Prikaz jedne poruke
Stara 13.10.2017, 15:22   #11814
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.294
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.964 puta na 2.386 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Spider-Man: Homecoming (2017)



Da kažem odmah i otvoreno, mene je ovo blago razočaralo. Prvo o samom filmu. Priča je osrednja, nekako beznačajna i bez pravog uzbuđenja. Glavni negativac je bled a do samog kraja filma ne stičem osećaj da je spajdermen postao super heroj. Efekti su klasično dobri ali su npr. pokreti spajdermena korak unazad u odnosu na prethodna dva dela u kojima sam uvek verovao da je on živo a ne animirano biće. Kasting mi je zato vrlo dobar, i humor takođe. Od mene može 6.5/10

A sada malo više o Marvell svetu u kom je smešten. Sony je pristao da ubaci spajdija u isti svet sa ostalim marvelovim herojima i tu ne vidim ništa loše samo po sebi. Ali su ih previše stopili i sada mi je iskreno već muka od ove generičke Marvell supe gde uvek i svuda moraju da budu isti likovi - Kapetan Amerika, Iron-Man... Pojedinačno su mi svi oni OK, ali jedan Avengers serijal mi je dovoljan. Ovako ih guraju u svaki film i nema više nekog individualnog osećaja. Spider-man npr. ceo film koristi odelo i gadžete Tony Stark-a koji mnogo više priliče njemu i u njegovim filmovima a ne ovde. Prosto nemam osećaj da sam gledao spajdermena već neku generičku Marvell epizodu u kojoj on gostuje.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke