Prikaz jedne poruke
Stara 14.12.2017, 18:10   #11973
Vladimirus86
Starosedelac
 
Član od: 1.9.2012.
Lokacija: Zajecar
Poruke: 1.888
Zahvalnice: 780
Zahvaljeno 681 puta na 431 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Killing of a Sacred Deer (2017)



Veće smeće od filma nisam pogledao u ovoj godini. O filmu ništa nisam znao osim da glume Nikol Kidman i Kolin Farel pa sam mislio da ne može biti mnogo loš. Da, baš.

Ukratko, priča prati renomiranog hirurga i njegov život koji se okreće naglavačke posle razgovora sa dečakom koga je do tada simpatisao.Njegova porodica postaje taoc natprirodnih elemenata koje on ne može da objasni i ne zna kako da se suoči s tim.

Likovi u ovom smeću su hladni i nesimpatični, operisani od bilo kakve ljudskosti, sa robotizovanim glasovima i ponašanjem. Ovo bi moglo da funkcioniše da se odnosi samo na glavnog antagonistu filma ali, nažalost, i ostali likovi su manje-više isti. Dijalozi su im dosadni i neugodni bez neke posebne poente (prim. da li mogu da vidim koliko si maljav ispod miške). Gluma je po meni loša, drvena, mada vidim da neke recenzije hvale glumu. Verovatno najgore izdanje Kolin Farela koje sam ikada video. Možda nije ni njegova krivica ako je režiser tražio tako da glumi.

Vidim da je film snimljen po nekoj grčkoj drami ali je egzekucija od strane režisera užasna. Jedva sam se naterao da završim ovo smeće do kraja, najviše zato jer sam očekivao da se desi nešto smisleno. Kraj je veliko razočarenje.

Ocena 1/10.

Vidim da na imdb-u ima dosta, po meni neshvatljivo, dobrih ocena pa možda moj ukus nije merodavan. Prošlo je vreme kada sam se ložio na ovakve stvari.
Vladimirus86 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke