Prikaz jedne poruke
Stara 17.12.2017, 16:20   #11986
Romantic
Veteran
 
Član od: 9.4.2010.
Lokacija: Fantasy land
Poruke: 885
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 230 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

What Happened to Monday
Идеја одлична, реализација савршена. Акциона драма тера гледаоца да мисли о пренасељености и утицају тога на планету, а узевши да се ближимо 2020. години и да нас већ у овом трену има више од 7 милијарди, очигледно су лоше вести и мислим да главни негативац филма и није негативац, већ су само погрешне њене методе решавања проблема депопулације и враћања броја људи у нормални оквир. Људи и не знају у каквом је стању пола планете већ сада (драстично смањење шума, коришћење гмо, запрашивања, смањење пијаће воде, обрадивог земљишта итд), а шта ће бити до половине овог века...
Оцена 9/10.

American Made
У време Хладног рата и снабдевања терориста/отпораша у Латино земљама од Амера, Бери Сил успева да неслућено максимизира корист од своје авантуре. Није био лош лик, гледао је човек да што више ужива, али..хаха каква авантура. Авиони и адреналин, уз повећу дозу драме са фокусом на Крузову типичну глуму и уникатан хумор, чине овај филм невероватним искуством, а још је невероватније да је ово рађено по истинитом догађају. Ко готиви рад Круза, његове филмове и тај његов јединствен стил, ово не би смео прескочити.
Оцена 8,5/10.

Logan Lucky
Извођење пљачке на “сеоски”, јужњачки (што би рекли Амери) начин. Свиђа ми се како су ликови грађени, што је и главни адут филма, а и хумор је пристојан. Глума је феноменална, а када удружите Кајла Рена, Гамбита и Џејмса Бонда, победа је сигурна. Волим филмове базиране на пљачкама јер дефинитивно никада нису досадни.
Оцена 8/10.

The Only Living Boy in New York
Ако тражите мирну, пријатну и позитивну драму, ово је права ствар. Мени је добро дошла после брда акционих филмова. Главни (и веома познати) глумци појачавају квалитетан сценарио, а оно што се догађа у задњих 20-ак минута је само ојачало филм у целини.
Оцена 8/10.

American Assassin
Квалитетан акционо-шпијунски филм где су Амери спасиоци света. Звучи познато? Е па тако је. Јевреји су душице које треба спасити, а Иранци су зло које прети и тако...мало пропаганде у супицу за енергичнији укус зомбификовања. Елем, глума Дилана О'Брајана (који је глумио у хит серији Teen wolf) је изузетна. Брза и квалитетна акција за испуњење времена.
Оцена 8/10.

Maudie
Квалитетна драма, врсна глума. Тек након пола сата радња иде све боље и боље. Прича је доста емотивна, посебно како се ближи крај, али је истовремено и инспиративно с обзиром да говори о особи која је имала физичку ману, али срце веће од планине, уз таленат за сликање. Пошто и сам цртам, дао сам шансу филму због тог уметничког духа и нисам погрешио.
Оцена 7/10.

Security
Одлична акција са Бандерасом и Беном Кингслијем. Преживљавање навале терориста приказано на одличан начин.
Оцена 7/10.

47 Meters Down
Неочекивано и више него пристојан. Иако ми се са ајкулама доста више свидео прошлогодишњи The Shallows (кога препоручујем под обавезно), овај филм бих свакако препоручио љубитељима филмова са ајкулама, преживљавања тих страхота на мору и томе слично.
Оцена 7/10.
Romantic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke