Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.12.2017, 13:00   #7701
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Waaat?!
Oni izbacuju igre svake cetvrte godine. Takva je preksa do sada bila, uglavnom, i zasto bi je menjali? Ionako nemamo TES ove generacije konzola, Skyrim ne racunam.
Dakle, Morowind 2002, Oblivion 2006, Fallout 3 2008, Skyrim 2011, Fallout 4 2015, TES 6 pre 2020 a vrlo verovatno i 2019. Kakvih 5, 10 godina? Moraju pare uzet, a to sigurno ne mogu od tih drugih "sitnijih" naslova, koji ce izaci pre TES-a.
Ako si pratio zadnji E3 iz Bethesde su najavili da pre TES VI imaju dva velika RPG projekta koja treba da zavrse...tek onda sledi novi TES koji jos nije ni u development fazi.

Citat:
He added that Bethesda Game Studios did not want to be known as a developer that only made Elder Scrolls and Fallout games.


"Quite honestly, they didn't want to be the developer that was just Elder Scrolls, Fallout, Elder Scrolls, Fallout for the rest of their development careers," Hines said. "And you've got a lot of people in that studio who have been there for a really long time. They wanted to be able to self-determine things they worked on next, whether it was existing stuff whether it was new IP.


"And I think Todd and his team have earned the right, given the quality of this stuff, to be able to say, 'We know everybody really wants Elder Scrolls VI, but we as creative people want to be able to do stuff that we're really passionate about.' And I think once you see how the next two titles come out and then how Elder Scrolls 6 ties into what those games are doing and about, I think it'll all make sense. But I think it's going to be a while before all those things happen."
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.12.2017, 23:09   #7702
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Jel ti citas sta ti se pise...u pitanju su dva VELIKA projekta u rangu TES ili Fallout, jedan od njih je doticni ''Starfield'' (code projekta) koji ce verovatno biti najavljen sledece godine. Nemaju u planu novi TES zato su i odradili sve ovo oko Skyrima-a...ukoliko nesto nisu slagali TES VI nece biti jos dosta vremena

Mogu da cekaju koliko zele jer ocigledno rade na necemu novom sto planiraju da bude u rangu doticnih naslova
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.12.2017, 18:32   #7703
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Evo preporuke za jos jedan u nizu oglicno odradjenih modova, pod nazivom..
RIGMOR OF BRUMA.... mod je za klasu iznad drugih, jer je prica odlicna, povezanost sa likovima je vrhunska i jedan od retkih modova gde dragonborn igra vaznu ulogu ali ipak nije glavna... Od odlicne price do ujedinjenjaa dve zaracene strane da bi se borili protiv new ordera i glupih thalmora, pomoci jednog bozanstva, do borbe protiv drugih, odlaska u oblivion, i predaha na odlicno postavljenim kampovima, do na kraju tuznog rastanka, ok ima i malo patetike u odredjenim scenama ali je stvarno jako kvalitetan mod preporuka za svakog da proba...

MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku MARE GSX R na korisnoj poruci:
Dreamfall (24.1.2018), shrafko (13.12.2017)
Stara 24.1.2018, 19:49   #7704
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Doslo vreme da se ponovo pokrene Skyrim

Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dreamfall na korisnoj poruci:
MARE GSX R (27.1.2018)
Stara 4.2.2018, 17:30   #7705
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.590
Zahvalnice: 918
Zahvaljeno 585 puta na 364 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Kad sam odgledao ovaj trailer, dobio sam neopisivu želju da uzmem i izmodujem Oblivion i da ga ponovo igram.

Meni iskreno se isto više sviđa Oblivion, bolji su mi i questovi a i bolje je nekako dizajnirana mapa i sve.
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2018, 17:39   #7706
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

kad smo već ovde i kod toga jel radi skse za Specijal Ed?
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2018, 18:30   #7707
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
kad smo već ovde i kod toga jel radi skse za Specijal Ed?
Radi ali je dosta bagovit. Nije vredan korišćenja još uvek.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2018, 18:51   #7708
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Ovo se ceka!
https://www.youtube.com/watch?v=O8jvGEg_67U

Kad se samo setim... Igra koja je oblikovala moj gejming. Jos kad sam kao klinac ovo prvi put video znao sam u kom pravcu gejminga treba da idem. No, i pored tone bagova i nelogicnosti ne mogu opisati koliko volim ovu igru. Skyrim je itekako dostojan nastavak, mnogo poboljsan u gameplayu, ali nazalost, mislim je prica i vecina questova bolja u Oblivionu.
Oblivion mi je nekako vise fantasy, zbog toga zarko zelim da sledeci TES bude High Rock, koji je zapravo mesavina Obliviona i Skyrima.
Pratim vec neko vreme, i odusevljen sam radom, svaka im cast, bas zelim da odigram i morowind i oblivion, ali ne mogu one originalne verz, i zbog grafike i zbog svega ostalog, tako da ne mogu da sacekam kada ce konacno ovaj projekat biti gotov...

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
kad smo već ovde i kod toga jel radi skse za Specijal Ed?
Kod mene radi bez problema, imam poprilicnu grupu modova, kao i beyond skyrim bruma, i skyui koji hoce da zabaguje ako skidas nesto preko mods sekcije u samoj igri, a ako koristis nexus za modove nema problema,(ako i nekad izbaci skyui eror zbog necega ne crashuje na desktop vec kad izadjes iz igre reinstaliras skyui i sve ok..) sad vec neko vreme nije bilo update od bethesde, tako da skse barem meni radi ok...
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2018, 19:00   #7709
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Ma nije SKSE64 toliko bagovit u smislu da CTD-uje igru već prosto svaki problem koji se pojavi znači da menijima ili drugim modovima treba čitava večnost da se otvore.

Plus jako veliki broj modova koji je koristio originalni SKSE još uvek ne postoji za SKSE64 tako da ja lično bar još uvek nisam spreman da ga koristim.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2018, 20:39   #7710
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Ja koristim skse64 i prilicno je stabilan sada...medjutim nema mnogo modova koji su ga koristili na oldrim-u a da su updateovani za SSE...tako da je jos u alfi, mada ga ja koristim zbog inventara
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2018, 21:25   #7711
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Dobar je za sada, mada naravno neuporedivo vise modova ima za Oldrim, tako da mi dodje i njega da instaliram pored SE ver, cisto da bi isprobavao modove...

Evo i dva linka za one koji bi da prate sta se desava sa Skyblivion i sa po meni isto tako dobrim projektom beyond Skyrim...

Skyblivion: https://skyblivion.com/

Beyond Skyrim: https://beyondskyrim.org/projects/
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2018, 12:50   #7712
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Novi TES ili novu Fallout igru u produkciji Obsidiana.
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2018, 13:57   #7713
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Zanima me da li će pokleknuti za nekom multiplayer igrom, kao anthem ili neki battle royale
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2018, 14:00   #7714
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Nema nista od novog TES-a jos duze vreme, ovo sto bi sad trebalo da najave (pod uslovom da se pojavi Tod Howard) jeste taj SF projekat na kojem rade i koji su tizovali jos od E3 2016...aka ''Starfield" a posle toga imaju jos jedan veliki projekat (ranije glasine su bile da je u pitanju GOT igra) pa tek onda TES6, kao sto je rekao Pete Hines ''down the line down the line"

Nemoj da me pogresno shvatite i ja bih da prvo izbace TES6 pa tek onda sve ostalo, ali nazalost to nece biti tako, vec vise puta su to rekli, prvo ta dva velika projekta pa tek onda TES6. Sem ako ne troluju pa izbace najavu na E3

A sto se tice settinga za novi TES ja bih najvise Akavir, prvo zato sto je u pitanju totalno drugi kontinent a drugo zato sto je vec mnogo puta tizovan i u gotovoj svakoj TES igri ima po nekoliko knjiga koji ga opisuju, plus Akavir je jedno od naj bitnijih delova u istori lore-a za TES.

Ah da i ako se neko seca iz Obliviona postoji jedan est egg gde u toku lutanja po ulicama gradova u Ciryodil-u imate banter izmedju npc u kojem se pominje da je Nerevarine (igrac tj protagonista iz TES Morrowinda) poveo ekspediciju u Akavir i da mu se od tada gubi svaki trag, jeste da je izmedju desavanja u Morrowind/Oblivion i Skyrim-u proslo 200 godina ali bih bas voleo da vidim taj famozni Akavir posto je cela ta lokacija jako misticna i jedino sto se zna jeste da je u dalekoj proslosti bilo stalnih sukoba izmedju Akavir-a i Tamriel-a (jedan od Septima je tamo zaginuo tokom sukoba)

Takodje i te race koje zive tamo su prilicno zanimljive, monkey people, snow demons ili recimo Tsaesci rasa drevnih vampira (pola ljudi pola zmije) pored kojih vampiri koje vidjamo po TES igrama izgledaju kao mala deca, a koji su u dalekoj proslosti vise puta vrsili invaziju na Tamriel.
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2018, 14:13   #7715
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Meni bi bilo totalno smešno da umesto TES ili Fallout-a kao glavnih IP-a ili 10 drugih IP's koje rade njihovi drugi studiji za koje oni izdaju igre, oni startuju E3 sa nečim totalno novim.

Ako vidim TES ili Fallou novčanik poleće ka monitoru, a za nešto novo... meh
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2018, 14:25   #7716
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.154
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.055 puta na 1.269 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Da ali Bethesda (kao izdavac) i nije imala nekog komercijalnog uspeha zadnjie dve godine, niti Dishonored 2 niti Prey 2 pa ni ove dve zadnje sto uzbacili the New Colosus i Evil Within 2 nisu postigle ocekivanu prodaju. A uz to Zenimax (vlasnik Bethesde) je vec pokazao da i oni prate ''trendove'' tipa microtransakcije aka paid mods (creation club) tako da vrlo lako moze da se desi da i oni udju u te vode...jer se takve igre danas prodaju (live service)
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2018, 15:13   #7717
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Nije to više ista kompanija, da bi pratila isti trend.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2018, 22:18   #7718
testera
Veteran
 
Član od: 9.2.2007.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 711
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 251 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Dovahkiin kaže: Pregled poruke
Jedan prijatelj mi rece da je negde nasao neke informacije da Bethesda razvija novi engine za sledeci TES. Sad, da li je to teski apgrejd postojeceg ili razvoj potpuno novog, ostaje da se vidi. Medjutim, ono sto je najzanimljivije je da Bethesda ne planira da daje moding materijal kao do sada vec ce oni proizvoditi modove i naplacivati ih u vidu micro-transakcija.
Nadam se samo da ce igra biti kompletna i bez tih modova a ne da mora da se placa 100 puta po 5 evra da bi imali neki bolji quest, mac i sl.
Na zalost oni ne znaju da napisu dobru pricu i dobre questove, tako da im novi endzin nece pomoci da igra bude dobra.
testera je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2018, 22:22   #7719
perablenta
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.1.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.267
Zahvalnice: 1.054
Zahvaljeno 1.668 puta na 1.060 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku perablenta
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Hmmm...

Šta reći na to, ako je istina...

Sa jedne strane imati mnoštvo modova je super, i vrlo je značilo eksploziji popularnosti TES igara. Pogotovo kada su modovi besplatni, community može sam da nagrađuje modere itd.

A sa druge strane, od 1,000,000, 1% njih ima stvarnu upotrebu za dobar deo igračke populacije jedne TES igre. Ostatak su modovi koji se probaju pet minuta, ako su komični ismeješ se i obrišeš.

Po meni lično, savršen sistem je gde moderi postaju vrlo povezani sa originalni razvojnim timom, prave odlične modove koji rade 100%, podižu kvalitet igre, a igrači instaliraju, probaju i imaju mogućnost da plate za te modove. Modova je manje, ali zagarantovano rade, vrhunskog su kvaliteta i tehnički i idejno.

Ono što se gubi ovim sistemom je sloboda modera i brojnost modova. Ali, kao što rekoh za mene lično, više znači kvalitet i stabilnost 1,000 modova nego 1,000,000 modova od kojih 99% nema upotrebu, poentu ili jednostavno ne radi.

Što se plaćanja tiče, ako neko pravi tako dobre modove treba da može i da zaradi a ne samo da se nada slučajnoj nagradi. To što sa druge strane imamo ljude koji nisu spremni da to plate za tako nešto, nazvao bih delom nezahvalnost delom navikom a delom lopovlukom.

Tačno da nema svako novca da plati za tako nešto, ali nije ni njegovo pravo da mu bude sve dostupno besplatno. Pogotovo danas kada imaju bukvalno već hiljade free to play igara.
perablenta je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.3.2018, 22:42   #7720
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Ne slazem se sa jako velikim delom tvog misljenja, jer realno bethesda bi se zakopala bez modova, besplatnih modova u velikim kolicinama, zamisli koliko bi ti novca trebalo da popravis sve one bagove u igri koje skyrim ima, pa razni modovi koji popravljaju druge delove i dodaju novog sadrzaja, zbog cega je igra i dan danas jako popularna, te stoga i dosta njih kupi igru bas zbog modova, a gledajuci koje pare traze za ona *****a na creations club, zamisli tek za ogromne projekte tipa beyond skyrim skyoblivion itd na kraju bi te igra izasla par stotina eura... Ja sam vise da ostane ovako kako jeste, modovi besplatni a da svi oni koji odrade kvalitetne i dobre modove dobiju neke pare, kroz donacije ili kako god, a ne da se za svaku sitnicu tutne po koji euro...
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bethesda, elder scrolls, skyrim


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls Online Angelo Serafin MMORPG igre 1190 18.1.2024 23:55
The Elder Scrolls 5 dzangrizalo Role-Play 4 17.1.2010 0:51
Elder Scrolls MMORPG donator99 Mrežne igre 10 14.11.2007 10:42
Elder Scrolls vs Gothic? karlito brigante otpaTci 6 21.11.2006 23:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:30.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com