Prikaz jedne poruke
Stara 24.3.2011, 14:23   #6
toology
Član
 
Član od: 26.5.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 99
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 28 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: NVIDIA drajver daje crni ekran na oba izlaza kada je prikačen TV

Čim sam mu pripretio morao je da proradi. Postaviću šta sam sve radio za slučaj da se još neko zezne sa ovakvim problemom.

Pre svega izgleda da je problem bio u tome što je grafika dodeljivala neku nenormalnu rezoluciju i refresh rate televizoru, ali tako da se cela grafika zbunila i izbacivala crne ekrane.

Evo i rešenja:

1. Prilikom paljenja Windowsa sam preko menija f8 izabrao opciju Start with low resolution enabled. Ovo je dovelo do toga da se upalio Duplicate display po defaultu, ali pošto je rezolucija bila 640x480, tv se nije onesvestio.

2. Pošto nikako nisam mogao da dobijem opciju da odvojim ekrane u Dual View, podigao sam rezoluciju oba ekrana u Duplicate modu na 800x600 i probao da instaliram najnovije NVIDIA beta drajvere.

3. Posle instalacije najnovijih drajvera, pojavila se dual view opcija u NVIDIA control panelu, ali sam pre nego što sam lupio apply video sam da bi za TV odvalio neku nenormalnu rezoluciju (preko 2000x 1000!?!).

4. Iz windows device managera sam promenio manuelno da mi TV ne koristi drajver Generic PnP monitor i prebacio sam ga na nešto što odgovara njegovim mogućnostima (Digital Flat Panel 800x600 60hz).

5. Restartovao sam za svaki slučaj i izabrao Extend my dispaly. Proradilo je!!!

Pouka cele priče, kada kupuješ novu grafičku gledaj da imaš tv sa nekim digitalnim ulazom. I da... NVIDIA ima katastrofa drajvere sa totalno kretenskim rasporedom opcija, bar kada je kohabitacija monitora i tv-a u pitanju.
toology je offline   Odgovor sa citatom ove poruke