Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Grafički softver i radovi > 3D radovi

3D radovi Radovi korisnika iz oblasti 3D grafike, kao i video radovi...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.1.2011, 2:06   #1
LOLWUT
Član
 
Član od: 25.8.2009.
Poruke: 54
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Question Škola za 3DS Max

Da li neko zna, da li postoji neka skola za 3DS Max u Novom Sadu?
LOLWUT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2011, 2:07   #2
zIma
Novi član
 
Član od: 7.4.2011.
Poruke: 8
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 8 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: skola za 3DS Max

Citat:
LOLWUT kaže: Pregled poruke
Da li neko zna, da li postoji neka skola za 3DS Max u Novom Sadu?
Tu smo kolega isti, ja trazim dodatnu edukaciju za ovlastenog Autodesk predavača, međutim za to čini mi se najbliži centar je u Austriji. Jer vidim da na Balkanu nema niti jedna ovlaštena Autodesk škola, odnosno centar za certificiranje znanja.
zIma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2011, 10:56   #3
morder
Član
 
Član od: 6.9.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 37
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 115 puta na 23 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku morder
Određen forumom Re: skola za 3DS Max

Ranije je to bila skola Yucad. Ne znam da li sad rade. Sto se tice max kursa uopsteno sada skoro sve skole daju Autodesk diplome, tako da verujem da je to sto vam treba. Mada opet diploma ko diploma nista ne znaci samo parce papira, bolje se raspitajte sta cete tamo nauciti.
morder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2011, 11:39   #4
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: skola za 3DS Max

Ko sto rece morder svaka skola jaca skola sa kursevima iz racuanra ima i Autodesk predavanja. E sad ako bas nista ne znas o 3D tj, samo si citao o tome onda se mozda i isplati. A ako vec imas neko osnovno znanje onda se ne isplati. Mada sve mozes sam nauciti ako imas vremena i volje.
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2011, 18:51   #5
zIma
Novi član
 
Član od: 7.4.2011.
Poruke: 8
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 8 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: skola za 3DS Max

Citat:
morder kaže: Pregled poruke
Ranije je to bila skola Yucad. Ne znam da li sad rade. Sto se tice max kursa uopsteno sada skoro sve skole daju Autodesk diplome, tako da verujem da je to sto vam treba. Mada opet diploma ko diploma nista ne znaci samo parce papira, bolje se raspitajte sta cete tamo nauciti.
Mislim da se nismo razumjeli. Ja trazim certifikat za oficijalnog autodesk predavaca, ne diplomu za modeliranje ili 3d dizajn, i sam sam 2 i po godine predavao u jednoj skoli 3d dizajn. Ovo od autodeska spada u edukaciju usavrsavanja (veleuciliste) i nije tecaj. Naucio bih sve sto znam i sada i malo vise, medjutim zanima me Flame, a nemam vremena za njegovo ucenje. A papir ne bi bio na odmet. Kada polazes ispit za expert (doslovce ispit) certifikat prag znanja koji moras prijeci je 85%. Tako da se takve stvari razlikuju od obicnog tecaja na nekoj 3d aplikaciji. Jer na njima ne dobivas certifikat za ovlastenog autodesk experta (strucnjaka) ili u mom slucaju ucitelja. Uz to nakon toga si clan velikih resursa i Autodesk se trudi da tvoja predavanja budu na nivou, sa svim high-tech spikama i stvarima. Dobro bi bilo za bizniz uglavnom. Ali brijem da cu upisati online usavrsavanje sa centrom u Kanadi, pa tako doci do certifikata. Treba samo pare skupit

Poslednja ispravka: zIma (7.4.2011 u 19:00)
zIma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2011, 0:12   #6
morder
Član
 
Član od: 6.9.2009.
Lokacija: Smederevo
Poruke: 37
Zahvalnice: 24
Zahvaljeno 115 puta na 23 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku morder
Određen forumom Re: skola za 3DS Max

@zima: Moj odgovor je vazio za clana koji je postavio temu (pitao je za skolu za 3ds max). Posto vidim da tebi treba nesto za predavaca, onda u tom slucaju to kod nas ces tesko naci, nazalost. Ovde se samo predaje, a predavaci ne verujem da imaju to zvanje (Autodesk predavac). Ovde predavaci postaju ljudi koji zavrse par kurseva razlicitih nivoa (ili eventualno imaju neku skolu za dizajn). Mada neka logika bi bila ako vec predaju u Autodeskov centar onda bi trebali da imaju to zvanje. Mozda je to razlog zasto ljudi ne veruju nesto preterano nasim "skolama".
morder je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2011, 3:38   #7
zIma
Novi član
 
Član od: 7.4.2011.
Poruke: 8
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 8 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: skola za 3DS Max

Citat:
morder kaže: Pregled poruke
@zima: Moj odgovor je vazio za clana koji je postavio temu (pitao je za skolu za 3ds max). Posto vidim da tebi treba nesto za predavaca, onda u tom slucaju to kod nas ces tesko naci, nazalost. Ovde se samo predaje, a predavaci ne verujem da imaju to zvanje (Autodesk predavac). Ovde predavaci postaju ljudi koji zavrse par kurseva razlicitih nivoa (ili eventualno imaju neku skolu za dizajn). Mada neka logika bi bila ako vec predaju u Autodeskov centar onda bi trebali da imaju to zvanje. Mozda je to razlog zasto ljudi ne veruju nesto preterano nasim "skolama".

moje isprike. ubacio sam se onda nepotrebno. Mozda, ali mogu ti reci iz svog iskustva sa kakvim predavacima 3d dizajna (kolegama iz iste skole) sam dolazio u kontakt da vecina ih jedva zna osnove. Inace sam iz Hrvatske i ovdje u HR na par primjera na koje sam naisao jest da covjek ne zna ni 40% 3ds maxa. Za skolu za koju sam npr. ja radio, nadogradio sam program ministarstva (za to sam bio placen - da smislim kako sto vise ljude nauciti) i tako postavio malo vislju ljestvicu za svoju zamjenu, posto sam se selio zbog drugog faksa u drugi grad nisam mogao vise raditi pa nisam obnovio ugovor. I to je najveci problem, sto ljudi neki koji predaju nemaju ambicija za usavrsavanjem, pa ljudi koje educiraju ne nauce prakticki nicemu.

A takvih slucajeva bar ovdje u Hrvatskoj ima stvarno dosta. Jer ako autor ne naiđe na nekog kvalitetnog i perspektivnog predavaca, nece nauciti nista vise od modeliranja salice u 6 nacina. Moji ucenici su morali recimo svladati 80% 3ds maxa + 3 rendera - scanline, mray i vray. plus sto su i vrlo dobro ostali upuceni u pluginove kao sto su afterburn, fumefx i dreamscape, ivygen, glue3d i slicni, te su stvarno dobivali od mene jako puno domace zadace sa prakticnog djela predavanja. 6 ih radi u građevinskim i marketinskim firmama vizualizacije i reklame danas. Ali ovo za ovlastenog predavaca kad bi bar imali neki developerski centar, to donosi mnoge beneficije. kao prvo dobivas masu resursa za svoj rad od strane proizvodjaca ciju si aplikaciju expertirao na ispitu.

Ne znam, stvarno ne znam. Ljudi se sa pravom "boje" dat tolike novce a da ih se ne nauci nekim stvarima, u hrvatskoj je na zalost situacija sto se tice predavaca 3d dizajna jako losa. Vecina ih nema veze sa 3d aplikacijama i modeliranjem, a mnogi ni ne znaju teoriju, a kamoli sto je to mesh. Uz to sto se tice Srbije i BiH na primjer, vidio sam jako, ali bas jako talentiranih modelatora i animatora, ciji talent je puno veci od mog i koji imaju 3 puta jace konfiguracije racunala od mene (moj je iskreno kanta pa sam tu i ogranicen na manje detalja), tako da vjerujem u mozda u Srbiji i BiH postoje vece sanse za bolje predavace nego sto je u mene slucaj. Ali opet, sve ovisi. Recimo jednom predavacu 3d dizajna iz jedne skole najveci je talent izmodelirati vrata, bez detalja i bez ureza za kvaku i slicno. Na kraju otkrijes da pola tih modela koje stavlja u portfolio su iz Archmodels kolekcije. Evo to je onako ukratko s kakvim sam ja predavacima dolazio u kontakt u drzavi. Sto se tice fakulteta, nitko ni "A" o 3d tehnologijama ne govori. Recimo Hrvatska ravno 23 gdoine zaostaje za cijelim svijetom na podrucju dizajna.

Ispricavam se na duzini posta i sto je tema odvela malo u lijevo. Ali opet mozda pomogne onom tko trazi 3d edukaciju i tecaj da bude oprezniji i osjeca se slobodnim da samog predavaca prije upisa tecaja pita sto zeli kako bi se uvjerio da je bas ta skola i taj tecaj i taj predavac taj koji ga moze necemu nauciti.
zIma je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
3ds max, novi sad, skola

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Silent Hunter III MilanSM Simulacije vožnje 1934 19.1.2019 19:48
Škola za volove? braca86 Brbljaonica 2 7.7.2010 0:06
Škola programiranja M4k4 Programiranje 4 12.11.2009 12:48
Škola 3ds max-a DarkNemos Grafički softver i radovi 2 22.3.2007 18:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:33.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com