Prikaz jedne poruke
Stara 4.8.2007, 22:26   #222
Black Arrow
Član
 
Član od: 19.12.2006.
Poruke: 184
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Crtanje, slikanje...

Odlucih i ja da se prikljucim ovoj temi

Deluje zanimljivo + moze da nauci nesto novo. Takodje, vidim da ima ljudi koji su voljni da pomognu ali se i razumeju u ovu tematiku.

Ja sam relativno nov u crtanju, ali volim crtanje i voljan sam da sljakam. Posto radim sa 3dM@niak-om na jednoj 2D igri, a on prilicno dobro crta, pokupio sam od njega neke skice (koje inace koristimo za modele u igri) pa ih sada proucavam i pokusavam sto vise da naucim od njih.

Od pribora posedujem samo 3 olovke (cuvene 2H, HB i 2B olovke), jedan sablon za krugove, jedan lenjir i jedan "liner" koji mi vise sluzi za neko brzo skiciranje i ugljene stapice. To je sve

Od papira posedujem obican A4 i A3 papir, kao i pak papir (dimenzija 50x70 cm i 100x70 cm) koji koristim kada crtam ugljenim stapicima. Ostalo sto bi mi trebalo od pribora (malo sada, malo sigurno i kasnije) nema sanse da nabavim u svom gradu (), pa cekam prvu priliku kad dodjem u Beograd da se "naoruzam". Bas sam sa 3dM@niak-om pronasao neku lepu specijalizovanu knjizaru na Vozdovcu (mislim da se tako zove taj deo grada) gde sam i uzeo vecinu stvari, tako da sam to mesto oznacio kao obaveznu "bazu" za nabavku svega i svacega za crtanje.

Mene konkretno zanima, sta bi mogao da vezbam sa ugljenim stapicima da crtam? Previse sam se navukao na crtanje olovkama, pa mislim da bi sa ugljem malo oslobodio ruku i mogao da se "razmasem".

Sve pohvale za temu kao i ljude koji ucestvuju u njoj
Black Arrow je offline   Odgovor sa citatom ove poruke