Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Pregled rezultata glasanja: Da li redovno ulažete u komp radi gejminga?
Da, kad' god mogu radim upgrejd na PC i nemam konzolu! 30 62,50%
Ne, koristim stariju konfiguraciju i konzolu! 13 27,08%
Ulažem u novi hardver i u nove konzole! 5 10,42%
Glasova: 48. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.7.2017, 20:02   #81
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Kao neko ciji odgovor nije ni jedan od navedenih u glasanju, evo dajasnim moju perspektivu.

Ja sam ekskluzivno PC gejmer na laptopu. Moj posldnji gejmerski desktop klupljen 2009 je zamro od 2012 pa na dalje. Od tada sam zamenio 3 laptopa i samo sam njih koristio za igranje.

Kao prvo, mene konzole nisu nikad privlacile. Kad sam bio mladji posledja stvar koja bi mi trebala je tamo neka kutija da zauzima televizor ostalim ukucanima, koji bi radije gledali dnevnik, domace serije i sta ja god znam.

Nikad nismo bili toliko bogati da imamo jedan sekundarni televizor dovoljnio kvalitetan za igranje konzola (uvek su to bili neki stariji krsevi male dijagonale), tj. da slika ne izgleda ocajno za tako nesto.

Tako da od malena mene su zanimale samo PC igre. Narocito zanrovi kojih i nema na konzolama. Strategije, avanture i dosta drugih specificnih igara. Igrao sam naravno i ostalo, ali ako bi morao da biram, nikad ne bi uzeo nesto gde omiljenje zanrove igara ne bih morao uopste da igram.

Danas, uopste nemam televizor, i poslednja stvar da mi padne napamet bi bilo kupovina i konzole, sto bi ukljucivalo i kupovinu Full HD ili 4K televizora.

Kao stariji gejmer, veliki sam nostalgicar, i kao takav uzimam i povremeno igram starije igre. Tako nesto je nezamislivo sa modernijim konzolama, gde je svaka serija zasebni ekosistem (mada kako ide sa XBOX One X i PS4 Pro, mozda se i ti popravi situacija).

Trece, stvar navike. Odrastao sam na misu i tastaturi i ne pada mi na pamet da menjam navike. Ne zelim da igram na "kontroleru" i tacka.

E sad, dolazimo do razloga zasto sam migrirao na laptop. Te 2012, vecina multiplatform igara koje su dosle na PC sa konzola su bili "tehnicki krsevi" (tadasnje konzole su bile matore do bola), i primetio sam da sa laptopom iz 2012, koji je bio oko 500e i oko 30% slabiji od mog starog desktopa iz 2009, sam bez problema mogao da igram takve igre na 1366x768 ekranu i low/medium rezolucijom. To je nesto sto je bilo nezamislivo do pre neku godinu.

Tada sam kupio laptop sa nadom da mi bude sekundarni racunar, gde mogu da gledam video iz kreveta i fotelje i da se ponekad poigram, a da ne budem zakucan na sto.

I onda me je potpuno kupio taj stil igranja da sam posle par meseci potpuno batalio da koristim moj dekstop. Uz to, nikom nije zabavno da stalno prenosi faljlove, filmove/serije, sejvove i ostalo sa masine na masinu. Pad detalja da dobijem to zadovoljno sam progutaio bez problema.

Par godina kasnije, i predjoh na pravi gejmerski laptop od 1000e (da bi igrao Witcher 3 kako valja) i na kraju ove godine uzeh jos jaci laptop koji me kostao 1850e (da igram Andromedu kako valja).

Da li sam mogao da kupim mnogo jeftiniji dekstop? Definitivno. Ali to me vise ne drzi, kao sto me ne drze ni konzole. Takodje ekvivalentni desktop i nije bas toliko jeftiniji kada se sve sabere i kupi legalno u radnji.

Uz sve to, ta mobilnost mi mnogo znaci. Evo ove godine sam otisao na par nedelja bratu u posetu u Minhenu. I lepo sam poneo laptop i mogao da sve moje racunarske potrebe da zadovoljim u potpunosti u drugoj zemlji, bez ikakvog cimanja i kompromisa.

Sto se tice samih konzola, ono sto mi se nikad nije svidjalo sto si zakucan ne detalje koje je developer postavio. Ako je igru postavio da radi na oko 30fps sa padovima na 20fps (zbog lose optimizacije i napucanih detalja), mozes samo da se prekrstis, dok na PCu imas mnogo opcija kako da popravis framerate (detalji, rezolucija i jos mnogo toga). Kao neko ko se dugo igrao na low/medium (na laptopu od 500e, a neke zahtevnije i na onom od 1000e), uvek bi izabrao fleksibilniju opciju nego da budem zakucan kao na konzolama.

Takodje mi se ne svidja trend sa novim konzola, gde samo gledaju da napumpaju rezoluciju, a de fakto da zavrnu igrace koji koriste Full HD televizore, time sto ce da se konzola muci da renderuje 4K ili neku medjurezoluciju, koji takav TV ne moze da prikaze, umesto da se forsira jaci frejmrate ili lepsa grafika.

Imam tu srecu da sam jos od 2011 u IT vodama, i kao takav danas mogu da priustim dobar hardver za moj omiljeni hobi.

Ne osecam nikakvu potrebu nit za desktop PC-em, nit za konzolama.

Toliko od mene.

Poslednja ispravka: player1 (19.7.2017 u 20:13)
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
C64freak (20.7.2017), helen (19.7.2017), nameless1 (19.7.2017), NjegovaWisost (23.7.2017)
Stara 19.7.2017, 20:40   #82
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

^^ Pa ti se potpuno uklapaš u prvu grupu, igraš na PC i apgrejduješ kad god možeš. Samo imaš još uže zahteve u vidu mobilnosti i to plaćaš dodatno.

Konzole ne otpisujem, zapravo želim da uzmem PS4 i odigram ekskluzive, ali zbog svega navedenog prosto ne želim da bude primarna igračka platforma. Sebe inače doživljavam kao mešanog igrača jer sam odrastao na konzolama (Atari 2600, NES, SNES, PS, PS2) pa tek onda prešao na PC. Volim i jedno i drugo ali mi PC trenutno nudi više za manje pare (već sam objasnio da je u mom slučaju to samo doplata grafičke na PC-u koji bih svakako imao). I ovde sada možemo da se ganjamo do prekosutra ali istina je uvek negde u sredini a to je da svaka platforma ima svoje i prednosti i mane, a svako od nas ima neke svoje potrebe koje prioretizuje.

Godine prolaze, vremena se menjaju ali PC vs Konzole tema uvek ostaje ista - poređenje baba i žaba, i preuveličavanje mana platforme koja se ne voli.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
helen (19.7.2017), Rockstar (19.7.2017), Schwabsteiger (20.7.2017)
Stara 19.7.2017, 22:01   #83
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Па ти си @Player1 изабрао "најгору" (најскупљу) варијанту Ја кажем, ко има - само напред. Поента оваквих "тема" јесте обично однос уложено:добијено, што је код тебе најнеповољније а ето, та твоја машина се уклапа у оно што сам ја говорио (PC од 2000 евра) док конзоле у Америци коштају по 350 долара, наигра се човек за све паре
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2017, 22:23   #84
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

najskuplju i najlošiju, em skupo em ekran laptopa je mali...
Po meni je to korak unazad, za igre treba dobar monitor, ili tv za konzolu, na laptopu to nije to još savijaš vrat jer ti je laptop niže, nije sve ni u hardweru treba i dobar ekran pa smanjiš detalje ako ti je slab komp, a ići u Minhen i poneti kompjuter da igraš igrice mislim ono odeš u goste i dva dana ne izlaziš iz sobe
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2017, 22:51   #85
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Godine prolaze, vremena se menjaju ali PC vs Konzole tema uvek ostaje ista - poređenje baba i žaba, i preuveličavanje mana platforme koja se ne voli.
Tačno, s'tim što se sada pojavila više nego očigledna ekonomska razlika. Moderan PC je stvar prestiža u pravom smislu te reči. Konzole su više stvar radničke klase.

Teško da je braniti stav da ie PC održiviji sistem od konzole, jer sadržaj novih igara na oba sistema potpuno identičan.
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2017, 23:35   #86
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
helen kaže: Pregled poruke
Moderan PC je stvar prestiža u pravom smislu te reči.
Možda kod PC entuzijasta, a ti se stalno na njih osvrćeš kao da su oni reprezenti PC gejminga, a ne neka zaluđena manjina sa puno novca za bacanje.

Citat:
helen kaže: Pregled poruke
Teško da je braniti stav da ie PC održiviji sistem od konzole
Da li je održiviji, mene ne zanima. A da je održiv to cifre pokazuju- iz godine u godinu PC gejming raste na svim poljima.

Citat:
helen kaže: Pregled poruke
jer sadržaj novih igara na oba sistema potpuno identičan.
Upravo malo čvakam Witcher 3; na mom kompu (starom 3 godine) igra je gotovo zacementirana na 60 fps, uglavnom na very high podešavanjima, a stavio sam i neki sweetfx preset koji čini igru lepšom, sa manje šljaštećih boja (staviću još neke popularne modove).. a planiram da povećam rezoluciju putem DSR-a, da vidim kako će raditi. Na konzolama se ti moraš zadovoljiti sa 30 fps-a u NAJBOLJEM slučaju (koliko vidim, fps dropovi su česti), uglavnom medium podešavanjima, bez modova, itd. Prema tome, nije ništa identično.

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
док конзоле у Америци коштају по 350 долара, наигра се човек за све паре
A koliko koštaju igre? Konzola jeste povoljna, igre nisu..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
C64freak (20.7.2017)
Stara 19.7.2017, 23:42   #87
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Cene igara su bas-bas-bas-bas bitne u Srbiji. U normalnom svetu, niko ne pravi problem oko jedne igre mesecno, da li je 10 ili 15 dolara skuplje/jeftinije. Naravno da je mnogo bolje igrati se besplatno kao mi, pa za tu razliku uloziti u PC ali poenta je - za igranje aktuelnih igara, legalno kupljenih (ne Kinguin i sl. "sive" ekonomske zone), konzola ispadne jeftinija, ni u ludilu PC od 400 dolara ne moze da pruzi ono sto moze konzola. Ali vec se ponavljam..

A kada se govori o tehnoloskoj prednosti PC-a, misli se upravo na masine od 2000e... Inace, to je deo koji najvise raste - sve su popularniji upravo skupi, igracki racunari pa iako ukupna PC prodaja opada, profit raste.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2017, 23:48   #88
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Po meni je to korak unazad, za igre treba dobar monitor, ili tv za konzolu,
Ne znam zašto svi pominju da je potreban TV za konzolu, nismo više u eri Sega MD2 i Nintendo SNES-a. Meni su na istom monitoru (Dell U2412M) nakačeni i PC i PS4Pro, a televizor ni nemam.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.7.2017, 23:51   #89
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.473
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.005 puta na 3.727 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

nemam ni ja tj imam neki stari samo za video nadzor, mada ono konzola + tv je standard
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2017, 0:18   #90
rendzer25
Veteran
 
Član od: 1.1.2006.
Poruke: 956
Zahvalnice: 119
Zahvaljeno 234 puta na 150 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Problem je što je zlatno vreme gejminga prošlo, platforma svaka je imala moćne naslove, prošla generacija konzola je bila neverovatna, na konzoli sam ljuštio RDR, GoW, Halo, Forzu, na Pc Crysis. Sa novom generacijom konzola od koih se očekivalo da donesu interaktivni Avatar, desilo se upravo suprotno, čak PS4 mi deluje kao PS3 pro, pitanje je koliko igre mogu još biti lepše realističnije i da li se razvojnim studijima isplati toliko ulaganje. Više nema naslova koji će podići lestvicu doneti revoluciju, sve se svelo na reciklažu i marketnig. Kupovati konzolu zbog par naslova više nema smisla, zato se nadam da će game striming servisi zaživeti i postati dominatni, ono što bi sada odigrao na konzoli bilo bi dovoljno mesec dana pretplate. PC je trenutno najbolja platforma za gejming, naslovi poput dote, lol, wot, Overwatch, plus xbox eksluzive, Sony pokušava da bude autentičan ali pitanje je koliko će dugo opstati. Ja bi pre danas uložio pare u PC, čini mi se da konzole gube smisao, i na PC možete raditi nešto više osim gejminga.
rendzer25 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2017, 0:29   #91
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
rendzer25 kaže: Pregled poruke
p ja bi pre danas uložio pare u pc, čini mi se da konzole gube smisao, i na pc možete raditi nešto više osim gejminga.
Може... Али се онда испостави да то велика већина не ради Такође, модерни mp дефинитивно није за мене, не видим задовољство да играм неке игре са гомилом "безобразне" и "неваспитане" "деце" (оно што бих заправо хтео да кажем би било сигурно обрисано, тако да, ето, ова блага варијанта а сви моји пријатељи су баталили играње, тако да ни тог фактора више нема.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rockstar na korisnoj poruci:
helen (20.7.2017), MitraljezaC (20.7.2017)
Stara 20.7.2017, 0:35   #92
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Cene igara su bas-bas-bas-bas bitne u Srbiji. U normalnom svetu, niko ne pravi problem oko jedne igre mesecno, da li je 10 ili 15 dolara skuplje/jeftinije. Naravno da je mnogo bolje igrati se besplatno kao mi, pa za tu razliku uloziti u PC ali poenta je - za igranje aktuelnih igara, legalno kupljenih (ne Kinguin i sl. "sive" ekonomske zone), konzola ispadne jeftinija, ni u ludilu PC od 400 dolara ne moze da pruzi ono sto moze konzola. Ali vec se ponavljam..
Meni su cene bitne, zato što ja uglavnom kupujem igre koje mi leže. Ti online možeš naći legalan preorder ključ za 35-40e, dok su igre za konzole kod nas 8500 dinara. To nije baš mala razlika. A kada dodaš rasprodaje, raznorazne humble bundle-ove, jasno je da je jeftinije i lakše doći do igara na PC-u nego na konzolama. Narodne verzije i da ne pominjemo. Ta razlika se nakon par godina pretvori u finu sumu, i to treba imati na umu.

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Такође, модерни mp дефинитивно није за мене, не видим задовољство да играм неке игре са гомилом "безобразне" и "неваспитане" "деце"
Takva dečurlija ti je uglavnom na konzolama. Na PC-u možeš naći neki shooter koji nije mainstream, kao npr. Insurgency ili Red Orchestra 2, pa se koliko-toliko zabaviti..

Poslednja ispravka: nameless1 (20.7.2017 u 0:42)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2017, 1:32   #93
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Па ти си @Player1 изабрао "најгору" (најскупљу) варијанту Ја кажем, ко има - само напред. Поента оваквих "тема" јесте обично однос уложено:добијено, што је код тебе најнеповољније а ето, та твоја машина се уклапа у оно што сам ја говорио (PC од 2000 евра) док конзоле у Америци коштају по 350 долара, наигра се човек за све паре
Sve zavisi kako vrednujes sta dobijas. Na primer sta mi znaci konzola od 350e ako ona prosto ne moze da radi sto mi treba. Nit ima podrsku za igre koje me zanimaju, nit ima kontrolnu semu na koju sam se navikao. Nit imam televizor na koji bi je prekljucio. Nit ima kontrolu frame rate-a, na koji sam se navikao, itd...

Iliti sta mi znaci 17" laptop traktor ako ne mogu da ga lako prenosim u rancu, ma koliko bio jaci od portabilnog 15" koji koristim.

Ili da li bi bio zadovoljan duplo jeftinijim desktopom, ako prosto gubim slobodu u koriscenju na koju sam navikao?

Citat:
Teško da je braniti stav da ie PC održiviji sistem od konzole, jer sadržaj novih igara na oba sistema potpuno identičan.
U kom svetu? Pa ceo sastav napisa kako nikad ne bi presao da ekskluzivno koristim konzolu bas zato sto je to potpuno netacno. Svaka konzolna generacija ima veeeeoma malo igara ako se uporedi za PC ekosistemom. Ono sto konzola dobro pokriva su mainstream zanrovi i AAA igre, i to samo u jednom periodu (kad je ta konzola aktuelna). U ostalome dosta kaska za PC-em.

Naravno, ako nekoga zanimaju bas te igre koje su ekskluzivno na odredjenim konzolama, onda samo napred. To i jeste jedan dobar razlog da nabavis konzolu, zar ne? Jos bolje ako ga zanimaju samo zanrovi dobro pokriveni na konzolama. Npr. za nekoga ko ne igra strategije, njemu nista ne znaci ta prednost PC-a.

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Minhen i poneti kompjuter da igraš igrice mislim ono odeš u goste i dva dana ne izlaziš iz sobe
Ne mozes ni da se dve nedelje samo setas gradom. Dosadi. Narocito ako si vec video grad nekoliko puta, jer ti nije prva turisticka poseta.

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Eh... da sam kupio laptop samo da bi ga koristio za stolom, verovatno bi ostao na desktopu.

Poslednja ispravka: player1 (20.7.2017 u 2:05)
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
C64freak (20.7.2017)
Stara 20.7.2017, 7:50   #94
helen
Veteran
 
Član od: 8.1.2009.
Lokacija: Nbg
Poruke: 581
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 107 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Svaka konzolna generacija ima veeeeoma malo igara ako se uporedi za PC ekosistemom.
Pa jeste ako se upredi u apsolutnim brojevima, PC ima brdo indy naslova, platformica, starijih igara.. Samo što je za njih stariji komp više nego dovoljan.

U mejnstrim segmentu, e tu se pravi ta razlika
helen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2017, 7:52   #95
MitraljezaC
Starosedelac
 
Član od: 24.12.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.831
Zahvalnice: 195
Zahvaljeno 458 puta na 297 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
U kom svetu? Pa ceo sastav napisa kako nikad ne bi presao da ekskluzivno koristim konzolu bas zato sto je to potpuno netacno. Svaka konzolna generacija ima veeeeoma malo igara ako se uporedi za PC ekosistemom. Ono sto konzola dobro pokriva su mainstream zanrovi i AAA igre, i to samo u jednom periodu (kad je ta konzola aktuelna). U ostalome dosta kaska za PC-em.
Da PC ekosistem jeste veci od konzolnog to stoji ali sve to sto izadje i nije bas po mom ukusu pa me bas i ne dotice mnogo.

Kao neko ko je batalio indie igre i sve sto nisu AAA naslovi i to cak probrani AAA naslovi, posto ima teskog djubreta konzola mi je sasvim dovoljna.
MitraljezaC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2017, 8:03   #96
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Ok, drago mi je da se slazemo.
player1 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2017, 10:41   #97
ETR1
Veteran
 
Član od: 7.9.2012.
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Trenutno imam novi komp, a ovo ulaganje je usledilo posle 9 godina korišćenja starog, a pored toga imam ps2 i svakodnevno se igram i na jednom i na drugom. PS2 mi je bio sigurica za igranje oko 2006. kada mi je na još starijem kompu zapucavao nfs:mw sa send/dont send greškom i pop:ww radio na low-medium kao usporen film, pa lepo uzmem cd i narežem i igram se na ps2 koliko hoću. Danas je to sve okrenuto ka "naučnim proučavanjima" običnog korisnika, ode 2 sata dok ne prebrojiš sve dlake na kosi vešca sa uključenim hairworksom, prvo popališ sve brojače frejmova, analiziraš piksele, dok konačno ne počneš da igraš i kažeš da igra ne vredi ničemu i da nema priču.
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ETR1 na korisnoj poruci:
Rockstar (20.7.2017)
Stara 20.7.2017, 13:05   #98
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Da si pare od ps2 ulozio u taj raspali PC ne bi ti kocile pomenute igre ^
lol kako je smesno ovo....znaci PC igre nemaju pricu a konzolne igraju?
:face palm: facepalm:facep alm:f acepalm:facepa lm:fa cepalm:facepal m:fac epalm boli me prst u PM inace bi lupao ovaj facepalm do sutra lol
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2017, 14:06   #99
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Laptop je skroz adekvatan za igranje upravljačkih simulacija, strategija, crpg-ova, p&c avantura. Meni je pogotovu koristan kada hoću ponovo da obrnem neke starije igre tipa Fallout 1&2, Torment, Jagged Alliance 2, Warcraft 3, itd. Za FPS-ove i akcione igre ga povežeš sa TV-om ili monitorom, priključiš tastaturu & miš, ili kontroler (ko kako voli) i igraš bez problema. Tako da nije baš za bacanje.. a player-ov laptop je zver i ješće sve konzole za doručak..

Citat:
ETR1 kaže: Pregled poruke
i kažeš da igra ne vredi ničemu i da nema priču.
Witcher 3 ne vredi ničemu i nema priču?!! Cool story bro!
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.7.2017, 14:25   #100
ETR1
Veteran
 
Član od: 7.9.2012.
Poruke: 818
Zahvalnice: 131
Zahvaljeno 151 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Vou izgleda da sam se uhvatila u koštac sa ljutim gejmerima. U pravu si, te 2006. je 12-godišnja devojčica trebala da ulaže tamo neke pare iz kasice u komp, dok je ps2 dobila na poklon. I govorila sam na šta se svodi današnji gejming, bilo za komp ili konzolu, za vešca je bila fora oko hairworksa i ništa više, a svi znaju i već se govorilo sto puta koje doba je bilo zlatno za igrice ovog ili onog žanra i većina govori da veliki broj današnjih igrica nemaju priču.
ETR1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
ne mogu da ukljucim komp joolijano Kvarovi 14 25.3.2010 17:49
Nadogradjivanje ili novi komp xp professor Osnovne komponente 5 10.1.2010 19:44
komp je neverovatno spor madjunac Osnovne komponente 8 7.12.2009 17:02
Komp od 500 do 600 evra srđan007 Šta da kupim? 6 24.11.2009 21:07
Komp se ne pali INSANE Kvarovi 5 7.9.2009 20:47


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com