Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.11.2009, 17:52   #61
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
Ne samo keca... fora je sto ovi patchevi nece da rade ako se na BG1 ne instalira expanzija. Za BG2 bi patchevi za rezoluciju trebalo odmah da prorade i bez instaliranja expanzije.
A jel ima neka fora da se popravi framerate? Znam to za pecheve i sl.





I cemu dodjavola sluze zlatne pantalone
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.11.2009, 20:05   #62
zorx
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: 010011100110100101110011
Poruke: 585
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 160 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Citat:
Shang Tsung kaže: Pregled poruke
A jel ima neka fora da se popravi framerate? Znam to za pecheve i sl.
I cemu dodjavola sluze zlatne pantalone
Pantalone su Easter egg, ako planiraš preći kompletnu sagu sa tim likom (znači importovati ga u dvojku) onda ih samo sačuvaj u inventaru i to je to.

Spoiler za Easter Egg:
Mali spoiler - to je jedan od 3 predmeta koje ćeš moći upotrebiti tek pred kraj ToB-a. Po jedan se nalazi u svakoj kampanji, a ova druga dva nije baš tako lako naći. Neophodno je imati sva 3, svaki propušteni se može dodati i varanjem preko Clua Console.

Veliki spoiler - kompletno uputstvo
Što se tiče problema sa Widescreen modom pogledajte ovde, potreban je možda fix (meni je trebao).
zorx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2009, 1:37   #63
dark mesiah
Član
 
Član od: 11.12.2006.
Lokacija: Heaven and Hell
Poruke: 157
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 126 puta na 45 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku dark mesiah
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Par pitanja....

Poceo sam da igram BG 2, keca nisam igrao. Koliko se prica iz keca nadovezuje na dvojku ? Da li je kec jos uvek igriv ? Da li ga vredi odigrati ?

Nisam dobio osecaj da nesto fali (sto se tice price) dok onaj Joshi nije pitao da mu objasnim sta se desava, pa kad sam video da je ponudjeno da mu kazem da je moj karakter sin boga, nekako sam dobio zelju da znam sta se pre desilo.
dark mesiah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2009, 10:00   #64
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Ne da se nadovezije, nego se direktno nastavlja na kec. Cak i startujes sa delom druzine iz keca. Obavezno odigrati!

P.S.
Kad zavrsis prvi deo, lika moes da eksportujes i nastavis u drugom. Treba tako i obe igre posmatrati. Kao jednu veliku igru.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
dark mesiah (12.11.2009)
Stara 12.11.2009, 11:53   #65
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Citat:
dark mesiah kaže: Pregled poruke
Poceo sam da igram BG 2, keca nisam igrao. Koliko se prica iz keca nadovezuje na dvojku ? Da li je kec jos uvek igriv ? Da li ga vredi odigrati ?
Ista stvar i mene zanima. Ja sam par puta počinjao BG2 i stajao zbog ovih i onih razloga, ne zbog loše igre (naprotiv) već zbog svojih obaveza i sličnog. A kasnije sam pogubio snimjene pozicije. Najdalje sam otišao do samog početka 3. chaptera. Vrlo ozbiljno namjeravam preći BG2 čestito i kompletno u narednom periodu (kad završim Dragon Age i možda Mass Effect) pa sam i ja razmišljao vrijedi li igrati BG1. Koliko je velik BG1? Čitao sam da mu je questbook konfuzan, da je onaj u BG2 puo bolji.
Paladin je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.11.2009, 12:49   #66
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Pa jeste malo je konfuzan i cak neke stvari i ne belezi a mozda su bitne (bar se meni cinilo). Verovatno ima jos nekih stvari koje su BG2 bolje odradjene ali to svakako nije razlog da ne predjes BG1 i ekspanziju. Pricaj je vise nego dobra a ima i da se igra podosta, jos sa ekspanzijom...
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2009, 2:22   #67
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Jel' probao neko ovaj neki EasyTutu koji omogućava igranje BG1 u BG2 engineu?

http://www.pocketplane.net/mambo/ind...=143&Itemid=98

BG1Tutu is a project which brings the content from Baldur's Gate (or Tales of the Sword Coast) into the Baldur's Gate II engine. This allows BG1 to enjoy all the benefits of BG2 such as higher resolution, new races, classes and kits, dual-wielding, and much more!

Između ostalog:

Furthermore, EasyTutu exploits the enhanced capabilities of the Baldur's Gate 2 engine (e.g., the organized game journal) much more comprehensively.
Paladin je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2009, 15:07   #68
zone2403
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Lokacija: Morpork na Anku
Poruke: 709
Zahvalnice: 535
Zahvaljeno 194 puta na 118 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Citat:
Paladin kaže: Pregled poruke
Jel' probao neko ovaj neki EasyTutu koji omogućava igranje BG1 u BG2 engineu?

http://www.pocketplane.net/mambo/ind...=143&Itemid=98

BG1Tutu is a project which brings the content from Baldur's Gate (or Tales of the Sword Coast) into the Baldur's Gate II engine. This allows BG1 to enjoy all the benefits of BG2 such as higher resolution, new races, classes and kits, dual-wielding, and much more!

Između ostalog:

Furthermore, EasyTutu exploits the enhanced capabilities of the Baldur's Gate 2 engine (e.g., the organized game journal) much more comprehensively.
Proveri prethodnu stranu, bas su o tome ljudi raspravljali .
zone2403 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2009, 15:21   #69
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Na tom EasyTutu sajtu mi nije jasno što pod download kaže

For those of you who are using Baldur's Gate 2: Shadows of Amn (no expansion), download and install the following version of EasyTutu:

For those of you who are using Baldur's Gate 2: Throne of Bhaal (expansion installed), download and install the following version of EasyTutu:


Pa valjda skidam TUTU za BG1 a ne za BG2. Kakve veze ima BG2 sa svim tim?
Ili su mislili da TUTU za BG1 radi samo ako već imam instaliran i BG2?

Šta je inače preporuka, da li da odmah na osnovnu verziju BG1 instaliram i Expanziju, pa onda stavim patch za expanziju (pretpostavljam da onda ne treba patch za osnovnu verziju)? I onda instaliram koji TUTU?
Paladin je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2009, 15:35   #70
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Da bi instalirao Easy Tutu moras da imas i oba dela BG, ne samo BG 1.
Ja sam inace kupio original u paketu - oba dela sa svim ekspanzijama i instalirao ih tako da za patch ne mogu nista da ti kazem, ali svejedno pozeljno je da instaliras sve delove i ekspanzije i da onda krenes natenane da igras. I naravno, da ne zaboravim, onda instaliras Easy Tutu br. 2 tj. verziju sa instaliranom ekspanzijom.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2009, 15:42   #71
zorx
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: 010011100110100101110011
Poruke: 585
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 160 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Ajmo opet.

Dve verzije se odnose na instalaciju dvojke, znači jedna je ako imaš instaliran samo SoA bez ToB-a, a druga je ako imaš i ToB.

Poželjno je instalirati expanzije i na prvi i na drugi deo BG-a jer se kasnije ne mogu dodavati, a zatim instalirati samo zvanični patch, full install bi preporučio kao obavezan. Easy TUTU pravi sasvim novu, treću instalaciju, a instalirani prvi i drugi deo BG-a su mu potrebni samo za vreme instalacije, posle više ne pa se onda mogu i obrisati.

Modovi se dodaju isključivo na tu treću instalaciju i potrebno je videti da li su kompatibilni, mada većina jeste. Ovo kažem zbog widescreen moda koji danas skoro svako instalira, ako sa njim ima problema onda pogledaj neki od mojih ranijih postova (možda je potreban ati ili nvidia fix)

Easy TUTU ima dva nerešiva buga; zelenu vodu ako je uključena 3D akceleracija (sve vodene površine u igri su zelene, meni nije smetalo) i neki vezan za gradić Beregost koji ja nisam video, ali sigurno postoji. Postoji i mod koji rešava problem sa zelenom vodom, ali ako je on instaliran moguće je da će igra crashovati (opet, ne svakom).
zorx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zorx na korisnoj poruci:
Paladin (15.11.2009)
Stara 15.11.2009, 15:44   #72
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Najbolje je ako vec imas oba dela i ekspanzije da uradis kao sto je Marti predlozio. Znaci, sve isntaliraj i onda TUTU i uzivaj od pocetka sa endzinom iz BG2
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2009, 16:18   #73
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Hvala, sad je jasnije. Znači moram instalirati BG1+Exp+BG2+Exp...to je ako se ne varam 11 CD-ova, valjda ce biti negdje oko 8 GB, ali dobro.

Ovo me zanima

Citat:
zorx kaže: Pregled poruke
Easy TUTU pravi sasvim novu, treću instalaciju, a instalirani prvi i drugi deo BG-a su mu potrebni samo za vreme instalacije, posle više ne pa se onda mogu i obrisati.
Ta treća instalacija koju on pravi je instalacija samo za BG1+Exp, koja je unapređena?
Znači nakon toga mogu obrisati BG1+Exp koje sam ja instalirao, i ostaviti BG2+Exp koje sam ja instalirao da ga igram nakon TUTU BG1 verzije?

Da li si prešao tako "prepravljeni" BG1? Radi sve OK (osim ta dva potencijalna buga)?
Paladin je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2009, 16:46   #74
zorx
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: 010011100110100101110011
Poruke: 585
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 160 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Da, da i da.

Čak sam koristio prvu verziju, staru preko tri godine. Ova bi trebala biti skroz očišćena od bugova (osim ta dva nepopravljiva).
zorx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2009, 17:42   #75
vertigo
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Subotica
Poruke: 375
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 17 puta na 14 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku vertigo
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Jel ima negde kod nas da se kupi original oba dela sa expanzijama? Znaci full package.
vertigo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.11.2009, 18:33   #76
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Sve ga je teze naci ali mislim da jos uvek ima da se nadje, stavise gotovo sam siguran da uz malo truda moze da se nadje u nekoj od onih par prodavnica u centru.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2009, 12:37   #77
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Ovako stoje stvari:

- instalirao sam BG1 + Exp + oficijelni patch za Exp (da li je potreban i neki neoficijelni patch?)
- instalirao sam BG2 + Exp + oficijelni patch za Exp (da li je potreban i neki neoficijelni patch?)
- instalirao sam EasyTUTU

Da li sada instaliram patch za wide rezolucije ili sam trebao ranije na nekom koraku, za BG1 (TUTU)? BG2 po defaultu radi u 800x600 ali u onom config podešavanju nudi i veće rezolucije koje su navodno "unsupported", mada rade, ali max je 1600x1200 a meni treba 1920x1200 ili neka slična wide rezolucija.

Kada pokrenem TUTU instalaciju traži ubačen Expansion CD u G: drajv, a to je fizički drajv, dakle ne prolazi kada mountujem taj CD. Kako to riješiti? I, prije svega, postoji li no-CD "lijek" za EasyTUTU instalaciju?

EDIT: naknadno sam vidio da TUTU radi kad se ubaci ToB CD. Zanimljivo. Ne znam šta će mu BG2 Expanzija da bi radio. Ali opet ostaje pitanje ima li dobar no-CD "lijek", i da li je to onaj za BG2 ili koji.
Uvodni meni je isti kao u BG2, ali kada sam išao na New Game kod kreiranja lika (koje izgleda isto kao u BG2) je bila i ona opcija za import, pa sam probao i uspio ubaciti lika sa kojim sam igrao BG2. Jel' to radi OK, ili da ipak kreiram novog lika? Ne znam da li su karakteristike i sve ostalo iste u BG1 i BG2. Uvodni meni se grafički pobrljavi, kao da imaju dva, prepliću se, ali kasnije radi OK kad se pokrene igra.

Poslednja ispravka: Paladin (16.11.2009 u 13:29)
Paladin je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2009, 14:53   #78
zorx
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: 010011100110100101110011
Poruke: 585
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 160 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Što se tiče leka, mislim da ćeš morati da imaš mountovan taj ToB image, nisam instalirao BG sigurno više od tri godine i ne sećam se baš. Easy TUTU iako nije zvanični mod i dalje podržava copy protection koji BG ima.

Ja bi ti preporučio da kreneš sa skroz novim likom jer je sama kampanja predviđena za lika koji počinje od prvog levela kojeg kasnije importuješ u BG2. Pravila su skroz promenjena pa tako važe ona ista kao u ToB-u tj. mod uključuje sve ono što SoA+ToB donose dok starija pravila iz originalne verzije keca uglavnom više nisu aktivna.

Modove (widescreen i sl.) instaliraš isključivo na Easy TUTU instalaciju ko što sam ranije spomenuo. Većina njih koristi weidu installer (to je nekakav dos program razvijen za infinity igre) i trebaju se instalirati tačno prema uputstvu, u slučaju bilo kakve greške uglavnom je potrebno obrisati kompletnu igru pa je ponovo instalirati da bi sve radilo kako treba. Nije poželjno stavljati više od 4-5 proverenih i međusobno kompatibilnih modova, jer inače može lako doći do nepopravljivog crashovanja.

Za BG1 (TUTU) nije potreban nikakav dodatni fix kol'ko se sećam međutim postoji jedan koji sređuje dve sitnice (stackovanje municije u stilu BG2 i summoning spellovi u stilu keca). Eventualno možeš staviti BG1 GUI (dizajn interfejsa iz keca), ali nije neophodno. Sve modove koji bi trebali provereno raditi imaš na njihovom sajtu.

Za BG2 (SoA + ToB) ide G3 Fixpack (postovo sam link na prethodnoj strani), ali on ti za ovo nije bitan.
zorx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zorx na korisnoj poruci:
Paladin (16.11.2009)
Stara 16.11.2009, 16:20   #79
Paladin
Starosedelac
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 2.030
Zahvalnice: 147
Zahvaljeno 207 puta na 133 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Hvala, radi odlično taj widescreen mod, prvo sam stavio 1920x1200 koliko monitor ima ali sam spustio za jedan stepen, na 1680x1050, da ne bude baš sitno.

E sad taj G3 Fixpack nisam instalirao kad sam na ToB stavio zvanični patch, da li da onda ipak stavim taj G3 Fixpack na BG2 pa obrišem i opet napravim TUTU instalaciju sa fixanim BG2?

Tamo na TUTU linku kažu da se može riješiti i to što je voda zelena umjesto plava, jedan način je isključivanje 3D akceleracije (znači li nešto ta akceleracija u ovoj igri?) a drugi način je instaliranje nekog patcha ali to onda zauzima dodatnih 1.5 GB. Mada nije strašno što je voda zelena, bitno je da sve radi kako treba. Samo treba paziti na onaj Beregost bug ne zezne savegame, to je puno ozbiljnije. Na njihovom forumu sam našao temu sa nekim fixom i za to (Beregost Crash Fixer 1.8).

Radi li i da li je preporučljivo stavljati Unfinished Business na TUTU instalaciju? Inače nikad nisam igrao taj mod tj. sadržaje koje on daje.
Paladin je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2009, 17:39   #80
zorx
Veteran
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: 010011100110100101110011
Poruke: 585
Zahvalnice: 200
Zahvaljeno 160 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate

Nemoj se smarati sa novom instalacijom zbog G3 fixa, ja mislim da on ovde ništa ne rešava, ali dodaj ga na dvojku.

Kod Beregosta samo sejvuješ u različitim slotovima, ja nisam imao taj bug i ne bi mogo reći nešto više. Fix instaliraj ako je baš neophodan. Zelenu vodu ostavi takvu kakva jeste, sa tim fixom sam ja imao problema i igra je crashovala (ne znači da ćeš ih i ti imati).

3D akceleracija najviše utiče na efekte spellova i shroud, da ne izgledaju onako tačkasto.

Unfinished Business je kompatibilan sa TUTU instalacijom ako se dobro sećam. Dodaj ga ako hoćeš minorni sadržaj izbačen iz finalne verzije, postoji i posebna verzija za BG2. Ovo je dobar mod.
zorx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
baldur's gate, tales of the sword coast

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com