od 15 PBR sa pomenuta 2 modula ili do 8 sa jednim modulom. A jedan modul alko se stavlja na brod dimenzija nešto većeg raketnog čamca, dva modula će lako na nhešto većé brodove dimenzija fregate .... Čisto da bi videli o čému se radi:

http://www.kbptula.ru/eng/zencom/kashtan_m.htm

Zbog dimenzija, ovo je dosta dobra slika:

http://www.rusarmy.com/uk/photo/navy...ashtan_001.htm

Kao što se vidi dosta kompaktno rešenje. I evo dva videa, čisto da ne pričamo previšé:

http://www.youtube.com/watch?v=guVLq...eature=related

http://www.youtube.com/watch?v=FX2ZT...eature=related

Pa ko preživi pričaće .
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2011, 23:52   #2193
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
stepanov kaže: Pregled poruke
Na wiki ne pise tacno, ali pored engleskog clanka tu su nemacki i poljski dakle poljak verovatno. Ma hajde kakav F 14, ja sam ljubitelj samo ruskih aviona.
U Poljskoj je uvek bilo i biće Jevreja, ni Hića nije uspeo da promeni tu činjenicu

Kako stoji situacija Iran će početi da proizvodi Tomcat barem po tome koliko tvrdi da je osvojio samostalno remont i modernizaciju šalim se. Svi ostali su ih otpisali do poslednjeg šrafa čak i u muzejima samo da nebi neki šraf dospeo do Ahmedinedžada

EDIT:

Joj što volim što znam i ruski pored engleskog kad gledam 'vojnu tajnu'... dal onaj Mackovic razume nešto :P
Al kako je ovaj Žukov mrtav ladan kao špricer hhahahhohohohoo Kaštan

Poslednja ispravka: Levčanin (7.5.2011 u 0:05)
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2011, 23:54   #2194
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
da ne bi toma kruza i top gana ne bi ni ova ptica bila toliko poznata.
Зависи, међу љубитељима авијације је био прилично познат и пре Топ Гана.

Citat:
mislim da jos izraelci lete u njima
Иранци.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2011, 1:03   #2195
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Avioni

@Nikola
Znam da je SU mrcina od aviona. Mislim da je pored pomenutog Tomcat-a najveći lovac ikada. Nisam samo znao da je ovaj putnički SU tako mali.

@Laza
Znam naravno za ove fotke. Samo ono pri kraju je Su-37 Terminator. Na koju je foru 35-ica modernija od njega, to ne znam. 37-ica je ostala tehnološki demonstrator. I neka je...ružniju maskirnu šemu nikad nisam video, upropastiše onako divan avion.
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2011, 14:03   #2196
=FI=Ghost
Veteran
 
Član od: 27.5.2008.
Lokacija: Negde u Nemačkoj
Poruke: 1.077
Zahvalnice: 639
Zahvaljeno 326 puta na 216 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Bez komentara:

http://www.news.com.au/travel/news/m...-1226050348557
=FI=Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2011, 15:32   #2197
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Citat:
=FI=Ghost kaže: Pregled poruke
Wow.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.5.2011, 23:47   #2198
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Videh to, nije u pitanju samo aerodrom, nego cela jedna mini zemlja, smestena u veliku zgradu i svaki model je rucno pravljen. Znaci, gradovi, sela, planine, reke, mreza vozova, ,mreza ulica, aerodrom, zgrade, ljudi... sve sto zamislite na ovom svetu ima tamo umanjeno Inace se smenjuje dan i noc na svakih sat vremena recimo, ti avioni na aerodormu polecu, slecu, taksiraju, opsluzuju ih kamioni na zemlji, ludilo totalno.
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2011, 18:24   #2199
Toce
Veteran
 
Član od: 28.7.2007.
Lokacija: Rockin world!
Poruke: 700
Zahvalnice: 303
Zahvaljeno 265 puta na 97 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Vidim da smo odmakli malko od teme pa ću da je, kao, vratim na pravi put.
Da li neko može da opiše rad radara za merenje visine letelica. Primetio sam da je karakteristično za njih da su im reflektori uski i visoki, a ne mogu da skontam zašto. Sem možda da bi im snop zračenja bio uži.
Toce je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.5.2011, 19:58   #2200
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Avioni

Radar za merenje visine letelica? Na sta tacno mislis, neki zemaljski uredjaj, ili uredjaj montiran na avion?
Nikola16789 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
avijacija, avioni

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com