Prikaz jedne poruke
Stara 28.1.2010, 1:01   #8
dusandevic
Član
 
Član od: 23.8.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 105
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dusandevic Slanje poruke preko Skypea korisniku dusandevic
Određen forumom Re: Povezivanje lap topa i stampaca

Citat:
Sto se tice te 4, a i bilo kog drugog stampaca koji ima mreznu kartu u sebi, nju je uvek pametnije koristiti nego LPT port. Paralelni port ima teoretski maksimum protoka od 2Mb/s(u ECP modu, u ostalim manje) dok recimo mrezna karta u 4+ ima maksimalni protok 10Mb/s sto ume dosta da znaci kod memorijski zahtevnih dokumenata poput knjiga u PDF formatu i slicno. Opet imaj na umu da je taj stampac deklarisan na 12ppm pa i nije neki brzinski sampion i da farbicki dolazi sa samo 2Mb rama pa ako nisi dodavao memoriju u njega, to obavezno uradi, osetices veliku razliku sa recimo 16Mb memorije.
Ja nemam neke preterane zahteve što se tiče štampe, taj štampač je završio kod mene sasvim slučajno. Ne razumem se toliko u štampače, kako bih mogao da proverim koliko on memorije ima u sebi? Sa prednje strane on ima neki slot za dodavanje nečega (možda tu treba da bude mrežna karta), a sa zadnje strane imam samo LPT i konektor za struju.

Poslednja ispravka: dusandevic (28.1.2010 u 1:09)
dusandevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke