Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Simulacije vožnje

Simulacije vožnje Auto-moto + simulacije letenja...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.2.2008, 12:25   #41
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: Flight simulator X

Citat:
masteri kaže: Pregled poruke
A jel neko ima Vistu pa da uporedimo kako radi na Visti a kako na WINDOVSU XP
Imam ja ali nisam instalirao FSX posto neznam da upravljam avionom a FS je valjda hardcore simulacija. Ako je nekome bas mnogo bitno instaliracu pa cu da je testiram...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.2.2008, 19:11   #42
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: Flight simulator X

Citat:
Snipe kaže: Pregled poruke
Ljudi ja vec duze vremena planiram da pocnem sa nekom od simulacija letenja, ali sam totalni n00b za iste.
Mislim da imam odgovarajuci hardware za neku simulaciju: c2d6750, 7900, 2gb rama.
Mene interesuje koje periferije koristite za simulacije odnosno joystick, rudder itd jer ja sam probao LockOn na nekom krs joystick-u i nema sanse da upravljam letelicom dok je u slobodnom letu.
Ovaj flight simulator bilo koja verzija bi mi odgovarao jer bih ga igrao online s tim da osnove savladam offline.
Predlozite mi flight simulator za online igranje i periferije za upravljanje letelicom pa se vidimo na netu.
Hvala!
Ovako, verovatno si video moju temu vezanu za ovo. Bez obzira koju konfiguraciju imas ja bih ti preporucio FS9 tj 2004. Iz prostog razloga sto u svakom slucaju bolje radi a iz drugog sto za njega ima gomila dobrih addonova koji ga prosiruju i poboljsavaju a listu samo profesionalno odradjenih aviona za fs2004 da ti i ne nabrajam. Sto se tice ucenja o letenju i svim vezano za to preporucio bih da odes na www.scgvacc.net na forum i da nadjes JAT VA Flight Academy, obuka je na veoma visokom nivou jer je rade iskusni ljudi i sto je najvaznije koji su i pravi piloti i kontrolori. Tako da i kad se spojis online ako vidis nekog jatovca slobodno ga kontaktiraj jer svi su vise nego raspolozeni da pomognu a cak dosta puta kad primetimo nekog novog uzmemo ga pod svoje da ne luta i ne pravi probleme jer ne zna. A ne znati nije strasno jer sve se nauci. I ja kad sam se spojio prvi put nisam bio ekspert ali sad osim sto sam pilot za JAT VA polozio sam i za TWR(toranj) pa mogu da radim kontrolu na vatsimu. Dakle nije strasno. Sto se tice svega ostalog, periferija,softvera i bilo cega drugog tamo na forumu ti je mala enciklopedija svega u vezi letenja, videces vec.

Pozdrav.
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Loodi na korisnoj poruci:
Snipe (3.2.2008)
Stara 2.2.2008, 19:15   #43
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: Flight simulator X

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Imam ja ali nisam instalirao FSX posto neznam da upravljam avionom a FS je valjda hardcore simulacija. Ako je nekome bas mnogo bitno instaliracu pa cu da je testiram...
Sa default avionima nije nikakav hardcore veruj mi, probaj da pokrenes Flight1 ATR, PIC 737 ili PMDG 737 pa ce ti default avioni biti ko decija igra

Sto se tice neke bitne razlike izmedju ova dva FSX i FS9, mi koliko smo primetili, u FSX je odradjeno da proracunava trenje o podlogu(sneg,kisa itd) sto u FS9 nije bilo i malo bolja grafika u principu nista revolucionarno tako da je mogu slobodno da kazem nas 90% je na FS9 i dalje.
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2008, 0:26   #44
Snipe
Starosedelac
 
Član od: 2.6.2006.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 1.677
Zahvalnice: 663
Zahvaljeno 485 puta na 289 poruka
Određen forumom Re: Flight simulator X

Hvala na odgovoru, bio sam danas tamo na forumu, malo posetio TD sobu ali sto zbog slabog poznavanja terminologije i licnih obaveza nisam se bas snasao i dugo zadrzao. Procitao sam jedan kompletan post vezan za let BG-PG mislim da je tema imala ime voice... tako nesto.
Elem znaci treba da kupim FS9 par periferija i polako pocnem sa ucenjem i uhodavajem, ja mislim da je ovo za pocetak dovoljno a posle vatsim i globalna mreza jel' tako?
Snipe je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2008, 6:24   #45
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: Flight simulator X

Citat:
Snipe kaže: Pregled poruke
Hvala na odgovoru, bio sam danas tamo na forumu, malo posetio TD sobu ali sto zbog slabog poznavanja terminologije i licnih obaveza nisam se bas snasao i dugo zadrzao. Procitao sam jedan kompletan post vezan za let BG-PG mislim da je tema imala ime voice... tako nesto.
Elem znaci treba da kupim FS9 par periferija i polako pocnem sa ucenjem i uhodavajem, ja mislim da je ovo za pocetak dovoljno a posle vatsim i globalna mreza jel' tako?
Otprilike ali ti preporucujem da ostanes malo vise tamo na forumu i ukljucis se u celu pricu oko JAT VA Flight Academy. Tj da se javis kao student i sve ce da ti pokazu ikusni ljudi. FS9 mozes a kupis i da "kupis" a sto se tice periferija bice ti dovoljne neke solidne slusalice sa mikrofonom tj headset i Genius F23u koji kosta cca 900 kinti. Ako hoces i mozes uvek ima saiteka i Logitecha, pogledaj tamo pod pilots->hardware.
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2008, 23:36   #46
jelenko
Novi član
 
Član od: 11.3.2008.
Poruke: 12
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Flight simulator X

Kupio sam Flight Simulator X Deluxe Edition i mogu reci da sam jako zadovoljan igrom, jako je realna. Imam 2gb rama, 2,51gHz i 8600GTS na XP i igra na ultra high radi ko podmazana, samo jos da kupim joystick i bice potpun dozivljaj
jelenko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2008, 0:26   #47
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: Flight simulator X

Citat:
jelenko kaže: Pregled poruke
Kupio sam Flight Simulator X Deluxe Edition i mogu reci da sam jako zadovoljan igrom, jako je realna. Imam 2gb rama, 2,51gHz i 8600GTS na XP i igra na ultra high radi ko podmazana, samo jos da kupim joystick i bice potpun dozivljaj
Da i update-uj FSX na SP1, izbegevaj SP2 jer su se neki zalili cak da im malo losije radi nego sa SP1 . Dalje sto se tice online letenja kad za to dodje vreme...dalje VATSIM itd....vidi nabavi neki profesionalno odradjen avion za FS(PIC/Wilco,PMDG, Flight1, Level D, PSS, LAGO, IRIS,CAPTAINSIM, Commercial Level Simulations DC-10...i drugi) naravno za FS X ako ces sa njim da letis. Opet, kazem ja FS 9 je jos uvek majka sto se tice addonova i zahtevnosti.

http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=4495

Poslednja ispravka: Loodi (12.3.2008 u 0:34)
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Loodi na korisnoj poruci:
jelenko (12.3.2008)
Stara 12.3.2008, 1:33   #48
jelenko
Novi član
 
Član od: 11.3.2008.
Poruke: 12
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Flight simulator X

Citat:
Loodi kaže: Pregled poruke
Da i update-uj FSX na SP1, izbegevaj SP2 jer su se neki zalili cak da im malo losije radi nego sa SP1 . Dalje sto se tice online letenja kad za to dodje vreme...dalje VATSIM itd....vidi nabavi neki profesionalno odradjen avion za FS(PIC/Wilco,PMDG, Flight1, Level D, PSS, LAGO, IRIS,CAPTAINSIM, Commercial Level Simulations DC-10...i drugi) naravno za FS X ako ces sa njim da letis. Opet, kazem ja FS 9 je jos uvek majka sto se tice addonova i zahtevnosti.

http://www.sk.co.yu/forum/showthread.php?t=4495
Aha, hvala sto si mi rekao posto sam vec upadovao na SP1 a na SP2 nisam. Jel znas mozda kakav joystick je dobar posto planiram da uzmem sledece nedelje, a ne razumem se bas u to
jelenko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2008, 7:56   #49
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: Flight simulator X

Citat:
jelenko kaže: Pregled poruke
Aha, hvala sto si mi rekao posto sam vec upadovao na SP1 a na SP2 nisam. Jel znas mozda kakav joystick je dobar posto planiram da uzmem sledece nedelje, a ne razumem se bas u to
Pa recimo imas za male pare Genius F23u koji je oko 900 kinti a imas i za 2-3 hiljade saiteke i logiteche a i za vise para neke koji su specijalno za FS radjeni. Sve zavisi koliko imas.
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2008, 9:33   #50
Kova27
Banned
 
Član od: 20.9.2007.
Poruke: 174
Zahvalnice: 31
Zahvaljeno 38 puta na 33 poruka
Određen forumom Re: Flight simulator X

Sto se tice joystick-a, nedavno sam kupio speedlink cougar za 1.600 din. u Metrou. Posto nemam neka iskustva sa tim, mislim da je solidan i da radi posao. On ti dodje kao neka sredina izmedju genius-a i logitecha i cenovno i po kvalitetu
Kova27 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2008, 11:54   #51
jelenko
Novi član
 
Član od: 11.3.2008.
Poruke: 12
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Flight simulator X

Pa mislio sam da uzmem neki kvalitetan, mozda onaj Saitek Cyborg Evo cuo sam da je dobar ali ima vise verzija tog joysticka sa Force Feedback i bez, samo ja ne znam sta je Force Feedback
jelenko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2008, 20:02   #52
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: Flight simulator X

Citat:
jelenko kaže: Pregled poruke
Pa mislio sam da uzmem neki kvalitetan, mozda onaj Saitek Cyborg Evo cuo sam da je dobar ali ima vise verzija tog joysticka sa Force Feedback i bez, samo ja ne znam sta je Force Feedback
Evo da ne pisem puno na tu temu posto moje kolege imaju mnogo vise da ti kazu kad se sabere sve sto su napisali u ovom topicu http://www.scgvacc.net/forum/index.php?showtopic=209

Samo ono sto cu da ti preporucim u vezi joysticka je da gledas da ima rudderi throttle obavezno a pozeljno je da ima i POV hat i sto vise dodatnih programabilnih dugmadi zbog nekih drugih stvari koje moraju da se odrade brzo pri sletanju, izbacivanje tockova,izvlacenje flapsova,izbacivanje spoilera(vazd. kocnica) itd.

Ja sam moj Genius koji ima 8 tastera, throttle, rudder pov hat lepo podesio u FS i veoma mi pokazao praktican, a jeftin.
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Loodi na korisnoj poruci:
jelenko (12.3.2008)
Stara 4.5.2008, 16:59   #53
InCorrect
Novi član
 
Član od: 16.4.2008.
Poruke: 6
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Flight simulator X

Da vas pitam nesto? Jel mogu da igram ovu igru na moj komp bar sa minimum detalje:

AMD Athlon XP 2000+ 1.66 Ghz
256 DDR
160 GB ATA
nVidia G-force 4 64 MB
InCorrect je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.5.2008, 20:57   #54
MareZinjo
Član
 
Član od: 17.8.2007.
Lokacija: N.B.G.
Poruke: 245
Zahvalnice: 174
Zahvaljeno 93 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Flight simulator X

Tesko da ces moci ja igram sa 1gb rama sa detaljima na srednje i jos uvek pomalo secka.Probaj da snimis ali ce izgledati stvarno lose tako da ti preporucujem FS2004 ja mislim da je 2004 cak i bolji ima vise aviona na netu da se skine za njega itd.
MareZinjo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2008, 0:21   #55
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: Flight simulator X

Citat:
InCorrect kaže: Pregled poruke
Da vas pitam nesto? Jel mogu da igram ovu igru na moj komp bar sa minimum detalje:

AMD Athlon XP 2000+ 1.66 Ghz
256 DDR
160 GB ATA
nVidia G-force 4 64 MB
Mozda ces i moci na medium low ili low da je igras a u vek mozes i FS2002 da instaliras pa ce da ti radi solidno a i ne izgleda toliko ruzno.
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.5.2008, 0:26   #56
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Flight simulator X

Да ли је неко пробао убацити Г2 Галеб и Утва-75 у Fsx?
Колико знам нема Fsx верзије тих авиона.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.5.2008, 9:28   #57
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: Flight simulator X

Citat:
Ghost kaže: Pregled poruke
Да ли је неко пробао убацити Г2 Галеб и Утва-75 у Fsx?
Колико знам нема Fsx верзије тих авиона.
Evo probaj ovo http://library.avsim.net/download.php?DLID=118320

Pise da je samo repaint ali isto tako da radi i na FSX sto i nije nemoguce samo avion treba lepo ubaciti u aircraft folder FSX-a, znaci kopirati ceo direktorijum u kom se nalazi avion u aircraft dir kao sto sam vec i opisao gore.

Inace na AVSIMU ima svega za one koji ne znaju, u searchu samo kucajte JAT ili moze i malim slovima jat i vidite sta ce sve da vam izbaci.

http://www.avsim.com , registracija je besplatna kao i ostalo pa uzivajte a nema spama i reklama whatsoever.
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.5.2008, 12:31   #58
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Flight simulator X

Један проблем:

Имам FSX Acceleration, на неким addon авионима или фале текстуре или имају проблеме и багове.

На пример Captain Sim-ов C-130 без икаквог разлога крене да избацује flare-ове (има анимацију где избацује дотичне као прави авион), неке од текстура су скроз забрљане и има проблема са одсајом прозора.

IRIS F-14 је скроз бео тј. нема ниједну текстуру...

Ови авиони су намењени баш за FSX.

Галеб и Утва немају уопште текстуре (авиони су провидни), када сам ставио текстуре које ми је Loodi дао, оне су се виделе, али кабина, точкови, пилоти, све то је идаље било провидно.

Са друге стране два RealAir-ова авиона (опет за FSX) функционишу без проблема.

Је л' имао неко сличних проблема?
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2008, 21:46   #59
Iceman_37
Starosedelac
 
Član od: 2.8.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.775
Zahvalnice: 511
Zahvaljeno 931 puta na 530 poruka
Određen forumom Re: Flight simulator X

Citat:
jelenko kaže: Pregled poruke
Kupio sam Flight Simulator X Deluxe Edition i mogu reci da sam jako zadovoljan igrom, jako je realna. Imam 2gb rama, 2,51gHz i 8600GTS na XP i igra na ultra high radi ko podmazana, samo jos da kupim joystick i bice potpun dozivljaj
Ja imam istu konfiguraciju i jedva radi na high. Core2duo 2,13 8800GTS 320 i 2GB. Igra ne da je zahtevna nego kad igrate osecate da vash komp plache koliko se muchi. I neee memorija nije bitna za FSx nego procesor!!!. Ja bi rekao da je quad core minimum ali bash minimum i to onaj najbolji a shto se tiche graficke moze i 7xxxx i nize geforce ( nije uopshte bitna). Procesor pokazuje scenery, auto gen, i traffic a to su milijarde operacija a svi ti modeli su low poligon chak i na ultra high tako da tu grafichka moze samo malo da smanji stres na procesor. RAM koliko toliko da ti ne secka nishta vishe...
Iceman_37 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.8.2008, 23:56   #60
Loodi
Veteran
 
Član od: 22.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 888
Zahvalnice: 51
Zahvaljeno 111 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Loodi Slanje poruke preko Skypea korisniku Loodi
Određen forumom Re: Flight simulator X

To su samo jos neki od razloga zasto smo nas 99% na FS 2004 iliti FS9....radi besprekorno. A i spisak addonova za njega je poduzi a opet sve radi kako treba.

FS2004 rulez sto se toga tice.
Loodi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Flight Gear nighthawk Simulacije vožnje 19 27.3.2008 14:09
MS Flight simulator X i 2004 problem Puki Simulacije vožnje 19 10.2.2008 11:48


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 7:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com