Prikaz jedne poruke
Stara 11.8.2017, 6:57   #2
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: SK mobilna aplikacija

Samo sam saradnik te ne govorim zvanicni stav redakcije, ali kako sajt ne zivi od reklama, aplikacija lepo navodi izvor tektova(pretpostavljam i autore) onda ne vidim neki problem u celoj prici.

Baci pogled na ovaj app.
Covek je iskorisio materijal dostupan na sajtu, ne znam koliko bi ti pravilo problem da odradis nesto slicno. Recimo da kroz aplikaciju omogucis citanje tekstova koji vec postoje u HTML formi na sajtu i napravis formu nalik raznim aplikacijama za vesti, gore je tekst, dole krecu komentari. Cisto ideja, realno je SK trebao da formia svoj digitalni portal pre mnogo godina, ali redakacija je smanjena, mladji koji i imaju entuzijazma se ne bave web/android programiranjem tako da se stvari razvlace. Evidentna stavar i sa samim sajtom, sva sreca te je sajt osim pomalo zastarelog izgleda izuzeto funkcionalan jer je izuzeto prakticno koncipiran u svoje vreme pa je i dan danas veoma udoban za citanje i nalazenje tekstova.

Javice se valjda neko, ne znam kakva je pravna situacija da zaista drzis tekstove i slike u okviru app-a, mislim da dokle god drzis tekst u celosti sa izvorom i autorom ne bi ni to trebalo da predstavlja problem ali ne drzi me za rec.

Sa druge strane ne znam koliko zaista zelis da ulazes trud u sve to, SK-u jeste u interesu da bude zastupljen na sto vise razlicitih strana/medija/cega god jer je u interesu svakog prozivoda sto on na kraju jeste da bude sto prepoznatljviji ali bi sve to sto radis radio za slavu jer Politika sigurno za sada nece ulagati ikakav novac u takve stvari. Takodje, stvari poput gresaka u tekstovima se vec i komentarisu u temi aktuelnog broja ovde na forumu, a programi i igre koji su vredni paznje ce svakako dobiti svoju temu jer ce ih neko vec prepoznati.

Ne bih da ti kvarim ideju, ali prosto ako zelis da to sve izgleda lepo i bude funkcionalno moras dodati dovoljno opcija da privuces ljude, tj. da imas tekstove, slike, pretragu, sekcije poput casopisa u smislu igre/programi/kolumne/... i opet da to sve dopunjavas novim sadrzajem kako se pojavljuje, ili barem napravis skriptu koja bi to uradila za tebe. I onda opet razraditi ceo deo sa komentarima, da li ce korisnici biti registrovani u smislu pravljenja ili prenosenja forumske zajedenice ili ce biti anonimni komentari, zastititi se od botova, mnogo toga ima pa ako zelis da sve bude dovoljno interesantno da natera ljude da zadrze aplikaciju na uredjaju i tebi eventualno omoguci dodavanje reklama ili slicno kako bi imao kakvu takvu zaradu od toga.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mario Pavićević na korisnoj poruci:
BoPe (11.8.2017)