Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.4.2016, 18:02   #1
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.540
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.484 puta na 3.995 poruka
Određen forumom Titanfall 2

Teaser Treailer


Zvanicna najava 12. juna.
dex3108 je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
Budimir_Trajkovic (11.4.2016)
Stara 11.4.2016, 18:48   #2
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Titanfall 2

Let the hype begin.

Moja ocekivanja od TF2:
1.) povecanje broja igraca i/ili povecanje ubojitosti botova
2.) vise tipova titana, sa vise razlicitih specijalnih sposobnosti
3.) raznovrsnija melee borba kada su u pitanju titani (dodge, block, kick, punch - voleo bih i counter opciju, ali kontam da je to neizvodljivo u MP-u)
4.) vise animacija za egzekuciju prilikom izvlacenja pilota iz doomed titana
5.) dedicated serveri i server browser (sta smo docekali kad na PC-u ovo nije mandatory, nego nadanje), kao i mogucnost podizanja unranked servera uz mod support
6.) bolji matchmaking za ranked partije
7.) prestige opcija kao u CoD-u, gde se prilikom svakog levelovanja moze odabrati jedan permanentni unlock, umesto klasicnog regen-a
8.) nepostojanje mikrotransakcija i sezonskih propusnica, gde se vestacki iscupan sadrzaj iz glavne igre dodatno naplacuje (dozvoljeno je sanjati)
9.) ukidanje smart-pistolja ili njegovo zestoko nerfovanje
10.) dostupnost na Steamu

Malo sam vise zamerki i zelja izneo na osnovu TF1 iskustva, ali mislim da kada bi sve ovo billo popravljeno u TF2, igra bi mnogo duze imala veliki broj aktivnih igraca. Pogotovo ove stvari koje su boldovane. Sve u svemu, nadam se da ce key moci da se uzme po ceni od 30 evrica.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2016, 18:56   #3
Renner
Starosedelac
 
Član od: 18.3.2013.
Lokacija: Republika Srpska
Poruke: 1.542
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 357 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Titanfall 2

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Let the hype begin.

Moja ocekivanja od TF2:

8.) nepostojanje mikrotransakcija i sezonskih propusnica, gde se vestacki iscupan sadrzaj iz glavne igre dodatno naplacuje (dozvoljeno je sanjati)

[B]10.) dostupnost na Steamu
https://www.youtube.com/watch?v=PKWrN58NbD8
Renner je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2016, 19:21   #4
2SaiNt4U
Starosedelac
 
Član od: 1.2.2009.
Poruke: 2.629
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 1.136 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Titanfall 2

jedna od retkih igara gde ce da padne preorder bez da vidim i sekund bilo kakvog materijala iz igre.
2SaiNt4U je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2016, 20:17   #5
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Titanfall 2

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
1.) povecanje broja igraca i/ili povecanje ubojitosti botova
Nije mi jasno zasto gomila ljudi trazi veci broj igraca na mapi. Prosecan broj kilova po mecu je identican CoDu, uz uslov da u potonjem neko ne izdominira sa kill streakovima. Nikada do sada mi se nije desilo da igram 6v6 partiju, i da mi je bilo dosadno zbog nedostatka akcije. Ne gubite iz vida i to da se sa pocetka na kraj mape uz parkur stize brze nego u Codu, kao i to da je barem pola mape brisani prostor namenjen Titanima, gde pilot moze samo da gine.

Sto se tice botova, oni su tu da budu resurs, a ne pravi protivnik. Isto kao sto su to minioni u MOBAma. Dakle da imas sta da farmas, i da stvaraju tacke sukoba po mapi, kako igraci ne bi bezglavo tumarali po velikim mapama. Botovi ti dovoljno otezavaju zivot time sto ti dok ih ubijas odvlace paznju od okoline, i uz to praznis sarzer.


Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
7.) prestige opcija kao u CoD-u, gde se prilikom svakog levelovanja moze odabrati jedan permanentni unlock, umesto klasicnog regen-a
Ne treba sa sve prljavom vodom i dete izbacivati iz kade. Regen je daleko zabavniji sistem od prestiza jer ipak donekle stavlja skill ispred pukog grinda. Tokeni mogu da koegzistiraju i sa trenutnim regen sistemom.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku High life na korisnoj poruci:
zdravkelja (15.4.2016)
Stara 11.4.2016, 20:22   #6
2SaiNt4U
Starosedelac
 
Član od: 1.2.2009.
Poruke: 2.629
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 1.136 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Titanfall 2

Citat:
Sto se tice botova, oni su tu da budu resurs, a ne pravi protivnik.
pazi, nije da nisu protivnik..
U smislu balansa : pilot vs titani.

Primer > Napadas kao pilot titana, skines mu shield, i on se sklanja da uhvati tajming za regen shielda, a zatim ga pogadjaju botovi i resetuju timer za regen shielda.... on za to vreme mora da gadja botove, trosi okvir, trosi vreme i daje mogucnost pariranja,.
2SaiNt4U je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2016, 20:24   #7
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Titanfall 2

I to, naravno.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2016, 21:09   #8
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.143
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Titanfall 2

Dobro je sto ce imati SP..prvi deo je bio prilicno dosadan, nekako mi je bas nesdostajala klasicna sp kampanja. Inace EA ce imati prilicno zanimljivu E3 prezentaciju...
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.4.2016, 23:42   #9
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Titanfall 2

Ja sam pak za ukidanje botova. Ne znam zašto ali pre sam za 8v8 ili 10v10 nego krljanje sa botovima.

Biće ovo odlična igra samo što će opet EA da je iscepka na 100 DLC-eva. Možda je kupim kasnije kada cene padnu i playerbase na PC-u bude konstantan.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2016, 18:17   #10
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Titanfall 2

Citat:
High life kaže: Pregled poruke
Nije mi jasno zasto gomila ljudi trazi veci broj igraca na mapi. Prosecan broj kilova po mecu je identican CoDu, uz uslov da u potonjem neko ne izdominira sa kill streakovima. Nikada do sada mi se nije desilo da igram 6v6 partiju, i da mi je bilo dosadno zbog nedostatka akcije. Ne gubite iz vida i to da se sa pocetka na kraj mape uz parkur stize brze nego u Codu, kao i to da je barem pola mape brisani prostor namenjen Titanima, gde pilot moze samo da gine.

Sto se tice botova, oni su tu da budu resurs, a ne pravi protivnik. Isto kao sto su to minioni u MOBAma. Dakle da imas sta da farmas, i da stvaraju tacke sukoba po mapi, kako igraci ne bi bezglavo tumarali po velikim mapama. Botovi ti dovoljno otezavaju zivot time sto ti dok ih ubijas odvlace paznju od okoline, i uz to praznis sarzer.


Ne treba sa sve prljavom vodom i dete izbacivati iz kade. Regen je daleko zabavniji sistem od prestiza jer ipak donekle stavlja skill ispred pukog grinda. Tokeni mogu da koegzistiraju i sa trenutnim regen sistemom.

Pazi, ja ni ne bih imao problem botova - cak stavise, otezavaju igru u smislu da ti odvlace paznju i otkrivaju te na radaru dok ih farmujes (ako nemas silencer), plus trosis sarzer i moze se lako desiti da nespreman naletis na pilota. ALI, frustracija botova je direktno povezana sa glupim smart-pistoljem. Primer: relativno dobar igrac (sa dobrim osecajem za prostor i dobrom sposobnoscu anticipacije) uzima smart pistol - on skida botove bez problema, i njima strahovito skracuje vreme za titana. U medjuvremenu, nalece na tebe kao pilota sa, recimo, Compact SMG-om, i dok bi ti na njegovom mestu bio nespreman za okrsaj dok ne reloadujes usled prethodne borbe sa botardama - on uz enhanced targeting na SP-u skida i tebe bez bojazni da ostane kratkoruk za municiju. I ubaci takva dva igraca u lobby - unistili su partiju za sve ostale koji ustvari hoce sami da nisane. Imas opciju ili da i ti uzmes SP, ili da se nerviras.

Jedan od resenja za taj problem je, kao sto rekoh - povecanje ubojitosti botova ili potpuno uklanjanje (ili tezak nerf) smart pistolja. S druge strane, slazem se sa tobom da je 6v6 dosta za ovaj tip igre (vec postaje rasulo na mapi kad je vise od 5-6 titana), ali nikako ne mogu da se slozim da je prosecan kill count kao u CoD-u. U CoD-u top igrac zavrsava vecinom sa 30+ ubistava (cak i ako je K/D ispod 2) - iz iskustva ovo pricam, posto sam uglavnom na vrhu (posto je vecina u lobbyima ipak relativno losa - naravno postoje i izuzeci kad naletim u lobby gde me toliko peglaju da sam srecan sa 1.3 K/D). Mnogo je cesci encounter player vs player u CoD-u nego u Titanfallu, jer su mape manje, a nema botova.

EDIT: Jos jedna od situacija gde je smart pistol NEVIDJENO OP u odnosu na druga oruzja je rodeo protivnickog titana. Kada koristite normalno oruzje i neko vam skoci na titana, vi dok izadjete iz istog, on ce vec odskociti na udaljeno mesto i u vecini slucajeva ce vas prvi skinuti sa male distance posto tacno zna odakle se pojavljujte (izlazite iz titana). S druge strane, kad neko koristi SP, dovoljno je da napravi fast swipe misem po ekranu i odmah ce locirati protivnika (SP ce ga highlightovati) - i u vecini slucajeva ce dobiti borbu uz makar malo skakutanja oko titana. Dakle, strahovito nebalansirano oruzje.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2016, 20:03   #11
Ivan1981
Veteran
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.186
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 283 puta na 191 poruka
Određen forumom Re: Titanfall 2

Za mene smart pistolj uopste nije OP. Za ~10h igranja su me mozda ubili 2 puta sa njime. Ali zato onoga ko izmisli ark mine...njemu ne treba dati ikakvu mogucnost da radi bilo sta u TF2, jer ce da "usere" stvar.

Zbog toga sam i odustao od igre, jer od mozda 10 partija CTF-a, 8 smo izgubili jer je nekom iz protivnickog tima bilo zanimljivo da nas ubija na spawnu sa tim minama, jer tako jednostavno farma killove. Doduse pomogne svojima da dobiju partiju, jer ako uspes da nekako i pobegnes iz spawna, neces dugo sam protiv 4 osobe (2 spamuju spawn) iz protivnickog tima. To je bilo toliko iritirajuce (podseca na nade spam u BF3 Metro mapi), da iako igra mnogo moze da pruzi (da sam je jos igrao), uninstall je usledio. Jednostavno nemam zivaca da vise trpim takve gluposti u MP igrama.

Dakle, nadam se da u TF2 nece biti mogucnosti da se ovako nesto desava, pa cak i da moj tim igra "levom" rukom.
Ivan1981 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2016, 20:29   #12
2SaiNt4U
Starosedelac
 
Član od: 1.2.2009.
Poruke: 2.629
Zahvalnice: 525
Zahvaljeno 1.136 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Titanfall 2

Citat:
Jos jedna od situacija gde je smart pistol NEVIDJENO OP u odnosu na druga oruzja je rodeo protivnickog titana. Kada koristite normalno oruzje i neko vam skoci na titana, vi dok izadjete iz istog, on ce vec odskociti na udaljeno mesto i u vecini slucajeva ce vas prvi skinuti sa male distance posto tacno zna odakle se pojavljujte (izlazite iz titana)
To samo pod uslovom da igras setup koji ne igra gotovo niko, a to je bez electric smoke i bez clustera.

Ja nikad ne izlazim iz titana ako se pilot popeo na mene.
2SaiNt4U je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.4.2016, 20:49   #13
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Titanfall 2

Citat:
2SaiNt4U kaže: Pregled poruke
To samo pod uslovom da igras setup koji ne igra gotovo niko, a to je bez electric smoke i bez clustera.

Ja nikad ne izlazim iz titana ako se pilot popeo na mene.


Ne bih se slozio da vecina koristi electric smoke. Vortex shield je neuporedivo efikasniji i kao odbrambeno i kao escape sredstvo. Dim ima izvesni lag izmedju aktiviranja i trenutka kada pocinje da nanosi stetu protivniku - dovoljno za vecinu pilota/titana da pobegnu na sigurno mesto. S druge strane, cluster raketa ce ti skinuti dobar deo shielda dok ne ubijes pilota, a velika je verovatnoca da ce on preziveti i nju. Mada ne dovodim u pitanje to da je dobro plasirana cl. raketa ubitacno sredstvo.
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.4.2016, 14:32   #14
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Titanfall 2

Citat:
Exia kaže: Pregled poruke
Dobro je sto ce imati SP..prvi deo je bio prilicno dosadan, nekako mi je bas nesdostajala klasicna sp kampanja. Inace EA ce imati prilicno zanimljivu E3 prezentaciju...

Bice zanimljivo videti kako ce odraditi kampanju, imajuci u vidu kretanje i titane. U hodnik nece moci da je smeste.

Meni se inace svidela MP kampanja. Dopada mi se to da pvp mecevi imaju neki dublji narativni kontekst. Problem je jedino u tome sto se vecina mapa zavrsava isto, ma ko pobedio. Pa na primer ja kao IMC odvalim Miliciju 300 prema 100, a oni opet obore The Sentinel. I jedino je razlika sto ako IMC pobedi, oni kao uspeju da sacuvaju gomilu opreme i oruzja sa broda. Jos je dobro kod kampanje i to sto tera ljude da igraju i Hardpoint, umesto samo Attrition.

Uzgred receno, zaplet i prica u Titanfallu su iznenadjujuce zanimljivi. Ima gomila pamtljivih momenata, likova i izgovorenih recenica. Uopste me nije iznenadilo kada sam cuo da ce da prave seriju. Doduse ima tu jedna ogromna rupa u zapletu, ili ja tu nesto nisam dobro razumeo. Kampanja se vrti oko napada na Demeter, koja je glavna stanica za snabdevanje IMCa. I sad, ako Milicija osvoji Demeter, IMC vise nece godinama moci da salje pojacanja na Frontier (dugotrajno putovanje kroz svemir). Tu se postavlja pitanje zasto, jer je Demeter na Frontier strani svemira, a ne u Core Worlds, odakle pojacanja trebaju da dodju. Osvajanje Demetera bi bilo samo odsecanje odstupnice IMCu koji je vec na Frontieru.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.4.2016, 12:10   #15
zdravkelja
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.12.2006.
Lokacija: secretlevel.org
Poruke: 4.264
Zahvalnice: 1.929
Zahvaljeno 1.916 puta na 819 poruka
Određen forumom Re: Titanfall 2

Samo da isprate istu formulu i dodaju jos vise sadrzaja i igra ce da kida Jedna totalno random zelja mi je da dodaju jos neke opcije u kretanju, npr. slide po zemlji i sl. I jos neko malo kreativnije oruzje.

A sto se tice nerfovanja SP-a... Dobar je, ali ne znam, to je oruzje koje me je verovatno najmanje puta ubilo u igri (pored snajpera). Dobar je za sneak build, ali iz te pozicije kad ne vidis protivnika dobar igrac ce te ubiti bilo cime. U frontalnim napadima gubi od skoro svakog oruzja. Botove ne treba da sklanjati ili ih menjati, SP i sluzi za to da brzo dodjes do titana.
Ali ajden neke promene bi dobro dosle, cisto da smanje frustraciju. Ja bih npr. vratio stari, veci lock-on nisan, malo smanjio domet i ubacio jos neki nacin da se counteruje. Npr., arc grenade i arc mine bi trebalo da resetuju lock, to totalno ima smisla i dodaje jos jednu takticu opciju.

Ja se nesto ne radujem single playeru, samo oduzima vreme i resurse od pravljenja jos boljeg multija...
zdravkelja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2016, 17:07   #16
High life
Starosedelac
 
Član od: 12.9.2009.
Poruke: 1.581
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 807 puta na 347 poruka
Određen forumom Re: Titanfall 2

Po meni je naj OP oruzje u igri Amped Shotgun. Retko kada mi se desi da potegnem tu karticu na pocetku partije, a da ne docekam kraj sa tim oruzjem jos uvek u rukama. I uz to 20+ killova na tabeli.
High life je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2016, 21:38   #17
zuloom
Veteran
 
Član od: 22.2.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 742
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 259 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Titanfall 2

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Ne bih se slozio da vecina koristi electric smoke. Vortex shield je neuporedivo efikasniji i kao odbrambeno i kao escape sredstvo. Dim ima izvesni lag izmedju aktiviranja i trenutka kada pocinje da nanosi stetu protivniku - dovoljno za vecinu pilota/titana da pobegnu na sigurno mesto. S druge strane, cluster raketa ce ti skinuti dobar deo shielda dok ne ubijes pilota, a velika je verovatnoca da ce on preziveti i nju. Mada ne dovodim u pitanje to da je dobro plasirana cl. raketa ubitacno sredstvo.
Elektro/Cluster/Cannon na strideru 95% vremena, masakr
zuloom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.4.2016, 21:46   #18
buraz
Starosedelac
 
Član od: 28.9.2011.
Poruke: 2.412
Zahvalnice: 427
Zahvaljeno 645 puta na 435 poruka
Određen forumom Re: Titanfall 2

Svaka vama cast ako koristite dim pre stita. Bez vortexa se osecam kao curan na svadbi, dok mi vortex pruza i zastitu od vecina anti-titan oruzja, kao i svih projektila koji dolaze od protivnickih titana. Dim je samo - dim, i u dosta slucajeva sam unistavao protivnike i kroz njega.

P.S. Jedan od najboljih osecaja u igri (pored izvlacenja pilota i rodeo unistavanja titana) je situacija kada pilot sav srecan ispaljuje raketu na vas, okrecete se i hvatate je vortex stitom - a onda mu je posaljete nazad ravno u zube. Nema sladjeg ubistva - pogotovo ako je vas titan pri kraju s healthom. Surprise, motherfucker!

Spoiler za wat:
buraz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.4.2016, 16:14   #19
zuloom
Veteran
 
Član od: 22.2.2010.
Lokacija: Beograd
Poruke: 742
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 259 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Titanfall 2

ne koristim ja smoke da me ne bi videli, smoke je odlican za skidanje dosadnih pilota sa vrata, takodje je odlican za mele akcije jer pravi veliki dmg drugim titanima. Vortex moze da pomogne ali sta znam, koristim stridera i nemam neku potrebu za njim jer sam vec teska meta... Na druge titane koji upale vortex jednostavno ne pucam i to je to...
zuloom je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2016, 16:35   #20
Exia
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.6.2011.
Lokacija: off the grid
Poruke: 7.143
Zahvalnice: 496
Zahvaljeno 3.044 puta na 1.266 poruka
Određen forumom Re: Titanfall 2

https://www.vg247.com/2016/05/11/ea-...e-same-period/

Strasno
Exia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
EA Origin star-duster Online kupovina igara 1202 4.3.2023 15:35
Call of Duty: Advanced Warfare dex3108 Akcione igre 538 8.9.2020 20:47
TitanFall Budimir_Trajkovic Mrežne igre 793 9.7.2016 14:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com