Prikaz jedne poruke
Stara 18.7.2014, 23:37   #15
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Apdejtovanje Avasta

Ja uopšte ne poznajem 'unutrašnju građu' Avasta, tako da ovo govorim manje više napamet:

Neko je kreirao logiku programa koja kaže "Kada je AV u silent modu sprečiti update programa i sprečiti pop-up i ostala obaveštenja". Da bi update radio onako kako ti Zoni hoćeš, neko treba da doda još jednu logičku petlju u kodu programa koja kaže "Dozvoliti update programa ako je korisnik kliknuo na dugme za update i ako korisnik čačka po glavnom interfejsu programa prikazati pop-up obaveštenja". Siguran sam da razvojni tim ima na desetine, a možda i stotine predloga za slične funkcije i onda neko treba da odluči šta sve od toga treba da se uključi u program. Kao što sam već rekao, nemoguće je ugoditi svim ljudima. Ja recimo ne vidim potrebu za manuelnim apdejtom programa u silent modu jer nikada i ne koristim silent mod. Koristim Avast jer je prilično jednostavan i Avast je jedan od najlakšiš AV programa po pitanju korišćenja sistemski resursa, radi savršeno dobro na mojoj staroj mašini iz profila.

Ti imaš drugačije mišljenje i to je u redu, ali moraš da sagledaš situaciju iz ugla razvojnog tima. Ako je update iz silent moda nešto što veliki broj korisnika traži preko Avastovog foruma i drugih kanala onda će ovo verovatno biti uvršteno u neku narednu verziju, ali razvojni tim definitivno ne može da ispuni svaku želju korisnika.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke