Prikaz jedne poruke
Stara 11.8.2010, 8:45   #18
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje PC igre

Khm, imam RoM na kompu... Nisam izgleda bio jasan... Ne mislim ja da izmislim toplu vodu sa fireballom ili mightyjumpom (to imas i u diablo 2 i to u dve varijante, samo da skoci i da skoci i da udari)...
Vidi, ovako, igrao sam Diablo 2, Titan Quest immortal trone, Sacred 1 sa ekspanzijom, Dragon Age, Baldurs Gate, Planscape torment, Gothic 1,2,3, Morrovind, Legend Hand of God.... mozda mi je promaklo, ali u nekoj od tih igara ti imas fireballl sa efektom da pogodjenog protivnika ODBACI nekolio metara (ne da ga ubije i odbaci)?

U Titan Q su radili to letenje protivnika ali samo pri final udarcima, lenstine nisu implementirali i pridizanje protivnika sa poda vec samo kada su cvrcnuti...

U LoTR Battle for Middle Earth, Gandalfa lepo muljnes u sred neke bitke a onda sa njim aktiviras njegovu najacu magiju, onu sferu, koja u nekom radijusu oko njega odbaci sve protivnike pa onda oni onako popadaju ko lisce na sve strane (ne secam se da li ih to odmah i ubija ili se neki dizu posle toga).

Casttime - vreme koje prodje od aktiviranja bacanja magije do njene realizacije. Sto se moje fantazijske RPG igre tice nepostoji zajednicki cooldown, ono kada bacis jednu magiju na svima se aktivira cooldown, vec pojedinacni koji se primenjuje samo na bacenu magiju. To je moj teorijski rpg, da ne bude neke zabune.

Da, cuo sam da je RoM kopija WOW-a samo da ima, za razliku od WOW-a dve rase Ljude i Elfove... Ako im je sistem igranja, magija i poteza isti onda ne razumem zasto se toliko ljudi odusevilo WOW-om

E, sada, mozda ja i nisam u pravu, mozda gresim pa ako neko zna igru sa goreopisanim elementima neka mi molim vas kaze, voleo bih da je igram.

P.S. DotA-u ne racunam
Arcibalde je offline