tema: Vip neo?
Prikaz jedne poruke
Stara 22.10.2017, 23:59   #74
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Vip neo?

Citat:
Echo kaže: Pregled poruke
Ali sada ja tebe ne razumem, zasto je promotivna pod navodnicima? Telenor daje 1250 na 24 meseca, a Vip daje 1000 din prvih 12 meseci, a zatim 1300 (samo 50 dinara vise od telenora) drugih 12 meseci. I kada izracunas, telenor ispada vise za oko 3000 dinara, a ne Vip.
Zato što Telenor nudi samo jednu brzinu (50Mbps) i besmisleno je porediti ograničene pakete tipa 10/2Mbps i 20/4Mbps sa njom.

Najpribližnije što VIP ima je 40/6Mbps i to teorijskih (voleo bih da čujem da bar neko ko ga je koristio može da prijavi stabilne brzine preko 30Mbps). Dakle, 12 meseci po 999 din. i 12 meseci po 1699 din. je ukupno 32 376 din., naspram Telenora od ravno 30 000 din. I pri tome Telenor nudi veću praktičnu brzinu (40+Mbps) koja naravno nije dostupna svuda ali najniže vrednosti za 4G mrežu uglavnom nigde ne idu ispod 15Mbps. Da ne govorim o uploadu koji zapravo bez problema probija granicu od 15-20Mbps što je fantastična cifra.

Zatim, ne znam za VIP, ali Telenor ima opciju spajanja kućnog interneta sa brojem mobilnog telefona korisnika tako da se kvota od 100GB automatski deli sa mobilnim telefonom (dostupna je svuda u Srbiji). Ne koristim telefon za streaming (Deezer i HBO Go imaju svoje odvojene kvote od 10GB) ali lepo je znati da neću spucati svoju ličnu kvotu ako negde usput rešim da napravim filmski maraton.

Jedini problem koji za sada vidim je ta kvota od 100GB koja može da bude tesna za intenzivnije korisnike ali meni je bitno da prevaziđem ograničenje kilavog 10/1Mbps ADSL-a tako da sam za sada generalno zadovoljan. Bar dok ne stigne kablovski net.

Citat:
Echo kaže: Pregled poruke
Na sta tacno mislis?
Komplikovana priča oko prebacivanja ugovora za bežični internet sa jedne osobe na drugu (nešto vezano za lokaciju) i ogromni problemi sa VIP administracijom koja je otezala postupak preko dva meseca. Na Telenoru kasnije ponovio nešto slično za drugu lokaciju i ceo postupak je završen za manje od pola sata.

Generalno administracija u VIP-u, bar iz mog iskustva (drugi možda imaju suprotno iskustvo) je poprilično loša i neorganizovana.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke