Prikaz jedne poruke
Stara 13.12.2008, 2:49   #12
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Kako napraviti butabilan CD?

Ne ja nisam sebe uopste demantovao. A ko je glup a ko pametan ti sigurno nisi merodavan da o tome sudis. To je neprimereno ponasanje na forumu.
Pa evo da ti natenane objasnim i razjasnim pojmove.
ISO je samo jedan od image fajlova a mogu biti razne ekstenzije, u zavisnosti od programa u kojima se pravi imidz fajl. Zato sam i napomenuo za NRG jer Nero moze praviti i ISO ali i NRG fajl.
Ti fajlovi sami po sebi su virtualni diskovi (CD, DVD ) a opet ne znaci da su butabilni. Mislim da sam to jasno napisao. Da bi oni zaista bili butabilni, vazno je zbog podizanja operativnog systema, mora se uzeti opcija koju sam naveo.
Naravno postoje i vise trikova kao recimo za win98 u vreme kad se jos koristio a ljudi nisu imali flopi disk kao uredjaj u komp.
Tada se opet ide u Nero izabere butable flopi disk pa se umesto flopija nareze CD operativni system sa svim programima koji su potrebni za rad u DOS-u. Recimo NC i svi drajveri koji ce biti potrebni za system kada se podigne da ne bi CD ostao poluprazan a ujedno je sve na jednom mestu a komp ga i dalje vidi kao flopy samo od 700MB.

Znaci tih 2 MB su neka vezija DOS-a. OK. Jer ja pricam o kruskama i jabukama ili o operativnim systemima i sta im je potrebno, pa je i taj DOS takodje operativni system, ili mozda mislis da je igrica pa setup exe i next.. next.. next..
Citaj te ljudi postove pazljivo. Skraceno sam pisao, jer smatram da vecina podosta zna o ovoj temi a ispao sam jel te GLUP???
Imam instalisan winXP SP3 full pa kome treba dodatna informacija neka se javi na PP.
Pozzz
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke