Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.3.2007, 16:08   #1
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.013
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom DVD Ripper sa opcijom- pravi film najboljeg moguceg kvaliteta, a velicine 700MB!

Sve sam rekao u naslovu. Treba mi neki DVD Ripper u kojem cu imati opciju da od DVD-a napravim .avi fajl od 700MB (ne mislim na split-ovanja filma na svakih 700MB, nego na ceo u tih 700MB). Ja znam jedino za Dr. DivX, ali na njemu mi iz nekog razloga zvuk kasni koji trenutak za tonom. Drugi Ripperi koje sam probao rade, ali me nervira sto nedostaje pomenuta opcija... Znaci voleo bih neki jednostavan program koji korektno i pametno obavi posao!
polarnimeda je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2007, 16:14   #2
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: DVD Ripper sa opcijom- pravi film najboljeg moguceg kvaliteta, a velicine 700MB!

Kog Doktora koristis? Meni dvojka radi savrseno. Ustvari, desavalo mi se to sto ti pricas (na nekim klipovima) ali sam lako odstranio delay iz VDub-a.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku glitch na korisnoj poruci:
polarnimeda (20.3.2007)
Stara 20.3.2007, 17:43   #3
Johnny
Veteran
 
Član od: 18.11.2005.
Poruke: 565
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 155 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: DVD Ripper sa opcijom- pravi film najboljeg moguceg kvaliteta, a velicine 700MB!

Ja koristim AutoGK. Ne znam sta ces prostije od toga.
Johnny je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Johnny na korisnoj poruci:
polarnimeda (20.3.2007)
Stara 20.3.2007, 18:15   #4
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.013
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: DVD Ripper sa opcijom- pravi film najboljeg moguceg kvaliteta, a velicine 700MB!

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
Kog Doktora koristis? Meni dvojka radi savrseno. Ustvari, desavalo mi se to sto ti pricas (na nekim klipovima) ali sam lako odstranio delay iz VDub-a.
O des glitch. Otkud ti ovako rano Nemam VDub. Ne znam ni sta je, iako sam cuo za njega (virtual dub pretpostavljam). Ja mogu iz mv2 playera da podesim da zvuk krece kasnije, ali ja hocu da imam fajl koji odmah radi kako treba.
Mozda znate usput i neki prog koji resava aspect ratio. Tj imam film na kome je slika izduzena, pa bih da od njega napravim normalan film (takodje da ga sredim da normalno radi i bez podesavanja u mv2- iako je jednostavno).
Ne znam ni sta je AutoGK, ali probacu. Nista mi ne znaci jednostavnost ako nema opciju koju pominjem...
polarnimeda je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.3.2007, 18:33   #5
Johnny
Veteran
 
Član od: 18.11.2005.
Poruke: 565
Zahvalnice: 156
Zahvaljeno 155 puta na 64 poruka
Određen forumom Re: DVD Ripper sa opcijom- pravi film najboljeg moguceg kvaliteta, a velicine 700MB!

Citat:
polarnimeda kaže:
Ne znam ni sta je AutoGK, ali probacu. Nista mi ne znaci jednostavnost ako nema opciju koju pominjem...
Ima opciju da sam namesti na 700mb. Evo ti uputstvo http://www.autogk.me.uk/modules.php?name=TutorialEN .
Citat:
Mozda znate usput i neki prog koji resava aspect ratio.
Ako mislis na DVD film, mozes isto iz ovog programa valjda, samo pritisni Ctrl+F9 da udjes u skrivene opcije.
Johnny je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Johnny na korisnoj poruci:
polarnimeda (21.3.2007)
Stara 21.3.2007, 5:51   #6
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: DVD Ripper sa opcijom- pravi film najboljeg moguceg kvaliteta, a velicine 700MB!

Dobar je AutoGK, najbolji od besplatnih, dok je DR. bio shareware. A nije ti ni mnogo komplikovan. A sad spavas, je li?
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2007, 12:55   #7
jagodanbg
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Novi Beograd - Bezanijska kosa
Poruke: 765
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 27 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: DVD Ripper sa opcijom- pravi film najboljeg moguceg kvaliteta, a velicine 700MB!

http://www.pocketdivxencoder.net/
od ovog nema prostije! podesavas i kvalitet (bitrate) i zvuka i slike sve dok ne namestis koliko ce finalni fajl zauzimati MB! program se ne instalira!
jagodanbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku jagodanbg na korisnoj poruci:
polarnimeda (23.3.2007)
Stara 22.3.2007, 5:13   #8
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: DVD Ripper sa opcijom- pravi film najboljeg moguceg kvaliteta, a velicine 700MB!

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
...Dr. DivX, ali na njemu mi iz nekog razloga zvuk kasni koji trenutak za tonom...
Treba da izadje nova verzija (trenutno je u beta 3) a pise da su ispravljeni neki problemi sa gubljenjem sinhronizacije...
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2007, 7:38   #9
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: DVD Ripper sa opcijom- pravi film najboljeg moguceg kvaliteta, a velicine 700MB!

Probaj i DVD Shrink, mislim da je free.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2007, 11:30   #10
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.013
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: DVD Ripper sa opcijom- pravi film najboljeg moguceg kvaliteta, a velicine 700MB!

ma nije mi bitno dal' je free. dvd shrink samo smanjuje DVD i to uglavnom tako da onaj od 8GB i onaj od 4GB dodju na oko 3GB (max donja granica)... Meni treba nesto sto pravi .avi od DVD-a tako da taj .avi zauzme 700MB. Bas kao sto Dr.DivX radi (koji mi iz pomenutih razloga ne vredi uvek)... Jednostavno izaberes opciju da fajl bude 700MB i prog ti sam proracuna najbolji moguci kvalitet slike, rezoluciju, audio... I ne gresi nikako, osim ako ne zelis sliku mnogo bolju od tona ili obrnuto (a ne verujem da to neko trazi).
Jos nisam stigao da probam ove programe koje ste predlozili Skinuo sam za sada AutoGK (dial up jbg). Javicu ako je nesto pun pogodak!
polarnimeda je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2007, 21:43   #11
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: DVD Ripper sa opcijom- pravi film najboljeg moguceg kvaliteta, a velicine 700MB!

AutoGK je ubedljivo najbolji, s njim nema greške.
Vodi računa da deinstaliraš postojeći XviD kodek i da instaliraš samo onaj koji dolazi uz AutoGK. U protivnom može doći do problema sa veličinom fajla ili sinhronizacijom.
I svakako, ne koristi DivX. XviD ga tuče u svakom pogledu.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
<Rio_da> (12.10.2007), ForceWare (12.10.2007), polarnimeda (23.3.2007)
Stara 22.3.2007, 23:41   #12
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.013
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: DVD Ripper sa opcijom- pravi film najboljeg moguceg kvaliteta, a velicine 700MB!

Citat:
voodoo_nbgd kaže: Pregled poruke
AutoGK je ubedljivo najbolji, s njim nema greške.
Vodi računa da deinstaliraš postojeći XviD kodek i da instaliraš samo onaj koji dolazi uz AutoGK. U protivnom može doći do problema sa veličinom fajla ili sinhronizacijom.
I svakako, ne koristi DivX. XviD ga tuče u svakom pogledu.
Znaci najbolji video codec je XviD codec?! Ja imam DivX codec (instaliran uz Divx 6.4 pro), a instalirao sam k-lite codec nesto kasnije... A od skora i AC3 koji mi je pomogao da usaglasim jacinu zvuka na filmovima u odnosu na ostale zvukove koji su bili dosta jaci.... E sada- verovatno naslucujete da sam se ja na kraju i u teoriji i u praksi izbrkao- Aj' mi ukratko objasnite u cemu je fora sa tim codec-ima!
Tj. koji su SVI audio/video codec-i koji su mi potrebni, i pored kojih ne bih trebao nista vise da instaliram!?
I da, kako to mislis da koristim XviD codec, a da ga uninstaliram zbog Auto GK-a?
Hvala unapred, dopbri ljoodi
polarnimeda je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2007, 23:49   #13
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: DVD Ripper sa opcijom- pravi film najboljeg moguceg kvaliteta, a velicine 700MB!

Citat:
Znaci najbolji video codec je XviD codec?!
Da u ASP (DivX, NeroASP, libavcodec) vs XviD ratu.

Citat:
I da, kako to mislis da koristim XviD codec, a da ga uninstaliram zbog Auto GK-a?
Pa lepo ti je rekao covek, da sa AutoGK-om dolazi integrisana verzija koja jedino radi dobro sa programom, pa ako XviD imas vec u sistemu onda deinstaliras i kada budes instalirao AutoGK, on ce automacki instalirati odgovarajuc XviD.
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku NenadN na korisnoj poruci:
polarnimeda (23.3.2007)
Stara 22.3.2007, 23:57   #14
Tihi
Veteran
 
Član od: 11.5.2006.
Poruke: 735
Zahvalnice: 84
Zahvaljeno 160 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: DVD Ripper sa opcijom- pravi film najboljeg moguceg kvaliteta, a velicine 700MB!

Po meni Gordian Knot je puno bolji od Dr. Divx-a i AutoGK ustvari to je AutoGK sa vise opcija i obavezno novi Xvid
Tihi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2007, 0:38   #15
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: DVD Ripper sa opcijom- pravi film najboljeg moguceg kvaliteta, a velicine 700MB!

Citat:
Tihi kaže: Pregled poruke
Po meni Gordian Knot je puno bolji od Dr. Divx-a i AutoGK
Svakako, ali čoveku treba one-click rešenje, a tu boljeg od AutoGK-a nema.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2007, 1:31   #16
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.013
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: DVD Ripper sa opcijom- pravi film najboljeg moguceg kvaliteta, a velicine 700MB!

OK, samo mi jos recite (predlozite) sve potrebne audio/video codec-e (tako da mi osim njihovog povremenog update-a ne treba ni jedan drugi)? NenadN-ovo objasnjenje meni ama bas nista ne znaci...
(Koristicu za sada Auto GK, pa cu kasnije probati i gordian knot.)
polarnimeda je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2007, 4:06   #17
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: DVD Ripper sa opcijom- pravi film najboljeg moguceg kvaliteta, a velicine 700MB!

@NenadN: i Xvid koristi ASP kompresiju
@meda: to je ustvari profil koji omogucava da kada kodiras film sa bilo kojim MPEG-4 kodekom (da bude u .avi formatu) moze da bude dekodiran sa bilo kojim MPEG-4 kodekom
Znaci, kompatibilnost izmedju kodeka. Inace, svi kodeci koji podrzavaju ASP imaju gadnu tendenciju da budu spori zbog same kompleksnosti profila...
Sta da koristis? DivX ili Xvid (prvi je shareware drugi je besplatan) za MPEG-4, za DVD filmove postoje kodeci koji stizu sa Nerom (Nero MPEG-2) i sasvim su ti dovoljni. AC3 filtere imas
Ja, licno koristim to a ako mi zatreba nesto dodatno, instaliram naknadno (recimo, za pustanje klipova sa fona u 3gp formatu mi treba QuickTime, za WMV klipove koristim "WMV9 VCM Codecs" a tu su i Indeo kodeci koje koriste pojedini "introi" u igrama i RealMedia player za RM audio i video fajlove).
Ako neces da se cimas, instaliraj "K-Lite Codec" to ti je all-in-one resenje (mada iskreno, meni se ne svidja). FFDShow zaobidji u sirokom luku.
Izvagaj sam, some decisions, one must made alone
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku glitch na korisnoj poruci:
polarnimeda (23.3.2007)
Stara 23.3.2007, 12:50   #18
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: DVD Ripper sa opcijom- pravi film najboljeg moguceg kvaliteta, a velicine 700MB!

Citat:
NenadN: i Xvid koristi ASP kompresiju
Mozda sam se lose izrazio ali sam bas to hteo da kazem.

XviD je trenutno najbolji u ASP grupi, sledi ga lavc, pa Nero ASP, a zatim DivX 6.5

Sto se tice brzine, Nero ASP je na prvom mestu, u stanju je da predje 150fpsa na procesoru od 3ghz-a, i gledano za tu brzinu daje odlican kvalitet, plus sto ima dobre Psy modele, koje XviD nema.

Libavcodec je najsporiji, ali jedini u grupi kome svaki parametar moze da se podesi u sitna crevca.

Citat:
FFDShow zaobidji u sirokom luku.
Nikako, Klite zaobidji, on je taj koji pravi probleme, ffdshow nikako. zadnje verzije se mogu preuzeti sa www.ffdshow.info, xxl ili clsid build nebitno
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2007, 16:30   #19
jagodanbg
Veteran
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Novi Beograd - Bezanijska kosa
Poruke: 765
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 27 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: DVD Ripper sa opcijom- pravi film najboljeg moguceg kvaliteta, a velicine 700MB!

Citat:
NenadN kaže: Pregled poruke
Klite zaobidji, on je taj koji pravi probleme
slazem se (licno iskustvo)!
jagodanbg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.3.2007, 16:55   #20
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: DVD Ripper sa opcijom- pravi film najboljeg moguceg kvaliteta, a velicine 700MB!

I medi i meni je FFDShow pravio probleme, to je nase licno iskustvo sa njim. Sve mi se cini da nije bas najkompatibilniji sa DirectShow filterima... Mozda neka nova verzija ne pati od problema (koristio sam novembarsku reviziju) ali iskreno, nemam ni zelju da se patim sa tim vise (kada sam nasao dobitnu kombinaciiju ).
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:46.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com