Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.8.2009, 17:37   #1
nevenabg
Novi član
 
Član od: 12.8.2009.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Menjanje IP adrese i 'identiteta' na forumu

Problem je sledeci:

hocu da se na jednom forum registrujem ponovo sa drugim nick-om i da se pravim da sam nova osoba ... naravno, moram da promenim IP adresu da me ne provale ! Kako da je promenim ? Imam ADSL internet ???

Jos jedno pitanje:
da li ce nakon sto promenim IP adresu svog kompa i registrujem se sa nove e-mail adrese na forum, koristeci novi nick, da li ce administrator i moderatori ikako moci da provale da sam ja taj neko ko je vec bio na forumu ?

pliz odgovorite, jako je vazno ..
razlozi za ovo su prilicno komplikovani
nevenabg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2009, 17:42   #2
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Menjanje IP adrese i 'identiteta' na forumu

Ako imas ADSL, samo obrisi kukije i registruj novi mail. I mozes da restartujes ruter za svaki slucaj. I to je to. Samo se nadam da to nije ovaj forum.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2009, 17:47   #3
Danny Crane
Banned
 
Član od: 7.8.2009.
Lokacija: U tacki visoj od neba i nizoj od pakla sedim ja na svom tronu od oblaka
Poruke: 17
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Menjanje IP adrese i 'identiteta' na forumu

Za pravljne novog profila ti treba samo nova e mail adresa i to je to.Nema razloga da restujes ruter,posto mozes nesto da *****es.A,nema admina koji ce toliko da se zavlaci da ti trazi pravi identitet bez razloga.P.S Ja samo na ovom forumu imam 5ili6 profila.
Danny Crane je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2009, 17:59   #4
nevenabg
Novi član
 
Član od: 12.8.2009.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Menjanje IP adrese i 'identiteta' na forumu

Citat:
Danny Crane kaže: Pregled poruke
Za pravljne novog profila ti treba samo nova e mail adresa i to je to.Nema razloga da restujes ruter,posto mozes nesto da *****es.A,nema admina koji ce toliko da se zavlaci da ti trazi pravi identitet bez razloga.P.S Ja samo na ovom forumu imam 5ili6 profila.
hehe

ma problem je sto ja poznajem admina licno i sto sam dugo na tom forumu a sada zelim da glumim jednu drugu osobu pa moram biti sigurna u slucaju da posumnja da sam to ja, da nece moci da provali preko IP adrese i slicno .. eto to je taj problem
nevenabg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2009, 18:03   #5
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Menjanje IP adrese i 'identiteta' na forumu

On u teoriji to mozhe da provali, ako se ne varam preko MAC adrese, ali postoji dosta drugih nachina da se utvrdi da li se radi o istoj osobi, stil pisanja, greshke itd, pravo je pitanje koliko je taj administrator sposoban i/ili inteligentan da to utvrdi . Kod ADSL-a preko IP-a ne mozhe da te locira, bar ne u Srbiji.
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2009, 18:07   #6
nevenabg
Novi član
 
Član od: 12.8.2009.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Menjanje IP adrese i 'identiteta' na forumu

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
On u teoriji to mozhe da provali, ako se ne varam preko MAC adrese, ali postoji dosta drugih nachina da se utvrdi da li se radi o istoj osobi, stil pisanja, greshke itd, pravo je pitanje koliko je taj administrator sposoban i/ili inteligentan da to utvrdi . Kod ADSL-a preko IP-a ne mozhe da te locira, bar ne u Srbiji.
ne brini se, pazicu na greske i sl. a i ne planiram nesto dugo da se pretvaram .. ma privatni problem, ne bitno

znaci, promenim IP adresu na kompjuteru, ulogujem se sa nove e mail adrese i novog nicka, i ne bi trebalo da me lako provali ?
nevenabg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2009, 18:12   #7
Плајвазó
Član
 
Član od: 3.3.2009.
Lokacija: селендра
Poruke: 45
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 31 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Menjanje IP adrese i 'identiteta' na forumu

Citat:
nevenabg kaže: Pregled poruke
ne brini se, pazicu na greske i sl. a i ne planiram nesto dugo da se pretvaram .. ma privatni problem, ne bitno

znaci, promenim IP adresu na kompjuteru, ulogujem se sa nove e mail adrese i novog nicka, i ne bi trebalo da me lako provali ?
Промени и тастатуру миш и монитор да те не провали. За сваки случај.
Плајвазó je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2009, 19:55   #8
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Menjanje IP adrese i 'identiteta' na forumu

Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
On u teoriji to mozhe da provali, ako se ne varam preko MAC adrese, ali postoji dosta drugih nachina da se utvrdi da li se radi o istoj osobi, stil pisanja, greshke itd, pravo je pitanje koliko je taj administrator sposoban i/ili inteligentan da to utvrdi . Kod ADSL-a preko IP-a ne mozhe da te locira, bar ne u Srbiji.
zasto bi ikada slao svoju MAC adresu na internet ?

sva koumnikacija izmedju interneta i tvog racunara / tvoje lokalne mreze se odvija koristeci tvoju javnu (internet) ip adresu.

jedino se u lokalu moze koristiti mac adresa.


tako da ne, ne moze niko na internetu da te identifikuje po MAC adresi.

i jos plus bi ti savetovao da se manes kreiranja vise naloga, rdjav ti je posao.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2009, 20:27   #9
Doomche
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 18.2.2007.
Lokacija: Subsector Aurelia
Poruke: 7.473
Zahvalnice: 1.159
Zahvaljeno 2.446 puta na 1.922 poruka
Određen forumom Re: Menjanje IP adrese i 'identiteta' na forumu

Citat:
irreal kaže: Pregled poruke
zasto bi ikada slao svoju MAC adresu na internet ?

sva koumnikacija izmedju interneta i tvog racunara / tvoje lokalne mreze se odvija koristeci tvoju javnu (internet) ip adresu.

jedino se u lokalu moze koristiti mac adresa.


tako da ne, ne moze niko na internetu da te identifikuje po MAC adresi.

i jos plus bi ti savetovao da se manes kreiranja vise naloga, rdjav ti je posao.
Nisam siguran da li je to implementirano u vBulletin, ali sam 100% siguran da mozhe da se kreira sajt koji te identifikuje pomocu MAC adrese jer sam takvom sajtu prisustvovao (RS premium generator, nazhalost davno je ugashen da bih ti demonstrirao), tako da nisam bash siguran koliko neko sa malo vishe znanja ne bi mogao to da sazna.

Imam osecaj da ce Geomaster sad da pochne da petlja neshto kako bi demonstrirao silu
Doomche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2009, 23:28   #10
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Menjanje IP adrese i 'identiteta' na forumu

da li si ti apsolutno siguran u to ?

da nije mozda morao da se koristi neki njihov softver koji bi prijavio tvoju mac adresu sajtu ?

da bi neko tek tako na internetu znao tvoju MAC adresu. tvoj kompjuter/ruter bi morao tu adresu da posalje. sta te sprecava da napises softver koji salje lazne podatke ?
tvoja javna ip adresa ti je dodeljena (ili si je kupio), i to je ono sto moze i mora da se vidi na internetu.
al ti ne mozes sam sebi da dodelis javnu adresu koju hoces.
MAC adrese nisu regulisane od strane internet zajednice, proizvodjaci mreznih uredjaja ih regulisu.

MAC adrese nisu uvek ni unikatne. proizvodjaci cesto koriste po vise istih adresa, pa salju kartice na razlicita trzista, na razlicite strane sveta, u nadi da nece zavrsiti u istom lan-u.

jer, ponavljam, MAC adrese su samo u lan-u bitne.

ili te je neko gadno slagao da su se tu koristile MAC adrese ili je koriscen neki softver koji si morao da instaliras koji bi javljao serveru tvoju MAC adresu.

-EDIT-

evo, i wikipedia nesto da doda:
Although intended to be a permanent and globally unique identification, it is possible to change the MAC address on most of today's hardware, an action often referred to as MAC spoofing. Unlike IP address spoofing, where a sender spoofing their address in a request tricks the other party into sending the response elsewhere, in MAC address spoofing (which takes place only within a local area network), the response is received by the spoofing party.

Poslednja ispravka: irreal (12.8.2009 u 23:37)
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.8.2009, 23:51   #11
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Menjanje IP adrese i 'identiteta' na forumu

irreal nisam pomno čitao tvojih par postova ali kad neko kaže da MAC nije bitan i da preko njega nemože da se neko identifikuje to je glupost. naravno da je bitan. I naravno da može da se bez ikakvog problema i ona promeni za 3 sekunde i to iz Windowsa. To nije baš nikakav problem i to nije nikakva tajna. kao što nije problem ni da se zameni IP adresa. Ali stvarno me nešto mrzi kako se radi i jedno i drugo...
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2009, 0:09   #12
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Menjanje IP adrese i 'identiteta' na forumu

kada sam ja rekao da MAC adresa ne moze da se promeni ?

MAC adresa jeste zamisljena kao jedinstvena adresa, i proizvodjac je setuje na samom NIC-u

ali da moze da se promeni - moze. sto je jos jedan razlog zasto sumnjam da se na tom sajtu koristila identifikacija uz pomoc MAC adrese.

ja sam rekao da se MAC adresa ne gleda i ne vidi na internetu vec samo u lokalnim mrezama.
i dok mi neko ne pruzi dokaze u suprotno, ostajem pri toj izjavi.

ako je MAC adresa javno dostupna na internetu poput vase javne IP adrese. zasto ne postoje servisi poput whatismyipaddress i slicni sajtovi koji bi vam rekli vasu detektovanu MAC adresu, vec morate da je otkrijete sami lokalno.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2009, 0:26   #13
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Post Re: Menjanje IP adrese i 'identiteta' na forumu

Citat:
irreal kaže: Pregled poruke
kada sam ja rekao da MAC adresa ne moze da se promeni ?

MAC adresa jeste zamisljena kao jedinstvena adresa, i proizvodjac je setuje na samom NIC-u

ali da moze da se promeni - moze. sto je jos jedan razlog zasto sumnjam da se na tom sajtu koristila identifikacija uz pomoc MAC adrese.

ja sam rekao da se MAC adresa ne gleda i ne vidi na internetu vec samo u lokalnim mrezama.
i dok mi neko ne pruzi dokaze u suprotno, ostajem pri toj izjavi.

ako je MAC adresa javno dostupna na internetu poput vase javne IP adrese. zasto ne postoje servisi poput whatismyipaddress i slicni sajtovi koji bi vam rekli vasu detektovanu MAC adresu, vec morate da je otkrijete sami lokalno.
Nemoj da si tako naivan, možda do mac adrese nije tako lako doći kao do nečije javne IP ali nije ni to problem ako se neko namerači. Jedan od boljih alata za takve stvari je i recimo Mikrotik koji može da skenira internet saobraćaj između dva AP-a i da na osnovu saobraćaja pronađe kompetnu listu Mac adresa koje se koriste u komunikaciji između dva AP-a. Zatim se Mac adresa klonira na mrežni adapter koji kontroliše mikrotik i tako se najlakše upada u mreže koje su zaključane po mac adresama.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2009, 0:32   #14
irreal
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 9.1.2009.
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo
Poruke: 1.157
Zahvalnice: 83
Zahvaljeno 448 puta na 303 poruka
Određen forumom Re: Menjanje IP adrese i 'identiteta' na forumu

o cemu ti pricas covece O_o

pa mi pricamo o jednostavnoj identifikaciji na web sajtu.

forumu u slucaju originalnog pitanja i rapidshare premium generator u drugom slucaju.

a ti pricas o tome da neko isntalira softver, dodje kod tebe i skenira tvoj wifi saobracaj.


sve ali SVE je moguce nabaviti, provaliti saznati i srusiti uz dovoljno resursa i vremena.

al kad pricamo o tome da ti posetis sajt i taj sajt automatski zna tvoju mac adresu to su ciste gluposti !

plus, u slucaju da imas vise racunara na jednoj konekciji osim ako ti se neko fizicki ne ubudzi u lan ili skenira tvoj lokalni WiFi, moze jedino da sazna MAC adresu onog porta tvog NAT uredjaja koji izlazi na javnu mrezu (i to ako se ubudzi negde usput izmedju tebe i tvog ISP-a, pretpostavljam)

al ajd da kazemo da je to, isto kao i javna ip adresa, dovoljno za identifikaciju, opet, ako iskljucimo paranoicne scenarije gde ce ljudi toliko da se pomuce da bi otkrili neciju mac adresu, javno nije vidljiva.
irreal je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2009, 0:40   #15
Mickie
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.11.2005.
Poruke: 3.399
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 716 puta na 542 poruka
Određen forumom Re: Menjanje IP adrese i 'identiteta' na forumu

Citat:
Danny Crane kaže: Pregled poruke
Nema razloga da restujes ruter,posto mozes nesto da *****es.
A sta to moze da se zezne iskljucivanjem i ukljucuvanjem rutera na dugme. Rekao sam da to treba da uradi da bi dobila novu IP adresu automatski, jer tako to ide sa ADSL-om i dinamickom IP adresom.
Mickie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2009, 0:47   #16
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Menjanje IP adrese i 'identiteta' na forumu

Moze da se razlabavi dugme
DonCorleone91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DonCorleone91 na korisnoj poruci:
Mickie (13.8.2009)
Stara 13.8.2009, 7:52   #17
Danny Crane
Banned
 
Član od: 7.8.2009.
Lokacija: U tacki visoj od neba i nizoj od pakla sedim ja na svom tronu od oblaka
Poruke: 17
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Menjanje IP adrese i 'identiteta' na forumu

Citat:
Mickie kaže: Pregled poruke
A sta to moze da se zezne iskljucivanjem i ukljucuvanjem rutera na dugme. Rekao sam da to treba da uradi da bi dobila novu IP adresu automatski, jer tako to ide sa ADSL-om i dinamickom IP adresom.
Pa,ne zelis ruter sa razlabavljenim dugmetom valjda?
Aj,samo restartovanje ko restartovnje ti ne moze nista,na mom ruteru kada promenis neko stelovanje uvek moras da resetujes da bi promene pocele da deluju.Ali,niko ko se ne razume ne treba da cacka stelovanja i opcije i parametre u kontrol panelu rutera,a cackati control panel bez odlicnog znanja egleskog i strucnih izraza je jednostavno trazenje djavola
Danny Crane je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2009, 14:54   #18
nevenabg
Novi član
 
Član od: 12.8.2009.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Menjanje IP adrese i 'identiteta' na forumu

Al ste poceli da filozofirate, .. a ja glupa pa mi nista ne bude jasno

evo ovako, imam opet 2 pitanjca

1. restartujem ruter ? ja imam ADSL i imam onaj modem dole sto je ukljucen u komp i povezan telefonskim kablom ... to cudo od modema nema dugmad
ja sam to uzela i poiskljucivala jer su mi neki rekli da kad ga ugasim, tj. odvojim od kompa, i kasnije ponovo spojim, mozda dobijem nov IP .. medjutim nista se nije promenilo ! a ja ne bih da cackam neka podesavanja u kompu da nesto ne zeznem pa onda tek napravim problem... sta cu sad ???

2. kada Admin foruma zna ko ima koju IP adresu ?? Da li dok sam ja na forumu, il to moze da vidi kad mi cita postove ?
Dakle, konketno me zanima, kad mu se nakacim s novim IPom, i ovim nickom, dal ce nekako moci da vidi da je se i na onom mom starom Nick-u promenio IP ? A ja stari nick ne planiram da koristim vise .. sve dok mu ne kazem istinu pa se vratim na forum kao Ja

Glupa sam, sta cu .. ajd pomagajte ko se razume i zna, vidim da ima ovde pametnih ljudi koji zele da pomognu nama glupljima i neupucenima
nevenabg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2009, 15:05   #19
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Menjanje IP adrese i 'identiteta' na forumu

MAC adrese su sastavni deo drugog layera OSI modela (layer poznatiji kao Data Link Layer) što praktično znači da IP protokol (ne TCP/IP) koji se nalazi na trećem tzv. Network Layeru po automatizmu ima mogućnost pristupa funkcionalnostima drugog layera dok suprotno ne važi. Šta to praktično znači? Znači da protokoli koji se nalaze više na lestvici OSI modela mogu da eksploatišu protokole koji su niži ali da to ne mora da bude slučaj što se jasno vidi na primeru razlike u povezivanju računara u okviru LAN (lokalna mreža) i WAN (jedinstveni naziv za spoljašnju mrežu najčešće internet) mreže. Još jednostavnije rečeno MAC adrese imaju značaja i mogu se identifikovati samo u okviru lokalnih mreža osim ako baš u okviru mreže ne postoji specifičan razlog (a i softver) koji bi se koristio za međusobnu razmenu MAC adresa. Dakle na identifikaciju MAC adresa na netu jednostavno zaboravite osim ako netu (a u suštini softveru samog provajdera) ne pristupate preko nekog wireless provajdera koji jednostavno na taj način želi da se zaštiti od pristupa klijenata svojom mreži sa više izvora sa istog naloga.

Neko će sada verovatno da se zapita kako njegov wireless provajder vrši filtriranje i kontrolu internet saobraćaja zasnovanu na MAC adresama ako sam već gore napomenuo da MAC adrese i internet u klasičnom smislu imaju malo toga zajedničkog. Jednostavno. Wireless mreža je u suštini ništa drugo do jedna lokalna mreža u okviru koje je ruterski softver provajdera (veoma često "MikroTik") konfigurisan da kontroliše MAC adrese mrežnih adaptera klijenta ali u okviru drugog nivoa OSI modela. Dakle taj deo apsolutno nema nikakve veze sa protokolima koji se koriste za mrežni saobraćaj već samo za kontrolu saobraćaja u okviru recimo jedne loklane mreže (zato MAC skraćenica i znači Media Access Control).

Zaključak? Kod klasičnih provajdera internet usluga (ADSL, kablovski itd.) uvođenje MAC adresa kao vida identifikacije je jednostavno bespotrebno i u suštini u nekim slučajevima i tehnički neizvodljivo. Wireless provajderi sa druge strane veoma često koriste taj vid identifikacije kako bi zaštitili svoju mrežu od nedozvoljneog eksploatisanja jer oni plaćaju svojim nadprovajderima uslugu po protoku a i sama infrastruktura wireless mreže (LAN) omogućava tako nešto.
Citat:
Doomche kaže: Pregled poruke
Kod ADSL-a preko IP-a ne mozhe da te locira, bar ne u Srbiji.
Administrator bilo kog foruma ili uopšte sajta uglavnom ima detaljan uvid u IP adrese korisnika koji su pristupali sajtu. Oni iskusniji administratori će umesto da se vijaju sa konkretnom IP adresom jednostavno da provere kom provajderskom IP opsegu adresa pripada problematična i da kontaktiraju samog provajdera koji ima detaljne podatke o korisniku i koje će iskoristiti da uputi zvanično upozorenje istom. Iz iskustva doduše znam da se administratiri obično odlučuju za pasivne vidove odbrane od bilo kakvih potencijlano zlonamernih "rabota" tako što izvrše zabranu pristupa sajtu za određene adrese (ili opseg adresa), blokiraju proksi servere (tzv. anonimajzere) koji se često koriste za "anonimne" pristupe itd. U svakom slučaju i svaki dupli nalog veoma brzo postane sumnjiv ukoliko se "zlostavljani povratnik" počne pridržavati istog profila ponašanja na sajtu (forumu)...
Citat:
nevenabg kaže: Pregled poruke
hehe

ma problem je sto ja poznajem admina licno i sto sam dugo na tom forumu a sada zelim da glumim jednu drugu osobu pa moram biti sigurna u slucaju da posumnja da sam to ja, da nece moci da provali preko IP adrese i slicno .. eto to je taj problem
Možeš da se igraš "žmurke" sa administracijom bilo kog foruma ali samo od ozbiljnosti i jednog i drugog zavisi koliko ćete vremena izgubiti na vaše "igranje" a koje ste mogli utrošiti na neke druge (uglavnom pametnije) stvari. Ako postoji bilo kakav problem sa samom administracijom foruma onda ako je sam administrator iole zreo i ume zdravorazumski da rasuđuje običan kontakt privatnom porukom bi bio dovoljan da se raščiste nedoumice i problemi. Ako pak nije i jedno i drugo ćete samo izgubiti vreme.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
Doomche (13.8.2009), WhenDarknessFalls (14.8.2009)
Stara 13.8.2009, 18:12   #20
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.427
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 366 puta na 331 poruka
Određen forumom Re: Menjanje IP adrese i 'identiteta' na forumu

Ovoliko offa za nista. Jednostavno odgovorite na postavljeno pitanje i bez prepucavanja.

@nevenabg
Imas par opcija za tako nesto, uzevsi u obzir da si vec napravila novu mail adresu bilo bi pozeljno jos da obrises cookies iz web pretrazivaca koji koristis obicno je to za Internet Explorer: Tools > Options > Browsing History > Delete. Za Mozilu Tools > Options > Privacy > Show Cookies > Remove cookies. Posle toga sledi neki od sledecih koraka:

1. Iskljuci pa ukljuci modem, tako ces dobiti novi IP (da bi bila sigurna da se promenio poseti www.ripe.net i desno pri vrhu ces videti svoj IP, probaj ovo pre i posle resetovanja modema - isklj/uklj.). I ostalo je na tebi.
Ili:
2. Skini i Ultra surf , raspakuj, pokreni i ne brini. Ako hoces jos vise da se obezbedis, iz ultra surfa idi na ihide.info pa iz njegovog addres bara unesi link do foruma. Tako da ces imati 2 proxy servera izmedju tebe i foruma na kom se zelis predstaviti drugacije. Anonimnost zagarantovana. (mozda najbolji korak za tebe).
Ili:
3. Koristi neki od javnih proksija (anonymous) radi anonimnosti mada ti ti je to automatizovano u tacki br 2.
Ili:
4. Isuvise komplikovano za prosecnog korisnika tako da cemo je zaobici za sada.

@Pajseri
Pa ne hakuje DoD pa da treba da brine za toliku dozu privatnosti i MAC adresu za koju prvu polovinu odredjuje komisija za standardizaciju (ISO, IETF, IEEE) a drugu polovinu proizvodjac i moze se videti MAC na netu samo ako imate neki thirdparty software (uglavnom FOLD programi i ostale shity klijentske aplikacije). I kao sto rece holodoc dobar admin preko IP utvrdjuje ISP koji daje zagarantovanu anonimnost korisnika a koji o5 ima sve njegove podatke i kada mu se pozali da ovaj vrsi abuse onda korisnik biva opomenut, a ako je video nesto sto nije smeo moze da zavrsi u bajbokani.

Poslednja ispravka: el_corona (13.8.2009 u 19:14)
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vicevi Oblivion Cvet kompjutera 5481 27.5.2022 5:52
Gledanje online filmova uz prevod na srpskom Parsifal Video/TV softver 23 24.5.2012 15:38
Svet Kompjutera je dobio upozorenje od BulmaSofta Branislav Gavric Forum o forumu 267 25.6.2009 21:44
Persiranje na forumu? Deusdies Brbljaonica 33 28.1.2009 23:48
Avatari na forumu Sasa Forum o forumu 1 16.1.2007 18:29


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:38.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com