Prikaz jedne poruke
Stara 1.10.2007, 10:15   #6
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Brisanje particije?

Citat:
VLADA.R. kaže: Pregled poruke
Hteo sam da reinstaliram win. i obrisem sve sto sam imao, a sto mi treba od programa, igrica ... da ponovo instaliram. Kazu mi da je najbolje da formatiram C particiju (sto sam i uradio tokom instalacije win.) i da formatiram i D particiju i da ce se tada sve obrisati.
Brisao ili formatirao particiju u oba slucaja gubis podatke.
E sad ako formatiras samo C particiju, sve na D particiji ce ostati. Filmovi mjuza, igre.... Mozda ces za neke igre morati na svez win dodavati neki DX Jul npr. ali ih mozes komotno ( veliku vecinu ) igrati bez nove instalacije.
Medjuti postoje ponekad razlozi kada treba obe particije obrisati i formatirati - kada se sumnja na neki virus koji lako moze preci sa particije na particiju, onda prilikom instalacije brisi obe particije a ne samo C pa kad dignes Win onda i D u disk menadzeru. Na taj nacin rizikujes da ti se gamad opet zapati pa opet instalacijawin-a i tako u krug.
A to se ovako radi. Pustis CD od XP-a i kada ti posle F8 zatrazi da brises particiju idi prvo na D i nju obrisi. Zatim ce te upitati isto to za C jer vidi win, pa stisnes D pa onda L kao i sa predhodnom particijom.
Samo vodi racuna i ne brzaj jer ces imati izbora velicine C particije. Ako zelis da je recimo 30GB kucas 30.000 pa enter i tako ces na svezoj particiji dobiti svez win bez bojazni da je mozda ostao neki but virus.
E tek nakon dizanja win-a mozes u disc management formatirati i D particiju jer je Win nece ni videti. Odredis da je logical pa NTFS pa naziv particiji i tako kreiras novu D particiju.
Ovo sam napisao zbog ubistva raznih gamadi. Ja sam skoro zapatio sa tudjeg HDD but virus i ovo je jedini nacin da ga se otreses i ne ugrozavas sebe i druge virusima sa HDD-a.
Pozz
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke