Prikaz jedne poruke
Stara 18.12.2009, 12:36   #54
Neky
Starosedelac
 
Član od: 15.6.2007.
Lokacija: Amsterdam
Poruke: 1.817
Zahvalnice: 463
Zahvaljeno 310 puta na 230 poruka
Određen forumom Re: Arch linux - za stare i nove korisnike

Citat:
blast beat kaže: Pregled poruke
Provalio sam zasto HAL nije hteo, nesto sam pogresno kucao. Ali opet nisam uspeo da otvorim xinitrc, tj bude prazan, sto ce reci da nije to to sto treba da otvorim. Ulogujem se kao obican user na svoje ime i kucam nano ~/ .xinitrc i otvara taj prazan file. Probao sam razne kombinacije da brisem razmake izmedju / i tacke i sl. ali uvek otvara prazan fajl.
Nemam sad vremena da ponovo krecem instalaciju, ali cisto da znam sta bi moglo biti kada krenem opet sledece nedelje.
Ti grešiš

Kod:
Switch to your normal, non-root user:
# su - yourusername

/etc/skel/ contains files and directories to provide sane defaults for newly created user accounts. The name skel is derived from the word skeleton, because the files it contains form the basic structure for users' home directories.
Sample .xinitrc provided here

Copy the sample xinitrc file from /etc/skel/ to your home directory:

$ cp /etc/skel/.xinitrc ~/

Edit the file:

$ nano ~/.xinitrc
I mora da radi. Samo pre toga je bitno da pokreneš HAL (bilo ručno, bilo kroz /etc/rc.conf -- BOLJI NAČIN) jer bez njega neće raditi ni tastatura ni miš u xtermu.

Nema potrebe da krećeš instalaciju ispočetka bre, sve je instalirano, samo ti fale X i grafičko okruženje. Još ako koristiš net install iso...

:edit ko zna koji:

da ne oftopičarim dalje, ja sam svakakve gluposti radio...i sve to HDD trpi

Poslednja ispravka: Neky (18.12.2009 u 12:54)
Neky je offline   Odgovor sa citatom ove poruke