Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Osnovne komponente

ŠDK - Osnovne komponente Saveti u vezi sa kupovinom osnovnih komponenti računara: procesora, ploča, memorije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.2.2012, 18:51   #1
HiddEn
Veteran
 
Član od: 13.1.2009.
Poruke: 750
Zahvalnice: 228
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Pomoc oko upgrade stare konfe

Trenutna konfa je:
Procesor Athlon 4200+
3Gb DDR2
Maticna ploca http://www.cpu-upgrade.com/mb-Gigaby...v._2.0%29.html
HDD 500 GB
Napajanje LC power 420 W
Graficka Radeon H 5450

Zanima me pomoc oko kupovine procesora. Koliko vidim moja maticna je AM2+ sto znaci da podrzava i AM3 uz pomoc apddejta biosa. Da li bi to lijepo radilo? Koji da uzmem da podrzava AM3 standard i da ga lijepo podnese ovo napajanje? Dajte mi neki predlog sto se tice i srednje i vise rangiranih procesora. Inace uzeo bih i neko kuciste do 50 eura pa polako kad se bude imalo para kupio bih neku ddr3 maticnu a od ove konfe ostavio hard disk, graficku i napajanje i ovaj novi procesor sto bh uzeo u koliko je to moguce. Ne znam da li je to dobar plan?
HiddEn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 21:27   #2
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Pomoc oko upgrade stare konfe

am3 procesor ce ti raditi na am2+ maticnoj nakon sto uradis update nece raditi punom snagom ali ipak ce sve biti ok . nisi naveo budzet za procesor ali evo ovaj ti je odlican amd athlon x3 450. a od kucista mozes npr Xigmatek Asgard http://www.itsvet.com/proizvod/xigma..._case/706/1113 za 30e dosta dobro kuciste. imas i Thelmatake v3http://www.itsvet.com/proizvod/therm...p_case/49/1239 oba su dobra thelmaltake v3 je meni lepsi a xigmatek asgard mi se cini bolji sto se ostalog tice i ljudi nemaju neke zamerke na njega. inace najslabija tacka tvog sistema je graficka mada je ti je i procesor star ali graficka je bas uzas
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 22:03   #3
HiddEn
Veteran
 
Član od: 13.1.2009.
Poruke: 750
Zahvalnice: 228
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko upgrade stare konfe

Imam 100 eura za kuciste i procesor. Graficka mi trenutno nije bitna. Samo zelim da uzmem nesto bolje od ovog athlona 4200. Hvala na predlogu. VIdim da ovamo u CG mogu za 67 eura da uzmem taj procesor. Sto se tice kucista upravo cu uzeti neki od tih modela. Ne znam kakva je ideja da posle ovog sad agprejda uzmem neku dobru maticnu novije generacije i sve ovo prebacim na njju? Da li se to isplati i da li je AM3 ustvari novija generacija posto vidim sad da imaju i neka nova lezista za AMD ploce. Dolazi u obzir i opcija da uzmem neki Phenom x4 pa da ne uzimam kuciste vec to za kasnije da ostavim. Ne znam uglavnom ako uzmem neki AM3 procesor zelim da imam maticnu na kojoj cu moci za koju godinu da nakacim neki procesor koji bude tad u trendu Da li je to moguce?
HiddEn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.2.2012, 23:13   #4
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.411
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Pomoc oko upgrade stare konfe

Citat:
hidden kaže: Pregled poruke
ne znam uglavnom ako uzmem neki am3 procesor zelim da imam maticnu na kojoj cu moci za koju godinu da nakacim neki procesor koji bude tad u trendu da li je to moguce?
Тешко. У тренду ће тада бити и нове матичне. Сада да купиш неку, па за коју годину нови процесор који се тада појави неће да може. Морају и асус, гигабит и мси нешто да зараде. Сурово али тако је.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Da li su stare igre bile zabavnije? Sasa92 Stare igre 671 11.10.2023 0:34
Pomoc oko polovne konfe SimkeN8 Šta da kupim? 33 29.8.2011 13:45
Pomoc oko konfe za StarCraft 2 i streamovanje Zealot Šta da kupim? 4 21.6.2011 22:39
Upgrade stare grafike (X800GT) foxdarko ŠDK - Grafika 7 20.9.2008 19:20
Ploča+procesor, procena stare konfe BIG BROTHER DZONI ŠDK - Osnovne komponente 18 22.9.2006 19:52


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:21.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com