Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.3.2008, 1:32   #1
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Angry Windows services se ne pokreću

Izvinjavam se ako već ima, ali imam pogolema muka i teci te moram da ovo kažem..

Uslijed skorijih ludorija mog XP-a (međukojima je bilo pravljenje da ne primjećuje Network Adapter (uopšte ga nije viđao, jednom sam ga natjerao da ga vidi ubacivanjem još jedne mrežne karte, poslije čega mu je najzad prešlo iz kulera u procesor da ima integrisanu kartu) u nasumičnim trenutcima, i zamrzavanje odmah po pokretanju što češće što je duže ugašen), dosmrđelo mi je i odlučio sam da reinstaliram Windows.

Instalirao sam ga tako što sam pobrisao neke dvije particije koje su sačinjavale drugi hard i nalijepio ga tamo (e da dali sam spomenuo da se stara instalacija jopet zaglavila na WIndows did not start normaly ekranu i ne kao prošli put kada je checkdisk (valjda) pomogao, ovaj put nije htjela ni da se makne od tamo već bi smao ukrug išla). Pošto je očigledno originalna instalacija izgorjela nije pravila probleme ovoj instalaciji na drugom hardu te sam staru poslije nove instalacije obrisao formatom njene particije.

E poslije što sam pokrenuo novu instalaciju i najzad ušao u nov svjež ko od Bila rođen Windows počeli su problemi. I osnovi suzio sam ih na to da izgleda iz nekog uvrnutog razloga Windows nema namjeru da pokreće neke ključne servise (Theme, Instaler, Networking, DHCP, u osnovi skoro sve što je setovano na automatic), i ništa ne pomaže. Džaba ga ti podesiš da radi sada (manuelno ga startuješ, recimo morao sam da manuelno pokrećem Windows Instaler da bih recimo neke trivijalne stvari instalirao kao revimo Adobe Reader), kada ako restartuješ račuar moraćeš ga ispočetka pokretati.

Blago rečeno ovo čini računar potpuno nekorisnim.

Inače u pitanju je Windows XP Version 2002 koja dolazi sa SP2. Inače nisam prošli XP instalirao sa istog diska, ovo je novi dako ta postoji teoretska šansa da je do verzije na njemu (ranije su to uvjek radili serviseri, ali nebih rekao da sam napravio neke katastrofalne greške).

Inače kao reprezent mojih problema, dok ovo pišem, poslije restarta kompa samo sledeći servisi rade:
Plug and Play
Remote Procedure Call
Windows audio
što bih rekao nije uopšte normalno.

Nadam se da sam naveo sve što je važno, i da će neko moći da skopča šta sam rekao, i šta je problem.

Unaprijed hvala na pomoći.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2008, 10:18   #2
Chivan
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Chivan
 
Član od: 31.8.2005.
Lokacija: potpuno dislocirana
Poruke: 2.695
Zahvalnice: 974
Zahvaljeno 965 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: Windows services se ne pokreću

Citat:
4th Dimension kaže: Pregled poruke
Inače u pitanju je Windows XP Version 2002 koja dolazi sa SP2. Inače nisam prošli XP instalirao sa istog diska, ovo je novi dako ta postoji teoretska šansa da je do verzije na njemu (ranije su to uvjek radili serviseri, ali nebih rekao da sam napravio neke katastrofalne greške).
Ne samo da postoji teoretska šansa, nego mi se čini da je problem baš u verziji instalacije koju si koristio. Moguće da je to neka nLite-ovana verzija koju je neko prilagodio sebi (ili nešto ozbiljno zeznuo u njoj), a ne samo verzija Windowsa u koju je slipstreamovan SP2. S obzirom da Windows i tako ne radi kako treba, a tek si ga instalirao, preporučio bih ti da ponoviš instalaciju sa nekim drugim diskom, pa da vidiš da li je problem u tome.
Chivan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2008, 11:36   #3
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Windows services se ne pokreću

Aha, Ali da li je nmoguće da je to do SP2 koji dolazi uz njega, pošto ovi problemi veoma liče na moje:

http://www.hawaii.edu/help/sp2/
RPC errors caused by Service Pack 2 and security updates
Microsoft security updates, released in late February 2005, cause strange errors on some machines running Windows XP SP2. Microsoft has acknowledged this problem but not provided a fix. The errors include, but are not limited to:
  • Windows Update fails to function and gives the following error message:
    "Windows Update has encountered an error and cannot display the requested page…"
  • Icons are missing from the Network Connections page
  • Windows Installer fails to function and gives errors when trying to install or uninstall programs
  • User is unable to burn CDs
  • Various programs give access denied errors
  • User is unable to change the Windows Desktop or menus
  • McAfee VirusScan properties cannot be modified
I većina se može povezati na servise?
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2008, 13:40   #4
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Windows services se ne pokreću

Mogućnost postoji. Retko se dešava, ali ima računara koji neće da rade sa SP2.
Imaš samo jedan način da to proveriš - nađi instalaciju Windowsa XP koja ima u sebi samo SP1 pa probaj.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.3.2008, 14:07   #5
4th Dimension
Starosedelac
 
Član od: 22.10.2005.
Lokacija: Tivat
Poruke: 1.767
Zahvalnice: 77
Zahvaljeno 231 puta na 166 poruka
Određen forumom Re: Windows services se ne pokreću

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Mogućnost postoji. Retko se dešava, ali ima računara koji neće da rade sa SP2.
Imaš samo jedan način da to proveriš - nađi instalaciju Windowsa XP koja ima u sebi samo SP1 pa probaj.
Pa mislim da je moja ranija instalacija (ona koja je pobenavila prvo) imala SP2, a i prije te sam definitivno imao SP2.

Pa dobro ionako nije bitno toliko jer su moji odnijeli komp u servis.

Doduše imam jedno pitanje.

Zna li ko, šta bi moglo uzrokovati da Windows odjednom sebi uvrti u glavu da tvoja matična nema integrisanu mrežnu (Network adapter) i da je jedini način da ga ubjediš da prizna da je ima da dodaš drugu mrežnu kako bi ih on onda obje prepoznao. Add/Remove Hardware nije palio inače, samo ovo dodavanje.
4th Dimension je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows XP servisi (objašnjenja) veverica Operativni sistemi 40 4.11.2008 21:58
Windows i njegova instalacija se zamrzavaju deXtar Kvarovi 10 4.12.2007 22:43
Windows neće da se butuje sa CD-a. PDarko Operativni sistemi 12 19.6.2007 23:24
Kako da izbrišem Windows Genuine (to je Windows Update) Master Of The Air Aplikativni softver 1 24.4.2007 12:06
Ah taj Windows... belgrade_boy Operativni sistemi 1 2.11.2006 22:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com