Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.12.2010, 0:14   #21
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Iz trailera se ne može mnogo zaključiti ali nešto mi je datum izlaska prebrz samo godinu dana od najave?Oblivion je bio jedan od razloga što sam tada kupovao novi komp nadam se da ovaj peti dio neće tražiti NASA kompjutere za normalno pokretanje
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2010, 9:49   #22
djuras
Član
 
Član od: 16.8.2006.
Poruke: 255
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 65 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

hm, koliko sam ja razumeo bice novi endzin
info je sa bethesdinog twittera

Citat:
Seeing lots of speculation about #tesv game engine. It's brand new... and it's spectacular!
djuras je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2010, 10:51   #23
malicious
Novi član
 
Član od: 13.12.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Ih juce sam video trailer za ovu igricu na Gametrailers.com gde sam jedan od korisnika. Trailer je dobar mada sam se nadao da ce pokazati malo gameplay, ma barem i neko mlacenje u cinematiku. Cekam na TES 5 vec preko 3 j-bene godine, dobro da su se setili da naprave nastavak, ali sam i delom ocekivao jer je Obsidian pravio Fallout New Vegas a ne Bethesda game studios koji je izgleda radio na ovome. Veoma sam uzbudjen, bice ovo odlicna igrica, jedino mi se ne svidja sto koriste engine koj ce 11.11.11 imati nekih 7 godina sto je neverovatno glupo. New vegas je zadnja kap iz kamena ovog engina, mislio sam da ce ga baciti u dubine istorije i napraviti novi revolucionarni engine kako bi TES 5 bio nesto posebno. Kolko god Tes 5 bude dobar, nadam se da ce barem da poboljsaju engine jer sa sa onim bagovima i drvenim animacijama ne mogu da igram cetvrtu igricu, posebno ne pred 2012. godinu! Taj engine ce nas spreciti na kraju od imanja odlicnog iskustva, ali ******, barem je to TES, igracemo.......

Istina je sto kazu za bethesda posle New Vegasa:


The engine............................the engine never changes.....

(ko zna znace) ajde, peace out!
malicious je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2010, 19:14   #24
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Mogli su da je nazovu "Elder Scrolls V: Dragon Age" ne bi puno pogrešili.

Dobro, glupo je sad izvlačiti zaključke iz jednog trailera koji nije pokazao ništa, osim neke osnove o priči. A opet, ne znam zašto nekome smetaju zmajevi kad su TES igre poznate po suludom bestijarijumu. Čak zmajevi dođu kao nešto normalno, nešto što nije "toliko fantazijski". A kakav je endžin, to ćemo tek videti. Ako međuanimacije budu urađene kao za Batman:Arkham City, ima da bude ludo. Jeste da ova tema nije za to, ali ko nije video Betmenov prvi trejler za igru neka obavezno pogleda, meni je vilica pala na pod od zaprepašćenja.
Čisto da se zamisli kako će tek izgledati TES V...
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2010, 6:35   #25
Markonije
Starosedelac
 
Član od: 14.3.2009.
Poruke: 1.200
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 276 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

ha ha ha ha ha ha ha sta odvaljujete ne verujem,ali stvarno ne verujem,daj budite ozbiljni malo

GRAFIKA CE BITI NAJBOLJA IKADA VIDJENA
Markonije je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2010, 14:31   #26
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Iskreno kog zabole za grafiku, ovo je RPG o chemu prichamo
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nash Knight na korisnoj poruci:
zvucnjak (14.12.2010)
Stara 14.12.2010, 15:17   #27
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
NastyB kaže: Pregled poruke
A opet, ne znam zašto nekome smetaju zmajevi kad su TES igre poznate po suludom bestijarijumu. Čak zmajevi dođu kao nešto normalno, nešto što nije "toliko fantazijski".
Ako je nešto fantazijski, onda su to zmajevi.

Kad je već toliko sulud bestijarijum, onda bi bolje bilo kad bi u centru pažnje bilo neko drugo biće, a ne izanđali zmajevi. Mada bi meni fino legao neki novi RPG sa svim klasičnim fantasy sastojcima: plemeniti princ koji spašava princezu sa vrha kule, zle veštice i crno-beli svet, dakle, nešto najosnovnije što niko danas ne radi, pa iako je kliše, ipak bi bilo osvežavajuće.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2010, 15:34   #28
Vulee
Deo inventara foruma
 
Član od: 4.8.2009.
Lokacija: Csilla
Poruke: 3.672
Zahvalnice: 1.551
Zahvaljeno 1.820 puta na 888 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Vulee
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
ha ha ha ha ha ha ha sta odvaljujete ne verujem,ali stvarno ne verujem,daj budite ozbiljni malo

GRAFIKA CE BITI NAJBOLJA IKADA VIDJENA


@caine: Svi hoće da budu gritty und mature, takvi klišei bi stvarno bili dobrodošli.
Vulee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2010, 16:21   #29
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Markonije kaže: Pregled poruke
ha ha ha ha ha ha ha sta odvaljujete ne verujem,ali stvarno ne verujem,daj budite ozbiljni malo

GRAFIKA CE BITI NAJBOLJA IKADA VIDJENA
Znaci ponavlja se prica o TES IV - grafika najbolje vidjena, dok je igra ... ma znate vec.

Ne znam samo otkud ti to kad iz trailera ne moze da se zakljuci ama bas nista.
Al' eto lepo je kad si siguran u nesto u sta jos ni ljudi iz Bethesde nisu sigurni.

Btw. I don't give a damn za grafiku, narocito kod RPG-a.

Poslednja ispravka: Marti Misterija (14.12.2010 u 20:11) Razlog: ne TES V vec TES IV
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2010, 16:46   #30
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Ja mnogo vise ocekujem od TES 5 nego od DA 2 ,a i verujem da ce Skyrim biti bolja igra.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2010, 16:54   #31
Willy
Veteran
 
Član od: 10.9.2010.
Poruke: 506
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 159 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Ma bice super, majke mi!

Bez trunke ironije!

(ko sto je i FO3 super)
Willy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2010, 18:50   #32
Geralt
Član
 
Član od: 5.5.2010.
Poruke: 371
Zahvalnice: 168
Zahvaljeno 191 puta na 123 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
Ma bice super, majke mi!

Bez trunke ironije!

(ko sto je i FO3 super)
A ovo da je FO3 super je sa ironijom
Geralt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2010, 18:56   #33
Willy
Veteran
 
Član od: 10.9.2010.
Poruke: 506
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 159 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Bethesda ce da napravi dobru igru onda kada McDonalds napravi pljeskavicu sa ukusom mesa.
Willy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2010, 20:24   #34
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Necu nista da prejudiciram - mozda stvari i budu kako treba mada ... dok licno ne budem video apsolutno nista im ne verujem na rec.

Narocito mi je interesantno kada iz Bethesde kazu u vezi enginea - "It's brand new... and it's spectacular!", i to je to. Nista drugo, samo njihova rec da je spektakularno!
I mi sada treba da im verujemo na rec da to stvarno jeste tako kako oni kazu, a bez i trunke dokaza da je to i priblizno tako.

Mislim da bi im bolje bilo da malo manje pricaju i razmecu se pricom da ce to biti spektakularno a da vise rade kako ne bi ponovili neke greske iz Obliviona koje se nisu dopale dobrom broju igraca (a koje smo pominjali toliko puta).

I da, necu bas nista da ocekujem od Bethesde i TES V jer mislim da je tako bolje i za mene i za njih. Od Obliviona sam na osnovu onoga sto sam cuo pre izlaska igre ocekivao bas mnogo i sto je ocekivanje bilo vece tako je analogno tome i razocaranje na kraju bilo vece, da ne kazem ogromno. Ovako ako bas nista ne ocekujem mozda me i prijatno iznenade, a u najgorem, ako nista drugo bar nece da me razocaraju.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2010, 21:02   #35
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

U svari, ako oni samo isprave greshke iz Obliviona (koje su posle ispravljene u modovima) tipa progresivno levelovanje (najgluplji koncept ikad jos od trouglastog tochka), besmislene random tamnice, mogucnost da budes sve u isto vreme (cime se ubija nelinearnost), instant travel i beskorisni konji itd. i da ubace novi engine sa makar marginalno lepshom grafikom (npr za renderovanje lica i pokreta lica) i makar sasvim prosechnu prichu bice to fantasticna igra. Znaci, samo treba da ne za*eru nista
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2010, 21:20   #36
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Ima tu toliko stvari koje bi trebali da isprave iz originalnog Obliviona, jer ja zelim da igra od samog starta bude kako treba a ne da izbace igru tek da ispostuju rok (eh kad bi Bethesda bar to radila) i da je posle napuste i predju na nesto trece a da drugi kroz modove ispravljaju te greske kako bi igra izgledala kako je trebalo da izgleda od samog pocetka.

Jbg. ima ljudi (a i ja sam jedan od njih) koji jednostavno ne zele da svako malo proveravaju na netu koji je najnoviji mod koji je izasao kako bi se nesto popravilo i da svaki dan skidam po bar jedan mod da bi konacno to bilo to.
Zelim od neke firme koja pretenduje na to da se naziva ozbiljnom firmom (a Bethesda jeste takva firma) da dobijem proizvod kakav bi trebalo da bude od samog starta ili bar sa nekim manjim propustima i nedostacima koje ce sama ispraviti kroz neki/neke patch(eve) a ne da se ponasa neozbiljno i krajnje neodgovorno i da sve prebaci na nekog treceg a da se kasnije kiti tudjim perjem i jos pripisuje sebi zasluge drugih (citaj modera) tako sto ce ljudi za modovanu igru govoriti kako je Bethesda napravila super igru (da, kako da ne). To je tako nisko i ta firma koja tako radi zasluzuje da se pljuje na sav glas.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
Vulee (14.12.2010)
Stara 14.12.2010, 22:24   #37
Jacob
Član
 
Član od: 18.1.2007.
Poruke: 244
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 38 puta na 21 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Ko sto neko vec rece, nadam se da ce vise liciti na Morrowind nego na Oblivion, Oblivion mi je bio mnogo sminkerski bez onog smeka koji je Morrowind imao.
Jacob je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.12.2010, 23:43   #38
Uros12
Deo inventara foruma
 
Član od: 2.1.2008.
Lokacija: Zvezdara
Poruke: 3.979
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 812 puta na 556 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

I ja se nadam da ce pre biti Morrowind nego Oblivion,jbes grafiku i sminku ako igra ne valja.Samo da RPG mehanika bude dobra,a i prica da bude barem pametnija i bice ok.
Uros12 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.12.2010, 10:19   #39
Goldfinger
Veteran
 
Član od: 27.6.2008.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 1.098
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 273 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

I ako bi moglo da ne bude kao u Oblivionu svaki drugi kvest trčanje u neku pećinu ili napušteno svetilište kako bi nekom seljaku donio neku rakiju ili pronašao izgubljenu mačku malo kreativnosti im ne bi škodilo
Goldfinger je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Goldfinger na korisnoj poruci:
oblivion gate (20.12.2010)
Stara 15.12.2010, 11:19   #40
malicious
Novi član
 
Član od: 13.12.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 8 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Ako je nešto fantazijski, onda su to zmajevi.

Kad je već toliko sulud bestijarijum, onda bi bolje bilo kad bi u centru pažnje bilo neko drugo biće, a ne izanđali zmajevi. Mada bi meni fino legao neki novi RPG sa svim klasičnim fantasy sastojcima: plemeniti princ koji spašava princezu sa vrha kule, zle veštice i crno-beli svet, dakle, nešto najosnovnije što niko danas ne radi, pa iako je kliše, ipak bi bilo osvežavajuće.

Klasicni fantasy sastojci = zmajevi


Toliko su duboki zmajevi u loru koj epg-evi crpe da im se ne moze pobeci. Pa pola srednjevekovnog sveta je verovalo u zmajeve. TES igre su se pravile pre nego sto je ikome uopste palo na pamet da pravi baldurs gate, a kamoli Dragon age.
Ne moze se reci da je tes pokrao DnD foru sa zmajevima jer jedno je napisati na papiru "hej on je zmaj, pazi se"a drugo je staviti ga u igricu ili u bogat lore TES franchise.
Ali ako si igrao TES IV Oblivion znas da poenta nije u zmajevima, jedino se pojavi 1 na kraju ali oni su kao simbol carstva oduvek pa su stavili, inace su price povezane za usurpaciju trona/zle carobnjake/invazije iz druge dimenzije, sto nije ranije vidjeno u igricama. To sto se dragon age fokusira na zmajeve ne znaci da svi drugi sad treba to da batale.
Pored toga ne mozes da poredis ove dve igrice, jer Dragon age je linearna igrica sa 2-3 odluke koje ti promene slide show kad predjes igru, a tes igrice su apsolutno open world igrice gde radis sta hoces, kad hoces, i kako hoces, plus igras sa jednim likom ne 4, i iz prvog lica je uz mnogo bolji combat bez mikro management-a, tako da ih ne mozes uporedjivati. Verovatno cemo se celu igricu *****avati ko zna gde i samo na kraju ubiti zmaja, a kad pogledas igricu koja se zove DRAGON age, ona ima samo 2 zmaja kroz ceo playthrough, tako da nisu cak ni oni preterano exploatisali temu.



Ne zaboravi u tom suludom bestiary-ju imas i paukove sa glavom ljudi, kojekakve elementale, kvazi dinusaurusa i kakve jos gluposti, pa nemos reci da nisu originalni.
malicious je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku malicious na korisnoj poruci:
Bascelik (15.12.2010), Insecticide (16.12.2010), mniz (21.12.2010), NjegovaWisost (20.12.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
bethesda, elder scrolls, skyrim

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Elder Scrolls Online Angelo Serafin MMORPG igre 1190 18.1.2024 23:55
The Elder Scrolls 5 dzangrizalo Role-Play 4 17.1.2010 0:51
Elder Scrolls MMORPG donator99 Mrežne igre 10 14.11.2007 10:42
Elder Scrolls vs Gothic? karlito brigante otpaTci 6 21.11.2006 23:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:40.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com