Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.3.2007, 18:42   #1
Hartmann
Novi član
 
Član od: 15.3.2007.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom IL-2 Sturmovik: 1946

Pozdrav svima.
Video sam da je ovde nedavno bila prilično aktivna tema "IL-2 Sturmovik", pa me zanima ima li kakvih komentara na ovu poslednju inkarnaciju Sturmovik serijala.
Svojevremeno sam sa uživanjem vozio originalni IL-2, a "1946" (v 4.07m) sam nabavio nedavno - radi se o spojenom i unapredjenom izdanju svih dosadašnjih ekspanzija/patch-eva.
Zaista sam oduševljen kako je to odradjeno.
Stepen realizma je pomeren još mnogo dalje, do krajnje granice, obraćena je pažnja na najmanje detalje - nikada ranije nisam imao tako potun i snažan osećaj (borbenog) letenja, po meni ni Microsoft-ov Combat Flight Simulator nije ni blizu. Zvuk je takodje fenomenalan, kao i kvalitet 3D grafike, pogotovo s obzirom na ne naročito veliku hardversku zahtevnost. Izbor aviona koji se mogu voziti je ogroman.

Medjutim ima i nekih stvari koje me nerviraju, ili koje ne umem da objasnim - nisam ih još "provalio", a uglavnom se tiču blago rečeno čudnih letnih karakteristika odredjenih aviona. Nemački Fw-190 je, recimo, gotovo potpuno neupravljiv lovac (bilo koji model, od A-3 do Ta-152) ! Ako probam da krenem u neki blagi horizontalni zaokret, ubrzo krene da se trese, pada u stall, i najčešće u beznadežni spin... Da li mi možda treba joystick sa force feedback-om da bih bolje "osetio" prag turbulencije, tj. mogućnosti zaokreta ? Ne mogu da verujem da je lovac koji je bio ponos Luftwaffe ovde predstavljen kao neka trećerazredna kanta...
Da ne dužim sad mnogo, ako imate nekih komentara i/ili saveta u vezi ove simulacije, rado bi ih čuo !
Hartmann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2007, 19:35   #2
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: IL-2 Sturmovik: 1946

Citat:
Hartmann kaže: Pregled poruke
Nemački Fw-190 je, recimo, gotovo potpuno neupravljiv lovac (bilo koji model, od A-3 do Ta-152) ! Ako probam da krenem u neki blagi horizontalni zaokret, ubrzo krene da se trese, pada u stall, i najčešće u beznadežni spin...
Focke Wulf je bio poznat po prilično velikoj brzini neophodnoj za manevrisanje. Ako brzina padne ispod 200Km/h čak i u blagim manevrima, avion bi padao u stall pa čak i spin. Pokušaj da letiš sa većim gasom i većom brzinom (znači bar 250Km/h). Vodi računa i o pregrevanju motora (na ranijim verzijama koje nemaju otovre za dodatno hlađenje). Kad ovladaš njime, bićeš vrlo zadovoljan letnim karakteristikama, nije džabe bio jedan od najboljih lovaca WWII. Pozdrav!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2007, 21:54   #3
kameni
Član
 
Član od: 1.2.2006.
Lokacija: Zitiste
Poruke: 148
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku kameni
Određen forumom Re: IL-2 Sturmovik: 1946

Treba da nastelujes joystick probaj sa ovim programom

http://mission4today.com/index.php?n...etails&id=1021
kameni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2007, 23:40   #4
Hartmann
Novi član
 
Član od: 15.3.2007.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: IL-2 Sturmovik: 1946

Kameni,
tvoj link mi nije radio, da li si mislio na ovo:
http://mission4today.com/index.php?n...21&mirror=1144

Izgleda koristan tool, proveriću...

*Hvala na odgovorima*
Hartmann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2007, 0:36   #5
kameni
Član
 
Član od: 1.2.2006.
Lokacija: Zitiste
Poruke: 148
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku kameni
Određen forumom Re: IL-2 Sturmovik: 1946

Citat:
Hartmann kaže: Pregled poruke
Kameni,
tvoj link mi nije radio, da li si mislio na ovo:
http://mission4today.com/index.php?n...21&mirror=1144

Izgleda koristan tool, proveriću...

*Hvala na odgovorima*
Da na to sam mislio
kameni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2007, 0:38   #6
Geronimo
Veteran
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Banjica
Poruke: 636
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 79 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: IL-2 Sturmovik: 1946

Malo ga preterase sa ovim superavionima, onaj Heinkel Lerche je nepobediva masina. Inace najvise volim da letim na Bf-109 F4, ima odlicne manevarske sposobnosti i brz je. FW-109 ne volim, jer te nekako prisiljava da koristis taktiku "udri i bezi". Gotivim Zeroa, ali mi se cini da je u novim patchevima AI naucio da bezi kad vidi da ima brzi avion, pa je Zeke mnogo manje upotrebljiv. Koliko ste najvise oborili neprijatelja u 1 misiji (na realistic)? Moj rekord je 6 lovaca I-16 i 1 SB-2 bombarder na BF-109 F4 u kampanji.
Geronimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2007, 1:12   #7
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: IL-2 Sturmovik: 1946

Meni je u dosadašjnim delovima LA-5 bio apsolutni favorit! Brz, odlična upravljivost, dobro naoružanje i oklop! Zvezdasti raspored cilindara je garantovao veliku žilavost (zato mi je i FW dobar). Najbolji lovac WWII. Možda se neko neće složiti sa tim, ali morate priznati da je najbolji bar među ruskim avionima!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2007, 9:30   #8
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: IL-2 Sturmovik: 1946

Paket je ekstra, svi Sturmovici na jednom DVDu

Jedino sto me iznervira je uzasni Pacific Fighters deo jer se ne zna sta je gore AI ili same misije.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2007, 10:16   #9
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: IL-2 Sturmovik: 1946

Citat:
The mighty Boo kaže: Pregled poruke
Paket je ekstra, svi Sturmovici na jednom DVDu

Jedino sto me iznervira je uzasni Pacific Fighters deo jer se ne zna sta je gore AI ili same misije.
Da. Misije idu ovim redoslijedom.

prvo 500 malih (učestvuje max 8 lovaca) okršaja lovaca iznad nekog okeana koji ne liči na ništa.
Onda jedno izviđanje nosača suprotne strane
a onda opet: 500 malih (učestvuje max 8 lovaca) okršaja lovaca iznad nekog okeana koji ne liči na ništa.
Pa onda gigantski napad na nosač u kome na našoj napadačkoj strani učestvuje ČAK 2 poniruća bombardera i naravno 4 lovca
i tako u krug.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2007, 11:57   #10
Geronimo
Veteran
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Banjica
Poruke: 636
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 79 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: IL-2 Sturmovik: 1946

Nije los pacific fighters, meni se licno dopala lovacka kampanja japanske mornarice. Bilo je kasnije (kod Ivo Dzime mislim) i misija sa zescom ruljom amera koja napada po 8 zeroa. Te misije su imale extra atmosferu i uvek sam se vracao sa oko 3 skinuta Hellcata (tada AI jos nije izvalio da moze da bezi).
La-5 je odlican avion (FN verzija). Ima extra manevarske sposobnosti, brz je, jak je, jako naoruzanje, mada ja ipak nekako vise volim nemacke avione. Nije mi jasno zasto su rusi forsirali Yak-9. Jeste da igrica nije merodavna ali verujem da nije daleko od realnosti kad su u pitanju letne karakteristike aviona.
E da, Tempest je isto mnogo dobar, steta sto ga nema u kampanjama.
Geronimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2007, 15:02   #11
kameni
Član
 
Član od: 1.2.2006.
Lokacija: Zitiste
Poruke: 148
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 9 puta na 9 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku kameni
Određen forumom Re: IL-2 Sturmovik: 1946

Citat:
Geronimo kaže: Pregled poruke
Nije los pacific fighters, meni se licno dopala lovacka kampanja japanske mornarice. Bilo je kasnije (kod Ivo Dzime mislim) i misija sa zescom ruljom amera koja napada po 8 zeroa. Te misije su imale extra atmosferu i uvek sam se vracao sa oko 3 skinuta Hellcata (tada AI jos nije izvalio da moze da bezi).
La-5 je odlican avion (FN verzija). Ima extra manevarske sposobnosti, brz je, jak je, jako naoruzanje, mada ja ipak nekako vise volim nemacke avione. Nije mi jasno zasto su rusi forsirali Yak-9. Jeste da igrica nije merodavna ali verujem da nije daleko od realnosti kad su u pitanju letne karakteristike aviona.
E da, Tempest je isto mnogo dobar, steta sto ga nema u kampanjama.
Probaj ovde da skines neke misije za Tempeste

http://mission4today.com/index.php?n...ds&file=search
kameni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2007, 23:41   #12
Hartmann
Novi član
 
Član od: 15.3.2007.
Poruke: 3
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: IL-2 Sturmovik: 1946

Slažem se sa Geronomom, i meni isto najviše leži Bf-109 F-4: sve 109-ke su inače hirurški precizne u ciljanju, pa se pucanje sa otklonom može dovesti da savršenstva, ali ovaj model ima i izuzetno jaku sposobnost manevra i opšte stabilnosti u vazduhu.

Što se tiče "super-aviona" s kraja rata, da li je neko probao Nakajima Hayate ("Frank") ?
Boy, oh boy... dodje mi žao jadnih Hellcat-a kad se zaletim u njih...
Hartmann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2007, 0:37   #13
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: IL-2 Sturmovik: 1946

Citat:
Geronimo kaže: Pregled poruke
Bilo je kasnije (kod Ivo Dzime mislim) i misija sa zescom ruljom amera koja napada po 8 zeroa.
Da ali totalno su kretenski usmereni na neki apstraktan cilj i uopste se ne opiru nesto posebno kad i resetas. Na kraju imas toliko killova da je pitanje da li je Japan uopste izgubio rat
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.3.2007, 13:16   #14
Geronimo
Veteran
 
Član od: 23.12.2005.
Lokacija: Banjica
Poruke: 636
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 79 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: IL-2 Sturmovik: 1946

Skinuo sam neke misije, neke sam i sam napravio, ali nije to to, voleo bi da ima dinamicka kampanja kao istocni front i pacifik.
Za Ki 84 sam mislio da je isti ko foke wulf pa nisam mnogo leteo na njemu, iako sam primetio j**acke topove i solidnu brzinu. A kad sam rekao superavioni mislio sam na ona cuda sto se nisu borila, nekako su preterano jaki, posebno nemacke verzije. Mada je zanimljivo ponekad u multiplejeru leteti dogfajt 2 lerchea.
Da li neko od vas leti misije sa teskim bombarderima? Moj krajnji domet je Ju-87, eventualno Dauntless, a teskase nisam nikad znao da koristim, a jedva sam cekao da se pojave u igri.
A na japanskoj kampanji se nisam nista vise nakupio killova nego na nemackoj i finskoj, mada sam pola kampanje bio ranjen (prokleti Avendzeri buse zeroa ko sir).
Geronimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.4.2007, 23:36   #15
Fekundus
Član
 
Član od: 27.12.2005.
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: IL-2 Sturmovik: 1946

Moze se naci svakojakih kampanja na netu kad se malo potrazi . Ali manite se ljudi offline IL2 , ne moze da se poredi atmosfera online u ratovima SEOW kampanjama pa cak ni u obicnom dogfightu . A i tek protiv coveka cete videti koliko ustvari stvarno vredite .

Pozdrav Kamenom i svima ostalima

posetite nas na

http://www.102nd-yu-sqn.co.sr/
Fekundus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.12.2007, 18:14   #16
Crinius
Novi član
 
Član od: 31.12.2007.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: IL-2 Sturmovik: 1946

Pozdrav svima i HAPPY NEW YEAR

@Hartmann
Bio sam zatecen tvojom izjavom o Focke-u
Inace, Fw-190 je moja omiljena "ptica". Tacno, pri malim brzinama izbor u defanzivi je sveden na minimum. Za nekih 3 godine koliko letim nemacke avione online ( + jos toliko offline ), Fw-190 se pokazao kao avion koji mi najvise "lezi". Pokusacu da ti predstavim neke opste karakteristike ovog aviona kako bi, mozda, u buducnosti imao vise uspeha sa istim;
prednosti:
1) izuzetno brz avion
2) ogromna vatrena moc ( 2x7.9+4x20mm za sve verzije do A8. A8 i A9 su jos i "nepotrebno" mocniji)
3) poseduje izuzetan "rate of roll" sto se moze iskoristiti kako u ofanzivnoj, tako i u defanzivnoj ulozi;
4) izdrzljiv avion, teze dolazi do "overheat"(pregrevanje motora) posebno kasnije verzije ( citaj A8&A9 );
5) dobro oklopljen za razliku od Bf-109. Posebno verzije A8 koje su pored Jabo misija(F8 takodje Jabo verzija) bile primarno namenjene za presretanje Americke armade B-17, B24, Engleskih Lancastera itd. Osnovane su i tzv Sturm Grupe ciji su Fw-190 bili posebno oklopljeni i pripremljeni za presretanje brojnih cetvoromotoraca. Najpoznatija od njih bila je IV/JG3 Sturm. Sve u svemu, vece sanse za povratak u bazu imas sa njim, nego sa Bf-109.

Mane:
1) Sporo ubrzanje;
2) Ocajan turn-fighter bar u ovoj simulaciji. Postoje dokumenti koji potvrdjuju da Focke Wulf uopste nije bio los u horizontalnim manevrima-zaokretima, pre svih verzije A3, A4, A5, A6;
3) pozicija nisana. Nisan u kabini FW-190 je postavljen isuvise nisko tako da u pojedinim situacijama/manevrima kada na pilota deluje +G sila nisan odlazi skoro na kontrolnu tablu i metu je gotovo nemoguce pogoditi. Zato se ofline mnogo sati vezba gadjanje sa presretanjem/na slepo tzv "Deflection Shot" i tako posle tricavih 2-3 godine vezbanja ja ne promasujem

To su bile ukratko mane i vrline ovog aviona.
Dacu ti savet kako da letis ovaj avion;
1) Moras da imas vecu visinu od protivnika. Ako si nize mali su ti izgledi. Kad spazis "metu" sa nekih 2000m prednosti u visini, mozes iz jednog prolaza da je unistis takozvanim faktorom iznenadjenja u kombinaciji sa Boom&Zoom taktikom. Nikako ostati na visini mete, pogodio ili promasio, vracas se na visinu na kojoj si bio drzeci metu na oku, pripremas novi napad. I tako u krug. Tu taktiku su koristili Nemci citav drugi svetski rat. To je jedina taktika koja ti u 99% slucajeva garantuje uspeh u misiji i povratak u bazu.
2) Sa avionom kao sto je Fw-190 NIKADA ali NIKADA ne ulazi u klasican dog-fight, udjes li, gubis energiju rapidno, i sanse da ziv dodjes do baze ili makar tvoje teritorije su 1%. Focke nije klasican dog fighter, to je avion koji primarno sluzi za B&Z. Nikada ne ulaziti u duele sa njim. I jos jedna stvar....najbolja brzina je izmedju 450-700 u toku borbe. Brzina je tvoj prijatelj.
Upravo sam ti opisao nacin na koji ja letim Fw-190
Od kada postujem sva ova pisana i ne pisana pravila, nemam nikakvih problema, cak sta vise, vracam se u bazu sa pobedama. Smrtonosan avion zaista.....Butcher Bird.

Nadam se da sam ti malo pomogao i upoznao te sa FW-190, Hartmann

Pozz
Crinius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com