Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Ostale komponente
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Ostale komponente Kućišta, napajanja, periferije, štampači, skeneri, tastature, miševi, džojstici...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.10.2011, 1:12   #1
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Lexmark E220 stampac problem

imam stariji crno beli stampac iz naslova koji koristim od 2004/2005.godine bez problema , ali posle 6 godina dosao red da se toner menja, jer je ovaj poceo da pravi "linije" tj ne stampa tako par linija uzduz papira.
e sad nov toner je kupljen pre skoro godinu dana i stajao je neotpakovan u kutiji. danas kad sam izvadio stari a ubacio novi , taj novi mi pravi vise linija nego stari??? ne razumem se u stampace i kako tu sta funkcionise, al evo slike pa ak neko zna sta je u pitanju i da li moze da se resi.

dakle slika koja se stampa (test slika, ovo sam sklepao u paint-u cisto da isprobam, tj pokazem problem):



test page stampaca (novi toner):



sa starim tonerom:



sa novim tonerom:



dakle, ovaj stari toner je stampao ok ali po sredini je imao "linije" koje ne stampa uzduzno, a ovaj novi toner ima poprecne linije i to na skoro svakih 1cm (il malo vise) ali dosta losije od starog tonera!

u cemu je problem? probao sam da malo "promuckam" toner i stari i novi, da ih protresem, ali nije pomoglo.
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2011, 21:20   #2
bobanf
Član
 
Član od: 10.6.2006.
Poruke: 316
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 28 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Lexmark E220 stampac problem

Skoro nam je bio serviser u firmi u vezi starog hp stampaca sa slicnim problemom.
Momak je bio posten, rekao je da je kvar bezvezan i da se lako resava, samo puno vremena treba da se demontira neki deo koji je oslabio /sad da me ubijes ne mogu da se setim tacno sta/.
Poneo ga je i sredio i nije mnogo naplatio. Drugi bi odrao...
bobanf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku bobanf na korisnoj poruci:
Banko (14.10.2011)
Stara 16.10.2011, 3:52   #3
zexxxx
Član
 
Član od: 4.10.2011.
Poruke: 353
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 17 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Lexmark E220 stampac problem

Moguce je da je otiso neki deo kao sto je rekao bobanf. Ja dok sam imao laserski crno beli stampac, imao sam slicnih problema i ljudi su mi rekli da samo izvadim taj veliki ketridz iz stampaca malo ga prodrmam da se te mrvce sto se tope sloze u celije i to je to. Ja sam tako i uradio, radio sam to stalno kad su mi se pojavljivale te crte i posle prodrmavanja ketridza uvek mi je stampao odlicno. Mada sad kod novijih laserskih stampaca, odnosno ketridza u uputstvu pise da je drmanje zabranjeno. Ako si kupio novi kompletan ketridz sa tonerom verovatno imas negde napisano sta smes sa njim da radis. Probaj ga malo prodrmati, mozda pomogne kao sto je i meni pomoglo.
zexxxx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem - BSOD svaki dan po 2-3 puta Cursed996 Kvarovi 46 14.6.2011 8:52
Problem sa TASKBAROM Dapper Operativni sistemi 6 11.12.2008 17:01
HDD Problem! Veeeeliki dosadni frustrirajuci problem!!! paretimpar Nosači podataka 6 18.6.2007 1:42
HP 1020 problem alradeta Kvarovi 6 8.6.2007 23:34
Lexmark z600 - problem sa USB vazon Ostale komponente 8 23.6.2006 14:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 18:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com