Prikaz jedne poruke
Stara 10.12.2017, 8:23   #11965
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

C'era una volta il West (Once Upon a Time in the West) (1968)
http://www.imdb.com/title/tt0064116/



Pojavio se RESTORED.720p.BluRay.H264.AAC-RARBG filma, te da se podsetim...
Ubedljivo najbolji film Serđa Leonea. Ono što je vrhunski urađeno su 4 glavne uloge, Klaudija Kardinale sa njenom porculanskom lepotom mi se ipak ne uklapa (no možda i grešim, jer je sa druge strane odličan kontrast) i Čejenov i Mortonov portret mislim da nisu baš maestralno izvučeni. No zato Frenkova i Harmonikina uloga čine da je film klasika. Harmonikina uloga je ipak preterivanje, ljudski je nemoguće biti toliko hladnokrvan i sračunat. Ostatak ekipe i filma čini groteskni deo, i valjda ga to i svrstava u špageti vestern. Šteta, jer je scenario filma odličan, sa dobro psihološki profilisanim glavnim likovima, koji su tako našminkani, da je jasno da za života hodaju kroz pakao... i viđenjem "Američkog sna." Da nije tog elementa, ovo bi bio najbolji ikada snimljeni vestern, u psihološkom pogledu izražajniji od Tačno u podne, ako je upoređivanje sa njim ikako moguće.
Spoiler za Muva:
Scena sa muvom na licu bandita na početku je "krvava", ne ide mi u glavu kako su to uspeli da snime. Mora da je ipak fotomontaža.

Poslednja ispravka: Suad Novic (10.12.2017 u 11:40)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Suad Novic na korisnoj poruci:
Mac4LiF (11.12.2017), mentolbrebombona (14.12.2017), zerb (13.12.2017)