Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Phone Zone > Programi za mobilne telefone

Programi za mobilne telefone Operativni sistemi i programi za mobilne telefone

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.11.2017, 3:50   #381
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Windows 10 Phone official update

Drugar mi ima moj telefon lumiu 640 lte. Kad pošalje poruku uvek mu iskoči na telefonu pitanje: Da li želiš da sačuvaš radnu verziju? Da i Ne. Skoro tri godine sam imao taj telefon i nikad se nije desilo da tako nešto iskoči? Šta to može da bude, pošto kaže da ga dosta iritira? Da li treba nešto da se isključi ili...
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2017, 9:26   #382
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Windows 10 Phone official update

Treba da ga baci u djubre i kupi normalan telefon
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku C64freak na korisnoj poruci:
todos (21.11.2017)
Stara 21.11.2017, 12:55   #383
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Windows 10 Phone official update

Kupio od mene, nego znaš li kako da reši problem?
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2017, 13:05   #384
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Windows 10 Phone official update

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Treba da ga baci u djubre i kupi normalan telefon
Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Kupio od mene, nego znaš li kako da reši problem?
Hahahha ...Ni meni to nikada se nije pojavljivalo..... Jel roknuo hard reset?
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shonkas na korisnoj poruci:
todos (21.11.2017)
Stara 21.11.2017, 14:04   #385
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Windows 10 Phone official update

Pa ta radna verzija (draft) bi trebalo da se čuva samo ako je napisao nešto što nije poslao a krenuo da izađe... Možda slučajno stisne neko slovo ili razmak pre izlaska iz SMS aplikacije pa telefon pita da mu sačuva to.

Ako je polje za tekst definitivno prazno a opet ga pita istu stvar, onda reset najbolje.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
todos (21.11.2017)
Stara 21.11.2017, 15:26   #386
Shonkas
Banned
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 5.379
Zahvalnice: 1.248
Zahvaljeno 618 puta na 468 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Shonkas
Određen forumom Re: Windows 10 Phone official update

Da neka obrise tu radnu verziju...khm HARD RESET. Ionako je kupio telefon
i sve sredjeno
Shonkas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Shonkas na korisnoj poruci:
todos (21.11.2017)
Stara 21.11.2017, 19:47   #387
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Windows 10 Phone official update

Rećiću mu da ga resetuje a pre toga da opet proveri da li pravilno šalje poruke. Ma to je bio vrh telefon. Pri kraju mi praznio brzo bateriju. Međutim kad je on stavio svoju novu verziju sim kartice baterija mu drži do tri dana.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.1.2018, 11:30   #388
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Windows 10 Phone official update

Što ne požive imao si sve što nema anroid. Đubre od operativnog sistema što mi pokida i ovo malo živaca što imam. Što ne ostade i ne posluša korisnike koji su ti dobro želeli. Lično me nikad nisi izdao, bar ponudi svoje patente, jeftinije drndoidu da postane lider. Bar deset puta je trebao android telefon da leti o zid windows verovatno jednom ili dvaput ali za tri godine ovaj prvi za par meseci... Užas, užas, užas...
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku todos na korisnoj poruci:
goranmax (8.1.2018)
Stara 17.1.2018, 16:15   #389
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Windows 10 Phone official update

Kupite telefon sa 512MB RAMa, nabijete mu 1000 aplikacija i posle kukate kako je Android vnago...
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bachi na korisnoj poruci:
C64freak (18.1.2018)
Stara 17.1.2018, 18:06   #390
Sam633
Član
 
Član od: 7.8.2012.
Poruke: 102
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 37 puta na 19 poruka
Određen forumom Windows 10 Phone official update

Dok WP istovremeno nema ni deset.
Sam633 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Sam633 na korisnoj poruci:
C64freak (18.1.2018)
Stara 18.1.2018, 10:53   #391
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Windows 10 Phone official update

Ma iskreno, Windows 8.1 i 10 sam držao u rukama samo na kratko kako bi korisniku podesio nešto. Znam samo da sam na 8.1 morao da skinem poseban program kako bih mogao da pesmu setujem kao ringtone!!!

Anyway, držao sam 3 WP telefona ukupno i ne mogu da donesem zaključak da li je dobar ili loš, to je tržište uradilo umesto mene, tržište je reklo da za njega nema mesta.

Ono što znam jeste da Android sasvim lepo radi ako ima 1GB RAMa i ako se ne trpaju aplikacija za sve i svašta.

Ništa ne fali da vesti čitate kao i sa desktop računara - preko web browsera, a ne da držite 10 aplikacija samo za vesti.

Takođe ništa ne fali da se tviter, fejs i slično posećuje preko browsera, a da se za FB chat koristi facebook lite.

Ali ne, uzmu telefon sa 512 ili 1GB RAMA, natrpaju Whatsapp, Viber, Facebook, Facebook messenger, instragram, snapchat, milion programa za selfiranje, Blic, Telegraf, Kurir, B92, itd i onda kao - radi ko vnago. Baš čudno.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2018, 13:28   #392
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Windows 10 Phone official update

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
Anyway, držao sam 3 WP telefona ukupno i ne mogu da donesem zaključak da li je dobar ili loš, to je tržište uradilo umesto mene, tržište je reklo da za njega nema mesta.
Ono što znam jeste da Android sasvim lepo radi ako ima 1GB RAMa i ako se ne trpaju aplikacija za sve i svašta.
Ništa ne fali da vesti čitate kao i sa desktop računara - preko web browsera, a ne da držite 10 aplikacija samo za vesti.
Trziste je reklo da oni koji su pravili neke od najboljih igara svih vremena nemaju sta da traze, ugaseni su, ali zato svake godine imamo mnogo AAA splacina koje ne vrede mnogo ali trziste ih gura napred (prosecan kupac koji cesto ne ume da prepozna kvalitet). Na trzistu danas pobedjujes ako poznajes psihologiju prosecnog kupca i imas dobru reklamu, ne moras nuzno da ponudis kvalitet.
Interesantno je da kao najvecu manu WP isticete nedostatak aplikacija, a kada se neko pozali da Android sa 1GB RAM-a radi ocajno pocinje prica kako ne treba trpati nepotrebne aplikacije, dovoljan je browser za vecinu stavri ... upravo tu Windows 10 sija, ako koristis samo Edge neces imati problema i kocenja, sve radi glatko sa 1GB RAM-a.
Sreca pa danas ima dosta dobrih i jeftinijih androida sa 2+GB RAM-a (npr. Xiaomi), ali pre nekoliko godina WP 8.1 nije imao konkurenciju u nizem cenovnom rangu (android i 1GB RAM-a = frustracije)... od tada se pojavilo dosta dobrih jeftinijih android telefona, dok Microsoft nije ponudio nista novo poslednjih par godina, i to je razlog propadanja (mnogi prosto vole da menjaju uredjaje cak i kada nema realne potrebe za tim, zato im ponudi svake godine nesto "novo" i imaces profit i veci deo kolaca na trzistu). IPhone politika je tu objasnila, svake godine nov poboljsan model i svi se zalecu i kupuju to "bolje" bez obzira sto vecina bukvalno ne primecuje razliku u odnosu na starije modele (ima zanimljiv klip na YT-u). Losa trzisna politika je unistila WP, ne los kvalitet.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2018, 14:19   #393
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Windows 10 Phone official update

JA nisam ni rekao da su ti telefoni loši. Naglasio sam da nemam mnogo iskustva sa njima, samo sam napisao da im je tržište reklo no - no.

Sad da li je no no zbog lošeg operativnog sistema, ili zbog lošeg tajminga ili zbog nedostatka podrške OEM proizvođača telefona - nije bitno.


Znam samo da kada se pojavio WP 8, da nije imao ni fajl menadžer, podrška sa aplikacijama je bila 0, onda rat sa googleom gde mi se čini da ni dan danas nemaš pristojan youtube i slično. Jednostavno to nije smelo da se dogodi i trebali su da računaju na to, ako treba da podmažu developere najčešće korišćenih aplikacija i tek onda da izbace proizvod na tržište.

Takođe mi svaki drugi kuka kako mu notifikacije jednostavno ne stižu kada su u pitanju 3rd party aplikacije, a to mnoge odvraća.
A ne stižu jer ih WP bez bilosti ubija usled nedostatka resursa a prioritete moraš naknadno da podešavaš u onim metro/uwp/immerse shit control panelu gde bog otac ne može da se snađe na prvu loptu.
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2018, 22:08   #394
C64freak
Banned
 
Član od: 3.5.2009.
Lokacija: Tunguzija x)
Poruke: 2.905
Zahvalnice: 1.239
Zahvaljeno 438 puta na 374 poruka
Određen forumom Re: Windows 10 Phone official update

Koji bre crni mrtvi windows telefoni???

Evo prosle nedelje zaboravih telefon kod drugara na placu i uzeh od njega lumiju 640....alo bre lol prvo sto nema aplikacija,drugo sto one koje ima ne rade eto npr jedina koju ima a da mi je potrebna je Viber koji instaliram i prosto nece da radi il ucitava milion svetlosnih godina il jede poruke ,znaci dobijem notifikaciju da sam primio poruku al kad kliknem na nju poruke nema....pride to sto izgleda gore od java aplikacije.

Da ne pominjem to sto google.com otvara deset minuta na 40 mbps internetu....Znaci dokle vise kukanje o djubretu koje nikad nije bilo dobro i o kojim cena pricate??? Ovu mrtvu lumiju 640 je drug platio 250 tako nesto evra pre dve godine a ja sam moj Samsung J7 2016 platio 230 i nemam ni jednu jedinu zamerku dok ovo....
C64freak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.1.2018, 22:36   #395
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Windows 10 Phone official update

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
T
Interesantno je da kao najvecu manu WP isticete nedostatak aplikacija, a kada se neko pozali da Android sa 1GB RAM-a radi ocajno pocinje prica kako ne treba trpati nepotrebne aplikacije, dovoljan je browser za vecinu stavri .
Још увек користим Alcatel Idol 2 који има 1GB RAM-a. Не знам о каквом очајном раду и фрустрацијама говориш, ради сасвим добро основне ствари, оно што већина људи користи ради више него добро.. Чак и некада озлоглашени Viber, који сам тек недавно морао да инсталирам, ради као сат (очекивао сам спор рад и велико заузеће меморије). Да, новији раде сто пута боље али ти гарантујем да брже и лакше покреће апликације типа Facebook и сличнне, које се невиђено вуку на Windowsu из неког разлога (вероватно никакве оптимизације).

Иначе ми је баш жао што ова платформа нестаје али рецимо да сам 2014. бирао између овог Idola и Lumie 630 (били су сличне цене).. Сумњам да бих могао са том Lumiom оволико дуго.

Чак сам се и пре неки дан замало ухватио за новчаник јер је Alcatel 4S на распродаји за само 99 долара.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2018, 0:06   #396
Lex987
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.8.2012.
Poruke: 3.827
Zahvalnice: 1.275
Zahvaljeno 1.331 puta na 1.186 poruka
Određen forumom Re: Windows 10 Phone official update

Citat:
C64freak kaže: Pregled poruke
Ovu mrtvu lumiju 640 je drug platio 250 tako nesto evra pre dve godine
Taj telefon na dan lansiranja nije kostao 200e. Bas sam pre dve godine platio 140e pomenuti telefon. Inace, Xiaomi Mi5s pojede taj Samsung za dorucak, slicna cena (i nad popom ima pop).
Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Да, новији раде сто пута боље али ти гарантујем да брже и лакше покреће апликације типа Facebook и сличнне, које се невиђено вуку на Windowsu из неког разлога (вероватно никакве оптимизације).
Иначе ми је баш жао што ова платформа нестаје али рецимо да сам 2014. бирао између овог Idola и Lumie 630 (били су сличне цене).. Сумњам да бих могао са том Lumiom оволико дуго.
Samo zato sto je prestala podrska za Lumia telefone, u ono vreme je Lumia bila avion za taj Alcatel. Nema tu sta vise da se poredi, WP se gasi... ne vidim cemu toliko pljuvanja i frustracija, kao da bi skodilo da je WP opstao i da je imao bolju podrsku... od kada je to konkurencija stetna za kupce? Ugasice se uskoro, mada ne vidim neku korist od toga ali ce neki izgleda lakse spavati, lol.
Lex987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2018, 0:40   #397
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Windows 10 Phone official update

Ja sam tri godine imao lumiu 640 lte, sad živi kod drugara koji je prezadovoljan jer ga najviše njegova deca drndaju zbog igara koje prosto rečeno lete na njemu. Elem, zadnjih godinu dana apdejti su ga samo unazađivali, baš od onda kada je najavljeno gašenje platforme. Do tada sam koristio sasvim normalno i opušteno sve aplikacije koje su mi trebale. Jednostavno nije prihvaćen ni od proizvođača ni od developera. I samo još jedna nebitna stavka u vezi tog modela, otišao bez ijedne jedine ogrebotine. Ima izuzetno staklo na ekranu i zadnji kutijasti poklopac koji po želji mogao i da se promeni u drugoj boji. O zadnjoj kameri koja je sa samo 8mpix prosto rečeno kidala koliko je kvalitetna bila.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2018, 9:39   #398
bachi
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd, Srbija
Poruke: 2.710
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 907 puta na 670 poruka
Određen forumom Re: Windows 10 Phone official update

Meni najviše žao mene što su zbog raspale mobilne platforme svima nama zavaljali meteo, a kasnije uwp aplikacije na desktopovima i laptopovima i ne odustaju od toga iako niko živ ne koristi to...
bachi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows XP SP3 ne prepoznaje Windows Phone Radojevicuros22 Programi za mobilne telefone 16 20.10.2015 16:44
Pomoc, windows konstantno skida update SamFisher Operativni sistemi 8 15.3.2013 20:01
Windows installer nikolapfc89 Operativni sistemi 6 16.11.2009 0:13
Windows 7 - Build 7600+ (RTM) oluja Operativni sistemi 1204 22.10.2009 20:37
Windows update Jack In The Box Operativni sistemi 7 1.1.2007 20:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:44.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com