Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.5.2008, 13:14   #1
Vladrxpx
Novi član
 
Član od: 22.12.2007.
Poruke: 21
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Podešavanje rutera, IP adresa, dva računara preko jednog ADSL-a

Pozdrav svima,
znam da vas plasi kvantitet moje problematike,
ali text je veoma prost i brzo se cita,

da pocnem hronoloski

PROLOGUE
do pre mesec ipo dana sam imao konekciju 1.3 mb/s adsl telekom i preko jednog rutera sam delio tu mrezu na dva racunara, racunari su sami obtainovali IP adrese (automatski) i nisam morao da im kucam ni subnet mask ni default gateway, racunari su sve to sami nalazili.

1. racunar koristi windows vistu ultimate operativni sistem
2. racunar koristi windows xp os

konekcija je radila u rezimu : adsl > ruter > 2 racunara koji nisu medjusobno povezana na workgroup, dakle nisu zajedno bili umrezeni vec se brzina konekcije delila na 2 racunara. sve je radilo savrseno

Episode I
Part I
Problem nastaje

brzina konekcije mi je smanjena na 256 kb/s koristio sam najmanju brzinu telekomovog adsl-a
nastao je problem: racunari vise nisu mogli u isto vreme da budu konektovani na internet. posebno su mogli, dakle dok je jedan racunar bio diskonektovan, drugi je mogao da se konektuje.
nista nije bilo menjano od ranije sem brzine konekcije.
pala mi je ideja da mozda na ovoj brzini telekom ne dopusta podelu na 2 ili vise racunara.. raspitao sam se i saznao da to nije tacno.

Part II
Problem ostaje

posle mesec dana mucenja vratio sam brzinu na 1.3 mb/s ali opet nisam mogao da konektujem 2 racunara u isto vreme.
zvao sam telekom informacije i operater mi je rekao da ukucam tu IP adresu na oba racunara stim sto bi jedan imao samo jedan broj drugaciji (onaj poslednji)
nista se nije promenilo. hteo sam da pokusam da povezem 2 racunara preko workgroup-a ali se racunari medjusobno ne registruju. ne mogu da shvatim zasto? povezani su preko routera, u jednom momentu jedan racunar registruje drugi, ali ne moze da se poveze na taj, kao nema ga, restartujem pc i drugog racunara na workgroupi vise nema! i obrnuto. desilo se samo jednom, i nista nisam menjao za to vreme.. i jednom i drugom racunaru sam stavio da pripadnu grupi "WORKGROUP1" i opet nista.



kad sumiramo :
dakle rezim : adsl>router>2 pc-a a da nisu medjusobno povezani je radio bez ip adresa na brzini 1.3mb/s
na 256kb/s je prestalo da radi
na 1.3mb/s sad isto ne radi.

u medjuvremenu nista nije menjano.
tek sam skoro pokusao sa workgroupom i sa podesavanjem ip adrese

bio bi veoma zahvalan kad bi mi neko predlozio ideju resenja koju sam zaobisao!
Vladrxpx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza
Pregled sa stablom odgovora Pregled sa stablom odgovora

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Umrežavanje dva računara i povezivanje preko ADSL modema Jotke85 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 12 18.8.2009 0:40
Wireless ADSL router Freeman88 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 15 12.7.2007 10:40
TV preko Računara _RaZoR_ Video/TV softver 5 30.6.2007 12:41
ADSL preko etherneta Consigliere89 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 26.6.2007 22:57
Pitanje: Komp mi je u mrezi koja preko rutera ide na net ... radekg Mrežne igre 2 29.12.2006 9:38


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:25.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com